+EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EL) 2020/740 25. mai 2020 mis käsitleb rehvide kütusesäästlikkuse ja muude näitajate märgistamist ning millega muudetakse määrust (EL) 2017/1369 ja tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 1222/2009 (EMPs kohaldatav tekst)
---+Artikkel 1 Reguleerimisese
---+Artikkel 2 Kohaldamisala
------+Artikkel 2 1.
------+Artikkel 2 2.
---+Artikkel 3 Mõisted
---+Artikkel 4 Rehvide tarnijate kohustused
------+Artikkel 4 1.
------+Artikkel 4 2.
------+Artikkel 4 3.
------+Artikkel 4 4.
------+Artikkel 4 5.
------+Artikkel 4 6.
------+Artikkel 4 7.
------+Artikkel 4 8.
------+Artikkel 4 9.
------+Artikkel 4 10.
---+Artikkel 5 Rehvide tarnijate kohustused toodete andmebaasi osas
------+Artikkel 5 1.
------+Artikkel 5 2.
------+Artikkel 5 3.
------+Artikkel 5 4.
------+Artikkel 5 5.
------+Artikkel 5 6.
------+Artikkel 5 7.
---+Artikkel 6 Rehvide turustajate kohustused
------+Artikkel 6 1.
------+Artikkel 6 2.
------+Artikkel 6 3.
------+Artikkel 6 4.
------+Artikkel 6 5.
------+Artikkel 6 6.
------+Artikkel 6 7.
---+Artikkel 7 Sõidukite tarnijate ja turustajate kohustused
---+Artikkel 8 Veebimajutusteenuse osutajate kohustused
---+Artikkel 9 Katse- ja mõõtmismeetodid
---+Artikkel 10 Kontrollimenetlus
---+Artikkel 11 Liikmesriikide kohustused
------+Artikkel 11 1.
------+Artikkel 11 2.
------+Artikkel 11 3.
------+Artikkel 11 4.
------+Artikkel 11 5.
---+Artikkel 12 Liidu turujärelevalve ja liidu turule sisenevate toodete kontrollimine
------+Artikkel 12 1.
------+Artikkel 12 2.
------+Artikkel 12 3.
------+Artikkel 12 4.
---+Artikkel 13 Delegeeritud õigusaktid
------+Artikkel 13 1.
------+Artikkel 13 2.
------+Artikkel 13 3.
------+Artikkel 13 4.
---+Artikkel 14 Delegeeritud volituste rakendamine
------+Artikkel 14 1.
------+Artikkel 14 2.
------+Artikkel 14 3.
------+Artikkel 14 4.
------+Artikkel 14 5.
------+Artikkel 14 6.
---+Artikkel 15 Hindamine ja aruandlus
---+Artikkel 16 Määruse (EL) 2017/1369 muutmine
---+Artikkel 17 Määruse (EÜ) nr 1222/2009 kehtetuks tunnistamine
---+Artikkel 18 Jõustumine
---+I LISA REHVIDE NÄITAJATE MÄÄRAMINE KATSELISELT JA MÕÕTMISE TEEL NING NÄITAJATE KLASSIFITSEERIMINE
---+II LISA REHVIMÄRGISE SISU JA VORM
---+III LISA TOOTEKIRJELDUS
---+IV LISA TEHNILISTES TUTVUSTUSMATERJALIDES ESITATAV TEAVE
---+V LISA LABORITE KOOSKÕLASTUSMENETLUS VEERETAKISTUSE MÕÕTMISE PUHUL
---+VI LISA KONTROLLIMENETLUS
---+VII LISA TARNIJA POOLT TOODETE ANDMEBAASI SISESTATAV TEAVE
---+VIII LISA VASTAVUSTABEL
English - European Union - Energy -

EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EL) 2020/740 25. mai 2020 mis käsitleb rehvide kütusesäästlikkuse ja muude näitajate märgistamist ning millega muudetakse määrust (EL) 2017/1369 ja tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 1222/2009 (EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EL) 2020/740

25. mai 2020

mis käsitleb rehvide kütusesäästlikkuse ja muude näitajate märgistamist ning millega muudetakse määrust (EL) 2017/1369 ja tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 1222/2009

(EMPs kohaldatav tekst)

1. Ülevaade

,
Pealkiri Regulatsioon
Artikkel 1 Reguleerimisese

Artikkel 1

Reguleerimisese

Käesoleva määrusega kehtestatakse raamistik märgistamise abil ühtlustatud teabe andmiseks rehvide näitajate kohta, et võimaldada lõppkasutajatel teha rehvide ostmisel teadlik valik, et suurendada madala müratasemega, kütusesäästlike, pikka aega kestvate ja ohutute rehvide edendamise kaudu ohutust, tervise kaitset ning maanteetranspordi majanduslikku tasuvust ja keskkonnasäästlikkust.

Artikkel 2 Kohaldamisala

Kohaldamisala

Artikkel 3 Mõisted

Artikkel 3

Mõisted

Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi mõisteid:

1) 

„C1-klassi rehvid“, „C2-klassi rehvid“ ja „C3-klassi rehvid“ – määruse (EÜ) nr 661/2009 artikli 8 lõikes 1 määratletud vastavatesse rehviklassidesse kuuluvad rehvitüübid;

2) 

„protekteeritud rehv“ – kasutatud rehv, mille kulunud turvis on taastatud uue materjaliga;

3) 

„ajutiselt kasutatav T-tüüpi varurehv“ – ajutiseks kasutamiseks ettenähtud varurehv, mis on sobiv kasutamiseks standard- või tugevdatud rehvist suurema rehvirõhuga;

4) 

„professionaalsed maastikurehvid“ – eriotstarbeliste rehvide alarühma kuuluvad rehvid, mida kasutatakse peamiselt rasketes maastikutingimustes;

5) 

„rehvimärgis“ – graafiline diagramm trükitud või elektroonilisel kujul, sealhulgas kleebise vormis, mis sisaldab sümboleid, et teavitada lõpptarbijaid rehvide või rehvipartii toimivusest võrreldes I lisas sätestatud näitajatega;

6) 

„müügikoht“ – rehvide esitlemise või ladustamise ja müümise koht, sealhulgas autosalongid, kus lõppkasutajatele müüakse rehve, mis ei ole sõidukitele paigaldatud;

7) 

„tehnilised tutvustusmaterjalid“ – trükitud või elektrooniline dokumentatsioon, mida toodab tarnija lisaks reklaamile ja mis sisaldab vähemalt IV lisas sätestatud teavet;

8) 

„tootekirjeldus“ – standardne trükitud või elektroonilises vormis dokument, mis sisaldab III lisas sätestatud teavet;

