+VERORDENING (EU) 2024/573 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD van 7 februari 2024 betreffende gefluoreerde broeikasgassen, tot wijziging van Richtlijn (EU) 2019/1937 en tot intrekking van Verordening (EU) nr. 517/2014 (Voor de EER relevante tekst)
---+HOOFDSTUK I Algemene bepalingen
------+Artikel 1 Onderwerp
------+Artikel 2 Toepassingsgebied
------+Artikel 3 Definities
---+HOOFDSTUK II Insluiting
------+Artikel 4 Preventie van emissies
---------+Artikel 4 1.
---------+Artikel 4 2.
---------+Artikel 4 3.
---------+Artikel 4 4.
---------+Artikel 4 5.
---------+Artikel 4 6.
---------+Artikel 4 7.
------+Artikel 5 Lekcontroles
---------+Artikel 5 1.
---------+Artikel 5 2.
---------+Artikel 5 3.
---------+Artikel 5 4.
---------+Artikel 5 5.
---------+Artikel 5 6.
---------+Artikel 5 7.
---------+Artikel 5 8.
------+Artikel 6 Lekkagedetectiesystemen
---------+Artikel 6 1.
---------+Artikel 6 2.
---------+Artikel 6 3.
---------+Artikel 6 4.
------+Artikel 7 Bewaren van gegevens
---------+Artikel 7 1.
---------+Artikel 7 2.
---------+Artikel 7 3.
---------+Artikel 7 4.
---------+Artikel 7 5.
---------+Artikel 7 6.
------+Artikel 8 Terugwinning en vernietiging
---------+Artikel 8 1.
---------+Artikel 8 2.
---------+Artikel 8 3.
---------+Artikel 8 4.
---------+Artikel 8 5.
---------+Artikel 8 6.
---------+Artikel 8 7.
---------+Artikel 8 8.
---------+Artikel 8 9.
---------+Artikel 8 10.
---------+Artikel 8 11.
---------+Artikel 8 12.
---------+Artikel 8 13.
------+Artikel 9 Regelingen voor uitgebreide producentenverantwoordelijkheid
------+Artikel 10 Certificering en opleiding
---------+Artikel 10 1.
---------+Artikel 10 2.
---------+Artikel 10 3.
---------+Artikel 10 4.
---------+Artikel 10 5.
---------+Artikel 10 6.
---------+Artikel 10 7.
---------+Artikel 10 8.
---------+Artikel 10 9.
---------+Artikel 10 10.
---------+Artikel 10 11.
---------+Artikel 10 12.
---------+Artikel 10 13.
---------+Artikel 10 14.
---+HOOFDSTUK III Beperkingen en regulering van het gebruik
------+Artikel 11 Beperkingen op het in de handel brengen en de verkoop
---------+Artikel 11 1.
---------+Artikel 11 2.
---------+Artikel 11 3.
---------+Artikel 11 4.
---------+Artikel 11 5.
---------+Artikel 11 6.
---------+Artikel 11 7.
---------+Artikel 11 8.
------+Artikel 12 Etikettering en product- en apparatuurinformatie
---------+Artikel 12 1.
---------+Artikel 12 2.
---------+Artikel 12 3.
---------+Artikel 12 4.
---------+Artikel 12 5.
---------+Artikel 12 6.
---------+Artikel 12 7.
---------+Artikel 12 8.
---------+Artikel 12 9.
---------+Artikel 12 10.
---------+Artikel 12 11.
---------+Artikel 12 12.
---------+Artikel 12 13.
---------+Artikel 12 14.
---------+Artikel 12 15.
---------+Artikel 12 16.
---------+Artikel 12 17.
---------+Artikel 12 18.
------+Artikel 13 Regulering van het gebruik
---------+Artikel 13 1.
---------+Artikel 13 2.
---------+Artikel 13 3.
---------+Artikel 13 4.
---------+Artikel 13 5.
---------+Artikel 13 6.
---------+Artikel 13 7.
---------+Artikel 13 8.
---------+Artikel 13 9.
---------+Artikel 13 10.
---------+Artikel 13 11.
---------+Artikel 13 12.
---------+Artikel 13 13.
---------+Artikel 13 14.
---------+Artikel 13 15.
---------+Artikel 13 16.
---------+Artikel 13 17.
---------+Artikel 13 18.
---------+Artikel 13 19.
---------+Artikel 13 20.
---+HOOFDSTUK IV Productierechten en vermindering van de in handel gebrachte hoeveelheid fluorkoolwaterstoffen
------+Artikel 14 Productie van fluorkoolwaterstoffen
---------+Artikel 14 1.
---------+Artikel 14 2.
---------+Artikel 14 3.
---------+Artikel 14 4.
---------+Artikel 14 5.
---------+Artikel 14 6.
------+Artikel 15 Overdracht van en toestemming voor productierechten met het oog op industriële rationalisering
---------+Artikel 15 1.
---------+Artikel 15 2.
---------+Artikel 15 3.
------+Artikel 16 Vermindering van de in de handel gebrachte hoeveelheid fluorkoolwaterstoffen
---------+Artikel 16 1.
---------+Artikel 16 2.
---------+Artikel 16 3.
---------+Artikel 16 4.
---------+Artikel 16 5.
---------+Artikel 16 6.
------+Artikel 17 Vaststelling van referentiewaarden en quotumtoewijzingen voor het in de handel brengen van fluorkoolwaterstoffen
---------+Artikel 17 1.
---------+Artikel 17 2.
---------+Artikel 17 3.
---------+Artikel 17 4.
---------+Artikel 17 5.
---------+Artikel 17 6.
---------+Artikel 17 7.
---------+Artikel 17 8.
------+Artikel 18 Voorwaarden voor registratie en ontvangst van quota
---------+Artikel 18 1.
---------+Artikel 18 2.
---------+Artikel 18 3.
------+Artikel 19 Met fluorkoolwaterstoffen voorgevulde producten of apparatuur
---------+Artikel 19 1.
---------+Artikel 19 2.
---------+Artikel 19 3.
---------+Artikel 19 4.
---------+Artikel 19 5.
---------+Artikel 19 6.
------+Artikel 20 Het F-gasportaal
---------+Artikel 20 1.
---------+Artikel 20 2.
---------+Artikel 20 3.
---------+Artikel 20 4.
---------+Artikel 20 5.
---------+Artikel 20 6.
---------+Artikel 20 7.
---------+Artikel 20 8.
------+Artikel 21 Overdracht van quota en toestemming om quota te gebruiken voor het in de handel brengen van fluorkoolwaterstoffen in ingevoerde apparatuur
---------+Artikel 21 1.
---------+Artikel 21 2.
---------+Artikel 21 3.
---------+Artikel 21 4.
---+HOOFDSTUK V Handel
------+Artikel 22 In- en uitvoer
---------+Artikel 22 1.
---------+Artikel 22 2.
---------+Artikel 22 3.
---------+Artikel 22 4.
---------+Artikel 22 5.
------+Artikel 23 Handelscontroles
---------+Artikel 23 1.
---------+Artikel 23 2.
---------+Artikel 23 3.
---------+Artikel 23 4.
---------+Artikel 23 5.
---------+Artikel 23 6.
---------+Artikel 23 7.
---------+Artikel 23 8.
---------+Artikel 23 9.
---------+Artikel 23 10.
---------+Artikel 23 11.
---------+Artikel 23 12.
---------+Artikel 23 13.
------+Artikel 24 Maatregelen voor het monitoren van de illegale handel
---------+Artikel 24 1.
---------+Artikel 24 2.
------+Artikel 25 Handel met staten of regionale organisaties voor economische integratie die geen partij zijn bij het protocol
---------+Artikel 25 1.
---------+Artikel 25 2.
---------+Artikel 25 3.
---------+Artikel 25 4.
---------+Artikel 25 5.
---+HOOFDSTUK VI Rapportage en verzameling van emissiegegevens
------+Artikel 26 Rapportage door de ondernemingen
---------+Artikel 26 1.
---------+Artikel 26 2.
---------+Artikel 26 3.
---------+Artikel 26 4.
---------+Artikel 26 5.
---------+Artikel 26 6.
---------+Artikel 26 7.
---------+Artikel 26 8.
---------+Artikel 26 9.
------+Artikel 27 Verzameling van emissiegegevens
---+HOOFDSTUK VII Handhaving
------+Artikel 28 Samenwerking en uitwisseling van informatie
---------+Artikel 28 1.
---------+Artikel 28 2.
---------+Artikel 28 3.
---------+Artikel 28 4.
------+Artikel 29 Verplichting om controles te verrichten
---------+Artikel 29 1.
