+EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2019/631 (2019. gada 17. aprīlis) par CO 2 emisiju standartu noteikšanu jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem un jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem un ar kuru atceļ Regulu (EK) Nr. 443/2009 un Regulu (ES) Nr. 510/2011 (pārstrādāta redakcija) (Dokuments attiecas uz EEZ)
---+1. pants Priekšmets un mērķi
------+1. pants 1.
------+1. pants 2.
------+1. pants 3.
------+1. pants 4.
------+1. pants 5.
------+Article 1 5a.
------+1. pants 6.
---+2. pants Darbības joma
------+2. pants 1.
------+2. pants 2.
------+2. pants 3.
------+2. pants 4.
---+3. pants Definīcijas
------+3. pants 1.
------+3. pants 2.
---+4. pants Īpatnējo emisiju mērķrādītāji
------+4. pants 1.
------+Article 4 1a.
------+4. pants 2.
------+4. pants 3.
---+5. pants Superkredīti
---+6. pants Apvienošanās grupā
------+6. pants 1.
------+6. pants 2.
------+6. pants 3.
------+6. pants 4.
------+6. pants 5.
------+6. pants 6.
------+6. pants 7.
------+6. pants 8.
---+7. pants Vidējo emisiju monitorings un ziņošana par tām
------+7. pants 1.
------+7. pants 2.
------+7. pants 3.
------+7. pants 4.
------+7. pants 5.
------+7. pants 6.
------+Article 7 6a.
------+7. pants 7.
------+7. pants 8.
------+7. pants 9.
---+7.a pants Aprites cikla CO2emisijas
------+7.a pants 1.
------+7.a pants 2.
------+7.a pants 3.
---+8. pants Maksa par pārsniegtajām emisijām
------+8. pants 1.
------+8. pants 2.
------+8. pants 3.
------+8. pants 4.
---+9. pants Ražotāju darbības rezultātu publicēšana
------+9. pants 1.
------+9. pants 2.
------+9. pants 3.
---+10. pants Atkāpes noteiktiem ražotājiem
------+10. pants 1.
------+10. pants 2.
------+10. pants 3.
------+10. pants 4.
------+10. pants 5.
------+10. pants 6.
------+10. pants 7.
------+10. pants 8.
------+10. pants 9.
---+11. pants Ekoinovācijas
------+11. pants 1.
------+11. pants 2.
------+11. pants 3.
------+11. pants 4.
---+12. pants CO2emisijas un degvielas vai enerģijas patēriņš reālos apstākļos
------+12. pants 1.
------+12. pants 2.
------+12. pants 3.
------+12. pants 4.
---+13. pants Ekspluatācijā esošo transportlīdzekļu CO2emisiju verifikācija
------+13. pants 1.
------+13. pants 2.
------+13. pants 3.
------+13. pants 4.
---+14. pants M0un TM0vērtību koriģēšana
------+14. pants 1.
------+14. pants 2.
---+14.a pants Progresa ziņojums
------+14.a pants 1.
------+14.a pants 2.
------+14.a pants 3.
---+15. pants Pārskatīšana un ziņojums
------+15. pants 1.
------+15. pants 6.
------+15. pants 7.
------+15. pants 8.
------+15. pants 9.
---+16. pants Komiteju procedūra
------+16. pants 1.
------+16. pants 2.
------+16. pants 3.
---+17. pants Deleģēšanas īstenošana
------+17. pants 1.
------+17. pants 2.
------+17. pants 3.
------+17. pants 4.
------+17. pants 5.
------+17. pants 6.
---+18. pants Atcelšana
---+19. pants Stāšanās spēkā
---+I PIELIKUMS
---+II PIELIKUMS
---+III PIELIKUMS
---+IV PIELIKUMS
---+V PIELIKUMS
English - European Union - Environment -

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2019/631 (2019. gada 17. aprīlis) par CO 2 emisiju standartu noteikšanu jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem un jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem un ar kuru atceļ Regulu (EK) Nr. 443/2009 un Regulu (ES) Nr. 510/2011 (pārstrādāta redakcija) (Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2019/631