9) 

„tehniline dokumentatsioon“ – dokumentatsioon, mis on piisav võimaldamaks turujärelevalveasutustel hinnata rehvimärgise ja tootekirjelduse täpsust, sealhulgas VII lisa punktis 2 sätestatud teavet;

10) 

„toodete andmebaas“ – määruse (EL) 2017/1369 artikli 12 alusel loodud toodete andmebaas;

11) 

„kaugmüük“ – müügi-, rendi- või järelmaksuga müügi pakkumine posti teel, kataloogide, interneti või telefonimüügi kaudu või muul viisil, mille puhul ei saa eeldada, et potentsiaalne lõpptarbija esitletavat rehvi näeks;

12) 

„tootja“ – määruse (EL) 2019/1020 artikli 3 punktis 8 määratletud tootja;

13) 

„importija“ – määruse (EL) 2019/1020 artikli 3 punktis 9 määratletud importija;

14) 

„volitatud esindaja“ – liidus asuv füüsiline või juriidiline isik, kes on saanud tootjalt kirjaliku volituse tegutseda tootja nimel seoses kindlate ülesannetega, mis tulenevad tootja kohustustest, mis on sätestatud käesoleva määruse nõuetes;

15) 

„tarnija“ – liidus asuv tootja, sellise tootja volitatud esindaja, kelle asukoht ei ole liidus, või importija, kes laseb toote liidu turule;

16) 

„turustaja“ – tarneahelas osalev füüsiline või juriidiline isik, kes ei ole tarnija ja kes teeb toote turul kättesaadavaks;

17) 

„turul kättesaadavaks tegemine“ – määruse (EL) 2019/1020 artikli 3 punktis 1 määratletud turul kättesaadavaks tegemine;

18) 

„turule laskmine“ – määruse (EL) 2019/1020 artikli 3 punktis 2 määratletud turule laskmine;

19) 

„lõppkasutaja“ – tarbija, sõidukipargi haldaja või maanteetranspordiettevõtja, kes ostab või kavatseb osta rehve;

20) 

„näitaja“ – rehvi omadus, mis rehvi kasutamisel mõjutab märkimisväärselt keskkonda, liiklusohutust või tervist, nt rehvi kulumine, läbisõit, veeretakistus, märjale teele vastav haardevõime, sõidumüra, haardevõime lumeoludes või haardevõime jääoludes;

21) 

„rehvitüüp“ – rehvi versioon, mille kõikide ühikute puhul on rehvimärgisel samad tehnilised näitajad ning millel on sama tootekirjeldus ning tüübitähis;

22) 

„lubatud hälve“ – turujärelevalveasutuste poolt või nende nimel teostatud kontrollkatsete suurim lubatud mõõtmis- ja arvutustulemuste hälve võrreldes deklareeritud või avaldatud parameetrite väärtustega, mis tuleneb laboritevaheliste katsetulemuste erinevustest;

23) 

„rehvitüübi tähis“ – tavaliselt tähtnumbriline kood, mis eristab konkreetset rehvitüüpi teistest tarnija sama kaubanime või kaubamärgiga rehvitüüpidest;

24) 

„võrdväärne rehvitüüp“ – rehvitüüp, mille sama tarnija on turule lasknud erineva rehvitüübi tähisega ning millel on samad rehvimärgise seisukohast olulised tehnilised näitajad ja sama tootekirjeldus kui mõnel teisel rehvitüübil.

Artikkel 4 Rehvide tarnijate kohustused

Rehvide tarnijate kohustused

Artikkel 5 Rehvide tarnijate kohustused toodete andmebaasi osas

Rehvide tarnijate kohustused toodete andmebaasi osas

Artikkel 6 Rehvide turustajate kohustused

Rehvide turustajate kohustused

Artikkel 7 Sõidukite tarnijate ja turustajate kohustused

Artikkel 7

Sõidukite tarnijate ja turustajate kohustused

Kui lõppkasutaja soovib omandada uue sõiduki, esitavad sõidukite tarnijad ja turustajad lõppkasutajale enne müüki sõidukiga koos pakutavate või sõidukile paigaldatud rehvide rehvimärgise ja asjaomased tehnilised tutvustusmaterjalid ning tagavad, et tootekirjeldus on kättesaadav.

Artikkel 8 Veebimajutusteenuse osutajate kohustused

Artikkel 8

Veebimajutusteenuse osutajate kohustused

Kui direktiivi 2000/31/EÜ artiklis 14 osutatud veebimajutusteenuse osutaja lubab müüa rehve oma veebisaidi kaudu, võimaldab teenuseosutaja kuvada tarnija esitatud rehvimärgise ja tootekirjelduse hinna läheduses ning teavitab turustajat kohustusest rehvimärgis ja tootekirjeldus nähtavaks teha.

Artikkel 9 Katse- ja mõõtmismeetodid

Artikkel 9

Katse- ja mõõtmismeetodid

Teave, mida tuleb esitada artiklite 4, 6 ja 7 kohaselt rehvimärgisel esitatavate näitajate kohta, hangitakse vastavalt I lisas osutatud katsemeetoditele ning V lisas osutatud laborite kooskõlastusmenetlusele.

Artikkel 10 Kontrollimenetlus

Artikkel 10

Kontrollimenetlus

Liikmesriigid hindavad iga I lisas sätestatud näitaja kohta esitatud klasside vastavust kooskõlas VI lisas sätestatud kontrollimenetlusega.

Artikkel 11 Liikmesriikide kohustused

Liikmesriikide kohustused

Artikkel 12 Liidu turujärelevalve ja liidu turule sisenevate toodete kontrollimine

Liidu turujärelevalve ja liidu turule sisenevate toodete kontrollimine

Artikkel 13 Delegeeritud õigusaktid

Delegeeritud õigusaktid

Artikkel 14 Delegeeritud volituste rakendamine

Delegeeritud volituste rakendamine

Artikkel 15 Hindamine ja aruandlus

Artikkel 15

Hindamine ja aruandlus

Hiljemalt 1. juuniks 2025 korraldab komisjon käesoleva määruse hindamise ning esitab sellekohase aruande Euroopa Parlamendile, nõukogule ning Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteele.

Kõnealuses aruandes hinnatakse, kui tulemuslikult on käesolev määrus ning selle alusel vastu võetud delegeeritud õigusaktid aidanud lõpptarbijatel valida paremate näitajatega rehve, võttes arvesse käesoleva määruse ning selle alusel vastu võetud delegeeritud õigusaktide mõju ettevõtjatele, kütusekulule, ohutusele, kasvuhoonegaaside heitele, tarbijate teadlikkusele ning turujärelevalve meetmetele. Samuti hinnatakse kulusid ja kasu, mida annab kohustuslik sõltumatu kontroll, mida teeb kolmas osaline, kes kontrollib rehvimärgisel esitatud teavet, võttes arvesse kogemusi, mis on saadud määruses (EÜ) nr 661/2009 sätestatud laiemas raamistikus.

