+VERORDENING (EU) 2019/631 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD van 17 april 2019 tot vaststelling van CO 2- emissienormen voor nieuwe personenauto's en nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen, en tot intrekking van Verordeningen (EG) nr. 443/2009 en (EU) nr. 510/2011 (herschikking) (Voor de EER relevante tekst)
---+Artikel 1 Onderwerp en doelstellingen
------+Artikel 1 1.
------+Artikel 1 2.
------+Artikel 1 3.
------+Artikel 1 4.
------+Artikel 1 5.
------+Article 1 5a.
------+Artikel 1 6.
---+Artikel 2 Toepassingsgebied
------+Artikel 2 1.
------+Artikel 2 2.
------+Artikel 2 3.
------+Artikel 2 4.
---+Artikel 3 Definities
------+Artikel 3 1.
------+Artikel 3 2.
---+Artikel 4 Specifieke emissiestreefcijfers
------+Artikel 4 1.
------+Article 4 1a.
------+Artikel 4 2.
------+Artikel 4 3.
---+Artikel 5 Superkredieten
---+Artikel 6 Groepsvorming
------+Artikel 6 1.
------+Artikel 6 2.
------+Artikel 6 3.
------+Artikel 6 4.
------+Artikel 6 5.
------+Artikel 6 6.
------+Artikel 6 7.
------+Artikel 6 8.
---+Artikel 7 Monitoring en rapportering van gemiddelde emissies
------+Artikel 7 1.
------+Artikel 7 2.
------+Artikel 7 3.
------+Artikel 7 4.
------+Artikel 7 5.
------+Artikel 7 6.
------+Article 7 6a.
------+Artikel 7 7.
------+Artikel 7 8.
------+Artikel 7 9.
---+Artikel 7 bis CO2-emissies gedurende de levenscyclus
------+Artikel 7 bis 1.
------+Artikel 7 bis 2.
------+Artikel 7 bis 3.
---+Artikel 8 Bijdrage voor overtollige emissies
------+Artikel 8 1.
------+Artikel 8 2.
------+Artikel 8 3.
------+Artikel 8 4.
---+Artikel 9 Publicatie van de prestaties van de fabrikanten
------+Artikel 9 1.
------+Artikel 9 2.
------+Artikel 9 3.
---+Artikel 10 Afwijkingen voor bepaalde fabrikanten
------+Artikel 10 1.
------+Artikel 10 2.
------+Artikel 10 3.
------+Artikel 10 4.
------+Artikel 10 5.
------+Artikel 10 6.
------+Artikel 10 7.
------+Artikel 10 8.
------+Artikel 10 9.
---+Artikel 11 Eco-innovaties
------+Artikel 11 1.
------+Artikel 11 2.
------+Artikel 11 3.
------+Artikel 11 4.
---+Artikel 12 Werkelijke CO2-emissies en werkelijk brandstof- of energieverbruik
------+Artikel 12 1.
------+Artikel 12 2.
------+Artikel 12 3.
------+Artikel 12 4.
---+Artikel 13 Verificatie van de CO2-emissies van voertuigen tijdens het gebruik
------+Artikel 13 1.
------+Artikel 13 2.
------+Artikel 13 3.
------+Artikel 13 4.
---+Artikel 14 Aanpassing van de waarden M0en TM0
------+Artikel 14 1.
------+Artikel 14 2.
---+Artikel 14 bis Voortgangsverslag
------+Artikel 14 bis 1.
------+Artikel 14 bis 2.
------+Artikel 14 bis 3.
---+Artikel 15 Evaluatie en rapportering
------+Artikel 15 1.
------+Artikel 15 6.
------+Artikel 15 7.
------+Artikel 15 8.
------+Artikel 15 9.
---+Artikel 16 Comitéprocedure
------+Artikel 16 1.
------+Artikel 16 2.
------+Artikel 16 3.
---+Artikel 17 Uitoefening van de bevoegdheidsdelegatie
------+Artikel 17 1.
------+Artikel 17 2.
------+Artikel 17 3.
------+Artikel 17 4.
------+Artikel 17 5.
------+Artikel 17 6.
---+Artikel 18 Intrekking
---+Artikel 19 Inwerkingtreding
---+BIJLAGE I
---+BIJLAGE II
---+BIJLAGE III
---+BIJLAGE IV
---+BIJLAGE V
|
English -
European Union -
Environment -
VERORDENING (EU) 2019/631 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD van 17 april 2019 tot vaststelling van CO 2- emissienormen voor nieuwe personenauto's en nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen, en tot intrekking van Verordeningen (EG) nr. 443/2009 en (EU) nr. 510/2011 (herschikking) (Voor de EER relevante tekst)
VERORDENING (EU) 2019/631 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD
van 17 april 2019
tot vaststelling van CO2-emissienormen voor nieuwe personenauto's en nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen, en tot intrekking van Verordeningen (EG) nr. 443/2009 en (EU) nr. 510/2011
(herschikking)
(Voor de EER relevante tekst)
Deze verordening is verbindend in al haar onderdelen en is rechtstreeks toepasselijk in elke lidstaat.
1. Overzicht
| Titel |
Regelgeving |
|
Artikel 1 Onderwerp en doelstellingen
|
|
|
Artikel 2 Toepassingsgebied
|
|
|
Artikel 3 Definities
|
|
|
Artikel 4 Specifieke emissiestreefcijfers
|
|
|
Artikel 5 Superkredieten
|
Artikel 5
Bij de berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies telt elke nieuwe personenauto met specifieke CO2-emissies van minder dan 50 g CO2/km als:
—
2 personenauto's in 2020,
—
1,67 personenauto's in 2021,
—
1,33 personenauto's in 2022,
—
1 personenauto vanaf 2023,
voor het jaar waarin hij is geregistreerd in de periode van 2020 tot en met 2022, met een maximum van 7,5 g CO2/km over deze periode voor elke fabrikant als berekend overeenkomstig artikel 5 van Uitvoeringsverordening (EU) 2017/1153.
|
|
Artikel 6 Groepsvorming
|
|
|
Artikel 7 Monitoring en rapportering van gemiddelde emissies
|
|
|
Artikel 7 bis CO2-emissies gedurende de levenscyclus
|
|
|
Artikel 8 Bijdrage voor overtollige emissies
|
|
|
Artikel 9 Publicatie van de prestaties van de fabrikanten
|
|
|
Artikel 10 Afwijkingen voor bepaalde fabrikanten
|
|
|
Artikel 11 Eco-innovaties
|
|
|
Artikel 12 Werkelijke CO2-emissies en werkelijk brandstof- of energieverbruik
|
|
|
Artikel 13 Verificatie van de CO2-emissies van voertuigen tijdens het gebruik
|
|
|
Artikel 14 Aanpassing van de waarden M0en TM0
|
|
|
Artikel 14 bis Voortgangsverslag
|
|
|
Artikel 15 Evaluatie en rapportering
|
|
|
Artikel 16 Comitéprocedure
|
|
|
Artikel 17 Uitoefening van de bevoegdheidsdelegatie
|
|
|
Artikel 18 Intrekking
|
Artikel 18
De Verordeningen (EG) nr. 443/2009 en (EU) nr. 510/2011 worden met ingang van 1 januari 2020 ingetrokken.
Verwijzingen naar de ingetrokken verordeningen gelden als verwijzingen naar deze verordening en worden gelezen volgens de concordantietabel in bijlage V.
|
|
Artikel 19 Inwerkingtreding
|
Artikel 19
Deze verordening treedt in werking op de twintigste dag na die van de bekendmaking ervan in het Publicatieblad van de Europese Unie.
Zij is van toepassing met ingang van 1 januari 2020.
|
|
BIJLAGE I
|
BIJLAGE I
DEEL A
SPECIFIEKE EMISSIESTREEFCIJFERS VOOR PERSONENAUTO'S
|
1.
|
Voor het kalenderjaar 2020 worden de specifieke CO2-emissies van alle nieuwe personenauto's voor de toepassing van de berekeningen in dit punt en in punt 2 vastgesteld overeenkomstig de volgende formule:
specifieke CO2-emissies = 95 + a · (M – M0)
waarbij:
|
M
|
=
|
de massa van het voertuig in rijklare toestand in kilogram (kg)
|
|
|
2.
|
Het specifieke emissiestreefcijfer van een fabrikant in 2020 wordt berekend als het gemiddelde van de overeenkomstig punt 1 bepaalde specifieke CO2-emissies van alle nieuwe personenauto's die in dat kalenderjaar zijn geregistreerd, waarvan hij de fabrikant is.
|
|
3.
|
Het specifieke emissiereferentiestreefcijfer voor een fabrikant in 2021 wordt als volgt berekend:
waarbij:
|
WLTPCO2
|
=
|
de gemiddelde specifieke CO2-emissies in 2020, bepaald overeenkomstig bijlage XXI bij Verordening (EU) 2017/1151 en berekend volgens artikel 4, lid 3, tweede streepje, van deze verordening, exclusief de CO2-besparingen als gevolg van de toepassing van de artikelen 5 en 11 van deze verordening;
|
|
NEDCCO2
|
=
|
de gemiddelde specifieke CO2-emissies in 2020, bepaald overeenkomstig Uitvoeringsverordening (EU) 2017/1153 en berekend volgens artikel 4, lid 3, tweede streepje, van deze verordening, exclusief de CO2-besparingen als gevolg van de toepassing van de artikelen 5 en 11 van deze verordening;
|
|
NEDC streefcijfer 2020
|
=
|
het specifieke emissiestreefcijfer voor 2020, berekend overeenkomstig de punten 1 en 2.
|
|
▼M3
|
3 bis.
|
Voor een fabrikant waarvoor WLTPCO2 of NEDCCO2 nul is, bedraagt het specifieke emissiereferentiestreefcijfer in 2021 NEDCstreefcijfer
2020 zoals gedefinieerd in punt 3.
|
|
3 ter.
|
Voor een fabrikant die voor het eerst personenauto’s in de handel brengt in de Unie in een van de kalenderjaren 2021 tot en met 2024, is het specifieke emissiereferentiestreefcijfer in 2021 het gemiddelde van de specifieke emissiereferentiestreefcijfers die voor alle fabrikanten zijn vastgesteld overeenkomstig punt 3, gewogen naar het aantal nieuwe personenauto’s dat in 2020 voor die fabrikanten in de Unie is geregistreerd.