(2019. gada 17. aprīlis)

par CO2 emisiju standartu noteikšanu jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem un jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem un ar kuru atceļ Regulu (EK) Nr. 443/2009 un Regulu (ES) Nr. 510/2011

(pārstrādāta redakcija)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

1. Pārskats

,
Nosaukums Regulējums
1. pants Priekšmets un mērķi
2. pants Darbības joma
3. pants Definīcijas
4. pants Īpatnējo emisiju mērķrādītāji
5. pants Superkredīti

5. pants

Superkredīti

Aprēķinot vidējās īpatnējās CO2 emisijas, katru jauno vieglo pasažieru automobili, kuram īpatnējās CO2 emisijas nepārsniedz 50 g CO2/km, skaita kā:

— 
2 vieglos pasažieru automobiļus 2020. gadā,
— 
1,67 vieglos pasažieru automobiļus 2021. gadā,
— 
1,33 vieglos pasažieru automobiļus 2022. gadā,
— 
1 vieglo pasažieru automobili, sākot no 2023. gada,

par gadu, kad tas ir reģistrēts laikposmā no 2020. līdz 2022. gadam, ievērojot maksimālo ierobežojumu katram ražotājam 7,5 g CO2/km minētajā laikposmā, kā aprēķināts saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2017/1153 5. pantu.

6. pants Apvienošanās grupā
7. pants Vidējo emisiju monitorings un ziņošana par tām
7.a pants Aprites cikla CO2emisijas
8. pants Maksa par pārsniegtajām emisijām
9. pants Ražotāju darbības rezultātu publicēšana
10. pants Atkāpes noteiktiem ražotājiem
11. pants Ekoinovācijas
12. pants CO2emisijas un degvielas vai enerģijas patēriņš reālos apstākļos
13. pants Ekspluatācijā esošo transportlīdzekļu CO2emisiju verifikācija
14. pants M0un TM0vērtību koriģēšana
14.a pants Progresa ziņojums
15. pants Pārskatīšana un ziņojums
16. pants Komiteju procedūra
17. pants Deleģēšanas īstenošana
18. pants Atcelšana

18. pants

Atcelšana

Regulu (EK) Nr. 443/2009 un Regulu (ES) Nr. 510/2011 atceļ no 2020. gada 1. janvāra.

Atsauces uz atceltajām regulām uzskata par atsaucēm uz šo regulu, un tās lasa saskaņā ar atbilstības tabulu V pielikumā.

19. pants Stāšanās spēkā

19. pants

Stāšanās spēkā

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2020. gada 1. janvāra.

I PIELIKUMS




I PIELIKUMS

A DAĻA

ĪPATNĒJO EMISIJU MĒRĶRĀDĪTĀJI VIEGLAJIEM PASAŽIERU AUTOMOBIĻIEM

1.

2020. kalendārajā gadā jaunam vieglajam pasažieru automobilim īpatnējās CO2 emisijas šajā punktā un 2. punktā paredzētajiem aprēķiniem nosaka pēc šādas formulas:

Īpatnējās CO2 emisijas = 95 + a · (M – M0)

kur:

M

=

transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī kilogramos (kg);

M0

=

1 379,88 ;

a

=

0,0333.

2.

Ražotāja īpatnējo emisiju mērķrādītāju 2020. gadam aprēķina, izvelkot vidējo aritmētisko rādītāju no visu šā ražotāja ražotu un minētajā kalendārajā gadā reģistrētu jauno vieglo pasažieru automobiļu īpatnējām CO2 emisijām, kas noteiktas saskaņā ar 1. punktu.

3.