Artikkel 16 Määruse (EL) 2017/1369 muutmine

Artikkel 16

Määruse (EL) 2017/1369 muutmine

Määruse (EL) 2017/1369 artikli 12 lõike 2 punkt a asendatakse järgmisega:

„a) 

aidata turujärelevalveasutustel täita oma ülesandeid, mis tulenevad käesolevast määrusest ja asjakohastest delegeeritud õigusaktidest, hõlmates muu hulgas nende jõustamist, ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusest (EL) 2020/740 ( *1 ).

Artikkel 17 Määruse (EÜ) nr 1222/2009 kehtetuks tunnistamine

Artikkel 17

Määruse (EÜ) nr 1222/2009 kehtetuks tunnistamine

Määrus (EÜ) nr 1222/2009 tunnistatakse kehtetuks alates 1. maist 2021.

Viiteid kehtetuks tunnistatud määrusele käsitatakse viidetena käesolevale määrusele ja loetakse vastavalt käesoleva määruse VIII lisa vastavustabelile.

Artikkel 18 Jõustumine

Artikkel 18

Jõustumine

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Seda kohaldatakse alates 1. maist 2021.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

I LISA REHVIDE NÄITAJATE MÄÄRAMINE KATSELISELT JA MÕÕTMISE TEEL NING NÄITAJATE KLASSIFITSEERIMINE

I LISA

REHVIDE NÄITAJATE MÄÄRAMINE KATSELISELT JA MÕÕTMISE TEEL NING NÄITAJATE KLASSIFITSEERIMINE

A osa. Kütusesäästlikkuse klassid ja veeretakistustegur

Kütusesäästlikkuse klass esitatakse rehvimärgisel ja määratakse veeretakistusteguri (RRC, N/kN) alusel vastavalt allpool esitatud tabelis täpsustatud klassidele A–E; veeretakistustegurit mõõdetakse kooskõlas ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 6. lisaga ning kooskõlastatakse V lisas esitatud laborite kooskõlastusmenetluse abil.

Kui rehvitüüp kuulub rohkem kui ühte rehviklassi (nt C1 ja C2), tuleb kõnealuse rehvitüübi kütusesäästlikkuse klassi määramisel kasutada skaalat, mida kohaldatakse kõrgema rehviklassi suhtes (nt C2, mitte C1).


 

C1-klassi rehvid

C2-klassi rehvid

C3-klassi rehvid

Kütusesäästlikkuse klass

RRC, N/kN

RRC, N/kN

RRC, N/kN

A

RRC ≤ 6,5

RRC ≤ 5,5

RRC ≤ 4,0

B

6,6 ≤ RRC ≤ 7,7

5,6 ≤ RRC ≤ 6,7

4,1 ≤ RRC ≤ 5,0

C

7,8 ≤ RRC ≤ 9,0

6,8 ≤ RRC ≤ 8,0

5,1 ≤ RRC ≤ 6,0

D

9,1 ≤ RRC ≤ 10,5

8,1 ≤ RRC ≤ 9,0

6,1 ≤ RRC ≤ 7,0

E

RRC ≥ 10,6

RRC ≥ 9,1

RRC ≥ 7,1

B osa. Märjale teele vastava haardevõime klassid

1. Rehvide märjale teele vastava haardevõime klass määratakse ja esitatakse rehvimärgise märjale teele vastava haardevõime indeksi (G) alusel vastavalt allpool esitatud tabelis täpsustatud klassidele A–E; märjale teele vastava haardevõime indeks arvutatakse kooskõlas punktiga 2 ja seda mõõdetakse kooskõlas ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 5. lisaga.

2. Märjale teele vastava haardevõime indeksi (G) arvutamine

G = G(T)0,03

kus:

G(T) on kandidaatrehvi märjale teele vastava haardevõime indeks mõõdetuna ühes katsetsüklis


 

C1-klassi rehvid

C2-klassi rehvid

C3-klassi rehvid

Märjale teele vastava haardevõime klass

G

G

G

A

1,55 ≤ G

1,40 ≤ G

1,25 ≤ G

B

1,40 ≤ G ≤ 1,54

1,25 ≤ G ≤ 1,39

1,10 ≤ G ≤ 1,24

C

1,25 ≤ G ≤ 1,39

1,10 ≤ G ≤ 1,24

0,95 ≤ G ≤ 1,09

D

1,10 ≤ G ≤ 1,24

0,95 ≤ G ≤ 1,09

0,80 ≤ G ≤ 0,94

E

G ≤ 1,09

G ≤ 0,94

G ≤ 0,79

C osa. Rehvi sõidumüraklassid ja mõõtmistulemus

Rehvi sõidumüra mõõtmise tulemus (N, dB(A)) esitatakse detsibellides ning arvutatakse kooskõlas ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 3. lisaga.

Rehvi sõidumüra klass määratakse ja esitatakse rehvimärgise määruse (EÜ) nr 661/2009 II lisa C osas sätestatud piirnormide (LV) alusel järgmiselt:


N ≤ LV – 3

LV – 3 < N ≤ LV

N > LV

image

image

image

D osa. Haardevõime lumeoludes

Haardevõimet lumeoludes katsetatakse vastavalt ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 7. lisale.

Rehvi, mis vastab ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 117 sätestatud väikseimale lumeoludes haardevõime indeksi väärtusele, liigitatakse rasketes lumeoludes kasutatavaks rehviks ja tähistatakse sellekohase piktogrammiga rehvimärgisel.

image

E osa. Haardevõime jääoludes

Haardevõimet jääoludes katsetatakse, kasutades usaldusväärseid, täpseid ja korratavaid meetodeid, sealhulgas vajaduse korral rahvusvahelisi standardeid, millega võetakse arvesse üldtunnustatud tehnika taset.