|
|
3 quater.
|
Onverminderd punt 3 ter, indien een fabrikant in een van de kalenderjaren 2021 tot en met 2024 voor het eerst personenauto’s in de Unie in de handel brengt, maar die fabrikant werd gevormd door een fusie van twee of meer fabrikanten waarvan er ten minste een verantwoordelijk was voor de registratie van nieuwe personenauto’s in 2020 in de Unie, is het specifieke emissiereferentiestreefcijfer voor de nieuwe fabrikant in 2021 een van de volgende:
a)
indien twee of meer van de fuserende fabrikanten verantwoordelijk waren voor de registratie van nieuwe personenauto’s in 2020 in de Unie, is het specifieke emissiereferentiestreefcijfer in 2021 het gemiddelde van de specifieke emissiereferentiestreefcijfers die overeenkomstig punt 3 zijn vastgesteld voor die fabrikanten, gewogen naar het aantal nieuwe personenauto’s dat in 2020 voor die fabrikanten in de Unie is geregistreerd;
b)
indien slechts één van de fuserende fabrikanten verantwoordelijk was voor de registratie van nieuwe personenauto’s in 2020 in de Unie, wordt het specifieke emissiereferentiestreefcijfer voor die fabrikant in 2021 bepaald overeenkomstig punt 3.
|
▼M6
|
3 quinquies.
|
Voor een overeenkomstig artikel 6 gevormde groep wordt het specifieke WLTP-emissiereferentiestreefcijfer bepaald op basis van de waarden voor WLTPCO2, NEDCCO2 en NEDC2020target die zijn berekend voor de groep als geheel.
In geval van een nieuwe groep die in de kalenderjaren 2021 tot en met 2024 is gevormd of in geval van een wijziging van het lidmaatschap van een groep die in 2020 bestond, wordt het specifieke WLTP-emissiereferentiestreefcijfer berekend op basis van de waarden voor WLTPCO2, NEDCCO2 en NEDC2020target die zijn berekend voor de nieuwe groep als geheel.
|
▼B
|
4.
|
Voor de kalenderjaren 2021 tot en met 2024 wordt het specifieke emissiestreefcijfer voor een fabrikant als volgt berekend:
specifiek emissiestreefcijfer = WLTPreferentiestreefcijfer + a [(Mø – M0) – (Mø2020 – M0,2020)]
waarbij:
|
WLTPreferentiestreefcijfer
|
=
|
het specifieke WLTP-emissiereferentiestreefcijfer voor 2021, berekend overeenkomstig punt 3;
|
|
Mø
|
=
|
het gemiddelde van de massa in rijklare toestand (M) van de nieuwe personenauto's van de fabrikant geregistreerd in het betreffende doeljaar in kilogram (kg);
|
▼M4
|
M0
|
=
|
1 379,88 in 2021, en 1 398,50 voor de jaren 2022, 2023 en 2024;
|
▼B
|
Mø2020
|
=
|
het gemiddelde van de massa in rijklare toestand (M) van de nieuwe personenauto's van de fabrikant in 2020, in kilogram (kg);
|
|
▼M3
|
5.
|
Afwijkende streefcijfers overeenkomstig artikel 10, lid 3 of lid 4
a)
Voor een fabrikant aan wie overeenkomstig artikel 10, lid 3, in het kalenderjaar 2021 een afwijking met betrekking tot een specifiek op de NEDC gebaseerd emissiestreefcijfer is toegestaan, of een afwijking overeenkomstig artikel 10, lid 4, van de specifieke emissiestreefcijfers in een van de kalenderjaren 2021 tot en met 2024, wordt het op de WLTP gebaseerd afwijkend streefcijfer voor die jaren als volgt berekend:
waarbij:
|
WLTPCO2
|
WLTPCO2 zoals gedefinieerd in punt 3;
|
|
NEDCCO2
|
NEDCCO2 zoals gedefinieerd in punt 3;
|
|
NEDCafwijkend streefcijfer
|
het afwijkend streefcijfer dat de Commissie overeenkomstig artikel 10, lid 3 of lid 4 heeft toegekend.
|
b)
Onverminderd punt a) wordt voor een fabrikant aan wie overeenkomstig artikel 10, lid 4, een afwijking van de specifieke emissiestreefcijfers in een van de kalenderjaren 2021 tot en met 2024 is toegestaan, maar die niet verantwoordelijk was voor de registratie van nieuwe personenauto’s in de Unie vóór 2021, het afwijkend streefcijfer voor die kalenderjaren berekend volgens de formule in punt a), waarbij de volgende definities van toepassing zijn:
|
WLTPCO2
|
de gemiddelde waarde van de WLTPCO2 zoals gedefinieerd in punt 3, van alle individuele fabrikanten, gewogen naar het aantal nieuwe in 2020 geregistreerde personenauto’s;
|
|
NEDCCO2
|
de gemiddelde waarde van de NEDCCO2 zoals gedefinieerd in punt 3, van alle individuele fabrikanten, gewogen naar het aantal nieuwe in 2020 geregistreerde personenauto’s;
|
|
NEDCafwijkend streefcijfer
|
het afwijkend streefcijfer, berekend overeenkomstig artikel 10, lid 4, in samenhang met artikel 6, lid 3, van Verordening (EU) nr. 63/2011.
|
▼M6
c)
Voor een fabrikant aan wie overeenkomstig artikel 10, lid 4, voor een van de kalenderjaren 2025 tot en met 2028 een afwijking is toegestaan, wordt het specifieke emissiestreefcijfer (Afwijkend streefcijfer2025-2028) als volgt berekend:
Afwijkend streefcijfer2025-2028 =
Streefcijfer2021·(1 — reductiefactor2025)
Voor een dergelijke fabrikant die niet verantwoordelijk was voor de registratie van nieuwe personenauto’s in 2020 of voor wie WLTPCO2 zoals gedefinieerd in punt 3 of NEDCCO2 zoals gedefinieerd in punt 3 gelijk is aan nul, wordt het specifieke emissiestreefcijfer (Afwijkend streefcijfer2025-2028) als volgt berekend:)
Afwijkend streefcijfer2025-2028 =
Streefcijfer2021 (1 — reductiefactor2025)
waarbij:
|
WLTPCO2,measured
|
de gemiddelde waarde van WLTPCO2,measured zoals gedefinieerd in punt 6.0, van alle individuele fabrikanten waarop overeenkomstig punt 4 een specifiek emissiestreefcijfer van toepassing is, gewogen naar het aantal nieuwe in 2020 geregistreerde personenauto’s;
|
|
WLTPCO2
|
de gemiddelde waarde van WLTPCO2 zoals gedefinieerd in punt 3, van alle individuele fabrikanten waarop overeenkomstig punt 4 een specifiek emissiestreefcijfer van toepassing is, gewogen naar het aantal nieuwe in 2020 geregistreerde personenauto’s;
|
|
NEDCCO2
|
de gemiddelde waarde van NEDCCO2 zoals gedefinieerd in punt 3, van alle individuele fabrikanten waarop overeenkomstig punt 4 een specifiek emissiestreefcijfer van toepassing is, gewogen naar het aantal nieuwe in 2020 geregistreerde personenauto’s;
|
|
WLTPCO2,ind
|
WLTPCO2 zoals gedefinieerd in punt 3;
|
|
NEDCCO2,ind
|
NEDCCO2 zoals gedefinieerd in punt 3;
|
|
reductiefactor2025
|
de vermindering zoals bedoeld in artikel 1, lid 4, punt a);
|
|
Streefcijfer2021
|
een vermindering van 45 % van de gemiddelde specifieke CO2-emissies van die fabrikant in 2007.
|
|
▼B
|
6.
|
Met ingang van 1 januari 2025 worden de voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfers en de specifieke emissiestreefcijfers voor een fabrikant als volgt berekend:
6.0. Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021
Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021: het naar het aantal in 2021 geregistreerde nieuwe personenauto's gewogen gemiddelde van de referentiewaarden2021 die zijn bepaald voor elke afzonderlijke fabrikant waarop overeenkomstig punt 4 een specifiek emissiestreefcijfer van toepassing is.
De referentiewaarde2021 wordt voor elke fabrikant als volgt bepaald:
waarbij:
|
WLTPCO2, gemeten
|
=
|
het gemiddelde voor elke fabrikant van de gemeten gecombineerde CO2-emissies van elke nieuwe personenauto die in 2020 is geregistreerd, als bepaald en gerapporteerd overeenkomstig artikel 7 bis van Uitvoeringsverordening (EU) 2017/1153;
|
|
NEDC2020, streefcijfer wagenpark
|
=
|
95 g/km;
|
|
NEDCCO2
|
=
|
zoals gedefinieerd in punt 3;
|
|
Mø2021
|
=
|
het gemiddelde van de massa in rijklare toestand van de in 2021 geregistreerde nieuwe geregistreerde personenauto's van de fabrikant, in kilogram (kg);
|
|
M0,2021
|
=
|
de gemiddelde massa in rijklare toestand, in kilogram (kg), van alle in 2021 geregistreerde nieuwe personenauto's door die fabrikanten waarvoor overeenkomstig punt 4 een specifiek emissiestreefcijfer geldt;
|
|
a
|
=
|
zoals gedefinieerd in punt 4.
|
6.1.
►M5
Streefcijfers voor het gehele EU-wagenpark vanaf 2025 ◄
6.1.1. Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer voor 2025 tot en met 2029
Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2025 = Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021 · (1 – verminderingsfactor2025)
waarbij:
|
voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021
|
=
|
zoals gedefinieerd in punt 6.0;
|
|
verminderingsfactor2025
|
=
|
de in artikel 1, lid 4, onder a), gespecificeerde vermindering.
|
6.1.2.
►M5
Streefcijfers voor het gehele EU-wagenpark voor 2030 tot en met 2034 ◄
Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2030 = Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021 · (1 – verminderingsfactor2030)
waarbij:
|
voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021
|
=
|
zoals gedefinieerd in punt 6.0;
|
|
vermindeirngsfactor2030
|
=
|
de in artikel 1, lid 5, onder a), gespecificeerde vermindering.
|
▼M5
6.1.3. Streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark vanaf 2035
Streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2035 = streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2021 · (1 – verminderingsfactor2035)
waarbij:
|
streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2021
|
= zoals gedefinieerd in punt 6.0;
|
|
verminderingsfactor2035
|
zoals gedefinieerd in artikel 1, lid 5 bis, punt a).
|
▼B
6.2.