---------+Artikel 29 2.
---------+Artikel 29 3.
---------+Artikel 29 4.
---------+Artikel 29 5.
---------+Artikel 29 6.
---------+Artikel 29 7.
------+Artikel 30 Melding van inbreuken en bescherming van personen die inbreuken melden
---+HOOFDSTUK VIII Sancties, overlegforum, comitéprocedure en uitoefeningvan de bevoegdheidsdelegatie
------+Artikel 31 Sancties
---------+Artikel 31 1.
---------+Artikel 31 2.
---------+Artikel 31 3.
---------+Artikel 31 4.
---------+Artikel 31 5.
------+Artikel 32 Uitoefening van de bevoegdheidsdelegatie
---------+Artikel 32 1.
---------+Artikel 32 2.
---------+Artikel 32 3.
---------+Artikel 32 4.
---------+Artikel 32 5.
---------+Artikel 32 6.
------+Artikel 33 Overlegforum
------+Artikel 34 Comitéprocedure
---------+Artikel 34 1.
---------+Artikel 34 2.
---+HOOFDSTUK IX Overgangs- en slotbepalingen
------+Artikel 35 Evaluatie
---------+Artikel 35 1.
---------+Artikel 35 2.
---------+Artikel 35 3.
---------+Artikel 35 4.
---------+Artikel 35 5.
---------+Artikel 35 6.
---------+Artikel 35 7.
------+Artikel 36 Wijziging van Richtlijn (EU) 2019/1937
------+Artikel 37 Intrekking en overgangsbepalingen
---------+Artikel 37 1.
---------+Artikel 37 2.
---------+Artikel 37 3.
---------+Artikel 37 4.
---------+Artikel 37 5.
------+Artikel 38 Inwerkingtreding en toepassing
---+BIJLAGE I GEFLUOREERDE BROEIKASGASSEN ZOALS BEDOELD IN ARTIKEL 2, PUNT A) (8) — FLUORKOOLWATERSTOFFEN, PERFLUORKOOLWATERSTOFFEN EN ANDERE GEFLUOREERDE VERBINDINGEN
---+BIJLAGE II Gefluoreerde broeikasgassen zoals bedoeld in artikel 2, punt A) (9) — onverzadigde (Chloor) fluorkoolstoffen, gefluoreerde stoffen die worden gebruikt als inhalatie-anesthetica en andere gefluoreerde stoffen
---+BIJLAGE III Gefluoreerde broeikasgassen zoals bedoeld in artikel 2, punt A) (10) — gefluoreerde ethers, ketonen en alcoholen en Andere gefluoreerde verbindingen
---+BIJLAGE IV In artikel 11, lid 1, bedoelde verbodsbepalingen inzake het in de handel brengen
---+BIJLAGE V Productierechten voor het in de handel brengen van fluorkoolwaterstoffen
---+BIJLAGE VI Methode voor de berekening van het in artikel 3, lid 1, bedoelde GWP van een mengsel
---+BIJLAGE VII Maximale hoeveelheden en berekening van referentiewaarden en quota voor het in de handel brengen van in artikel lid 17 bedoelde fluorkoolwaterstoffen
---+BIJLAGE VIII Toewijzingsmechanisme zoals bedoeld in artikel 17
---+BIJLAGE IX Op grond van artikel 26 te rapporteren gegevens
---+BIJLAGE X Concordantietabel
|
English -
European Union -
Environment -
VERORDENING (EU) 2024/573 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD van 7 februari 2024 betreffende gefluoreerde broeikasgassen, tot wijziging van Richtlijn (EU) 2019/1937 en tot intrekking van Verordening (EU) nr. 517/2014 (Voor de EER relevante tekst)
VERORDENING (EU) 2024/573 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD
van 7 februari 2024
betreffende gefluoreerde broeikasgassen, tot wijziging van Richtlijn (EU) 2019/1937 en tot intrekking van Verordening (EU) nr. 517/2014
(Voor de EER relevante tekst)
Deze verordening is verbindend in al haar onderdelen en is rechtstreeks toepasselijk in elke lidstaat.
1. Overzicht
| Titel |
Regelgeving |
|
HOOFDSTUK I Algemene bepalingen
|
HOOFDSTUK I Algemene bepalingen
|
|
HOOFDSTUK II Insluiting
|
HOOFDSTUK II Insluiting
|
|
HOOFDSTUK III Beperkingen en regulering van het gebruik
|
HOOFDSTUK III Beperkingen en regulering van het gebruik
|
|
HOOFDSTUK IV Productierechten en vermindering van de in handel gebrachte hoeveelheid fluorkoolwaterstoffen
|
HOOFDSTUK IV Productierechten en vermindering van de in handel gebrachte hoeveelheid fluorkoolwaterstoffen
|
|
HOOFDSTUK V Handel
|
HOOFDSTUK V Handel
|
|
HOOFDSTUK VI Rapportage en verzameling van emissiegegevens
|
HOOFDSTUK VI Rapportage en verzameling van emissiegegevens
|
|
HOOFDSTUK VII Handhaving
|
HOOFDSTUK VII Handhaving
|
|
HOOFDSTUK VIII Sancties, overlegforum, comitéprocedure en uitoefeningvan de bevoegdheidsdelegatie
|
HOOFDSTUK VIII Sancties, overlegforum, comitéprocedure en uitoefeningvan de bevoegdheidsdelegatie
|
|
HOOFDSTUK IX Overgangs- en slotbepalingen
|
HOOFDSTUK IX Overgangs- en slotbepalingen
|
|
BIJLAGE I GEFLUOREERDE BROEIKASGASSEN ZOALS BEDOELD IN ARTIKEL 2, PUNT A) (8) — FLUORKOOLWATERSTOFFEN, PERFLUORKOOLWATERSTOFFEN EN ANDERE GEFLUOREERDE VERBINDINGEN
|
BIJLAGE I
GEFLUOREERDE BROEIKASGASSEN ZOALS BEDOELD IN ARTIKEL 2, PUNT A) (
8
) — FLUORKOOLWATERSTOFFEN, PERFLUORKOOLWATERSTOFFEN EN ANDERE GEFLUOREERDE VERBINDINGEN
|
Stof
|
GWP (1)
|
GWP over 20 jaar (2)enkel voor informatiedoeleinden
|
|
Industriële benaming
|
Chemische naam
(triviale naam)
|
Molecuulformule
|
|
Deel 1: fluorkoolwaterstoffen (HFK’s)
|
|
HFC-23
|
trifluormethaan (fluoroform)
|
CHF3
|
14 800
|
12 400
|
|
HFK-32
|
difluormethaan
|
CH2F2
|
675
|
2 690
|
|
HFC-41
|
fluormethaan (methylfluoride)
|
CH3F
|
92
|
485
|
|
HFC-125
|
pentafluorethaan
|
CHF2CF3
|
3 500
|
6 740
|
|
HFC-134
|
1,1,2,2-tetrafluorethaan
|
CHF2CHF2
|
1 100
|
3 900
|
|
HFC-134a
|
1,1,1,2-tetrafluorethaan
|
CH2FCF3
|
1 430
|
4 140
|
|
HFC-143
|
1,1,2-trifluorethaan
|
CH2FCHF2
|
353
|
1 300
|
|
HFC-143a
|
1,1,1-trifluorethaan
|
CH3CF3
|
4 470
|
7 840
|
|
HFC-152
|
1,2-difluorethaan
|
CH2FCH2F
|
53
|
77,6
|
|
HFC-152a
|
1,1-difluorethaan
|
CH3CHF2
|
124
|
591
|
|
HFC-161
|
fluorethaan (ethylfluoride)
|
CH3CH2F
|
12
|
17,4
|
|
HFC-227ea
|
1,1,1,2,3,3,3-heptafluorpropaan
|
CF3CHFCF3
|
3 220
|
5 850
|
|
HFC-236cb
|
1,1,1,2,2,3-hexafluorpropaan
|
CH2FCF2CF3
|
1 340
|
3 750
|
|
HFC-236ea
|
1,1,1,2,3,3-hexafluorpropaan
|
CHF2CHFCF3
|
1 370
|
4 420
|
|
HFC-236fa
|
1,1,1,3,3,3-hexafluorpropaan
|
CF3CH2CF3
|
9 810
|
7 450
|
|
HFC-245ca
|
1,1,2,2,3-pentafluorpropaan
|
CH2FCF2CHF2
|
693
|
2 680
|
|
HFC-245fa
|
1,1,1,3,3-pentafluorpropaan
|
CHF2CH2CF3
|
1 030
|
3 170
|
|
HFC-365mfc
|
1,1,1,3,3-pentafluorbutaan
|
CF3CH2CF2CH3
|
794
|
2 920
|
|
HFC-43-10mee
|
1,1,1,2,2,3,4,5,5,5-decafluorpentaan
|
CF3CHFCHFCF2CF3
|
1 640
|
3 960
|
(1)
Gebaseerd op het vierde beoordelingsverslag dat is vastgesteld door de Intergouvernementele Werkgroep inzake klimaatverandering, tenzij anders is aangegeven.