Sellise rehvi rehvimärgis, mis vastab asjakohasele väikseimale jääoludes haardevõime indeksi väärtusele, hõlmab järgmist piktogrammi.

image

II LISA REHVIMÄRGISE SISU JA VORM

II LISA

REHVIMÄRGISE SISU JA VORM

1. Rehvimärgise sisu

1.1. Teave, mis esitatakse rehvimärgise ülemises osas:

image

I. ruutkood;

II. tarnija kaubanimi või kaubamärk;

III. rehvitüübi tähis;

IV. rehvimõõdu tähistus, kandevõime indeks ja kiiruskategooria tähis, nagu on märgitud ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 30 ( 1 ) kõige ajakohasemas liidu suhtes kohaldatavas versioonis ning ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 54 ( 2 ) kõige ajakohasemas liidu suhtes kohaldatavas versioonis C1-, C2- ja C3-klassi rehvide puhul;

V. rehviklass, st C1, C2 või C3;

VI. kütusesäästlikkuse piktogramm, skaala ja toimivusklass;

VII. märghaardumise piktogramm, skaala ja toimivusklass.

1.2. Teave, mis tuleb esitada rehvimärgise alumises osas kõigi rehvide puhul, välja arvatud rehvid, mis vastavad ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 117 sätestatud väikseimatele lumeoludes haardevõime indeksi väärtustele või asjakohastele väikseimatele jääoludes haardevõime indeksi väärtustele või mõlemale:

image

I. välise veeremismüra piktogramm, väärtus (väljendatuna dB(A)des ja ümardatuna täisarvuni) ja toimivusklass;

II. käesoleva määruse number: „2020/740“.

1.3. Teave, mis tuleb esitada rehvimärgise alumises osas selliste rehvide puhul, mis vastavad ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 117 sätestatud väikseimatele lumeoludes haardevõime indeksi väärtustele:

image

I. välise veeremismüra piktogramm, väärtus (väljendatuna dB(A) ja ümardatuna täisarvuni) ja toimivusklass;

II. lumeoludes haardevõime piktogramm;

III. käesoleva määruse number: „2020/740“.

1.4. Teave, mis tuleb esitada rehvimärgise alumises osas selliste rehvide puhul, mis vastavad asjakohastele väikseimatele jääoludes haardevõime indeksi väärtustele:

image

I. välise veeremismüra piktogramm, väärtus (väljendatuna dB(A)des ja ümardatuna täisarvuni) ja toimivusklass;

II. jääoludes haardevõime piktogramm;

III. käesoleva määruse number: „2020/740“.

1.5. Teave, mis tuleb esitada rehvimärgise alumises osas selliste rehvide puhul, mis vastavad nii ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 117 sätestatud väikseimatele lumeoludes haardevõime indeksi väärtustele kui väikseimatele jääoludes haardevõime indeksi väärtustele:

image

I. välise veeremismüra piktogramm, väärtus (väljendatuna dB(A)des ja ümardatuna täisarvuni) ja toimivusklass;

II. lumeoludes haardevõime piktogramm;

III. jääoludes haardevõime piktogramm;

IV. käesoleva määruse number: „2020/740“.

2. Rehvimärgise vorm

2.1. Rehvimärgise ülemise osa vorm:

image

▼B

2.1.1. Rehvimärgise alumise osa vorm kõigi rehvide puhul, välja arvatud rehvid, mis vastavad ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 117 sätestatud väikseimatele lumeoludes haardevõime indeksi väärtustele või asjakohastele väikseimatele jääoludes haardevõime indeksi väärtustele või mõlemale:

image

2.1.2. Rehvimärgise alumise osa vorm selliste rehvide puhul, mis vastavad ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 117 sätestatud väikseimatele lumeoludes haardevõime indeksi väärtustele:

image

2.1.3. Väikseimatele jääoludes haardevõime indeksi väärtustele vastava talverehvi rehvimärgise alumise osa vorm:

image

2.1.4. Rehvimärgise alumise osa vorm selliste rehvide puhul, mis vastavad nii ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 117 sätestatud väikseimatele lumeoludes haardevõime indeksi väärtustele kui minimaalsetele jääindeksi väärtustele:

image

▼B

2.2. Punkti 2.1 kohaldamisel on:

a) 

rehvimärgise minimaalne suurus: laius 75 mm ja kõrgus 110 mm. Kui rehvimärgis trükitakse suuremas formaadis, peab selle mõõtude suhe jääma samaks kui eespool esitatud kirjelduses;

b) 

rehvimärgise taust: 100 % valge;

c) 

kirjatüübid: Verdana ja Calibri;

d) 

rehvimärgise elementide mõõtmed ja spetsifikatsioonid: nagu on sätestatud eespool;

e) 

värvikoodid, mille puhul kasutatakse tsüaansinist, magentapunast, kollast ja musta värvi, peavad vastama kõigile järgmistele nõuetele:

— 
ELi logo värvid:
— 
taust: 100,80,0,0;
— 
tähed: 0,0,100,0;
— 
energialogo värvus: 100,80,0,0;
— 
ruutkood: 100 % musta värvi;
— 
tarnija kaubanimi või kaubamärk: 100 % musta värvi ►C2  ja kirjatüübis Verdana 8 p, paksus kirjas; ◄
— 
rehvitüübi tähis: 100 % musta värvi ►C2  ja kirjatüübis Verdana 8 p, tavalises kirjas; ◄
— 
rehvi mõõtme tähis, koormusindeks ja kiirusekategooria sümbol: 100 % musta värvi ja kirjatüübis Verdana 10 p, tavalises kirjas;
— 
rehvi klass: 100 % musta värvi ►C2   ja kirjatüübis Verdana 8 p, tavalises kirjas ◄ , paremal pool;
— 
►C2  kütusesäästlikkuse skaala ja märghaardumise skaala tähed: 100 % valget värvi ja kirjatüübis Calibri 15 p, paksus kirjas mustade piirjoontega 0,15 p; tähed peavad asuma teljel 3 mm kaugusel noolte vasakust servast; ◄
— 
►C2  kütusesäästlikkuse skaala A–E noolte värvikoodid (CMYK), mustade piirjoontega 0,15 p, on järgmised: ◄
— 
A-klass: 100,0,100,0;
— 
B-klass: 45,0,100,0;
— 
C-klass: 0,0,100,0;
— 
D-klass: 0,30,100,0;
— 
E-klass: 0,100,100,0;
— 
►C2  märghaardumise skaala A–E noolte värvikoodid (CMYK), mustade piirjoontega 0,15 p, on järgmised: ◄
— 
A: 100,60,0,0;
— 
B: 90,40,0,0;
— 
C: 65,20,0,0;
— 
D: 50,10,0,0;
— 
E: 30,0,0,0;
— 
sisemised eraldusjooned: suurus 0,5 p, 100 % musta värvi;
— 
►C2  kütusesäästlikkusetõhususe klassi ja märghaardumise klassi tähistav täht: 100 % valget värvi ja kirjatüübis Calibri 20 p, paksus kirjas.. Kütisesäästlikkuse ja märghaardumise klassi nooled ning vastavad nooled skaalal A–E peavad olema paigutatud nii, et nende otsad on joondatud. Kütusetõhususe klassi täht ja märghaardumise klassi nool paigutatakse noole ristkülikukujulise osa keskele, nool on 100 % musta värvi; ◄
— 
►C2  kütusesäästlikkuse piktogramm: laius 1 mm, kõrgus 13 mm, suurus 0,8 p, värv: 100 % musta värvi; ◄
— 
►C2  märghaardumise piktogramm: laius 20 mm, kõrgus 13 mm, suurus 0,8 p, värv: 100 % musta värvi; ◄
— 
►C2  välise veeremismüra piktogramm: laius 24 mm, kõrgus 18 mm, suurus 0,8 p, värv: 100 % musta värvi. Detsibellide arv valjuhääldis kirjatüübis Verdana 10 p, paksus kirjas, ühik „dB“ Verdana 8 p, tavalises kirjas; välise veeremismüra müraklasside (A–C) vahemik asub piktogrammi all keskel, kusjuures kohaldatava välise veeremismüra müraklassi täht on kirjatüübis Verdana 12 p, paksus kirjas, ja muud välise veeremismüra müraklasside tähed on kirjatüübis Verdana 8 p, tavalises kirjas; ◄
— 
►C1  lumeoludes haardevõime piktogramm: laius 15 mm, kõrgus 14 mm, ►C2  suurus 0,8 p ◄ , värv: 100 % musta värvi; ◄
— 
►C2  jääoludes haardevõime piktogramm: laius 15 mm, kõrgus 13 mm, suurus 0,8 p, kaldjoonte suurus 0,2 p, värv: 100 % musta värvi; ◄
— 
määruse number on kirjatüübis ►C2  Verdana 5 p, tavalises kirjas, 100 % musta värvi. ◄
III LISA TOOTEKIRJELDUS