►M5
Specifieke emissiereferentiestreefcijfers ◄
6.2.1. Specifieke emissiereferentiestreefcijfers voor 2025 tot en met 2029
Het specifieke emissiereferentiestreefcijfer = Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2025 + a2025 · (TM – TM0)
waarbij:
|
Voor het gehele EU wagenpark geldende streefcijfer2025
|
=
|
als bepaald overeenkomstig punt 6.1.1;
|
|
a2025
|
=
|
|
waarbij:
|
a2021
|
=
|
de hellingshoek van de best passende rechte lijn vastgesteld door toepassing van de lineaire kleinstekwadratenmethode op de testmassa (onafhankelijke variabele) en de specifieke CO2-emissies (afhankelijke variabele) van elke nieuwe personenauto geregistreerd in 2021;
|
|
gemiddelde emissies2021
|
=
|
het gemiddelde van de specifieke CO2-emissies van alle nieuwe in 2021 geregistreerde personenauto's van die fabrikanten voor wie overeenkomstig punt 4 een specifiek emissiestreefcijfer is berekend;
|
|
TM
|
=
|
de gemiddelde testmassa in kilogram (kg) van alle in het relevante kalenderjaar geregistreerde nieuwe personenauto's van de fabrikant;
|
▼M8
|
TM0
|
=
|
1 650,15 kg in 2025 en 2026 en de overeenkomstig artikel 14, lid 1, punt d), bepaalde waarde in kilogram (kg) in de andere kalenderjaren.
|
▼M5 —————
▼M5
|
6.3.
|
Specifieke emissiestreefcijfers vanaf 2025
|
|
6.3.1.
|
Specifieke emissiestreefcijfers voor 2025 tot en met 2029: Specifiek emissiestreefcijfer = specifiek emissiereferentiestreefcijfer · ZLEV-factor (d.w.z. de factor emissievrije en emissiearme voertuigen — zero- and low-emission vehicles (ZLEV))
waarbij:
|
specifiek emissiereferentiestreefcijfer
|
= het overeenkomstig punt 6.2.1 bepaalde specifieke CO2-emissiereferentiestreefcijfer;
|
|
ZLEV-factor
|
= (1 + y – x), tenzij deze som groter is dan 1,05 of kleiner is dan 1,0; in dat geval wordt de ZLEV-factor afhankelijk van het geval op 1,05 of 1,0 vastgesteld;
|
waarbij:
|
y
|
= het aandeel emissievrije en emissiearme voertuigen in het wagenpark van nieuwe personenauto’s van de fabrikant, berekend als het totale aantal nieuwe emissievrije en emissiearme voertuigen, waarbij elk voertuig als ZLEVspecifiek wordt geteld overeenkomstig de volgende formule, gedeeld door het totale aantal nieuwe in het relevante kalenderjaar geregistreerde personenauto’s:
ZLEVspecifiek = 1 –
In het geval van nieuwe personenauto’s geregistreerd in lidstaten met een aandeel emissievrije en emissiearme voertuigen in hun wagenpark van minder dan 60 % van het gemiddelde van de Unie in het jaar 2017 en met minder dan 1 000 in het jaar 2017 (
6
) geregistreerde nieuwe emissievrije en emissiearme voertuigen, wordt ZLEVspecifiek tot en met 2029 volgens de volgende formule berekend:
ZLEVspecifiek =
Indien het aandeel emissievrije en emissiearme voertuigen in het wagenpark van nieuwe personenauto’s in een lidstaat, geregistreerd in een jaar tussen 2025 en 2028, meer dan 5 % bedraagt, komt die lidstaat niet in aanmerking voor de toepassing van de multiplicator 1,85 in de daaropvolgende jaren;
|
|
x
|
= in de jaren 2025 tot en met 2029 25 %.
|
|
|
6.3.2.
|
Specifieke emissiestreefcijfers voor 2030 tot en met 2034 Specifiek emissiestreefcijfer = streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2030 + a2030 · (TM-TM0)
waarbij:
|
streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2030
|
= zoals bepaald overeenkomstig punt 6.1.2;
|
|
a2030
|
=
|
waarbij:
|
a2021
|
= zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
gemiddelde emissies2021
|
= zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
TM
|
= zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
TM0
|
= zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
|
6.3.3.
|
Specifieke emissiestreefcijfers vanaf 2035 Specifiek emissiestreefcijfer = streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2035 + a2035 · (TM-TM0)
waarbij:
|
streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2035
|
= zoals bepaald overeenkomstig punt 6.1.3;
|
|
a2035
|
=
|
waarbij:
|
a2021
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
gemiddelde emissies2021
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
TM
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
TM0
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1.
|
|
▼B
|
DEEL B
SPECIFIEKE EMISSIESTREEFCIJFERS VOOR LICHTE BEDRIJFSVOERTUIGEN
|
1.
|
Voor het kalenderjaar 2020 worden de specifieke CO2-emissies van elk nieuw licht bedrijfsvoertuig voor de toepassing van de berekeningen in dit punt en in punt 2 vastgesteld overeenkomstig de volgende formule:
specifieke CO2-emissies = 147 + a · (M – M0)
waarbij:
|
M
|
=
|
De massa van het voertuig in rijklare toestand in kilogram (kg);
|
|
|
2.
|
Het specifieke emissiestreefcijfer van een fabrikant in 2020 wordt berekend als het gemiddelde van de overeenkomstig punt 1 bepaalde specifieke CO2-emissies van alle nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van die fabrikant die in dat kalenderjaar werden geregistreerd.
|
|
3.
|
Het specifieke emissiereferentiestreefcijfer voor een fabrikant in 2021 wordt als volgt berekend:
waarbij:
|
WLTPCO2
|
=
|
de gemiddelde specifieke CO2-emissies in 2020, bepaald overeenkomstig bijlage XXI bij Verordening (EU) 2017/1151, exclusief de CO2-besparingen als gevolg van de toepassing van artikel 11 van deze verordening;
|
|
NEDCCO2
|
=
|
de gemiddelde specifieke CO2-emissies in 2020, bepaald overeenkomstig Uitvoeringsverordening (EU) 2017/1152, exclusief de CO2-besparingen als gevolg van de toepassing van artikel 11 van deze verordening;
|
|
NEDC streefcijfer 2020
|
=
|
het specifieke emissiestreefcijfer voor 2020, berekend overeenkomstig de punten 1 en 2.
|
|
▼M3
|
3 bis.
|
Voor een fabrikant waarvoor WLTPCO2 of NEDCCO2 nul is, bedraagt het specifieke emissiereferentiestreefcijfer in 2021 NEDCstreefcijfer
2020 zoals gedefinieerd in punt 3.
|
|
3 ter.
|
Voor een fabrikant die voor het eerst personenauto’s in de handel brengt in de Unie in een van de kalenderjaren 2021 tot en met 2024, is het specifieke emissiereferentiestreefcijfer in 2021 het gemiddelde van de specifieke emissiereferentiestreefcijfers die voor alle fabrikanten zijn vastgesteld overeenkomstig punt 3, gewogen naar het aantal nieuwe lichte bedrijfswagens dat in 2020 voor die fabrikanten in de Unie is geregistreerd.
|
|
3 quater.
|
Onverminderd punt 3 ter, indien een fabrikant in een van de kalenderjaren 2021 tot en met 2024 voor het eerst lichte bedrijfsvoertuigen in de Unie in de handel brengt, maar die fabrikant werd gevormd door een fusie van twee of meer fabrikanten waarvan er ten minste een verantwoordelijk was voor de registratie van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen in 2020 in de Unie, is het specifieke emissiereferentiestreefcijfer voor de nieuwe fabrikant in 2021 een van de volgende:
a)
indien twee of meer van de fuserende fabrikanten verantwoordelijk waren voor de registratie van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen in 2020 in de Unie, is het specifieke emissiereferentiestreefcijfer in 2021 het gemiddelde van de specifieke emissiereferentiestreefcijfers die overeenkomstig punt 3 zijn vastgesteld voor die fabrikanten, gewogen naar het aantal nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen dat in 2020 voor die fabrikanten in de Unie is geregistreerd;
b)
indien slechts één van de fuserende fabrikanten verantwoordelijk was voor de registratie van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen in 2020 in de Unie, wordt het specifieke emissiereferentiestreefcijfer voor die fabrikant in 2021 bepaald overeenkomstig punt 3.
|
▼M6
|
3 quinquies.
|
Voor een overeenkomstig artikel 6 gevormde groep wordt het specifieke WLTP-emissiereferentiestreefcijfer bepaald op basis van de waarden voor WLTPCO2, NEDCCO2 en NEDC2020target die zijn berekend voor de groep als geheel.
In geval van een nieuwe groep die in de kalenderjaren 2021 tot en met 2024 is gevormd of in geval van een wijziging van het lidmaatschap van een groep die in 2020 bestond, wordt het specifieke WLTP-emissiereferentiestreefcijfer berekend op basis van de waarden voor WLTPCO2, NEDCCO2 en NEDC2020target die zijn berekend voor de nieuwe groep als geheel.
|
▼B
|
4.
|
Voor de kalenderjaren 2021 tot en met 2024 wordt het specifieke emissiestreefcijfer voor een fabrikant als volgt berekend:
specifiek emissiestreefcijfer = WLTPreferentiestreefcijfer + a [(Mø – M0) – (Mø2020 – M0,2020)]
waarbij:
|
WLTPreferentiestreefcijfer
|
=
|
het specifieke WLTP-emissiereferentiestreefcijfer voor 2021, berekend overeenkomstig punt 3;
|
▼M1
|
Mø
|
=
|
het gemiddelde van de massa (M) van de nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van de fabrikant geregistreerd in het desbetreffende doeljaar, in kilogram (kg);
waarbij:
—
in het geval van een voltooid voertuig geldt dat M = de massa in rijklare toestand van dat voertuig;
—
in het geval van een compleet basisvoertuig waarop een voltooid voertuig wordt gebaseerd, geldt dat M = de massa in rijklare toestand van dat basisvoertuig;
—
in het geval van een incompleet basisvoertuig waarop een voltooid voertuig wordt gebaseerd, geldt dat M = de monitoringmassa (Mmon) van dat basisvoertuig, waarvan de waarde wordt berekend met de volgende formule:
Mmon = MRObase × B0
waarbij:
|
MRObase
|
=
|
de massa in rijklare toestand van het desbetreffende basisvoertuig;
|
|
B0
|
=
|
zoals gedefinieerd in bijlage III, deel A, punt 1.2.4, onder a);
|
|
▼M7
|
M0
|
=
|
1 766,4 in 2020, 1 825,23 in de jaren 2021, 2022 en 2023, en 1 875,07 in 2024;
|
▼B
|
Mø2020
|
=
|
het gemiddelde van de massa in rijklare toestand (M) van de nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van de fabrikant geregistreerd in 2020, in kilogram (kg);
|
|
|
5.