Ražotāja īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju 2021. gadā aprēķina šādi:

image

kur:

WLTP CO2

ir vidējās īpatnējās CO2 emisijas 2020. gadā, kas noteiktas saskaņā ar Regulas (ES) 2017/1151 XXI pielikumu un aprēķinātas saskaņā ar šīs regulas 4. panta 3. punkta otro ievilkumu, neieskaitot CO2 aiztaupījumus, ko rada šīs regulas 5. un 11. panta piemērošana;

NEDC CO2

ir vidējās īpatnējās CO2 emisijas 2020. gadā, kas noteiktas saskaņā ar Īstenošanas regulu (ES) 2017/1153 un aprēķinātas saskaņā ar šīs regulas 4. panta 3. punkta otro ievilkumu, neieskaitot CO2 emisiju aiztaupījumus, ko rada šīs regulas 5. un 11. panta piemērošana;

NEDC 2020mērķrādītājs

ir 2020. gada īpatnējo emisiju mērķrādītājs, kas aprēķināts saskaņā ar 1. un 2. punktu.

▼M3

3.a

Ražotājam, kuram WLTP CO2 vai NEDC CO2 ir nulle, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs 2021. gadā ir 3. punktā definētais NEDC 2020 mērķrādītājs.

3.b

Ražotājam, kas 2021.–2024. kalendārajā gadā pirmo reizi laiž Savienības tirgū vieglos pasažieru automobiļus, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs 2021. gadam ir visiem ražotājiem saskaņā ar 3. punktu noteikto īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju vidējā vērtība, kura svērta atkarībā no to jauno vieglo pasažieru automobiļu skaita, kas šiem ražotājiem Savienībā reģistrēti 2020. gadā.

3.c

Neatkarīgi no 3.b punkta, ja kādā no 2021.–2024. kalendārajiem gadiem kāds ražotājs pirmo reizi laiž Savienības tirgū vieglos pasažieru automobiļus, bet minētais ražotājs ir izveidojies, apvienojoties diviem vai vairākiem ražotājiem, no kuriem vismaz viens bijis atbildīgs par jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem, kas Savienībā reģistrēti 2020. gadā, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs jaunajam ražotājam 2021. gadā ir viens no šādiem:

a) 

ja no ražotājiem, kas apvienojušies, par Savienībā 2020. gadā reģistrētiem jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem bijuši atbildīgi divi vai vairāki ražotāji, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs 2021. gadam ir šiem ražotājiem saskaņā ar 3. punktu noteikto īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju vidējā vērtība, kura svērta atkarībā no to jauno vieglo pasažieru automobiļu skaita, kas šiem ražotājiem Savienībā reģistrēti 2020. gadā;

b) 

ja tikai viens no ražotājiem, kas apvienojušies, bijis atbildīgs par Savienībā 2020. gadā reģistrētiem jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs 2021. gadam ir šim ražotājam saskaņā ar 3. punktu noteiktais īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs.

▼M6

3.d

Saskaņā ar 6. pantu izveidotai grupai WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju nosaka, pamatojoties uz WLTPCO2, NEDCCO2 un NEDC2020mērķrādītājs vērtībām, kuras aprēķina visai grupai kopumā.

Ja jauna grupa izveidota 2021.–2024. gadā vai ja notikusi izmaiņa grupā, kas eksistēja 2020. gadā, WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju aprēķina, pamatojoties uz WLTPCO2, NEDCCO2 un NEDC2020mērķrādītājs vērtībām visai grupai kopumā.

▼B

4.

No 2021. līdz 2024. kalendārajam gadam ražotāja īpatnējo emisiju mērķrādītāju aprēķina šādi:

Īpatnējo emisiju mērķrādītājs = WLTP atsauces mērķrādītājs + a [(Mø – M0) – (Mø2020 – M0,2020)]

kur:

WLTP atsauces mērķrādītājs

ir 2021. gada WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs, kas aprēķināts saskaņā ar 3. punktu;

a

ir 0,0333;

Mø

ir ražotāja jauno reģistrēto vieglo pasažieru automobiļu vidējā masa nokomplektētā stāvoklī (M) attiecīgajā mērķgadā kilogramos (kg);

▼M4

M0

2021. gadā ir 1 379,88 un 2022., 2023. un 2024. gadā – 1 398,50 ;

▼B

Mø2020

ir ražotāja jauno reģistrēto vieglo pasažieru automobiļu vidējā masa nokomplektētā stāvoklī (M) 2020. gadā kilogramos (kg);

M0,2020

ir 1 379,88 .