III LISA

TOOTEKIRJELDUS

Rehvide tootekirjelduses sisalduv teave tuleb esitada toote brošüüris või voldikus, mis antakse rehviga kaasa, ning see peab sisaldama järgmist:

a) 

tarnija või tootja (kui ei ole sama, kes tarnija) kaubanimi või kaubamärk;

b) 

rehvitüübi tähis;

c) 

rehvimõõdu tähistus, kandevõime indeks ja kiiruskategooria tähis, nagu on märgitud ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 30 või ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 54 vastavalt kas C1-, C2- või C3-klassi rehvide puhul;

d) 

rehvi energiatõhususe klass, mis määratakse kooskõlas I lisaga;

e) 

märjale teele vastava haardevõime klass, mis määratakse kooskõlas I lisaga;

f) 

rehvi sõidumüraklass ja tugevus detsibellides, mis määratakse kooskõlas I lisaga;

g) 

märge selle kohta, kas rehv on karmides lumeoludes kasutatav rehv;

h) 

märge selle kohta, kas rehv on jääoludes haardevõimele vastav talverehv;

i) 

rehvitüübi tootmise alguskuupäev (nädala kohta kaks numbrit ja aasta kohta kaks numbrit);

j) 

rehvitüübi tootmise lõppkuupäev, kui see on asjakohane (kaks numbrit nädala kohta ja kaks numbrit aasta kohta).

IV LISA TEHNILISTES TUTVUSTUSMATERJALIDES ESITATAV TEAVE

IV LISA

TEHNILISTES TUTVUSTUSMATERJALIDES ESITATAV TEAVE

1. Tehnilistes tutvustusmaterjalides tuleb esitada rehvide kohta teave järgmises järjekorras:

a) 

kütusesäästlikkuse klass (täht „A“–„E“);

b) 

märjale teele vastava haardevõime klass (täht „A“–„E“);

c) 

rehvi sõidumüraklass ja sõidumüra mõõdetud tugevus (dB);

d) 

märge selle kohta, kas rehv on rasketes lumeoludes kasutatav talverehv;

e) 

märge selle kohta, kas rehv on jääoludes haardevõimele vastav talverehv.

2. Punktis 1 osutatud teave peab vastama järgmistele nõuetele:

a) 

see peab olema kergesti loetav;

b) 

see peab olema kergesti arusaadav;

c) 

kui rehvitüüpe liigitatakse rehvitüüpkonna piires erinevalt sõltuvalt mõõtmetest või muudest näitajatest, tuleb märkida vahemik madalaimate näitajatega rehvitüübist kõrgeimate näitajatega rehvitüübini.

3. Tarnijad peavad avaldama oma veebisaidil järgmise teabe:

a) 

link asjaomasele komisjoni veebilehele, mis viitab käesolevale määrusele;

b) 

rehvimärgisele trükitud piktogrammide selgitus;

c) 

teatis, milles rõhutatakse, et tegelik kütusesääst ja liiklusohutus sõltuvad peamiselt juhi sõidustiilist ja eelkõige järgmisest:

— 
keskkonnasäästlik sõidustiil võib aidata märkimisväärselt vähendada kütusekulu;
— 
rehvirõhku tuleks märjale teele vastava haardevõime ja kütusesäästlikkuse optimeerimiseks korrapäraselt kontrollida;
— 
peatumisteekonda tuleb alati arvesse võtta.

4. Tarnijad ja turustajad peavad vajaduse korral avaldama oma veebisaidil teatise, milles rõhutatakse asjaolu, et jääoludes haardevõimele vastavad talverehvid on spetsiaalselt projekteeritud jää ja kompaktse lumega kaetud teepindade jaoks ning neid tuleks kasutada üksnes väga rasketes kliimatingimustes (nt madalad temperatuurid) ning et nende kasutamine vähem rasketes kliimatingimustes (nt märjad tingimused või kõrgemad temperatuurid) võib põhjustada mitteoptimaalset toimivust, eelkõige märghaarduvuse, käsitsemise ja kulumise osas.