|
Voor een fabrikant aan wie in 2021 een afwijking met betrekking tot een specifiek op de NEDC gebaseerd emissiestreefcijfer is toegestaan, wordt het op de WLTP gebaseerde afwijkende streefcijfer als volgt berekend:
waarbij:
|
WLTPCO2
|
=
|
WLTPCO2 zoals gedefinieerd in punt 3;
|
|
NEDCCO2
|
=
|
NEDCCO2 zoals gedefinieerd in punt 3;
|
|
NEDC streefcijfer 2021
|
=
|
het afwijkend streefcijfer voor 2021 dat de Commissie overeenkomstig artikel 10 heeft toegekend.
|
|
|
6.
|
Met ingang van 1 januari 2025 wordt het voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer en de specifieke emissiestreefcijfers voor een fabrikant als volgt berekend:
6.0. Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021
Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021 = het naar het aantal in 2021 geregistreerde nieuwe lichte bedrijfswagens gewogen gemiddelde van de referentiewaarden2021 die zijn bepaald voor elke afzonderlijke fabrikant waarop overeenkomstig punt 4 een specifiek emissiestreefcijfer van toepassing is.
De referentiewaarde2021 wordt voor elke fabrikant als volgt bepaald:
waarbij:
|
WLTPCO2, gemeten
|
=
|
het gemiddelde voor elke fabrikant van de gemeten gecombineerde CO2-emissies van elk nieuw licht bedrijfsvoertuig dat in 2020 is geregistreerd, als bepaald en gerapporteerd overeenkomstig artikel 7 bis van Uitvoeringsverordening (EU) 2017/1152;
|
|
NEDC2020, streefcijfer wagenpark
|
=
|
147 g/km;
|
|
NEDCCO2
|
=
|
zoals gedefinieerd in punt 3;
|
|
Mø2021
|
=
|
het gemiddelde van de massa in rijklare toestand van de nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van de fabrikant geregistreerd in 2021, in kilogram (kg);
|
|
M0,2021
|
=
|
de gemiddelde massa in rijklare toestand, in kilogram (kg), van alle in 2021 geregistreerde nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van fabrikanten waarvoor overeenkomstig punt 4 een specifiek emissiestreefcijfer geldt;
|
|
a
|
=
|
zoals gedefinieerd in punt 4.
|
6.1.
►M5
Streefcijfers voor het gehele EU-wagenpark vanaf 2025 ◄
6.1.1. Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer voor 2025 tot en met 2029
Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2025 = Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021 · (1 – verminderingsfactor2025)
waarbij:
|
voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021
|
=
|
zoals gedefinieerd in punt 6.0;
|
|
verminderingsfactor2025
|
=
|
de in artikel 1, lid 4, onder b), gespecificeerde vermindering.
|
6.1.2.
►M5
Streefcijfers voor het gehele EU-wagenpark voor 2030 tot en met 2034 ◄
Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2030 = Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021 · (1 – verminderingsfactor2030)
waarbij:
|
voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2021
|
=
|
zoals gedefinieerd in punt 6.0;
|
|
verminderingsfactor2030
|
=
|
de in artikel 1, lid 5, onder b), gespecificeerde vermindering.
|
▼M5
6.1.3. Streefcijfers voor het gehele EU-wagenpark vanaf 2035
Streefcijfers het gehele EU-wagenpark2035 = streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2021 · (1 – verminderingsfactor2035)
waarbij:
|
streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2021
|
zoals gedefinieerd in punt 6.0;
|
|
verminderingsfactor2035
|
zoals gedefinieerd in artikel 1, lid 5 bis, onder b).
|
▼B
6.2. Specifieke emissiereferentiestreefcijfers vanaf 2025
6.2.1. Specifieke emissiereferentiestreefcijfers voor 2025 tot en met 2029
Het specifieke emissiereferentiestreefcijfer = Voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2025 + α · (TM – TM0)
waarbij:
|
voor het gehele EU-wagenpark geldende streefcijfer2025
|
=
|
als bepaald overeenkomstig punt 6.1.1;
|
|
α
|
=
|
a2025 indien de gemiddelde testmassa van de nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van een fabrikant gelijk of lager is dan de overeenkomstig artikel 14, lid 1, onder d), bepaalde TM0 en
|
|
|
=
|
a2021 indien de gemiddelde testmassa van de nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van een fabrikant hoger is dan de overeenkomstig artikel 14, lid 1, onder d), bepaalde TM0;
|
waarbij:
|
a2025
|
=
|
|
|
a2021
|
=
|
de hellingshoek van de best passende rechte lijn vastgesteld door toepassing van de lineaire kleinstekwadratenmethode op de testmassa (onafhankelijke variabele) en de specifieke CO2-emissies (afhankelijke variabele) van elk in 2021 geregistreerd nieuw licht bedrijfsvoertuig;
|
|
gemiddelde emissies2021
|
=
|
het gemiddelde van de specifieke CO2-emissies van alle in 2021 geregistreerde nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van de fabrikanten waarvoor overeenkomstig punt 4 een specifiek emissiestreefcijfer is berekend;
|
▼M6
|
TM
|
=
|
= de gemiddelde testmassa in kilogram (kg) van alle nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van de fabrikant die geregistreerd zijn in het relevante kalenderjaar.
In het geval van een compleet basisvoertuig waarop een voltooid voertuig wordt gebaseerd, is de waarde voor de testmassa de testmassa van dat basisvoertuig.
In het geval van een incompleet basisvoertuig waarop een voltooid voertuig wordt gebaseerd, is de waarde voor de testmassa de overeenkomstig deel A, punt 1.2.4, a), van bijlage III bepaalde waarde DMbase;
|
▼M8
|
TM0
|
=
|
2 161,13 kg in 2025 en 2026 en de overeenkomstig artikel 14, lid 1, punt d), bepaalde waarde in kilogram (kg) in de andere kalenderjaren.
|
▼M5
6.2.2. Specifieke emissiereferentiestreefcijfers voor 2030 tot en met 2034
Specifiek emissiereferentiestreefcijfer = streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2030 + α · (TM-TM0)
waarbij:
|
Streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2030
|
als bepaald overeenkomstig punt 6.1.2;
|
|
α
|
a2030 indien de gemiddelde testmassa van de nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van een fabrikant gelijk is aan of lager dan TM0 en = a2021 indien de gemiddelde testmassa van de nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van een fabrikant hoger is dan TM0;
|
waarbij:
|
a2030
|
|
|
a2021
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
gemiddelde emissies2021
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
TM
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
TM0
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
▼M5
6.2.3. Specifieke emissiereferentiestreefcijfers vanaf 2035
Specifiek emissiereferentiestreefcijfer = streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2035 + α · (TM-TM0)
waarbij:
|
streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2035
|
als bepaald overeenkomstig punt 6.1.3;
|
|
α
|
a2035,L indien de gemiddelde testmassa van de nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van een fabrikant gelijk is aan of lager dan TM0 en = a2035,H indien de gemiddelde testmassa van de nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van een fabrikant hoger is dan TM0;
|
waarbij:
|
a2035,L
|
=
|
|
a2035,H
|
|
|
gemiddelde emissies2021
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
TM
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1
|
|
TM0
|
zoals gedefinieerd in punt 6.2.1.
|
▼M5
|
6.3.
|
Specifieke emissiestreefcijfers vanaf 2025
|
|
6.3.1.
|
Specifieke emissiestreefcijfers voor 2025 tot en met 2029 Specifiek emissiestreefcijfer = (emissiereferentiestreefcijfer – (østreefcijfers – streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2025)) · ZLEV-factor
waarbij:
|
specifiek emissiereferentiestreefcijfer
|
het overeenkomstig punt 6.2.1 bepaalde specifieke CO2-emissiereferentiestreefcijfer;
|
|
østreefcijfers
|
het naar het aantal nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van elke individuele fabrikant gewogen gemiddelde van alle overeenkomstig punt 6.2.1 bepaalde specifieke emissiereferentiestreefcijfers;
|
|
ZLEV-factor
|
(1 + y – x), tenzij deze som groter is dan 1,05 of kleiner is dan 1,0; in dat geval wordt de ZLEV-factor afhankelijk van het geval op 1,05 of 1,0 vastgesteld;
|
waarbij:
|
y
|
het aandeel emissievrije en emissiearme voertuigen in het wagenpark van lichte bedrijfsvoertuigen van de fabrikant, berekend als het totale aantal nieuwe emissievrije en emissiearme voertuigen, waarbij elk voertuig als ZLEVspecifiek wordt geteld overeenkomstig de volgende formule, gedeeld door het totale aantal nieuwe in het relevante kalenderjaar geregistreerde lichte bedrijfsvoertuigen:
ZLEVspecifiek = 1 –
|
|
x
|
in de jaren 2025 tot en met 2029 17 %.
|
|
|
6.3.2.
|
Specifieke emissiestreefcijfers voor 2030 tot en met 2034 Specifiek emissiestreefcijfer = specifiek emissiereferentiestreefcijfer – (østreefcijfers – streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2030)
waarbij:
|
specifiek emissiereferentiestreefcijfer
|
het overeenkomstig punt 6.2.2 bepaalde specifieke emissiereferentiestreefcijfer voor de fabrikant;
|
|
østreefcijfers
|
het naar het aantal nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van elke individuele fabrikant gewogen gemiddelde van alle overeenkomstig punt 6.2.2 bepaalde specifieke emissiereferentiestreefcijfers;
|
|
streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2030
|
zoals bepaald in punt 6.1.2.
|
|
|
6.3.3.