(2)
Gebaseerd op het zesde beoordelingsverslag dat is vastgesteld door de Intergouvernementele Werkgroep inzake klimaatverandering, tenzij anders is aangegeven.
|
|
Stof
|
GWP 100 (1)
|
GWP 20 (1)
|
|
Industriële benaming
|
Chemische naam (triviale naam)
|
Molecuulformule
|
|
Sectie 2: perfluorkoolwaterstoffen (PFK’s)
|
|
PFC-14
|
tetrafluormethaan
(perfluormethaan, koolstoftetrafluoride)
|
CF4
|
7 380
|
5 300
|
|
PFC-116
|
hexafluorethaan (perfluorethaan)
|
C2F6
|
12 400
|
8 940
|
|
PFC-218
|
octafluorpropaan
(perfluorpropaan)
|
C3F8
|
9 290
|
6 770
|
|
PFC-3-1-10 (R-31-10)
|
decafluorbutaan
(perfluorbutaan)
|
C4F10
|
10 000
|
7 300
|
|
PFC-4-1-12 (R-41-12)
|
dodecafluorpentaan
(perfluorpentaan)
|
C5F12
|
9 220
|
6 680
|
|
PFC-5-1-14 (R-51-14)
|
tetradecafluorhexaan
(perfluorhexaan)
|
CF3CF2CF2CF2CF2CF3
|
8 620
|
6 260
|
|
PFC-c-318
|
octafluorcyclobutaan
(perfluorcyclobutaan)
|
c-C4F8
|
10 200
|
7 400
|
|
PFC-9-1-18 (R-91-18)
|
perfluordecaline
|
C10F18
|
7 480
|
5 480
|
|
PFC-4-1-14 (R-41-14)
|
perfluor-2-methylpentaan
|
CF3CFCF3CF2CF2CF3
(i-C6F14)
|
7 370 (2)
|
(*1)
|
|
Deel 3: Andere ge(per)fluoreerde verbindingen en gefluoreerde ketonen
|
|
|
zwavelhexafluoride
|
SF6
|
24 300
|
18 200
|
|
|
heptafluorisobutyronitril (2,3,3,3-tetrafluor-2-(trifluormethyl)-propanenitril)
|
Iso-C3F7CN
|
2 750
|
4 580
|
(1)
Gebaseerd op het zesde beoordelingsverslag dat is vastgesteld door de Intergouvernementele Werkgroep inzake klimaatverandering, tenzij anders is aangegeven.
(2)
Droste et al. (2019). Trends and Emissions of Six Perfluorocarbons in the Northern and Southern Hemisphere. Atmospheric Chemistry and Physics. https://acp.copernicus.org/preprints/acp-2019-873/acp-2019-873.pdf
(*1)
Aardopwarmingsvermogen nog niet beschikbaar.
|
|
|
BIJLAGE II Gefluoreerde broeikasgassen zoals bedoeld in artikel 2, punt A) (9) — onverzadigde (Chloor) fluorkoolstoffen, gefluoreerde stoffen die worden gebruikt als inhalatie-anesthetica en andere gefluoreerde stoffen
|
BIJLAGE II
Gefluoreerde broeikasgassen zoals bedoeld in artikel 2, punt A) (
9
) — onverzadigde (Chloor) fluorkoolstoffen, gefluoreerde stoffen die worden gebruikt als inhalatie-anesthetica en andere gefluoreerde stoffen
|
Stof
|
GWP (1)
|
GWP over 20 jaar (1) enkel voor informatiedoeleinden
|
|
Triviale naam/industriële benaming
|
Molecuulformule
|
|
Deel 1: onverzadigde (chloor)fluorkoolwaterstoffen
|
|
HCFC-1224yd
|
CF3CF=CHCl
|
0,06 (2)
|
(*1)
|
|
trans-1,2 -difluorethyleen (HFK-1132) en isomeren
|
CHF=CHF
|
>1
|
(*1)
|
|
1,1-difluorethyleen (HFK-1132a)
|
CH2=CF2
|
0,052
|
0,189
|
|
1,1,1,2,3,4,5,5,5(of 1,1,1,3,4,4,5,5,5)-nonafluor-4(of 2)-(trifluormethyl)pent-2-een
|
CF3CF=CFCFCF3CF3
of
CF3CF3C=CFCF2CF3
|
1 (3)
|
(*1)
|
|
HFC-1234yf
|
CF3CF = CH2
|
0,501
|
1,81
|
|
HFC-1234ze en isomeren
|
CHF = CHCF3
|
1,37
|
4,94
|
|
HFC-1336mzz(E)
|
(E)-CF3CH = CHCF3
|
17,9
|
64,3
|
|
HFC-1336mzz(Z)
|
(Z)-CF3CH = CHCF3
|
2,08
|
7,48
|
|
HCFC-1233zd en isomeren
|
CF3CH = CHCl
|
3,88
|
14
|
|
HCFC-1233xf
|
CF3CCl = CH2
|
1 (3)
|
(*1)
|
|
Sectie 2: gefluoreerde stoffen die als inhalatie-anesthetica worden gebruikt
|
|
HFE-347mmz1 (sevofluraan) en isomeren
|
(CF3)2CHOCH2F
|
195
|
702
|
|
HCFE-235ca2 (enfluraan) en isomeren
|
CHF2OCF2CHFCl
|
654
|
2 320
|
|
HCFE-235da2 (isofluraan) en isomeren
|
CHF2OCHClCF3
|
539
|
1 930
|
|
HFE-236ea2 (desfluraan) en isomeren
|
CHF2OCHFCF3
|
2 590
|
7 020
|
|
Deel 3: andere gefluoreerde stoffen
|
|
stikstoftrifluoride
|
NF3
|
17 400
|
13 400
|
|
sulfurylfluoride
|
SO2F2
|
4 630
|
7 510
|
(1)
Gebaseerd op het zesde beoordelingsverslag dat is vastgesteld door de Intergouvernementele Werkgroep inzake klimaatverandering, tenzij anders is aangegeven.
(2)
Tokuhashi, K., T. Uchimaru, K. Takizawa, & S. Kondo (2018): Rate Constants for the Reactions of OH Radical with the (E)/(Z) Isomers of CF3CF=CHCl and CHF2CF=CHCl. The Journal of Physical Chemistry A 122:3120–3127.
(*1)
Aardopwarmingsvermogen nog niet beschikbaar.
(3)
Standaardwaarde, aardopwarmingsvermogen nog niet beschikbaar.