V LISA LABORITE KOOSKÕLASTUSMENETLUS VEERETAKISTUSE MÕÕTMISE PUHUL

V LISA

LABORITE KOOSKÕLASTUSMENETLUS VEERETAKISTUSE MÕÕTMISE PUHUL

1.   Mõisted

Laborite kooskõlastusmenetluse kohaldamisel veeretakistuse mõõtmiseks kasutatakse järgmisi mõisteid:

1) 

„referentlabor“ – labor, mis kuulub selliste laborite võrgustikku, mille nimed on avaldatud laborite kooskõlastusmenetluse kohaldamise eesmärgil Euroopa Liidu Teatajas, ning kes suudab saavutada võrdlusseadmega punkti 3 kohased täpsed katsetulemused;

2) 

„kandidaatlabor“ – laborite kooskõlastusmenetluses osalev labor, mis ei ole referentlabor;

3) 

„kooskõlastusrehv“ – rehv, mida katsetatakse laborite kooskõlastusmenetluse tegemisel;

4) 

„kooskõlastusrehvide komplekt“ – vähemalt viiest kooskõlastusrehvist koosnev komplekt kooskõlastamiseks ühel seadmel;

5) 

„määratud väärtus“ – ühe kooskõlastusrehvi teoreetiline veeretakistustegur (RRC), mis on mõõdetud teoreetilises laboris, mis esindab laborite kooskõlastusmenetluses kasutatavat referentlaborite võrgustikku;

6) 

„seade“ – igasugune rehvi katsetamise võll, mida kasutatakse teatava mõõtmismeetodi korral. Näiteks ühel ja samal trumlil töötavat kahte võlli ei loeta üheks seadmeks.

2.   Üldsätted

2.1.   Põhimõte

Referentlaboris (l) mõõdetud (m) veeretakistustegur (RRCm,l ) kooskõlastatakse referentlaborite võrgustiku määratud väärtustega.

Kandidaatlaboris (c) mõõdetud (m) veeretakistustegur (RRCm,c ), kooskõlastatakse referentlaborite võrgustikku kuuluva sellise referentlabori kaudu, mille kandidaatlabor on vabalt valinud.

2.2.   Rehvi valiku nõuded

Laborite kooskõlastusmenetluse jaoks valitakse kooskõlastusrehvi komplekt, mis vastab järgmistele kriteeriumidele. Üks kooskõlastusrehv valitakse nii, et see hõlmab nii C1- kui ka C2‐klassi rehve, ning üks komplekt valitakse C3-klassi rehvide jaoks:

a) 

kooskõlastusrehvide komplektid valitakse nii, et see hõlmaks eri RRCga C1- ja C2‐klassi või C3-klassi rehve. Igal juhul peab kooskõlastusrehvide komplekti suurima RRCm ja kooskõlastusrehvide komplekti väikseima RRCm vahe olema vähemalt järgmine:

i) 

3 N/kN C1- ja C2-klassi rehvide puhul ning

ii) 

2 N/kN C3-klassi rehvide puhul;

b) 

kooskõlastusrehvide komplekti kõikide kooskõlastusrehvide teatatud teguritel RRCm põhinevad kandidaatlabori või referentlabori tegurid (vastavalt RRCm,c või RRCm,l ) jagatakse ühtlaselt;

c) 

koormusindeksid peavad asjakohaselt hõlmama kõiki katsetatavaid rehve ja sellega tagatakse, et veeretakistuse väärtused hõlmavad samuti kõiki katsetatavaid rehve.

Iga kooskõlastusrehvi tuleb enne kasutamist kontrollida ning see tuleb asendada, kui:

a) 

kooskõlastusrehvi seisund välistab edasiste katsete tegemise või

b) 

RRCm,c või RRCm,l hälve võrreldes varasemate mõõtmistega ja korrigeeritult mõõtmisseadme võimaliku triivi arvestamiseks on suurem kui 1,5 %.

2.3.   Mõõtmismeetod

Referentlabor mõõdab iga kooskõlastusrehvi neli korda ning säilitab kolm viimast tulemust täiendavaks analüüsiks kooskõlas ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 6. lisa punktiga 4 ning ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 6. lisa punktiga 3 ettenähtud tingimuste kohaselt.

Kandidaatlabor mõõdab iga kooskõlastusrehvi n + 1 korda (n on täpsustatud käesoleva lisa punktis 5) ning säilitab n viimast tulemust täiendavaks analüüsiks kooskõlas ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 6. lisa punktiga 4, kasutades ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 6. lisa punktiga 3 sätestatud tingimusi.

Iga kord pärast kooskõlastusrehvi mõõtmist võetakse rehvi/ratta koost seadmelt maha ning ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 6. lisa punktis 4 osutatud menetlus tehakse algusest peale uuesti.

Kandidaat- või referentlabor arvutab järgmise:

a) 

iga kooskõlastusrehvi mõõdetud väärtuse korrigeeritud väärtuse, mis on saadud vastavalt ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 6. lisa punktidele 6.2 ja 6.3 (st korrigeeritud temperatuurile 25 °C ja trumli läbimõõdule 2 m);

b) 

iga kooskõlastusrehvi kolme viimase mõõdetud väärtuse keskmise (referentlabori puhul) või iga kooskõlastusrehvi n viimase mõõdetud väärtuse keskmise (kandidaatlabori puhul) ning

c) 

standardhälbe (σm ) järgmiselt:

image

image

kus:

i

on kooskõlastusrehvi järjekorranumber vahemikus 1–p;

j

on mõõdetava kooskõlastusrehviga tehtud n kordusmõõtmise järjekorranumber vahemikus 2 – n + 1;

n + 1

on rehvi mõõtmiste arv (referentlaborites on n + 1 = 4 ning kandidaatlaborites on n + 1 ≥ 4);

p

on kooskõlastusrehvide arv (p ≥ 5).

2.4.   Arvutusteks ja tulemuste esitamiseks kasutatavad andmevormingud

Mõõdetud tegurid RRC (mis on ümber arvutatud temperatuuri ja trumli läbimõõtu arvestades) ümardatakse kahe kümnendkohani.

Edasised arvutused tehakse ümardusteta: ümardused tehakse alles lõplike kooskõlastusvalemite puhul.

Kõik standardhälbed esitatakse kolme kümnendkoha täpsusega.

Kõik RRC väärtused esitatakse kahe kümnendkoha täpsusega.

Kõik kooskõlastustegurid (A1 l , B1 l , A2 c ja B2 c ) ümardatakse ja esitatakse nelja kümnendkoha täpsusega.

3.   Referentlaborite suhtes kohaldatavad nõuded ning määratud väärtuste leidmine

Referentlaborite võrgustik leiab iga kooskõlastusrehvi määratud väärtused. Igal teisel aastal hindab võrgustik määratud väärtuste stabiilsust ja kehtivust.

Iga võrgustikus osalev referentlabor järgib ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 6. lisa kirjeldusi ning referentlabori standardhälve (σm ) peab vastama järgmistele tingimustele:

a) 

ei ületa 0,05 N/kN C1- ja C2-klassi rehvide puhul ega

b) 

ületa 0,05 N/kN C3-klassi rehvide puhul.

Punkti 2.2 kohaselt valitud kooskõlastusrehvide komplekte mõõdab iga võrku kuuluv referentlabor kooskõlas punktiga 2.3.