|
Specifieke emissiestreefcijfers vanaf 2035 Specifiek emissiestreefcijfer = specifiek emissiereferentiestreefcijfer – (østreefcijfers – streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2035)
waarbij:
|
specifiek emissiereferentiestreefcijfer
|
het overeenkomstig punt 6.2.3 bepaalde specifieke emissiereferentiestreefcijfer voor de fabrikant;
|
|
østreefcijfers
|
het naar het aantal nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen van elke individuele fabrikant gewogen gemiddelde van alle overeenkomstig punt 6.2.3 bepaalde specifieke emissiereferentiestreefcijfers;
|
|
streefcijfer voor het gehele EU-wagenpark2035
|
zoals bepaald in punt 6.1.3.
|
|
▼B
|
|
|
BIJLAGE II
|
BIJLAGE II
MONITORING EN RAPPORTERING VAN EMISSIES VAN NIEUWE PERSONENAUTO'S
DEEL A
Het verzamelen van gegevens over nieuwe personenauto's en het vaststellen van informatie voor de controle van de CO2-emissies
▼M3 —————
▼M3
|
1 bis.
|
►M6
De lidstaten vermelden voor elk kalenderjaar de volgende gedetailleerde gegevens voor elke nieuwe personenauto die op hun grondgebied als een M1-voertuig wordt geregistreerd, en geven die gegevens overeenkomstig artikel 7, lid 2, aan de Commissie door volgens het model in deel B, sectie 2 BIS: ◄
2)
typegoedkeuringsnummer en de extensies ervan;
3)
type, variant en uitvoering;
5)
identificatiekenmerk van de interpolatiefamilie van het voertuig;
▼M6
5 bis)
identificatiekenmerk van de wegbelastingfamilie of identificatiekenmerk van de wegbelastingmatrixfamilie;
▼M3
6)
voertuigidentificatienummer;
7)
voertuigcategorie volgens typegoedkeuring;
8)
categorie van het geregistreerde voertuig;
9)
datum van eerste registratie;
▼M6
9 bis)
de code van de voor de typegoedkeuring toegepaste bepalingen;
▼M3
12)
massa in rijklare toestand;
14)
brandstoftype en brandstofmodus;
18)
CO2-emissiebesparingen dankzij eco-innovatie;
▼M6 —————
▼M3
▼M6 —————
|
▼M6
|
2.
|
De in punt 1 bis bedoelde gedetailleerde gegevens worden overgenomen uit het conformiteitscertificaat van de betrokken personenauto, tenzij anders aangegeven in deel B, sectie 2 BIS, van deze bijlage.
|
▼M3
|
2 bis.
|
Voor voertuigen met twee brandstoffen die rijden op benzine en vloeibaar petroleumgas (LPG) of op benzine en samengedrukt aardgas (CNG) waarbij op de conformiteitscertificaten voor beide brandstoffen specifieke CO2-emissiewaarden staan vermeld, rapporteren de lidstaten de waarde voor LPG of CNG.
In het geval van flexfuelvoertuigen die rijden op benzine en ethanol (E85) rapporteren de lidstaten de specifieke CO2-emissiewaarde voor benzine.
|
▼B
|
3.
|
De lidstaten bepalen voor elk kalenderjaar:
a)
het totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe personenauto's die zijn onderworpen aan EG-typegoedkeuring;
b)
het totaal aantal nieuwe registraties van personenauto's met individuele goedkeuring;
c)
het totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe personenauto's die zijn onderworpen aan een nationale typegoedkeuring van kleine series.
|
DEEL B
Formaat voor het indienen van gegevens
De lidstaten dienen voor elk jaar de in deel A, punten 1 en 3, gespecificeerde informatie in het volgende formaat in:
SECTIE 1
GEAGGREGEERDE MONITORINGGEGEVENS
|
Lidstaat (1)
|
|
|
Jaar
|
|
|
Totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe personenauto's die aan EG-typegoedkeuring zijn onderworpen
|
|
|
Totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe personenauto's met individuele goedkeuring
|
|
|
Totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe personenauto's die zijn onderworpen aan een nationale typegoedkeuring van kleine series
|
|
(1)
ISO 3166-Alfa 2-codes, met uitzondering van Griekenland en het Verenigd Koninkrijk waarvoor de code "EL" respectievelijk "UK" is.
|
▼M3 —————
▼M3
SECTIE 2 BIS
Gedetailleerde monitoringgegevens — per afzonderlijk voertuig
|
►M6
Verwijzing naar deel A, punt 1 bis
◄
|
Gedetailleerde gegevens per geregistreerd voertuig
|
Gegevensbronnen
Conformiteitscertificaat (bijlage VIII bij Uitvoeringsverordening (EU) 2020/683 van de Commissie (*1)), tenzij anders aangegeven
|
|
1)
|
Naam fabrikant volgens EU-standaardaanduiding(1)
|
Naam toegekend door de Commissie
|
|
Naam van de fabrikant(2)
|
0.5, of in het geval van meer dan een naam van een fabrikant, de onder 0.5.1 geregistreerde naam
|
|
2)
|
Typegoedkeuringsnummer en extensies ervan
|
0.11
|
|
3)
|
Soort
|
0.2
|
|
Variant
|
|
Versie
|
|
4)
|
Merk en handelsbenaming
|
0.1 en 0.2.1
|
|
5)
|
Identificatiekenmerk van de interpolatiefamilie van het voertuig;
|
0.2.3.1
|
|
▼M6
|
|
5 bis)
|
Identificatiekenmerk van de wegbelastingfamilie of identificatiekenmerk van de wegbelastingmatrixfamilie
|
0.2.3.4
0.2.3.5
|
|
▼M3
|
|
6)
|
Voertuigidentificatienummer
|
0.10
|
|
7)
|
Voertuigcategorie volgens typegoedkeuring
|
0.4
|
|
8)
|
Categorie geregistreerd voertuig
|
Registratiebewijs
|
|
9)
|
Datum van eerste registratie
|
Registratiebewijs
|
|
▼M6
|
|
9 bis)
|
de code van de voor de typegoedkeuring toegepaste bepalingen
|
47
|
|
▼M3
|
|
10)
|
Specifieke CO2-emissies (g/km)
|
49.4 gecombineerd, of indien van toepassing, gewogen gecombineerd
|
|
11)
|
Brandstofverbruik (l/100 km) of m3/100 km of kg/100 km)
|
49.4 gecombineerd, of indien van toepassing, gewogen gecombineerd
|
|
12)
|
Massa in rijklare toestand (kg)
|
13
|
|
13)
|
Testmassa (kg)
|
47.1.1
|
|
▼M6
|
|
14)
|
Brandstoftype
|
26
|
|
Brandstofmodus
|
26.1
23 (bij elektrische voertuigen op accu’s)
23.1 (bij extern oplaadbare hybride elektrische voertuigen)
|
|
▼M3
|
|
15)
|
Elektriciteitsverbruik (Wh/km)
|
PEV: 49.5.1
OVC-HEV: 49.5.2
|
|
16)
|
Elektrische actieradius (km)
|
PEV: 49.5.1
OVC-HEV: 49.5.2
|
|
17)
|
Eco-innovatiecode(s)
|
49.3.1
|
|
18)
|
Eco-innovatiebesparingen (g CO2/km)
|
49.3.2.2
|
|
▼M6 —————
|
|
▼M3
|
|
Spoorbreedte gestuurde as (as 1) (mm)(3)
|
30
|
|
Spoorbreedte andere as (as 2) (mm)(3)
|
30
|
|
20)
|
Cilinderinhoud (cm3)
|
25
|
|
21)
|
Maximaal nettovermogen (kW)
|
27.1 en 27.3
|
|
▼M6 —————
|
(*1)
Uitvoeringsverordening (EU) 2020/683 van de Commissie van 15 april 2020 tot uitvoering van Verordening (EU) 2018/858 van het Europees Parlement en de Raad wat betreft de administratieve voorschriften voor de goedkeuring van en het markttoezicht op motorvoertuigen en aanhangwagens daarvan en systemen, onderdelen en technische eenheden die voor dergelijke voertuigen zijn bestemd (PB L 163 van 26.5.2020).
Opmerkingen:
1) Door de Commissie op CIRCABC gepubliceerde lijst.
2) In het geval van nationale typegoedkeuring van kleine series (national typeapproval of small series — NSS) of individuele goedkeuring (individual approval — IVA), moet de naam van de fabrikant worden verstrekt in de kolom “Naam van de fabrikant” en moet in de kolom “Naam fabrikant volgens EU-standaardaanduiding” een van de volgende vermeldingen worden opgenomen: “AA-NSS” of “AA-IVA”, naargelang van het geval.
3) Wanneer een voertuig is uitgerust met assen met verschillende spoorbreedten, moet de grootste spoorbreedte worden gerapporteerd.
▼M6 —————
▼M3
|
▼B
|
|
BIJLAGE III
|
BIJLAGE III
MONITORING EN RAPPORTERING VAN EMISSIES VAN NIEUWE LICHTE BEDRIJFSVOERTUIGEN
A. Het verzamelen van gegevens over nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen en het vaststellen van informatie voor de monitoring van de CO2-emissies
1. Gedetailleerde gegevens
▼M3 —————
▼M6
1.1 bis. Rapportering door de lidstaten van voertuigen die zijn geregistreerd als voertuigen van categorie N1
De lidstaten vermelden voor elk kalenderjaar de volgende gedetailleerde gegevens voor elk nieuw compleet of voltooid licht bedrijfsvoertuig dat op hun grondgebied als een N1-voertuig wordt geregistreerd, en geven die gegevens overeenkomstig artikel 7, lid 2, aan de Commissie door volgens het model in deel C, sectie 2 bis:
|
1)
|
de fabrikant (bij voltooide voertuigen: de fabrikant van het basisvoertuig);
|
▼M3
|
2)
|
typegoedkeuringsnummer en de extensies ervan;
|
|
3)
|
type, variant en uitvoering;
|
|
4)
|
merk en, indien beschikbaar, handelsbenaming;
|
|
5)
|
identificatiekenmerk van de interpolatiefamilie van het voertuig;
|
▼M6
|
5 bis)
|
identificatiekenmerk van de wegbelastingfamilie of identificatiekenmerk van de wegbelastingmatrixfamilie;
|
▼M3
|
6)
|
voertuigidentificatienummer;
|
|
7)
|
voertuigcategorie volgens typegoedkeuring;
|
▼M6
|
7
|
bis) compleet of voltooid voertuig;
|
▼M3
|
8)
|
categorie van het geregistreerde voertuig;
|
|
9)
|
datum van eerste registratie;
|
▼M6
|
9 bis)
|
de code van de voor de typegoedkeuring toegepaste bepalingen;
|
▼M3
|
10)
|
specifieke CO2-emissies;
|
▼M6
|
12)
|
massa in rijklare toestand van het complete of voltooide voertuig;
|
▼M6
|
12
|
bis) bij voltooide voertuigen, de massa in rijklare toestand van het basisvoertuig;
|
▼M3
|
14)
|
brandstoftype en brandstofmodus;
|
|
15)
|
elektriciteitsverbruik;
|
|
16)
|
elektrische actieradius;
|
|
17)
|
eco-innovatiecode(s);
|
|
18)
|
CO2-emissiebesparingen dankzij eco-innovatie;
|
▼M6 —————
▼M3
|
21)
|
maximaal nettovermogen;
|
|
22)
|
technisch toelaatbare maximummassa van het voertuig in beladen toestand.