|
|
|
BIJLAGE III Gefluoreerde broeikasgassen zoals bedoeld in artikel 2, punt A) (10) — gefluoreerde ethers, ketonen en alcoholen en Andere gefluoreerde verbindingen
|
BIJLAGE III
Gefluoreerde broeikasgassen zoals bedoeld in artikel 2, punt A) (
10
) — gefluoreerde ethers, ketonen en alcoholen en Andere gefluoreerde verbindingen
|
Stof
|
GWP (1)
|
GWP over 20 jaar (1) enkel voor informatie-doeleinden
|
|
Triviale naam/industriële benaming
|
Molecuulformule
|
|
Deel 1: gefluoreerde ethers, ketonen en alcoholen
|
|
HFE-125
|
CHF2OCF3
|
14 300
|
13 500
|
|
HFE-134 (HG-00)
|
CHF2OCHF2
|
6 630
|
12 700
|
|
HFE-143a
|
CH3OCF3
|
616
|
2 170
|
|
HFE-245cb2
|
CH3OCF2CF3
|
747
|
2 630
|
|
HFE-245fa2
|
CHF2OCH2CF3
|
878
|
3 060
|
|
HFE-254cb2
|
CH3OCF2CHF2
|
328
|
1 180
|
|
HFE-347 mcc3 (HFE-7000)
|
CH3OCF2CF2CF3
|
576
|
2 020
|
|
HFE-347pcf2
|
CHF2CF2OCH2CF3
|
980
|
3 370
|
|
HFE-356pcc3
|
CH3OCF2CF2CHF2
|
277
|
995
|
|
HFE-449s1 (HFE-7100)
|
C4F9OCH3
|
460
|
1 620
|
|
HFE-569sf2 (HFE-7200)
|
C4F9OC2H5
|
60,7
|
219
|
|
HFE-7300
|
(CF3)2CFCFOC2H5CF2CF2CF3
|
405
|
1 420
|
|
n-HFE-7100
|
CF3CF2CF2CF2OCH3
|
544
|
1 920
|
|
i-HFE-7100
|
(CF3)2CFCF2OCH3
|
437
|
1 540
|
|
i-HFE-7200
|
(CF3)2CFCF2OCH2CH3
|
34,3
|
124
|
|
HFE-43-10pcccl24 (Η-Galden 1040x) HG-11
|
CHF2OCF2OC2F4OCHF2
|
3 220
|
8 720
|
|
HFE-236cal2 (HG-10)
|
CHF2OCF2OCHF2
|
6 060
|
11 700
|
|
HFE-338pccl3 (HG-01)
|
CHF2OCF2CF2OCHF2
|
3 320
|
9 180
|
|
HFE-347mmyl
|
(CF3)2CFOCH3
|
392
|
1 400
|
|
2,2,3,3,3-pentafluorpropaan-1-ol
|
CF3CF2CH2OH
|
34,3
|
123
|
|
1,1,1,3,3,3-hexafluorpropaan-2-ol
|
(CF3)2CHOH
|
206
|
742
|
|
HFK-227ea
|
CF3CHFOCF3
|
7 520
|
9 800
|
|
HFE-236fa
|
CF3CH2OCF3
|
1 100
|
3 670
|
|
HFE-245fal
|
CHF2CH2OCF3
|
934
|
3 170
|
|
HFE 263mf
|
CF3CH2OCH3
|
2,06
|
7,43
|
|
HFE-329 mcc2
|
CHF2CF2OCF2CF3
|
3 770
|
7 550
|
|
HFE-338 mcf2
|
CF3CH2OCF2CF3
|
1 040
|
3 460
|
|
HFE-338mmzl
|
(CF3)2CHOCHF2
|
3 040
|
6 500
|
|
HFE-347 mcf2
|
CHF2CH2OCF2CF3
|
963
|
3 270
|
|
HFE-356 mec3
|
CH3OCF2CHFCF3
|
264
|
949
|
|
HFE-356mm1
|
(CF3)2CHOCH3
|
8,13
|
29,3
|
|
HFE-356pcf2
|
CHF2CH2OCF2CHF2
|
831
|
2 870
|
|
HFE-356pcf3
|
CHF2OCH2CF2CHF2
|
484
|
1 730
|
|
HFE 365 mcf3
|
CF3CF2CH2OCH3
|
1,6
|
5,77
|
|
HFE-374pc2
|
CHF2CF2OCH2CH3
|
12,5
|
45
|
|
2,2,3,3,4,4,5,5-octafluorcyclopentaan-1-ol
|
- (CF2)4CH (OH)-
|
13,6
|
49,1
|
|
1,1,1,3,4,4,4-heptafluor-3-(trifluormethyl)butaan-2-on
|
CF3C(O)CF(CF3)2
|
0,29 (2)
|
(*1)
|
|
perfluorpolymethylisopropylether (PFPMIE)
|
CF3OCF(CF3)CF2OCF2OCF3
|
10 300
|
7 750
|
|
perfluor(2-methyl-3-pentanon) (1,1,1,2,2,4,5,5,5-nonafluor-4-(trifluormethyl)pentaan-3-on)
|
CF3CF2C(O)CF(CF3)2
|
0,114
|
0,441
|
|
Sectie 2: andere gefluoreerde verbindingen
|
|
trifluormethylzwavelpentafluoride
|
SF5CF3
|
18 500
|
13 900
|
|
perfluorcyclopropaan
|
c-C3F6
|
9 200 (3)
|
6 850 (3)
|
|
perfluortributylamine (PFTBA, FC43)
|
C12F27N
|
8 490
|
6 340
|
|
perfluor-N-methylmorfoline
|
C5F11NO
|
8 800 (4)
|
(*1)
|
|
perfluortripropylamine
|
C9F21N
|
9 030
|
6 750
|
(1)
Gebaseerd op het zesde beoordelingsverslag dat is vastgesteld door de Intergouvernementele Werkgroep inzake klimaatverandering, tenzij anders is aangegeven.
(2)
Ren et al. (2019). Atmospheric Fate and Impact of Perfluorinated Butanone and Pentanone. Environ. Sci. Technol. 2019, 53, 15, 8862–8871
(*1)
Nog niet beschikbaar.
(3)
WMO et al. (2018). Scientific Assessment of Ozone Depletion.
(4)
REACH registration dossier. https://echa.europa.eu/registration-dossier/-/registered-dossier/10075/5/1
|
|
|
BIJLAGE IV In artikel 11, lid 1, bedoelde verbodsbepalingen inzake het in de handel brengen
|
BIJLAGE IV
In artikel 11, lid 1, bedoelde verbodsbepalingen inzake het in de handel brengen
|
Producten en apparatuur
|
Ingangsdatum verbod
|
|
1) Niet-hervulbare containers voor in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen, leeg, gedeeltelijk of volledig gevuld, die worden gebruikt voor de service, het onderhoud of het vullen van koeling-, klimaatregelings- of warmtepompapparatuur, brandbeveiligingssystemen of elektrische schakelinstallaties, of als oplosmiddelen.
|
4 juli 2007
|
|
|
|
|
STATIONAIRE KOELING
|
|
2) Huishoudelijke koelkasten en diepvriezers:
|
a) die HFK’s met een GWP van 150 of meer bevatten;
|
1 januari 2015
|
|
b) die soorten schuim met gefluoreerde broeikasgassen bevatten, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen.
|
1 januari 2026
|
|
3) Koelkasten en diepvriezers voor commercieel gebruik (autonoom opererende apparatuur):
|
a) die HFK’s met een GWP van 2 500 of meer bevatten.
|
1 januari 2020
|
|
b) die HFK’s met een GWP van 150 of meer bevatten.
|
1 januari 2022
|
|
c) die andere gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevatten.
|
1 januari 2025
|
|
4) Alle autonoom opererende koelingapparatuur, met uitzondering van chillers, die gefluoreerde broeikasgassen bevat met een GWP van 150 of meer, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen.
|
1 januari 2025
|
|
5) Koelingapparatuur, met uitzondering van chillers en apparatuur zoals bedoeld in de punten 4 en 6, die het volgende bevatten of die voor hun werking het volgende nodig hebben:
|
a) HFK’s met een GWP van 2 500 of meer, met uitzondering van apparatuur die bedoeld is voor toepassingen die bestemd zijn om producten te koelen tot temperaturen onder – 50 °C;
|
1 januari 2020
|
|
b) gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 2 500 of meer, met uitzondering van apparatuur die bedoeld is voor toepassingen die bestemd zijn om producten te koelen tot temperaturen onder – 50 °C;
|
1 januari 2025
|
|
c) gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen.
|
1 januari 2030
|
|
6) Koelingsystemen met centraal opgestelde compressoren voor commercieel gebruik met een nominale capaciteit van 40 kW of meer, die in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevatten of nodig hebben voor hun werking, met uitzondering van een primair koelmiddelcircuit van cascadesystemen waarin gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van minder dan 1 500 mogen worden gebruikt.