Iga kooskõlastusrehvile määratud väärtus on võrku kuuluvate referentlaborite poolt asjaomase kooskõlastusrehvi kohta esitatud mõõdetud väärtuste keskmine.

4.   Referentlaborite kooskõllaviimine vastavalt määratud väärtustele

Iga referentlabor (l) kordab kooskõlastusmenetlust iga uue määratud väärtuste komplekti korral ja pärast iga olulist muudatust seadmes või kui selgub, et kontrollrehviga kontrollimisel saadud tulemustes esineb triiv.

Vastavusse viimiseks kasutatakse lineaarse regressiooni meetodit, kasutades kõiki üksikandmeid. Regressiooni tegurid A1 l ja B1 l arvutatakse järgmiselt:

RRC = A1 l × RRCm,l + B1 l

kus:

RRC

on veeretakistusteguri määratud väärtus;

RRCm,

on üksik referentlabori (l) mõõdetud veeretakistustegur (korrigeeritud temperatuuri ja trumli läbimõõdu arvestamiseks).

5.   Kandidaatlaboritele esitatavad nõuded

Kandidaatlaborid kordavad iga seadmega kooskõlastusmenetlust vähemalt iga kahe aasta tagant ning iga kord pärast olulist muudatust seadmetes või kui selgub, et kontrollrehviga kontrollimise tulemustes esineb triiv.

Punkti 2.2 kohaselt valitud viiest eri rehvist koosnevat ühist komplekti mõõdab punkti 2.3 kohaselt kõigepealt kandidaatlabor ja seejärel üks referentlabor. Kandidaatlabori taotlusel võib katsetada rohkem kui viit kooskõlastusrehvi.

Kandidaatlabor edastab valitud referentlaborile kooskõlastusrehvide komplekti.

Kandidaatlabor (c) järgib ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirja nr 117 6. lisa kirjeldusi ning tema soovituslik standardhälve (σm ) on järgmine:

a) 

ei ületa 0,075 nN/kN C1- ja C2-klassi rehvide puhul ega

b) 

ületa 0,06 N/kN C3-klassi rehvide puhul.

Kui kandidaatlabori standardhälve (σm ) on suurem kui need esitatud nelja mõõtmisega saadud väärtused, mille puhul kolme viimast väärtust kasutati arvutusel, suurendatakse kordusmõõtmiste arvu n + 1 kogu partii puhul järgmiselt:

n + 1 = 1 + (σm/γ)2, ümardatud suurema täisarvuni,

kus:

γ = 0,043 kg/t C1- ja C2-klassi rehvide puhul;
γ = 0,035 kg/t C3-klassi rehvide puhul.

6.   Kandidaatlabori kooskõlastamise menetlus

Võrgustiku üks referentlabor (l) arvutab lineaarse regressiooni funktsiooni, kasutades kandidaatlabori (c) kõiki üksikandmeid. Regressiooni tegurid A2 c ja B2 c arvutatakse järgmiselt:

RRCm,l = A2 c × RRCm,c + B2 c

kus:

RRCm,l

on üksik referentlabori (l) mõõdetud veeretakistustegur (korrigeeritud temperatuuri ja trumli läbimõõdu arvestamiseks);

RRCm,c

on üksik kandidaatlabori (c) mõõdetud veeretakistustegur (korrigeeritud temperatuuri ja trumli läbimõõdu arvestamiseks).

Kui determinatsioonikordaja R2 on väiksem kui 0,97, kandidaatlaborit ei kooskõlastata.

Kandidaatlaboris katsetatud rehvide kooskõlastatud RRC arvutatakse järgmiselt:

RRC = (A1 l × A2 c ) × RRCm,c + (A1 l × B2 c + B1 l )

VI LISA KONTROLLIMENETLUS

VI LISA

KONTROLLIMENETLUS

Kütusesäästlikkuse, märjale teele vastava haardevõime ning rehvide sõidumüra klasside vastavust käesolevale määrusele ning rehvimärgisel esitatud väärtuste ja muu, täiendava toimivust käsitleva teabe vastavust hinnatakse iga rehvitüübi või iga rehvirühma puhul, nagu tarnija on määranud, ühel viisil järgmistest.

1. 

Kõigepealt katsetatakse ühte rehvi või ühte rehvirühma. Kui mõõdetud suurus vastab esitatud klassile või kui rehvi sõidumüra esitatud väärtus jääb allolevas tabelis osutatud kontrollimisel lubatud hälvete piiridesse, loetakse rehvimärgis käesolevale määrusele vastavaks.

Kui mõõdetud väärtused ei vasta esitatud klassidele või kui rehvi sõidumüra esitatud väärtus ei jää allolevas tabelis osutatud kontrollimisel lubatud hälvete vahemikku, tuleb katsetada lisaks kolme rehvi või rehvikomplekti; katsetatud kolme lisarehvi või lisarehvikomplekti keskmist mõõtmistulemust tuleb kasutada selleks, et hinnata esitatud teabe vastavust allolevas tabelis osutatud kontrollimisel lubatud hälvetele.

2. 

Kui rehvimärgisel esitatud klassid või väärtused on määratud tüübikinnituskatse tulemuste põhjal, mis on saadud vastavalt määrusele (EÜ) nr 661/2009 või ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjale nr 117, võivad liikmesriigid kasutada mõõtmisandmeid, mis on saadud rehvi tootenõuetele vastavuse katsetel, mis on tehtud määrusega (EL) 2018/858 kehtestatud tüübikinnitusmenetlust kohaldades.

Tootenõuetele vastavuse katsetel saadud mõõtmisandmete hindamisel võetakse arvesse allolevas tabelis osutatud kontrollimisel lubatud hälbeid.


Mõõdetav suurus

Kontrollimisel lubatud hälbed

RRC (kütusesäästlikkus)

Kooskõlla viidud mõõdetud väärtus ei ületa esitatud klassi ülempiiri (suurim RRC) rohkem kui 0,3 N/kN.

Rehvi sõidumüra

Suuruse N mõõdetud väärtus ei tohi ületada esitatud väärtust rohkem kui 1 dBA.

Haardevõime märjal teel

Mõõdetud G(T) väärtus ei tohi olla väiksem kui esitatud klassile vastav alammäär (G väikseim väärtus).

Haardevõime lumeoludes

Mõõdetud väärtus ei tohi olla väiksem kui minimaalne lumetegur.

Haardevõime jääoludes

Mõõdetud väärtus ei tohi olla väiksem kui minimaalne jäätegur.