|
▼M6 —————
▼M1
|
1.2.
|
Voltooide voertuigen die zijn geregistreerd als voertuigen van categorie N1
▼M6 —————
▼M3 —————
▼M6 —————
▼M1
1.2.2. Rapportering door fabrikanten
▼M6
Voor elk nieuw voltooid voertuig dat door de lidstaten overeenkomstig punt 1.1 bis wordt gerapporteerd, rapporteert de fabrikant van het basisvoertuig de in de punten a) en b) van dit punt vermelde gegevens voor elk basisvoertuig met hetzelfde voertuigidentificatienummer als het voltooide voertuig aan de Commissie. De fabrikant verstrekt de gegevens uiterlijk drie maanden nadat hij overeenkomstig artikel 7, lid 4, tweede alinea, van de voorlopige gegevens in kennis is gesteld.
▼M1
a)
als het voltooide voertuig op een incompleet basisvoertuig wordt gebaseerd:
i)
het voertuigidentificatienummer;
ii)
►M6
het identificatiekenmerk van de interpolatiefamile van het voertuig zoals bedoeld in punt 6.2.6 van VN-Reglement nr. 154; ◄
iii)
de monitoring-CO2-emissies, bepaald overeenkomstig punt 1.2.4;
▼M6 —————
▼M1
vi)
de monitoringmassa, bepaald overeenkomstig bijlage I, deel B, punt 4.1;
▼M6
vii)
de massa in rijklare toestand van het incomplete basisvoertuig.
▼M6 —————
▼M1
b)
als het voltooide voertuig op een compleet basisvoertuig wordt gebaseerd:
i)
het voertuigidentificatienummer;
ii)
het identificatiekenmerk van de voertuigfamilie zoals bedoeld onder a), ii), van dit punt;
iii)
de specifieke CO2-emissies van het basisvoertuig;
▼M6
iv)
de massa in rijklare toestand van het complete basisvoertuig.
▼M1
1.2.3. Berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiedoelstelling
De Commissie gebruikt de door de fabrikant van de basisvoertuig overeenkomstig punt 1.2.2 gerapporteerde waarden voor de berekening van zijn gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiedoelstelling in het kalenderjaar waarin het op dat basisvoertuig gebaseerde voltooide voertuig wordt geregistreerd, behalve indien aan de in punt 1.2.5 bedoelde voorwaarden is voldaan, in welk geval de gegevens voor de voltooide voertuigen worden gebruikt.
▼M6
Als de fabrikant van het basisvoertuig de in punt 1.2.2 bedoelde gegevens niet rapporteert, worden de door de lidstaten overeenkomstig punt 1.1 bis gerapporteerde specifieke CO2-emissies en de massa in rijklare toestand van het op dat basisvoertuig gebaseerde voltooide voertuig gebruikt om te bepalen of het voertuig binnen het toepassingsgebied van deze verordening valt, en voor de berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiedoelstelling van de betrokken fabrikant.
▼M1
1.2.4. Berekening van de monitoring-CO2-emissies bij incomplete basisvoertuigen
▼M6
Vanaf het kalenderjaar 2020 berekent de fabrikant de CO2-emissies afzonderlijk voor elk van zijn incomplete basisvoertuigen in overeenstemming met de in punt 3.2.3.2 of 3.2.4 van bijlage B7 bij VN-Reglement nr. 154 bedoelde interpolatiemethode, volgens de methode die ook bij de EG-typegoedkeuring van het basisvoertuig voor de emissies is gebruikt, waarbij de termen diegene zijn die in die punten worden gedefinieerd, met de volgende uitzonderingen:
a)
massa van het individuele voertuig
De term “TMind
” als bedoeld in punt 3.2.3.2.2.1 of 3.2.4.1.1.1 van bijlage B7 bij VN-Reglement nr. 154 wordt vervangen door de standaardmassa van het basisvoertuig, DMbase. Indien DMbase lager is dan de testmassa van voertuig Low van de interpolatiefamilie (TML), wordt TMind vervangen door TML. Indien DMbase hoger is dan de testmassa van voertuig High van de interpolatiefamilie (TMH), wordt TMind vervangen door TMH.
DMbase wordt berekend met de volgende formule:
DMbase = MRObase × B0 + 25 kg + 0,28 × (TPMLM — MRObase × B0 — 25 kg)
waarbij:
|
MRObase
|
= de massa van het basisvoertuig in rijklare toestand zoals gedefinieerd in punt 3.2.5 van VN-Reglement nr. 154;
|
|
B0
|
= de waarde van de massa van de carrosserie van 1,375 tot en met het kalenderjaar 2022 en van 1,351 voor de kalenderjaren 2023 tot en met 2034;
|
|
TPMLM
|
= de technisch toelaatbare maximummassa in beladen toestand zoals gedefinieerd in punt 3.2.23 van VN-Reglement nr. 154.
|
b)
rolweerstand van het individuele voertuig
De rolweerstand van het basisvoertuig wordt gebruikt voor de toepassing van punt 3.2.3.2.2.2 of 3.2.4.1.1.2 van bijlage B7 bij VN-Reglement nr. 154.
c)
aerodynamische invloed op het individuele voertuig
Voor een incompleet basisvoertuig dat tot een wegbelastingmatrixfamilie behoort, bepaalt de fabrikant de in punt 3.2.4.1.1.3 van bijlage B7 bij VN-Reglement nr. 154 bedoelde term “Af,ind
” overeenkomstig een van de volgende opties:
i)
het frontale oppervlak van het representatieve voertuig van de wegbelastingmatrixfamilie, in m2;
ii)
de gemiddelde waarde van het frontale oppervlak van voertuig High en voertuig Low van de interpolatiefamilie, in m2;
iii)
het frontale oppervlak van voertuig High van de interpolatiefamilie indien de interpolatiemethode niet wordt gebruikt, in m2.
Voor een incompleet basisvoertuig dat niet tot een wegbelastingmatrixfamilie behoort, is de waarde van de term “f2,ind
” zoals bedoeld in punt 3.2.3.2.2.4 van bijlage B7 bij VN-Reglement nr. 154 gelijk aan:
i)
de gemiddelde waarde van de termen f2,L en f2,H zoals bedoeld in dat punt, of
ii)
de term f2,H zoals bedoeld in dat punt.
▼M1
1.2.5. Representativiteit van de CO2-monitoringwaarde
De Commissie beoordeelt elk jaar de representativiteit van het door de fabrikant van de basisvoertuigen gerapporteerde gemiddelde van de monitoring-CO2-emissies vergeleken met het gemiddelde van de specifieke CO2-emissies van de op die basisvoertuigen gebaseerde voltooide voertuigen die in het desbetreffende kalenderjaar zijn geregistreerd. De Commissie stelt de fabrikant van het basisvoertuig op de hoogte van de geconstateerde divergentie tussen die waarden.
Indien in elk van twee opeenvolgende kalenderjaren een divergentie van 4 % of meer wordt geconstateerd, gebruikt de Commissie het gemiddelde van de specifieke CO2-emissies van de voltooide voertuigen in het volgende kalenderjaar voor de berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies van de fabrikant van het basisvoertuig of de groep in dat jaar.
|
▼M6
|
2.
|
De in punt 1.1 bis bedoelde gedetailleerde gegevens worden overgenomen uit het conformiteitscertificaat van het lichte bedrijfsvoertuig in kwestie, tenzij anders aangegeven in deel C, sectie 2 bis.
|
▼M3
|
2 bis.
|
Voor voertuigen met twee brandstoffen die rijden op benzine en vloeibaar petroleumgas (LPG) of op benzine en samengedrukt aardgas (CNG) waarbij op de conformiteitscertificaten voor beide brandstoffen specifieke CO2-emissiewaarden staan vermeld, rapporteren de lidstaten de waarde voor LPG of CNG.
|
In het geval van flexfuelvoertuigen die rijden op benzine en ethanol (E85) rapporteren de lidstaten de specifieke CO2-emissiewaarde voor benzine.
▼B
|
3.
|
De lidstaten bepalen voor elk kalenderjaar:
a)
het totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen die zijn onderworpen aan EG-typegoedkeuring;
b)
het totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen die zijn onderworpen aan meerfasentypegoedkeuring, waar beschikbaar;
c)
het totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen die zijn onderworpen aan individuele goedkeuring;
d)
het totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen die zijn onderworpen aan een nationale typegoedkeuring van kleine series.
|
▼M6 —————
▼B
C. Formaat voor het indienen van gegevens
De lidstaten dienen voor elk jaar de in deel A, punten 1 en 3, gespecificeerde informatie in het volgende formaat in:
Sectie 1
Geaggregeerde monitoringgegevens
|
Lidstaat (1)
|
|
|
Jaar
|
|
|
Totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen die zijn onderworpen aan EG-typegoedkeuring
|
|
|
Totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen met individuele goedkeuring
|
|
|
Totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen die zijn onderworpen aan een nationale typegoedkeuring van kleine series
|
|
|
Totaal aantal nieuwe registraties van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen die zijn onderworpen aan meerfasentypegoedkeuring (waar beschikbaar)
|
|
(1)
ISO 3166-Alfa 2-codes, met uitzondering van Griekenland en het Verenigd Koninkrijk waarvoor de code "EL" respectievelijk "UK" is.
|
▼M3 —————
▼M3
Sectie 2 bis.