|
1 januari 2022
|
|
STATIONAIRE CHILLERS
|
|
7) Chillers die het volgende bevatten of nodig hebben voor hun werking:
|
a) HFK’s met een GWP van 2 500 of meer, met uitzondering van apparatuur die bedoeld is voor toepassingen die bestemd zijn om producten te koelen tot temperaturen onder – 50 °C;
|
1 januari 2020
|
|
b) gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer, voor chillers met een nominale capaciteit van maximaal 12 kW, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen;
|
1 januari 2027
|
|
c) gefluoreerde broeikasgassen voor chillers met een nominale capaciteit van maximaal 12 kW, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen;
|
1 januari 2032
|
|
►C3
d) gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 750 of meer, voor chillers met een nominale capaciteit van meer dan 12 kW, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen. ◄
|
1 januari 2027
|
|
STATIONAIRE KLIMAATREGELINGSAPPARATUUR EN STATIONAIRE WARMTEPOMPEN
|
|
8) Autonoom opererende klimaatregelingsapparatuur en warmtepompen, met uitzondering van chillers:
|
a) klimaatregelingsapparatuur met stekkeraansluiting voor gebouwen die door de eindgebruiker van de ene kamer naar de andere kan worden verplaatst en die HFK’s met een GWP van 150 of meer bevat;
|
1 januari 2020
|
|
b) klimaatregelingsapparatuur met stekkeraansluiting voor gebouwen, monoblokklimaatregelingsapparatuur, andere autonoom opererende klimaatregelingsapparatuur en autonoom opererende warmtepompen, met een nominale capaciteit van maximaal 12 kW die gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevat(ten), behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen te voldoen. Indien er op grond van veiligheidseisen op het bedrijfsterrein geen gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van minder dan 150 kunnen worden gebruikt, bedraagt de GWP-grenswaarde 750;
|
1 januari 2027
|
|
c) klimaatregelingsapparatuur met stekkeraansluiting voor gebouwen, monoblokklimaatregelingsapparatuur, andere autonoom opererende klimaatregelingsapparatuur en autonoom opererende warmtepompen, met een nominale capaciteit van maximaal 12 kW die gefluoreerde broeikasgassen bevat(ten), behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen te voldoen. Indien er op grond van veiligheidseisen op het bedrijfsterrein geen alternatieven voor gefluoreerde broeikasgassen kunnen worden gebruikt, bedraagt de GWP-grenswaarde 750;
|
1 januari 2032
|
|
|
d) monoblokklimaatregelings- en andere autonoom opererende klimaatregelingsapparatuur en warmtepompen, met een nominale capaciteit van meer dan 12 kW maar niet meer dan 50 kW die gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevat(ten), behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen te voldoen. Indien er op grond van veiligheidseisen op het bedrijfsterrein geen gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van minder dan 150 kunnen worden gebruikt, bedraagt de GWP-grenswaarde 750;
|
1 januari 2027
|
|
e) andere autonoom opererende klimaatregelingsapparatuur en warmtepompen die gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevat(ten), behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen te voldoen. Indien er op grond van veiligheidseisen op het bedrijfsterrein geen gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van minder dan 150 kunnen worden gebruikt, bedraagt de GWP-grenswaarde 750.
|
1 januari 2030
|
|
9) Split-klimaatregelingsapparatuur en warmtepompen (1):
|
a) Afzonderlijke splitsystemen die minder dan 3 kg van de in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen bevatten, die in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 750 of meer bevatten of nodig hebben voor hun werking;
|
1 januari 2025
|
|
b) Lucht-water-splitsystemen met een nominaal vermogen tot en met 12 kW die gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevatten of nodig hebben voor hun werking, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen;
|
1 januari 2027
|
|
c) Lucht-lucht-splitsystemen met een nominaal vermogen tot en met 12 kW die gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevatten of nodig hebben voor hun werking, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen;
|
1 januari 2029
|
|
d) Splitsystemen met een nominaal vermogen tot en met 12 kW die gefluoreerde broeikasgassen bevatten of nodig hebben voor hun werking, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen;
|
1 januari 2035
|
|
|
e) Splitsystemen met een nominaal vermogen van meer dan 12 kW die gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 750 of meer bevatten of nodig hebben voor hun werking, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen;
|
1 januari 2029
|
|
f) Splitsystemen met een nominaal vermogen van meer dan 12 kW die gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevatten of nodig hebben voor hun werking, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen.
|
1 januari 2033
|
|
ANDERE PRODUCTEN EN APPARATUUR
|
|
10) Niet-ingesloten systemen voor directe verdamping die HFK’s en PFK’s als koelmiddelen bevatten.
|
|
4 juli 2007
|
|
11) Brandbeveiligingsapparatuur
|
a) die PFK’s bevat;
|
4 juli 2007
|
|
b) die HFK-23 bevat;
|
1 januari 2016
|
|
c) die andere in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen bevat of nodig heeft, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen.
|
1 januari 2025
|
|
12) Vensters voor particuliere woningen die in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen bevatten.
|
4 juli 2007
|
|
13) Andere vensters die in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen bevatten.
|
4 juli 2008
|
|
14) Schoeisel dat in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen bevat.
|
4 juli 2006
|
|
15) Banden die in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen bevatten.
|
4 juli 2007
|
|
16) Ééncomponentschuimen die in bijlage I opgenomen gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevatten, behalve indien dat nodig is om aan nationale veiligheidsnormen te voldoen.
|
4 juli 2008
|
|
17) Schuimen:
|
a) Geëxtrudeerd polystyreenschuim (XPS) dat HFK’s met een GWP van 150 of meer bevatten, behalve indien dat nodig is om aan nationale veiligheidsnormen te voldoen;
|
1 januari 2020
|
|
b) Ander schuim dan geëxtrudeerd polystyreenschuim (XPS) dat HFK’s met een GWP van 150 of meer bevat, behalve indien dat nodig is om aan nationale veiligheidsnormen te voldoen;
|
1 januari 2023
|
|
c) Soorten schuim die gefluoreerde broeikasgassen bevatten, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen te voldoen.
|
1 januari 2033
|
|
18) Aerosolen die in de handel worden gebracht om aan het grote publiek voor amusements- of decoratiedoeleinden te worden verkocht, zoals opgenomen in punt 40 van bijlage XVII bij Verordening (EG) nr. 1907/2006, en signaalhoornen die HFK’s met een GWP van 150 of meer bevatten.
|
4 juli 2009
|
|
19) Technische aerosolen:
|
a) die HFK’s bevatten met een GWP van 150 of meer, behalve indien dat nodig is om aan nationale veiligheidsnormen te voldoen of indien die voor medische toepassingen worden gebruikt;
|
1 januari 2018
|
|
b) die gefluoreerde broeikasgassen bevatten, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen te voldoen of indien die voor medische toepassingen worden gebruikt.
|
1 januari 2030
|
|
20) Producten voor persoonlijke verzorging (bijv. mousse, crèmes, schuim, vloeistoffen of sprays) die gefluoreerde broeikasgassen bevatten.
|
1 januari 2025
|
|
21) Apparatuur voor het koelen van de huid die gefluoreerde broeikasgassen met een GWP van 150 of meer bevat of nodig heeft voor haar werking, behalve indien die voor medische toepassingen wordt gebruikt.
|
1 januari 2025
|
(1)
Voor de toepassing van deze verordening worden vaste warmtepompen en klimaatregelingsapparatuur met twee luchtkanalen als “split” (categorie 9) beschouwd en aan dezelfde eisen onderworpen.
|
Punt 1 is van toepassing op niet-navulbare houders, namelijk:
a)
houders die niet kunnen worden bijgevuld zonder daartoe te worden aangepast, en
b)
houders die bijgevuld zouden kunnen worden, maar die worden ingevoerd of in de handel worden gebracht zonder dat erin is voorzien dat die voor navulling worden teruggezonden.
|
|
BIJLAGE V Productierechten voor het in de handel brengen van fluorkoolwaterstoffen
|
BIJLAGE V
Productierechten voor het in de handel brengen van fluorkoolwaterstoffen
De in artikel 14, lid 3, bedoelde productierechten voor fluorkoolwaterstoffen, uitgedrukt in ton CO2-equivalenten, voor elke producent worden als volgt berekend:
a)
voor de periode 1 januari 2025 tot 31 december 2028, 60 % van het jaargemiddelde van zijn productie in de periode 2011-2013;
b)
voor de periode 1 januari 2029 tot 31 december 2033, 30 % van het jaargemiddelde van zijn productie in de periode 2011-2013;
c)
voor de periode 1 januari 2034 tot 31 december 2035, 20 % van het jaargemiddelde van zijn productie in de periode 2011-2013;
d)
voor de periode 1 januari 2036 en daarna, 15 % van het jaargemiddelde van zijn productie in de periode 2011-2013.
|
|
BIJLAGE VI Methode voor de berekening van het in artikel 3, lid 1, bedoelde GWP van een mengsel
|
BIJLAGE VI
Methode voor de berekening van het in artikel 3, lid 1, bedoelde GWP van een mengsel
Het GWP van een mengsel wordt berekend als een gewogen gemiddelde, afgeleid van de som van de massafracties van de individuele stoffen vermenigvuldigd met het GWP ervan, tenzij anders is aangegeven, met inbegrip van stoffen die geen gefluoreerde broeikasgassen zijn.
Σ (stof X % × GWP) + (stof Y % × GWP) + … (stof N % × GWP), waarbij % de gewichtsbijdrage is met een tolerantie in gewicht van +/- 1 %.