VII LISA TARNIJA POOLT TOODETE ANDMEBAASI SISESTATAV TEAVE

VII LISA

TARNIJA POOLT TOODETE ANDMEBAASI SISESTATAV TEAVE

1. Toodete andmebaasi avalikku osasse sisestatav teave:

a) 

tarnija kaubanimi või kaubamärk ning aadress, kontaktandmed ja muud juriidilise isiku tunnused;

b) 

rehvitüübi tähis;

c) 

rehvimärgis elektroonilisel kujul;

d) 

klass(id) ja muud rehvimärgisel esitatud parameetrid ning

e) 

tootekirjelduse parameetrid elektroonilisel kujul.

2. Toodete andmebaasi nõuetele vastavuse osasse sisestatav teave:

a) 

juba turule lastud kõigi samaväärsete rehvitüüpide mudelitähised;

b) 

rehvitüübi üheseks ja lihtsaks identifitseerimiseks piisav üldkirjeldus, sealhulgas mõõtmed, koormusindeks ja kiiruskategooriad;

c) 

I lisas sätestatud rehvide näitajate katselise ja mõõtmise teel määramise ning näitajate klassifitseerimise protokollid;

d) 

olemasolu korral konkreetsed ettevaatusmeetmed, mida tuleb võtta rehvitüübi kokkupanemisel, paigaldamisel, hooldamisel või katsetamisel;

e) 

rehvitüübi mõõdetud tehnilised parameetrid, kui see on asjakohane, ja

f) 

mõõdetud tehniliste parameetritega tehtud arvutused.

VIII LISA VASTAVUSTABEL

VIII LISA

VASTAVUSTABEL


Määrus (EÜ) nr 1222/2009

Käesolev määrus

Artikli 1 lõige 1

–

Artikli 1 lõige 2

Artikkel 1

Artikli 2 lõige 1

Artikli 2 lõige 1

Artikli 2 lõige 2

Artikli 2 lõige 2

Artikli 3 punkt 1

Artikli 3 punkt 1

–

Artikli 3 punkt 2

Artikli 3 punkt 2

Artikli 3 punkt 3

–

Artikli 3 punkt 4

–

Artikli 3 punkt 5

Artikli 3 punkt 3

Artikli 3 punkt 6

Artikli 3 punkt 4

Artikli 3 punkt 7

–

Artikli 3 punkt 8

Artikli 3 punkt 5

Artikli 3 punkt 9

–

Artikli 3 punkt 10

–

Artikli 3 punkt 11

Artikli 3 punkt 6

Artikli 3 punkt 12

Artikli 3 punkt 7

Artikli 3 punkt 13

Artikli 3 punkt 8

Artikli 3 punkt 14

Artikli 3 punkt 9

Artikli 3 punkt 15

Artikli 3 punkt 10

Artikli 3 punkt 16

Artikli 3 punkt 11

Artikli 3 punkt 17

–

Artikli 3 punkt 18

Artikli 3 punkt 12

Artikli 3 punkt 19

Artikli 3 punkt 13

Artikli 3 punkt 20

–

Artikli 3 punkt 21

–

Artikli 3 punkt 22

–

Artikli 3 punkt 23

–

Artikli 3 punkt 24

Artikkel 4

Artikkel 4

Artikli 4 lõige 1

Artikli 4 lõige 1

Artikli 4 lõike 1 punkt a

Artikli 4 lõike 1 punkt b

Artikli 4 lõike 1 punkt b

Artikli 4 lõike 1 punkt b

Artikli 4 lõige 2

–

–

Artikli 4 lõige 2

–

Artikli 4 lõige 3

Artikli 4 lõige 3

Artikli 4 lõige 4

Artikli 4 lõige 4

Artikli 4 lõige 5

–

Artikli 4 lõige 6

–

Artikli 4 lõige 7

–

Artikli 4 lõige 8

–

Artikli 4 lõige 9

–

Artikli 4 lõige 10

–

Artikkel 5

Artikli 5 lõige 1

Artikli 6 lõige 1

Artikli 5 lõike 1 punkt a

Artikli 6 lõike 1 punkt a

Artikli 5 lõike 1 punkt b

Artikli 6 lõike 1 punkt b

–

Artikli 6 lõige 2

–

Artikli 6 lõige 3

Artikli 5 lõige 2

Artikli 6 lõige 4

Artikli 5 lõige 3

–

–

Artikli 6 lõige 5

–

Artikli 6 lõige 6

–

Artikli 6 lõige 7

Artikkel 6

Artikkel 7

–

Artikkel 8

Artikkel 7

Artikkel 9

Artikkel 8

Artikkel 10

Artikli 9 lõige 1

Artikli 11 lõige 1

Artikli 9 lõige 2

Artikli 11 lõige 1

Artikli 9 lõike 2 teine lause

Artikli 4 lõige 5

Artikkel 10

Artikli 11 lõige 2

–

Artikli 11 lõige 3

Artikli 11 punkt a

–

Artikli 11 punkt b

–

Artikli 11 punkt c

Artikli 13 lõike 1 punkt b

Artikkel 12

Artikli 11 lõige 4

–

Artikli 11 lõige 5

–

Artikkel 12

–

Artikkel 13

–

Artikli 13 lõige 1

–

Artikli 13 lõige 2

–

Artikli 13 lõige 3

–

Artikli 13 lõige 4

–

Artikkel 14

Artikkel 13

–

Artikkel 14

–

–

Artikkel 15

Artikkel 15

–

–

Artikkel 16

–

Artikkel 17

Artikkel 16

Artikkel 18

I lisa

I lisa

II lisa

II lisa

–

III lisa

III lisa

IV lisa

IV lisa

VI lisa

IVa lisa

V lisa

V lisa

–

–

VII lisa

–

VIII lisa


( *1 ) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 25. mai 2020. aasta määrus (EL) 2020/740, mis käsitleb rehvide kütusesäästlikkuse ja muude näitajatega seotud märgistamist ning millega muudetakse määrust (EL) 2017/1369 ja tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 1222/2009 (ELT L 177, 5.6.2020, lk 1).“

( 1 ) Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Euroopa Majanduskomisjoni eeskiri nr 30 – ühtsed sätted mootorsõidukite ja nende haagiste õhkrehvide tüübikinnituste kohta (ELT L 201, 30.7.2008, lk 70).

( 2 ) Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Euroopa Majanduskomisjoni (UN/ECE) eeskiri nr 54 – kommertsveokite ja nende haagiste õhkrehvide tüübikinnituse ühtsed sätted (ELT L 183, 11.7.2008, lk 41).

1.1 Viited

1.2 Tuvastatud nõuded

1.3 Seotud standardid

2. Tuvastatud nõuded

Nõuded
Allikas Nõue

3. Seotud standardid

Standardid
Allikas Nõue