▼M3

5.

Atkāpes mērķrādītāji saskaņā ar 10. panta 3. vai 4. punktu
a) 

Ražotājam, kam 2021. kalendārajam gadam saskaņā ar 10. panta 3. punktu ir piešķirta atkāpe no tā īpatnējo emisiju mērķrādītāja, kura pamatā ir NEDC, vai piešķirta atkāpe no tā īpatnējo emisiju mērķrādītāja jebkurā no 2021.–2024. kalendārajiem gadiem saskaņā ar 10. panta 4. punktu, uz WLTP balstīto atkāpes mērķrādītāju minētajiem gadiem aprēķina šādi:

image

kur:

WLTPCO2

ir WLTP CO2, kā definēts 3. punktā;

NEDCCO2

ir NEDC CO2, kā definēts 3. punktā;

NEDCatkāpes mērķrādītājs

ir atkāpes mērķrādītājs, ko Komisija piešķīrusi saskaņā ar attiecīgi 10. panta 3. vai 4. punktu.

b) 

Neatkarīgi no a) apakšpunkta, ja ražotājam saskaņā ar 10. panta 4. punktu ir piešķirta atkāpe no īpatnējo emisiju mērķrādītājiem jebkurā no 2021.–2024. kalendārajiem gadiem, bet tas nav bijis atbildīgs par jaunu vieglo pasažieru automobiļu reģistrāciju Savienībā pirms 2021. gada, atkāpes mērķrādītāju jebkuram no minētajiem kalendārajiem gadiem aprēķina saskaņā ar a) apakšpunktā norādīto formulu, piemērojot šādas definīcijas:

WLTPCO2

ir 3. punktā definētā visu individuālo ražotāju WLTP CO2 vidējā vērtība, kas svērta atkarībā no 2020. gadā reģistrētu jaunu vieglo pasažieru automobiļu skaita;

NEDCCO2

ir 3. punktā definētā visu individuālo ražotāju NEDC CO2 vidējā vērtība, kas svērta atkarībā no 2020. gadā reģistrētu jaunu vieglo pasažieru automobiļu skaita;

NEDCatkāpes mērķrādītājs

ir atkāpes mērķrādītājs, kas aprēķināts saskaņā ar 10. panta 4. punktu saistībā ar Regulas (ES) Nr. 63/2011 6. panta 3. punktu.

▼M6

c) 

Ražotājam, kam saskaņā ar 10. panta 4. punktu piešķirta atkāpe jebkurā no kalendārajiem gadiem laikposmā no 2025. līdz 2028. gadam, īpatnējo emisiju mērķrādītāju (Atkāpes mērķrādītājs2025-2028) aprēķina šādi:

Atkāpes mērķrādītājs2025-2028 =
image ·
image ·Mērķrādītājs2021·(1 – samazinājuma koeficients2025)

Šādam ražotājam, kurš nav atbildīgs par jaunu vieglo pasažieru automobiļu reģistrāciju 2020. gadā vai kuram WLTPCO2, kā definēts 3. punktā, vai NEDCCO2, kā definēts 3. punktā, ir nulle, īpatnējo emisiju mērķrādītāju (Atkāpes mērķrādītājs2025-2028) aprēķina šādi:

Atkāpes mērķrādītājs2025-2028 =
image · Mērķrādītājs2021 · (1 – samazinājuma koeficients2025),

kur:

WLTPCO2,mērīts

ir 6.0. punktā definētās WLTPCO2,mērīts vidējā aritmētiskā vērtība no visiem atsevišķajiem ražotājiem, kam piemēro īpatnējo emisiju mērķrādītāju saskaņā ar 4. punktu, svērta pēc 2020. gadā reģistrētu jaunu vieglo pasažieru automobiļu skaita;

