+PŘÍLOHA II

PŘÍLOHA II

PŘÍLOHA II

Mezní hodnoty výfukových emisí podle čl. 18 odst. 2


Tabulka II-1: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů NRE definované v čl. 4 odst. 1 bodě 1

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

HC

NOx

PM

PN

A

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

g/kWh

g/kWh

#/kWh

 

V

NRE-v-1

NRE-c-1

0 < P < 8

VM

8,00

(HC + NOx ≤ 7,50)

0,40 (1)

—

1,10

V

NRE-v-2

NRE-c-2

8 ≤ P < 19

VM

6,60

(HC + NOx ≤ 7,50)

0,40

—

1,10

V

NRE-v-3

NRE-c-3

19 ≤ P < 37

VM

5,00

(HC+NOx ≤ 4,70)

0,015

1 × 1012

1,10

V

NRE-v-4

NRE-c-4

37 ≤ P < 56

VM

5,00

(HC + NOx ≤ 4,70)

0,015

1 × 1012

1,10

V

NRE-v-5

NRE-c-5

56 ≤ P < 130

všechny

5,00

0,19

0,40

0,015

1 × 1012

1,10

V

NRE-v-6

NRE-c-6

130 ≤ P ≤ 560

všechny

3,50

0,19

0,40

0,015

1 × 1012

1,10

V

NRE-v-7

NRE-c-7

P > 560

všechny

3,50

0,19

3,50

0,045

—

6,00

(1)   

0,6 u vzduchem chlazených motorů s přímým vstřikováním a ručním startováním.


Tabulka II-2: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů NRG definované v čl. 4 odst. 1 bodě 2

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

HC

NOx

PM

PN

A

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

g/kWh

g/kWh

#/kWh

 

V

NRG-v-1

NRG-c-1

P > 560

všechny

3,50

0,19

0,67

0,035

—

6,00


Tabulka II-3: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů NRSh definované v čl. 4 odst. 1 bodě 3

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

HC + NOx

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

V

NRSh-v-1a

0 < P < 19

ZM

805

50

V

NRSh-v-1b

603

72


Tabulka II-4: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů NRS definované v čl. 4 odst. 1 bodě 4

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

HC + NOx

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

V

NRS-vr-1a

NRS-vi-1a

0 < P < 19

ZM

610

10

V

NRS-vr-1b

NRS-vi-1b

610

8

V

NRS-v-2a

19 ≤ P ≤ 30

610

8

V

NRS-v-2b

NRS-v-3

19 ≤ P < 56

4,40 (*1)

2,70 (*1)

(*1)   

Volitelně jako alternativa jakákoli kombinace hodnot splňující rovnici (HC + NOx) × CO0,784 ≤ 8,57, jakož i tyto podmínky: CO ≤ 20,6 g/kWh a (HC + NOx) ≤ 2,7 g/kWh.


Tabulka II-5: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů IWP definované v čl. 4 odst. 1 bodě 5

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

HC

NOx

PM

PN

A

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

g/kWh

g/kWh

#/kWh

 

V

IWP-v-1

IWP-c-1

19 ≤ P < 75

všechny

5,00

(HC + NOx ≤ 4,70)

0,30

—

6,00

V

IWP-v-2

IWP-c-2

75 ≤ P < 130

všechny

5,00

(HC + NOx ≤ 5,40)

0,14

—

6,00

V

IWP-v-3

IWP-c-3

130 ≤ P < 300

všechny

3,50

1,00

2,10

0,10

—

6,00

V

IWP-v-4

IWP-c-4

P ≥ 300

všechny

3,50

0,19

1,80

0,015

1 × 1012

6,00


Tabulka II-6: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů IWA definované v čl. 4 odst. 1 bodě 6

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

HC

NOx

PM

PN

A

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

g/kWh

g/kWh

#/kWh

 

V

IWA-v-1

IWA-c-1

19 ≤ P < 75

všechny

5,00

(HC + NOx ≤ 4,70)

0,30

—

6,00

V

IWA-v-2

IWA-c-2

75 ≤ P < 130

všechny

5,00

(HC + NOx ≤ 5,40)

0,14

—

6,00

V

IWA-v-3

IWA-c-3

130 ≤ P < 300

všechny

3,50

1,00

2,10

0,10

—

6,00

V

IWA-v-4

IWA-c-4

P ≥ 300

všechny

3,50

0,19

1,80

0,015

1 × 1012

6,00


Tabulka II-7: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů RLL definované v čl. 4 odst. 1 bodě 7

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

HC

NOx

PM

PN

A

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

g/kWh

g/kWh

#/kWh

 

V

RLL-c-1

RLL-v-1

P > 0

všechny

3,50

(HC + NOx ≤ 4,00)

0,025

—

6,00


Tabulka II-8: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů RLR definované v čl. 4 odst. 1 bodě 8

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

HC

NOx

PM

PN

A

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

g/kWh

g/kWh

#/kWh

 

V

RLR-c-1

RLR-v-1

P > 0

všechny

3,50

0,19

2,00

0,015

1 × 1012

6,00


Tabulka II-9: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů SMB definované v čl. 4 odst. 1 bodě 9

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

NOx

HC

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

g/kWh

V

SMB-v-1

P > 0

ZM

275

—

75


Tabulka II-10: Mezní hodnoty emisí etapy V u kategorie motorů ATS definované v čl. 4 odst. 1 bodě 10

Etapa mezních hodnot emisí

Podkategorie motoru

Rozsah výkonu

Druh zapalování

CO

HC + NOx

 

 

kW

 

g/kWh

g/kWh

V

ATS-v-1

P > 0

ZM

400

8

Zvláštní ustanovení o mezních hodnotách pro celkové uhlovodíky (HC) u motorů částečně nebo výhradně spalujících plynná paliva

1. U podkategorií, u nichž je definován faktor A, se mezní hodnota pro uhlovodíky u motorů částečně nebo výhradně spalujících plynná paliva uvedená v tabulkách II-1 až II-10 nahrazuje mezní hodnotou vypočtenou pomocí následujícího vzorce:

HC = 0,19 + (1,5 × A × GER),

kde GER je průměrný poměr obsahu energie v plynu v příslušném zkušebním cyklu. Pokud se má použít zkušební cyklus v ustáleném i neustáleném stavu, určí se GER ze zkušebního cyklu v neustáleném stavu s teplým startem. Pokud se má použít více než jeden zkušební cyklus v ustáleném stavu, určí se průměrný GER pro každý cyklus samostatně.

Jestliže vypočtená mezní hodnota pro HC překračuje hodnotu 0,19 + A, stanoví se mezní hodnota pro HC na hodnotu 0,19 + A.

image

Obrázek č. 1. Graf zobrazující mezní hodnoty emisí HC v závislosti na průměrném poměru obsahu energie v plynu (GER)

2. U podkategorií s kombinovanou mezní hodnotou pro HC a NOx se kombinovaná mezní hodnota pro HC a NOx sníží o 0,19 g/kWh a platí jen pro NOx.

3. Pro motory na jiná než plynná paliva se vzorec nepoužije.

1. Επισκόπηση

,
Τίτλος Κανονισμός

1.1 Παραπομπές

1.2 Εντοπισμένες απαιτήσεις

1.3 Σχετικά πρότυπα

2. Εντοπισμένες απαιτήσεις

Απαιτήσεις
Πηγή Απαίτηση

3. Σχετικά πρότυπα

Πρότυπα
Πηγή Απαίτηση
  • Builddate: 17.07.2022 00:00:00 -Doknr: CELEX:32016R1628
  • EULAW_CS -

    EULAW_CS