Gedetailleerde monitoringgegevens — per afzonderlijk voertuig
|
►M6
Verwijzing naar deel A, punt 1.1 bis
◄
|
Gedetailleerde gegevens per geregistreerd voertuig
|
Gegevensbronnen
Conformiteitscertificaat (Bijlage VIII bij Uitvoeringsverordening (EU) 2020/683 van de Commissie), tenzij anders aangegeven
|
|
▼M6
|
|
1)
|
Naam fabrikant (volgens EU-standaardaanduiding) (1)
|
Naam toegekend door de Commissie
|
|
Naam van de fabrikant (2)
|
0.5, of, in het geval van voertuigen die zijn onderworpen aan meerfasentypegoedkeuring, 0.5.1 (naam van de fabrikant van het basisvoertuig)
|
|
▼M3
|
|
2)
|
Typegoedkeuringsnummer en extensies ervan
|
0.11
|
|
3)
|
Soort
|
0.2
|
|
Variant
|
|
Versie
|
|
4)
|
Merk en handelsbenaming
|
0.1 en 0.2.1
|
|
5)
|
Identificatiekenmerk van de interpolatiefamilie van het voertuig;
|
0.2.3.1
|
|
▼M6
|
|
5 bis)
|
Identificatiekenmerk van de wegbelastingfamilie of identificatiekenmerk van de wegbelastingmatrixfamilie
|
0.2.3.4
0.2.3.5
|
|
▼M3
|
|
6)
|
Voertuigidentificatienummer
|
0.10
|
|
7)
|
Voertuigcategorie volgens typegoedkeuring
|
0.4
|
|
▼M6
|
|
7 bis)
|
Compleet of voltooid voertuig
|
0.4
|
|
▼M3
|
|
8)
|
Categorie geregistreerd voertuig
|
Registratiebewijs
|
|
9)
|
Datum van eerste registratie
|
Registratiebewijs
|
|
▼M6
|
|
9 bis)
|
De code van de voor de typegoedkeuring toegepaste bepalingen
|
47
|
|
▼M3
|
|
10)
|
Specifieke CO2-emissies (g/km)
|
49.4 gecombineerd, of indien van toepassing, gewogen gecombineerd
|
|
11)
|
Brandstofverbruik (l/100 km) of m3/100 km of kg/100 km)
|
49.4 gecombineerd, of indien van toepassing, gewogen gecombineerd
|
|
▼M6
|
|
12)
|
Massa in rijklare toestand van het complete of voltooide voertuig
|
13
|
|
▼M6
|
|
12 bis)
|
Massa in rijklare toestand van het basisvoertuig (in het geval van voltooid voertuig)
|
14
|
|
▼M3
|
|
13)
|
Testmassa (complete en voltooide voertuigen) (kg)
|
47.1.1
|
|
▼M6
|
|
14)
|
Brandstoftype
|
26
|
|
Brandstofmodus
|
26.1
23 (bij elektrische voertuigen op accu’s)
23.1 (bij extern oplaadbare hybride elektrische voertuigen)
|
|
▼M3
|
|
15)
|
Elektriciteitsverbruik (Wh/km)
|
PEV: 49.5.1
OVC-HEV: 49.5.2
|
|
16)
|
Elektrische actieradius (km)
|
PEV: 49.5.1
OVC-HEV: 49.5.2
|
|
17)
|
Eco-innovatiecode(s)
|
49.3.1
|
|
18)
|
Eco-innovatiebesparingen (g CO2/km)
|
49.3.2.2
|
|
▼M6 —————
|
|
▼M3
|
|
20)
|
Cilinderinhoud (cm3)
|
25
|
|
21)
|
Maximaal nettovermogen (kW)
|
27.1 en 27.3
|
|
▼M6
|
|
22)
|
Technisch toelaatbare maximummassa in beladen toestand (TPMLM)
|
16.1
|
|
▼M6 —————
|
|
Opmerkingen:
1) Door de Commissie op CIRCABC gepubliceerde lijst.
2) In het geval van nationale typegoedkeuring van kleine series (national typeapproval of small series — NSS) of individuele goedkeuring (individual approval — IVA), moet de naam van de fabrikant worden verstrekt in de kolom “Naam van de fabrikant” en moet in de kolom “Naam fabrikant volgens EU-standaardaanduiding” een van de volgende vermeldingen worden opgenomen: “AA-NSS” of “AA-IVA”, naargelang van het geval.
3) Wanneer een voertuig is uitgerust met assen met verschillende spoorbreedten, moet de grootste spoorbreedte worden gerapporteerd.
▼M6 —————
▼M3
|
▼B
|
|
BIJLAGE IV
|
BIJLAGE IV
INGETROKKEN VERORDENINGEN MET OVERZICHT VAN DE ACHTEREENVOLGENDE WIJZIGINGEN ERVAN
|
Verordening (EG) nr. 443/2009 van het Europees Parlement en de Raad
|
(PB L 140 van 5.6.2009, blz. 1)
|
|
Verordening (EU) nr. 397/2013 van de Commissie
|
(PB L 120 van 1.5.2013, blz. 4)
|
|
Verordening (EU) nr. 333/2014 van het Europees Parlement en de Raad
|
(PB L 103 van 5.4.2014, blz. 15)
|
|
Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/6 van de Commissie
|
(PB L 3 van 7.1.2015, blz. 1)
|
|
Gedelegeerde Verordening (EU) 2017/1502 van de Commissie
|
(PB L 221 van 26.8.2017, blz. 4)
|
|
Gedelegeerde Verordening (EU) 2018/649 van de Commissie
|
(PB L 108 van 27.4.2018, blz. 14)
|
|
Verordening (EU) nr. 510/2011 van het Europees Parlement en de Raad
|
(PB L 145 van 31.5.2011, blz. 1)
|
|
Gedelegeerde Verordening (EU) nr. 205/2012 van de Commissie
|
(PB L 72 van 10.3.2012, blz. 2)
|
|
Verordening (EU) nr. 253/2014 van het Europees Parlement en de Raad
|
(PB L 84 van 20.3.2014, blz. 38)
|
|
Gedelegeerde Verordening (EU) nr. 404/2014 van de Commissie
|
(PB L 121 van 24.4.2014, blz. 1)
|
|
Gedelegeerde Verordening (EU) 2017/748 van de Commissie
|
(PB L 113 van 29.4.2017, blz. 9)
|
|
Gedelegeerde Verordening (EU) 2017/1499 van de Commissie
|
(PB L 219 van 25.8.2017, blz. 1)
|
|
|
BIJLAGE V
|
BIJLAGE V
CONCORDANTIETABEL
|
Verordening (EG) nr. 443/2009
|
Verordening (EU) nr. 510/2011
|
Deze verordening
|
|
Artikel 1, eerste alinea
|
Artikel 1, lid 1
|
Artikel 1, lid 1
|
|
Artikel 1, tweede alinea
|
Artikel 1, lid 2
|
Artikel 1, lid 2
|
|
Artikel 1, derde alinea
|
—
|
Artikel 1, lid 3
|
|
—
|
—
|
Artikel 1, lid 4
|
|
—
|
—
|
Artikel 1, lid 5
|
|
—
|
—
|
Artikel 1, lid 6
|
|
—
|
—
|
Artikel 1, lid 7
|
|
Artikel 2, lid 1
|
Artikel 2, lid 1
|
Artikel 2, lid 1
|
|
Artikel 2, lid 2
|
Artikel 2, lid 2
|
Artikel 2, lid 2
|
|
Artikel 2, lid 3
|
Artikel 2, lid 3
|
Artikel 2, lid 3
|
|
Artikel 2, lid 4
|
Artikel 2, lid 4
|
Artikel 2, lid 4
|
|
Artikel 3, lid 1, inleidende formule
|
Artikel 3, lid 1, inleidende formule
|
Artikel 3, lid 1, inleidende formule
|
|
Artikel 3, lid 1, onder a) en b)
|
Artikel 3, lid 1, onder a) en b)
|
Artikel 3, lid 1, onder a) en b)
|
|
—
|
Artikel 3, lid 1, onder c), d) en e)
|
Artikel 3, lid 1, onder c), d) en e)
|
|
Artikel 3, lid 1, onder c) en d)
|
Artikel 3, lid 1, onder f) en g)
|
Artikel 3, lid 1, onder f) en g)
|
|
Artikel 3, lid 1, onder f)
|
Artikel 3, lid 1, onder h)
|
Artikel 3, lid 1, onder h)
|
|
Artikel 3, lid 1, onder e)
|
Artikel 3, lid 1, onder j)
|
Artikel 3, lid 1, onder i)
|
|
Artikel 3, lid 1, onder g)
|
Artikel 3, lid 1, onder i)
|
Artikel 3, lid 1, onder j)
|
|
—
|
—
|
Artikel 3, lid 1, onder k), l) en m)
|
|
|
Artikel 3, lid 1, onder k)
|
Artikel 3, lid 1, onder n)
|
|
Artikel 3, lid 2
|
Artikel 3, lid 2
|
Artikel 3, lid 2
|
|
Artikel 4, eerste alinea
|
Artikel 4, eerste alinea
|
Artikel 4, lid 1, inleidende formule en onder a) en b)
|
|
—
|
—
|
Artikel 4, lid 1, onder c)
|
|
—
|
Artikel 4, tweede alinea
|
Artikel 4, lid 2
|
|
Artikel 4, tweede alinea
|
Artikel 4, derde alinea
|
Artikel 4, lid 3
|
|
Artikel 5
|
Artikel 5
|
—
|
|
Artikel 5 bis
|
—
|
Artikel 5
|
|
Artikel 6
|
Artikel 6
|
—
|
|
Artikel 7, lid 1
|
Artikel 7, lid 1
|
Artikel 6, lid 1
|
|
Artikel 7, lid 2, onder a), b) en c)
|
Artikel 7, lid 2, onder a), b) en c)
|
Artikel 6, lid 2, onder a), b) en c)