WLTPCO2

ir 3. punktā definētās WLTPCO2 vidējā aritmētiskā vērtība no visiem atsevišķajiem ražotājiem, kam piemēro īpatnējo emisiju mērķrādītāju saskaņā ar 4. punktu, svērta pēc 2020. gadā reģistrētu jaunu vieglo pasažieru automobiļu skaita;

NEDCCO2

ir 3. punktā definētās NEDCCO2 vidējā aritmētiskā vērtība no visiem atsevišķajiem ražotājiem, kam piemēro īpatnējo emisiju mērķrādītāju saskaņā ar 4. punktu, svērta pēc 2020. gadā reģistrētu jaunu vieglo pasažieru automobiļu skaita;

WLTPCO2,ind

ir vienāda ar WLTPCO2, kā definēts 3. punktā;

NEDCCO2,ind

ir vienāda ar NEDCCO2, kā definēts 3. punktā;

samazinājuma koeficients2025

ir samazinājums, kas minēts 1. panta 4. punkta a) apakšpunktā;

Mērķrādītājs2021

ir minētā ražotāja vidējo īpatnējo CO2 emisiju 2007. gadā 45 % samazinājums.

▼B

6.

No 2015. gada 1. janvāra ES autoparka mērķrādītājus un īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītājus ražotājam aprēķina šādi:

6.0.   ES autoparka mērķrādītājs 2021

ES autoparka mērķrādītājs2021 ir vidējais rādītājs, izsverot ar 2021. gadā reģistrēto jauno vieglo pasažieru automobiļu skaitu, atsauces vērtībām2021, ko nosaka katram atsevišķajam ražotājam, kuram saskaņā ar 4. punktu tiek piemērots īpatnējo emisiju mērķrādītājs.

Atsauces vērtību2021 katram ražotājam nosaka šādi:

image

kur:

WLTP CO2,mērīts

ir vidējais mērīto CO2 emisiju rādītājs katram ražotājam, ņemot vērā visus 2020. gadā reģistrētos jaunos vieglos pasažieru automobiļus, kā noteikts un paziņots saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2017/1153 7.a pantu;

NEDC 2020,autoparka mērķrādītājs

ir 95 g/km;

NEDC CO2

ir 3. punktā definētā vērtība;

Mø2021

ir 2021. gadā reģistrēto ražotāja jauno vieglo pasažieru automobiļu vidējā masa nokomplektētā stāvoklī kilogramos (kg);

M0,2021

ir visu 2021. gadā reģistrēto to ražotāju jauno vieglo pasažieru automobiļu vidējā masa nokomplektētā stāvoklī kilogramos (kg), kuriem saskaņā ar 4. punktu piemēro īpatnējo emisiju mērķrādītāju;

a

ir 4. punktā definētā vērtība.

6.1.    ►M5  ES autoparka mērķrādītāji no 2025. gada ◄

6.1.1.   ES autoparka mērķrādītājs 2025. līdz 2029. gadam

ES autoparka mērķrādītājs2025 = ES autoparka mērķrādītājs2021 · (1 – samazinājuma koeficients2025)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2021

ir 6.0. punktā definētā vērtība;

samazinājuma koeficients2025

ir 1. panta 4. punkta a) apakšpunktā norādītais samazinājums.

6.1.2.    ►M5  ES autoparka mērķrādītājs no 2030. līdz 2034. gadam ◄

ES autoparka mērķrādītājs2030 = ES autoparka mērķrādītājs2021 · (1 – samazinājuma koeficients2030)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2021

ir 6.0. punktā definētā vērtība;

samazinājuma koeficients2030

ir 1. panta 5. punkta a) apakšpunktā norādītais samazinājums.

▼M5

6.1.3.   ES autoparka mērķrādītājs no 2035. gada

ES autoparka mērķrādītājs2035 = ES autoparka mērķrādītājs2021 · (1 – samazinājuma koeficients2035)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2021

ir 6.0. punktā definētā vērtība;

samazinājuma koeficients2035

ir, kā definēts 1. panta 5.a punkta a) apakšpunktā.