Bijvoorbeeld: toepassing van de formule op een gasmengsel bestaande uit 60 % dimethylether, 10 % HKF-152a en 30 % isobutaan:
Σ (60 % × 1) + (10 % × 124) + (30 % × 0)
Totaal GWP = 13,0
Het GWP van de volgende niet-gefluoreerde stoffen wordt gebruikt om het GWP van mengsels te berekenen. Voor andere stoffen die niet in deze bijlage zijn opgenomen, is de standaardwaarde 0 van toepassing. Alleen emissieve componenten die in grote lijnen dezelfde functie vervullen, zijn relevant voor de berekening van het GWP.
|
Stof
|
GWP 100 (1)
|
|
Triviale naam
|
Industriële benaming
|
Molecuulformule
|
|
methaan
|
|
CH4
|
27,9
|
|
distikstofoxide
|
|
N2O
|
273
|
|
dimethylether
|
|
CH3OCH3
|
1 (2)
|
|
methyleenchloride
|
|
CH2Cl2
|
11,2
|
|
methylchloride
|
|
CH3Cl
|
5,54
|
|
chloroform
|
|
CHC13
|
20,6
|
|
ethaan
|
R-170
|
CH3CH3
|
0,437
|
|
propaan
|
R-290
|
CH3CH2CH3
|
0,02
|
|
butaan
|
R-600
|
CH3CH2CH2CH3
|
0,006
|
|
isobutaan
|
R-600a
|
CH(CH3)2CH3
|
0 (3)
|
|
pentaan
|
R-601
|
CH3CH2CH2CH2CH3
|
0 (3)
|
|
isopentaan
|
R-601a
|
(CH3)2CHCH2CH3
|
0 (3)
|
|
ethoxyethaan (diethylether)
|
R-610
|
CH3CH2OCH2CH3
|
4 (2)
|
|
methylformiaat
|
R-611
|
HCOOCH3
|
11 (4)
|
|
waterstof
|
R-702
|
H2
|
6 (2)
|
|
ammoniak
|
R-717
|
NH3
|
0
|
|
ethyleen
|
R-1150
|
C2H4
|
4 (2)
|
|
propeen
|
R-1270
|
C3H6
|
0 (3)
|
|
cyclopentaan
|
|
C5H10
|
0 (3)
|
(1)
Gebaseerd op het zesde beoordelingsverslag dat is vastgesteld door de Intergouvernementele Werkgroep inzake klimaatverandering, tenzij anders is aangegeven.
(2)
Gebaseerd op het vierde beoordelingsverslag dat is vastgesteld door de Intergouvernementele Werkgroep inzake klimaatverandering.
(3)
WMO et al. (2018). Scientific Assessment of Ozone Depletion, waarin de waarde wordt gegeven als <<1.
(4)
WMO et al. (2018). Scientific Assessment of Ozone Depletion.
|
|
|
BIJLAGE VII Maximale hoeveelheden en berekening van referentiewaarden en quota voor het in de handel brengen van in artikel lid 17 bedoelde fluorkoolwaterstoffen
|
BIJLAGE VII
Maximale hoeveelheden en berekening van referentiewaarden en quota voor het in de handel brengen van in artikel lid 17 bedoelde fluorkoolwaterstoffen
1) De maximale hoeveelheid fluorkoolwaterstoffen die in een bepaald jaar in de Unie in de handel mag worden gebracht, wordt als volgt vastgesteld:
|
Jaren
|
Maximale hoeveelheid in ton CO2-equivalent
|
|
2025-2026
|
42 874 410
|
|
2027-2029
|
21 665 691
|
|
2030-2032
|
9 132 097
|
|
2033-2035
|
8 445 713
|
|
2036-2038
|
6 782 265
|
|
2039-2041
|
6 136 732
|
|
2042-2044
|
5 491 199
|
|
2045-2047
|
4 845 666
|
|
2048-2049
|
4 200 133
|
|
vanaf 2050
|
0
|
2) De 2015-basiswaarde voor de maximale hoeveelheid is vastgesteld op: 176 700 479 ton CO2-equivalent.
3) De referentiewaarden en quota voor het in de handel brengen van fluorkoolwaterstoffen zoals bedoeld in de artikelen 16 en 17 worden berekend als de gecumuleerde hoeveelheden van alle fluorkoolwaterstoffen, uitgedrukt in ton CO2-equivalent, afgerond op de meest nabije ton.
4) Elke producent en importeur ontvangt referentiewaarden zoals bedoeld in artikel 17, lid 1, die als volgt worden berekend:
a)
een referentiewaarde voor het in de handel brengen van fluorkoolwaterstoffen, gebaseerd op het jaargemiddelde van de hoeveelheden fluorkoolwaterstoffen die vanaf 1 januari 2015 rechtmatig in de handel zijn gebracht, zoals gerapporteerd uit hoofde van artikel 19 van Verordening (EU) nr. 517/2014 en uit hoofde van artikel 26 van deze verordening voor de beschikbare jaren, waarbij ontvangen overdrachten in overweging worden genomen, met uitzondering van de hoeveelheden fluorkoolwaterstoffen voor de in artikel 26, lid 5, van deze verordening bedoelde toepassingen in dezelfde periode, op basis van de beschikbare gegevens;
b)
daarnaast, voor producenten en importeurs die het in de handel brengen van fluorkoolwaterstoffen voor de in artikel 26, lid 5, tweede alinea, van deze verordening bedoelde toepassing hebben gerapporteerd, een referentiewaarde gebaseerd op het jaargemiddelde van de hoeveelheden van die fluorkoolwaterstoffen voor een dergelijke toepassing die vanaf 1 januari 2020 rechtmatig in de handel zijn gebracht, zoals gerapporteerd uit hoofde van artikel 19 van Verordening (EU) nr. 517/2014 en artikel 26 van deze verordening voor de beschikbare jaren, op basis van de beschikbare gegevens.
|
|
BIJLAGE VIII Toewijzingsmechanisme zoals bedoeld in artikel 17
|
BIJLAGE VIII
Toewijzingsmechanisme zoals bedoeld in artikel 17
1) Bepaling van de hoeveelheid die wordt toegewezen aan ondernemingen waarvoor uit hoofde van artikel 17, lid 1, referentiewaarden zijn vastgesteld.
Elke onderneming waarvoor referentiewaarden zijn vastgesteld, krijgt een quotum dat als volgt wordt berekend:
a)
een quotum dat overeenkomt met 89 % van de in bijlage VII, punt 4, a), bedoelde referentiewaarde, vermenigvuldigd met de maximale hoeveelheid voor het jaar waarvoor het quotum wordt toegewezen, gedeeld door de basiswaarde van 176 700 479 ton CO2-equivalent (
11
), en
b)
waar relevant, een quotum dat overeenkomt met de in bijlage VII, punt 4, b), bedoelde referentiewaarde. Vanaf 2027 wordt een dergelijk quotum bereikt door de referentiewaarde te vermenigvuldigen met een factor 0,85. Vanaf 2030 stemt een dergelijk quotum overeen met de referentiewaarde vermenigvuldigd met de maximale hoeveelheid voor het jaar waarvoor het quotum wordt toegewezen, gedeeld door de maximale hoeveelheid voor het jaar 2025.
Indien na de toewijzing van het volledige in de tweede alinea bedoelde quotum de maximale hoeveelheid wordt overschreden, worden alle quota proportioneel verlaagd.
2) Bepaling van het quotum dat wordt toegewezen aan ondernemingen die een verklaring op grond van artikel 17, lid 3, hebben ingediend.
De totale som van de uit hoofde van punt 1 toegewezen quota wordt afgetrokken van de maximale hoeveelheid voor het betrokken jaar als vastgesteld in bijlage VII om de reserve te bepalen die wordt toegewezen aan de ondernemingen die een verklaring uit hoofde van artikel 17, lid 3, hebben ingediend.
Elke onderneming ontvangt een toewijzing die overeenkomt met een proportioneel aandeel van de reserve.
Het proportionele aandeel wordt berekend door 100 te delen door het aantal ondernemingen dat een verklaring heeft ingediend.