|
|
—
|
—
|
Artikel 6, lid 2, onder d)
|
|
Artikel 7, lid 3
|
Artikel 7, lid 3
|
Artikel 6, lid 3
|
|
Artikel 7, lid 4
|
Artikel 7, lid 4
|
Artikel 6, lid 4
|
|
Artikel 7, lid 5
|
Artikel 7, lid 5
|
Artikel 6, lid 5
|
|
Artikel 7, lid 6
|
Artikel 7, lid 6
|
Artikel 6, lid 6
|
|
Artikel 7, lid 7
|
Artikel 7, lid 7
|
Artikel 6, lid 7
|
|
Artikel 8, lid 1
|
Artikel 8, lid 1
|
Artikel 7, lid 1
|
|
Artikel 8, lid 2
|
Artikel 8, lid 2
|
Artikel 7, lid 2
|
|
Artikel 8, lid 3
|
Artikel 8, lid 3
|
Artikel 7, lid 3
|
|
Artikel 8, lid 4, eerste en tweede alinea
|
Artikel 8, lid 4, eerste en tweede alinea
|
Artikel 7, lid 4, eerste en tweede alinea
|
|
Artikel 8, lid 4, derde alinea
|
Artikel 8, lid 4, eerste alinea
|
Artikel 7, lid 4, derde alinea
|
|
Artikel 8, lid 5, eerste alinea
|
Artikel 8, lid 5
|
Artikel 7, lid 5, eerste alinea
|
|
Artikel 8, lid 5, tweede alinea
|
Artikel 8, lid 6
|
Artikel 7, lid 5, tweede alinea
|
|
Artikel 8, lid 6
|
Artikel 8, lid 7
|
—
|
|
Artikel 8, lid 7
|
Artikel 8, lid 8
|
Artikel 7, lid 6, eerste alinea
|
|
—
|
—
|
Artikel 7, lid 6, tweede alinea
|
|
Artikel 8, lid 8
|
—
|
—
|
|
Artikel 8, lid 9, eerste alinea
|
Artikel 8, lid 9, eerste alinea
|
Artikel 7, lid 7
|
|
Artikel 8, lid 9, tweede alinea
|
Artikel 8, lid 9, tweede alinea
|
Artikel 7, lid 8
|
|
—
|
—
|
Artikel 7, lid 9
|
|
—
|
—
|
Artikel 7, lid 10
|
|
—
|
Artikel 8, lid 10
|
Artikel 7, lid 11
|
|
Artikel 9, lid 1
|
Artikel 9, lid 1
|
Artikel 8, lid 1
|
|
Artikel 9, lid 2, eerste alinea, inleidende formule
|
Artikel 9, lid 2, eerste alinea, inleidende formule
|
Artikel 8, lid 2, eerste alinea, eerste deel
|
|
Artikel 9, lid 2, eerste alinea, onder a)
|
Artikel 9, lid 2, eerste alinea, onder a)
|
—
|
|
Artikel 9, lid 2, eerste alinea, onder b)
|
Artikel 9, lid 2, eerste alinea, onder b)
|
Artikel 8, lid 2, eerste alinea, tweede deel
|
|
Artikel 9, lid 2, tweede alinea
|
Artikel 9, lid 2, tweede alinea
|
Artikel 8, lid 2, tweede alinea
|
|
Artikel 9, lid 3
|
Artikel 9, lid 3
|
Artikel 8, lid 3
|
|
Artikel 9, lid 4
|
Artikel 9, lid 4
|
Artikel 8, lid 4
|
|
Artikel 10, lid 1, inleidende formule
|
Artikel 10, lid 1, inleidende formule
|
Artikel 9, lid 1, inleidende formule
|
|
Artikel 10, lid 1, onder a), tot en met e)
|
Artikel 10, lid 1, onder a), tot en met e)
|
Artikel 9, lid 1, onder a), tot en met e)
|
|
—
|
—
|
Artikel 9, lid 1, onder f)
|
|
Artikel 10, lid 2
|
Artikel 10, lid 2
|
Artikel 9, lid 2
|
|
—
|
—
|
Artikel 9, lid 3
|
|
Artikel 11, lid 1
|
Artikel 11, lid 1
|
Artikel 10, lid 1
|
|
Artikel 11, lid 2
|
Artikel 11, lid 2
|
Artikel 10, lid 2
|
|
Artikel 11, lid 3
|
Artikel 11, lid 3
|
Artikel 10, lid 3, eerste alinea
|
|
—
|
—
|
Artikel 10, lid 3, tweede alinea
|
|
Artikel 11, lid 4, eerste alinea
|
—
|
Artikel 10, lid 4, eerste alinea
|
|
Artikel 11, lid 4, tweede alinea, inleidende formule
|
—
|
Artikel 10, lid 4, tweede alinea, inleidende formule
|
|
Artikel 11, lid 4, tweede alinea, onder a)
|
—
|
Artikel 10, lid 4, tweede alinea, onder a)
|
|
Artikel 11, lid 4, tweede alinea, onder b)
|
—
|
—
|
|
Artikel 11, lid 4, tweede alinea, onder c)
|
—
|
Artikel 10, lid 4, tweede alinea, onder b)
|
|
—
|
—
|
Artikel 10, lid 4, tweede alinea, onder c)
|
|
Artikel 11, lid 4, derde en vierde alinea
|
—
|
Artikel 10, lid 4, derde en vierde alinea
|
|
Artikel 11, lid 5
|
Artikel 11, lid 4
|
Artikel 10, lid 5
|
|
Artikel 11, lid 6
|
Artikel 11, lid 5
|
Artikel 10, lid 6
|
|
Artikel 11, lid 7
|
Artikel 11, lid 6
|
Artikel 10, lid 7
|
|
Artikel 11, lid 8
|
Artikel 11, lid 7
|
Artikel 10, lid 8
|
|
Artikel 11, lid 9
|
Artikel 11, lid 8
|
Artikel 10, lid 9
|
|
Artikel 12, lid 1, eerste alinea
|
Artikel 12, lid 1, eerste alinea
|
Artikel 11, lid 1, eerste alinea
|
|
Artikel 12, lid 1, tweede alinea
|
—
|
Artikel 11, lid 1, tweede alinea
|
|
Artikel 12, lid 1, derde alinea
|
Artikel 12, lid 1, tweede alinea
|
Artikel 11, lid 1, derde alinea
|
|
—
|
—
|
Artikel 11, lid 1, vierde alinea
|
|
Artikel 12, lid 2
|
Artikel 12, lid 2
|
Artikel 11, lid 2, inleidende formule, onder a), b) en c) en onder d), eerste deel
|
|
—
|
—
|
Artikel 11, lid 2, onder d), laatste deel
|
|
Artikel 12, lid 3
|
Artikel 12, lid 3
|
Artikel 11, lid 3
|
|
Artikel 12, lid 4
|
Artikel 12, lid 4
|
Artikel 11, lid 4
|
|
—
|
—
|
Artikel 12
|
|
—
|
—
|
Artikel 13
|
|
Artikel 13, lid 1
|
—
|
—
|
|
—
|
Artikel 13, lid 1
|
—
|
|
—
|
—
|
Artikel 14, titel
|
|
—
|
—
|
Artikel 14, lid 1, eerste alinea, inleidende formule
|
|
Artikel 13, lid 2, eerste en tweede alinea
|
—
|
Artikel 14, lid 1, onder a)
|
|
—
|
Artikel 13, lid 5
|
Artikel 14, lid 1, onder b)
|
|
|
|
Artikel 14, lid 1, onder c) en d)
|
|
Artikel 13, lid 2, derde alinea
|
Artikel 13, lid 5
|
Artikel 14, lid 2
|
|
—
|
—
|
Artikel 15, lid 1
|
|
—
|
—
|
Artikel 15, lid 2
|
|
—
|
—
|
Artikel 15, lid 3
|
|
—
|
Artikel 13, lid 2
|
—
|
|
—
|
—
|
Artikel 15, lid 4, eerste deel
|
|
Artikel 13, lid 3
|
Artikel 13, lid 6, eerste alinea
|
Artikel 15, lid 4, tweede deel
|
|
—
|
Artikel 13, lid 4
|
—
|
|
Artikel 13, lid 4
|
Artikel 13, lid 6, tweede alinea
|
—
|
|
Artikel 13, lid 5
|
—
|
—
|
|
Artikel 13, lid 6
|
Artikel 13, lid 3
|
—
|
|
—
|
—
|
Artikel 15, lid 5
|
|
—
|
—
|
Artikel 15, lid 6
|
|
Artikel 13, lid 7, eerste alinea
|
Artikel 13, lid 6, derde alinea
|
Artikel 15, lid 7
|
|
Artikel 13, lid 7, tweede alinea
|
Artikel 13, lid 6, vierde alinea
|
Artikel 15, lid 8
|
|
Artikel 14, lid 1
|
Artikel 14, lid 1
|
Artikel 16, lid 1
|
|
Artikel 14, lid 2
|
Artikel 14, lid 2
|
Artikel 16, lid 2
|
|
Artikel 14, lid 3
|
Artikel 14, lid 2 bis
|
Artikel 16, lid 3
|
|
Artikel 14 bis, lid 1
|
Artikel 15, lid 3
|
Artikel 17, lid 1
|
|
Artikel 14 bis, lid 2
|
Artikel 15, lid 1
|
Artikel 17, lid 2
|
|
Artikel 14 bis, lid 3
|
Artikel 16
|
Artikel 17, lid 3
|
|
Artikel 14 bis, lid 4
|
Artikel 15, lid 2
|
Artikel 17, lid 4
|
|
Artikel 14 bis, lid 5
|
Artikel 17
|
Artikel 17, lid 5
|
|
Artikel 15
|
—
|
—
|
|
—
|
—
|
Artikel 18
|
|
Artikel 16
|
Artikel 18
|
Artikel 19
|
|
Bijlage I
|
—
|
Bijlage I, deel A, punten 1 tot en met 5
|
|
—
|
—
|
Bijlage I, deel A, punt 6
|
|
—
|
Bijlage I
|
Bijlage I, deel B, punten 1 tot en met 5
|
|
—
|
—
|
Bijlage I, deel B, punt 6
|
|
Bijlage II, deel A
|
—
|
Bijlage II, deel A
|
|
Bijlage II, deel B
|
—
|
—
|
|
Bijlage II, deel C
|
—
|
Bijlage II, deel B
|
|
—
|
Bijlage II
|
Bijlage III
|
|
—
|
—
|
Bijlage IV
|
|
—
|
—
|
Bijlage V
|
|
,
1.1 Referenties
1.2 Geïdentificeerde eisen
1.3 Gerelateerde standaarden
2. Geïdentificeerde eisen
3. Gerelateerde standaarden
|