▼B

6.2.    ►M5  Īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāji ◄

6.2.1.   Īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāji no 2025. līdz 2029. gadam

Īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs = ES autoparka mērķrādītājs2025 + a2025 · (TM – TM0)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2025

tiek noteikts saskaņā ar 6.1.1. punktu;

a2025

ir

image

kur:

a2021

ir slīpums atbilstošākajai taisnei, kas iegūta, piemērojot lineāro mazāko kvadrātu metodi katra 2021. gadā reģistrētā jauna vieglā pasažieru automobiļa testa masai (neatkarīgais mainīgais) un īpatnējām CO2 emisijām (atkarīgais mainīgais);

vidējās emisijas2021

ir visu to ražotāju jaunu vieglo pasažieru automobiļu, kas reģistrēti 2021. gadā, vidējās īpatnējās CO2 emisijas, kuriem īpatnējo emisiju mērķrādītāju aprēķina saskaņā ar 4. punktu;

TM

ir visu ražotāja jaunu vieglo pasažieru automobiļu, kas reģistrēti attiecīgajā kalendārajā gadā, vidējā testa masa kilogramos (kg);

▼M8

TM0

2025. un 2026. gadā ir 1 650,15  kg, bet citos kalendārajos gados ir saskaņā ar 14. panta 1. punkta d) apakšpunktu noteiktā vērtība kilogramos (kg).

▼M5 —————

▼M5

6.3.

Īpatnējo emisiju mērķrādītāji no 2025. gada

6.3.1.

Īpatnējo emisiju mērķrādītāji no 2025. līdz 2029. gadam:

Īpatnējo emisiju mērķrādītājs = īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs · ZLEV koeficients

kur:

īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs

ir CO2 īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs, kas noteikts saskaņā ar 6.2.1. punktu;

ZLEV koeficients

ir (1 + y – x), izņemot, ja šī summa ir lielāka par 1,05 vai mazāka par 1,0; tādā gadījumā par ZLEV koeficientu atkarībā no konkrētā gadījuma nosaka 1,05 vai 1,0;

kur:

y

ir bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu daļa ražotāja jauno vieglo pasažieru automobiļu autoparkā, ko aprēķina, jauno bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu kopskaitu dalot ar attiecīgajā kalendārajā gadā reģistrēto jauno vieglo pasažieru automobiļu kopskaitu un katru no bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļiem uzskaitot kā ZLEV īpatnējais saskaņā ar šādu formulu:

ZLEV īpatnējais = 1 –
image

Attiecībā uz jaunajiem vieglajiem pasažieru automobiļiem, kas reģistrēti dalībvalstīs, kuru autoparkos bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu īpatsvars ir mazāks nekā 60 % no ES vidējā rādītāja 2017. gadā un kurās 2017. gadā ( 6 ) ir reģistrēts mazāk nekā 1 000 jaunu bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu, ZLEV īpatnējais līdz 2029. gadam, to ieskaitot, aprēķināta saskaņā ar šādu formulu:

ZLEVīpatnējais =
image

Ja dalībvalsts jauno vieglo pasažieru automobiļu, kas reģistrēti no 2025. gada līdz 2028. gadam, autoparkā bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu īpatsvars pārsniedz 5 %, attiecīgā dalībvalsts nav tiesīga piemērot reizinātāju 1,85 turpmākajos gados;

x

ir 25 % laikposmam no 2025. līdz 2029. gadam.

6.3.2.

Īpatnējo emisiju mērķrādītāji no 2030. līdz 2034. gadam

Īpatnējo emisiju mērķrādītājs = ES autoparka mērķrādītājs2030 + a2030 · (TM-TM0)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2030

tiek noteikts saskaņā ar 6.1.2. punktu;

a2030

ir

image

kur:

a2021

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

vidējās emisijas2021

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

TM

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

TM0

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā.

6.3.3.