3) De overeenkomstig artikel 31 vastgestelde sancties worden bij de bovengenoemde berekeningen in aanmerking genomen.
|
|
BIJLAGE IX Op grond van artikel 26 te rapporteren gegevens
|
BIJLAGE IX
Op grond van artikel 26 te rapporteren gegevens
1) Elke in artikel 26, lid 1, eerste alinea, bedoelde producent brengt verslag uit over:
a)
de totale hoeveelheid van elke in de bijlagen I, II en III genoemde stof die hij in de Unie heeft geproduceerd, met inbegrip van de bijproductie, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen de opgevangen en niet opgevangen hoeveelheden, en wordt aangegeven welke hoeveelheden van de niet opgevangen hoeveelheden van die productie of bijproductie zijn vernietigd, of, indien opgevangen, de hoeveelheden die zijn vernietigd voordat zij in de handel werden gebracht, hetzij in de inrichtingen van de producent, hetzij ter vernietiging aan een andere onderneming overgedragen, alsook welke onderneming de vernietiging heeft uitgevoerd:
b)
de belangrijkste toepassingscategorieën waarin de stof wordt gebruikt;
c)
de hoeveelheden van elke in de bijlagen I, II en III genoemde stof die hij in de Unie in de handel heeft gebracht, met afzonderlijke vermelding van:
i)
de hoeveelheden die in de handel worden gebracht voor gebruik als grondstof, met inbegrip, uitsluitend voor HFK-23, na voorafgaande opvanging of zonder voorafgaande opvanging;
iii)
de productie van doseerinhalatoren voor de toediening van farmaceutische ingrediënten;
iv)
gebruik in militaire apparatuur;
v)
gebruik voor het etsen van halfgeleidermateriaal of het reinigen van kamers voor chemische dampafzetting in de sector van de productie van halfgeleiders;
vi)
hoeveelheden fluorkoolwaterstoffen die zijn geproduceerd voor uit hoofde van het protocol vrijgesteld gebruik binnen de Unie;
d)
aan het begin en het einde van de verslagperiode bestaande voorraden, waarbij wordt aangegeven of die reeds in de handel zijn gebracht of niet.
2) Elke in artikel 26, lid 1, eerste alinea, bedoelde importeur brengt verslag uit over:
a)
de totale hoeveelheid van elke in de bijlagen I, II en III genoemde stof die hij in de Unie heeft ingevoerd en geeft daarbij de belangrijkste categorieën toepassingen waarvoor de stof wordt gebruikt aan, met afzonderlijke vermelding van:
i)
ingevoerde, niet in het vrije verkeer gebrachte en wederuitgevoerde hoeveelheden, vervat in producten of apparatuur van de rapporterende onderneming;
ii)
hoeveelheden voor vernietiging, met vermelding van de onderneming die de vernietiging uitvoert;
iii)
gebruik als grondstof, waarbij de voor gebruik als grondstof ingevoerde hoeveelheden fluorkoolwaterstoffen afzonderlijk worden vermeld, met vermelding van de onderneming die de grondstof gebruikt;
iv)
rechtstreekse uitvoer, met vermelding van de uitvoerende onderneming;
v)
de productie van doseerinhalatoren voor de toediening van farmaceutische ingrediënten, met vermelding van de producent;
vi)
gebruik in militaire apparatuur; met vermelding van de onderneming die de hoeveelheden voor dat gebruik ontvangt;
vii)
gebruik voor het etsen van halfgeleidermateriaal of het reinigen van kamers voor chemische dampafzetting in de sector van de productie van halfgeleiders, met vermelding van de fabrikant die de halfgeleiders ontvangt;
viii)
hoeveelheden fluorkoolwaterstoffen vervat in vooraf gemengde polyolen;
ix)
hoeveelheden teruggewonnen, gerecyclede en geregenereerde fluorkoolwaterstoffen;
x)
de hoeveelheid voor uit hoofde van het protocol vrijgesteld gebruik ingevoerde fluorkoolwaterstoffen;
De hoeveelheden fluorkoolwaterstoffen moeten voor elk land van oorsprong afzonderlijk worden opgegeven.
b)
aan het begin en het einde van de verslagperiode bestaande voorraden, waarbij wordt aangegeven of die reeds in de handel zijn gebracht of niet.
3) Elke in artikel 26, lid 1, eerste alinea, bedoelde exporteur brengt verslag uit over de hoeveelheden van elke in de bijlagen I, II en III genoemde stof die hij uit de Unie heeft uitgevoerd, waarbij hij vermeldt of het om eigen productie of invoer gaat, dan wel om hoeveelheden die hij van andere ondernemingen binnen de Unie heeft gekocht, inclusief de hoeveelheden fluorkoolwaterstoffen vervat in vooraf gemengde polyolen.
4) Elke in artikel 26, lid 2, bedoelde onderneming brengt verslag uit over:
a)
de hoeveelheden van elke in de bijlagen I, II en III genoemde stof die zijn vernietigd, met inbegrip van de afzonderlijke hoeveelheden van die stoffen die zijn vervat in producten of apparatuur;
b)
de aan het begin en het einde van de verslagperiode bestaande voorraden van elke in de bijlagen I, II en III genoemde stof die nog niet vernietigd zijn, met inbegrip van de afzonderlijke hoeveelheden van die stoffen die zijn vervat in producten of apparatuur;
c)
de technologie die is gebruikt voor de vernietiging van de stoffen van de lijst in de bijlagen I, II en III.
5) Elke in artikel 26, lid 3, bedoelde onderneming brengt verslag uit over de hoeveelheden van elke stof van de lijst in bijlage I die als grondstof worden gebruikt.
6) Elke in artikel 26, lid 4, bedoelde onderneming brengt verslag uit over:
a)
de categorieën producten of apparatuur die stoffen van de lijst in de bijlagen I, II en III bevatten;
b)
het aantal eenheden met betrekking tot producten en apparatuur, of de massa met betrekking tot niet-telbare producten zoals schuim;
c)
de hoeveelheden van elke in de bijlagen I, II en III genoemde stof die zijn vervat in de producten of apparatuur;
d)
de hoeveelheid fluorkoolwaterstoffen waarmee de ingevoerde apparatuur is gevuld, in het vrije verkeer gebracht, en die eerder uit de Unie zijn uitgevoerd en onder de quotumbeperking voor het in de Unie in de handel brengen van fluorkoolwaterstoffen vielen. In dat geval worden in het verslag ook de uitvoerende onderneming en het jaar van uitvoer vermeld, alsook de onderneming die de fluorkoolwaterstoffen voor het eerst in de handel van de Unie heeft gebracht en het jaar waarin de stoffen in de handel werden gebracht.
7) Elke in artikel 26, lid 5, bedoelde onderneming brengt verslag uit over de hoeveelheden van elke stof die zij van producenten en importeurs heeft ontvangen ter vernietiging, voor gebruik als grondstof, voor rechtstreekse uitvoer, voor de vervaardiging van doseerinhalatoren voor de toediening van farmaceutische ingrediënten, voor gebruik in militaire apparatuur en voor gebruik bij het etsen van halfgeleidermateriaal of het reinigen van kamers voor chemische dampafzetting in de sector van de productie van halfgeleiders.
De fabrikant van doseerinhalatoren voor de toediening van farmaceutische ingrediënten brengt verslag uit over het type fluorkoolwaterstoffen en de gebruikte hoeveelheden.
8) Elke in artikel 26, lid 6, bedoelde onderneming brengt verslag uit over:
a)
de hoeveelheden van elke in de bijlagen I, II en III genoemde stof die zijn teruggewonnen;
b)
de aan het begin en het einde van de verslagperiode bestaande voorraden van elke in de bijlagen I, II en III genoemde stof die nog teruggewonnen zal worden.
|
|
BIJLAGE X Concordantietabel
|
BIJLAGE X
Concordantietabel
|
Verordening (EU) nr. 517/2014
|
Deze verordening
|
|
Artikel 1
|
Artikel 1
|
|
Artikel 2, punt 1)
|
Artikel 2, punt a)
|
|
Artikel 2, punt 2)
|
Artikel 3, punt 4)
|
|
Artikel 2, punten 3) en 4)
|
—
|
|
Artikel 2, punt 5)
|
Artikel 3, punt 2)
|
|
Artikel 2, punt 6)
|
Artikel 3, punt 1)
|
|
Artikel 2, punt 7)
|
Artikel 3, punt 3)
|
|
Artikel 2, punt 8)
|
Artikel 3, punt 5)
|
|
Artikel 2, punt 9)
|
Artikel 3, punt 36)
|
|
Artikel 2, punt 10)
|
Artikel 3, punt 6)
|
|
Artikel 2, punt 11)
|
Artikel 3, punt 9)
|
|
Artikel 2, punt 12)
|
Artikel 3, punt 10)
|
|
Artikel 2, punt 13)
|
Artikel 11, lid 3, tweede alinea, en bijlage IV, punt 1
|
|
Artikel 2, punt 14)
|
Artikel 3, punt 11)
|
|
Artikel 2, punt 15)
|
Artikel 3, punt 12)
|
|
Artikel 2, punt 16)
|
Artikel 3, punt 13)
|
|
Artikel 2, punt 17)
|
Artikel 3, punt 14)
|
|
Artikel 2, punt 18)
|
Artikel 3, punt 15)
|
|
Artikel 2, punt 19)
|
Artikel 3, punt 16)
|
|
Artikel 2, punt 20)
|
Artikel 3, punt 17)
|
|
Artikel 2, punt 21)
|
Artikel 3, punt 18)
|
|
Artikel 2, punt 22)
|
Artikel 3, punt 19)
|
|
Artikel 2, punt 23)
|
Artikel 3, punt 20)
|
|
Artikel 2, punt 24)
|
Artikel 3, punt 21)
|
|
Artikel 2, punt 25)
|
Artikel 3, punt 22)
|
|
Artikel 2, punt 26)
|
Artikel 3, punt 23)
|
|
Artikel 2, punt 27)
|
Artikel 3, punt 24)
|
|
Artikel 2, punt 28)
|
—
|
|
Artikel 2, punt 29)
|
Artikel 3, punt 26)
|
|
Artikel 2, punt 30)
|
Artikel 3, punt 27)
|
|
Artikel 2, punt 31)
|
Artikel 3, punt 28)
|
|
Artikel 2, punt 32)
|
Artikel 3, punt 29)
|
|
Artikel 2, punt 33)
|
Artikel 3, punt 30)
|
|
Artikel 2, punt 34)
|
Artikel 3, punt 31)
|
|
Artikel 2, punt 35)
|
Artikel 3, punt 32)
|
|
Artikel 2, punt 36)
|
Artikel 3, punt 33)
|
|
Artikel 2, punt 37)
|
Artikel 3, punt 34)
|
|
Artikel 2, punt 38)
|
Artikel 3, punt 35)
|
|
Artikel 2, punt 39)
|
—
|
|
Artikel 3, lid 1
|
Artikel 4, lid 1
|
|
Artikel 3, lid 2
|
Artikel 4, lid 3
|
|
Artikel 3, lid 3
|
Artikel 4, lid 5
|
|
Artikel 3, lid 4
|
Artikel 4, lid 7
|
|
Artikel 4
|
Artikel 5
|
|
Artikel 5
|
Artikel 6
|
|
Artikel 6
|
Artikel 7
|
|
Artikel 7, lid 1
|
Artikel 4, lid 4
|
|
Artikel 7, lid 2
|
Artikel 4, lid 6
|
|
Artikel 8, lid 1, eerste alinea
|
Artikel 8, lid 1
|
|
Artikel 8, lid 1, tweede alinea
|
Artikel 8, lid 2
|
|
Artikel 8, lid 2
|
Artikel 8, lid 7
|
|
Artikel 8, lid 3
|
Artikel 8, lid 10
|
|
Artikel 9
|
Artikel 9
|
|
Artikel 10, lid 1, eerste alinea
|
Artikel 10, lid 1, eerste alinea, en lid 3
|
|
Artikel 10, lid 2
|
Artikel 10, lid 1, eerste alinea, punt a)
|
|
Artikel 10, lid 3
|
Artikel 10, lid 5
|
|
Artikel 10, lid 4
|
Artikel 10, lid 7
|
|
Artikel 10, lid 5
|
—
|
|
Artikel 10, lid 6
|
Artikel 10, leden 2 en 4
|
|
Artikel 10, lid 7
|
Artikel 10, lid 9
|
|
Artikel 10, lid 8
|
—
|
|
Artikel 10, lid 9
|
—
|
|
Artikel 10, lid 10
|
Artikel 10, lid 10
|
|
Artikel 10, lid 11
|
Artikel 10, lid 12
|
|
Artikel 10, lid 12
|
Artikel 10, lid 8
|
|
Artikel 10, lid 13
|
Artikel 10, lid 11
|
|
Artikel 10, lid 14
|
Artikel 10, lid 13
|
|
Artikel 10, lid 15
|
Artikel 10, lid 14
|
|
Artikel 11, lid 1
|
Artikel 11, lid 1, eerste alinea
|
|
Artikel 11, lid 2
|
Artikel 11, lid 2
|
|
Artikel 11, lid 3
|
Artikel 11, lid 5
|
|
Artikel 11, lid 4
|
Artikel 11, lid 6
|
|
Artikel 11, lid 5
|
Artikel 11, lid 7
|
|
Artikel 11, lid 6
|
—
|
|
Artikel 12, leden 1 tot en met 12
|
Artikel 12, leden 1 tot en met 13
|
|
Artikel 12, lid 13
|
Artikel 12, lid 16
|
|
Artikel 12, lid 14
|
Artikel 12, lid 17
|
|
Artikel 12, lid 15
|
Artikel 12, lid 18
|
|
Artikel 13, lid 1, eerste alinea
|
Artikel 13, lid 1
|
|
Artikel 13, lid 1, tweede alinea
|
—
|
|
Artikel 13, lid 2
|
Artikel 13, lid 2
|
|
Artikel 13, lid 3
|
–
|
|
Artikel 14, lid 1
|
Artikel 19, lid 1
|
|
Artikel 14, lid 2, eerste alinea
|
Artikel 19, lid 2, eerste alinea
|
|
Artikel 14, lid 2, tweede alinea
|
Artikel 19, lid 3
|
|
Artikel 14, lid 2, derde alinea
|
Artikel 19, lid 2, derde alinea
|
|
Artikel 14, lid 3
|
Artikel 19, lid 2, tweede alinea
|
|
Artikel 14, lid 4
|
Artikel 19, lid 4
|
|
Artikel 15, lid 1, eerste alinea
|
—
|
|
Artikel 15, lid 1, tweede alinea
|
Artikel 16, lid 1, eerste alinea
|
|
Artikel 15, lid 2
|
Artikel 16, lid 2
|
|
Artikel 15, lid 3
|
Artikel 16, lid 6
|
|
Artikel 15, lid 4
|
Artikel 16, lid 4
|
|
Artikel 16, lid 1
|
—
|
|
Artikel 16, lid 2
|
Artikel 17, lid 3
|
|
Artikel 16, lid 3
|
Artikel 17, lid 1
|
|
Artikel 16, lid 4
|
Artikel 17, lid 3
|
|
Artikel 16, lid 5
|
Artikel 17, lid 4
|
|
Artikel 17, lid 1, eerste alinea
|
Artikel 20, lid 1
|
|
Artikel 17, lid 1, tweede alinea
|
Artikel 20, lid 4
|
|
Artikel 17, lid 1, derde alinea
|
—
|
|
Artikel 17, lid 2
|
Artikel 20, lid 6
|
|
Artikel 17, lid 3
|
—
|
|
Artikel 17, lid 4
|
Artikel 20, lid 7
|
|
Artikel 18, lid 1
|
Artikel 21, lid 1, eerste alinea
|
|
Artikel 18, lid 2, eerste alinea
|
Artikel 21, lid 2
|
|
Artikel 18, lid 2, tweede alinea
|
—
|
|
Artikel 18, lid 2, derde alinea
|
Artikel 21, lid 3
|
|
Artikel 19, lid 1, eerste alinea
|
Artikel 26, lid 1, eerste alinea
|
|
Artikel 19, lid 2
|
Artikel 26, lid 2
|
|
Artikel 19, lid 3
|
Artikel 26, lid 3
|
|
Artikel 19, lid 4
|
Artikel 26, lid 4
|
|
Artikel 19, lid 5
|
Artikel 26, lid 7
|
|
Artikel 19, lid 6
|
Artikel 26, lid 8
|
|
Artikel 19, lid 7
|
Artikel 26, lid 9, tweede alinea
|
|
Artikel 19, lid 8
|
Artikel 20, lid 7, tweede alinea
|
|
Artikel 20
|
Artikel 27
|
|
Artikel 21, lid 1
|
Artikel 35, lid 1
|
|
Artikel 21, leden 2 tot en met 6
|
—
|
|
Artikel 22
|
Artikel 32
|
|
Artikel 23
|
Artikel 33
|
|
Artikel 24
|
Artikel 34
|
|
Artikel 25
|
Artikel 31
|
|
Artikel 26
|
Artikel 37
|
|
Artikel 27
|
Artikel 38
|
|
Bijlage I
|
Bijlage I
|
|
Bijlage II
|
Bijlage III
|
|
Bijlage III
|
Bijlage IV
|
|
Bijlage IV
|
Bijlage VI
|
|
Bijlage V
|
Bijlage VII
|
|
Bijlage VI
|
Bijlage VIII
|
|
Bijlage VII
|
Bijlage IX
|
|
,
1.1 Referenties
1.2 Geïdentificeerde eisen
1.3 Gerelateerde standaarden
2. Geïdentificeerde eisen
3. Gerelateerde standaarden
|