Īpatnējo emisiju mērķrādītāji no 2035. gada

Īpatnējo emisiju mērķrādītājs = ES autoparka mērķrādītājs2035 + a2035 · (TM-TM0)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2035

tiek noteikts saskaņā ar 6.1.3. punktu;

a2035

ir

image

kur:

a2021

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

vidējās emisijas2021

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

TM

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

TM0

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā.

▼B

B DAĻA

ĪPATNĒJO EMISIJU MĒRĶRĀDĪTĀJI VIEGLAJIEM KOMERCIĀLAJIEM TRANSPORTLĪDZEKĻIEM

1.

2020. kalendārajā gadā katra jaunā vieglā komerciālā transportlīdzekļa īpatnējās CO2 emisijas šajā punktā un 2. punktā paredzētajiem aprēķiniem nosaka pēc šādas formulas:

Īpatnējās CO2 emisijas = 147 + a · (M – M0)

kur:

M

=

transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī kilogramos (kg);

M0

=

1 766,4 ;

a

=

0,096.

2.

Ražotāja īpatnējo emisiju mērķrādītāju 2020. gadā aprēķina kā 1. punktā noteiktās vidējās īpatnējās CO2 emisijas katram šajā kalendārajā gadā reģistrētam jaunam vieglajam komerciālajam transportlīdzeklim, ko tas saražojis.

3.

Ražotāja īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju 2021. gadā aprēķina šādi:

image

kur:

WLTP CO2

ir vidējās īpatnējās CO2 emisijas 2020. gadā, kas noteiktas saskaņā ar Regulas (ES) 2017/1151 XXI pielikumu, neieskaitot CO2 aiztaupījumus, ko rada šīs regulas 11. panta piemērošana;

NEDC CO2

ir vidējās īpatnējās CO2 emisijas 2020. gadā, kas noteiktas saskaņā ar Īstenošanas regulu (ES) 2017/1152, neieskaitot CO2 emisiju aiztaupījumus, ko rada šīs regulas 11. panta piemērošana;

NEDC 2020mērķrādītājs

ir 2020. gada īpatnējo emisiju mērķrādītājs, kas aprēķināts saskaņā ar 1. un 2. punktu.

▼M3

3.a

Ražotājam, kuram WLTP CO2 vai NEDC CO2 ir nulle, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs 2021. gadā ir 3. punktā definētais NEDC 2020 mērķrādītājs.

3.b

Ražotājam, kas 2021.–2024. kalendārajā gadā pirmo reizi laiž Savienības tirgū vieglos komerciālos transportlīdzekļus, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs 2021. gadam ir visiem ražotājiem saskaņā ar 3. punktu noteikto īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju vidējā vērtība, kura svērta atkarībā no to jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu skaita, kas šiem ražotājiem Savienībā reģistrēti 2020. gadā.

3.c

Neatkarīgi no 3.b punkta, ja kādā no 2021.–2024. kalendārajiem gadiem kāds ražotājs pirmo reizi laiž Savienības tirgū vieglos komerciālos transportlīdzekļus, bet minētais ražotājs ir izveidojies, apvienojoties diviem vai vairākiem ražotājiem, no kuriem vismaz viens bija atbildīgs par jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, kas Savienībā reģistrēti 2020. gadā, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs jaunajam ražotājam 2021. gadā ir viens no šādiem:

a) 

ja no ražotājiem, kas apvienojušies, par Savienībā 2020. gadā reģistrētiem jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem bijuši atbildīgi divi vai vairāki ražotāji, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs 2021. gadam ir šiem ražotājiem saskaņā ar 3. punktu noteikto īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju vidējā vērtība, kura svērta atkarībā no to jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu skaita, kas šiem ražotājiem Savienībā reģistrēti 2020. gadā;

b) 

ja tikai viens no ražotājiem, kas apvienojušies, bijis atbildīgs par Savienībā 2020. gadā reģistrētiem jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs 2021. gadam ir šim ražotājam saskaņā ar 3. punktu noteiktais īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs.

▼M6

3.d

Saskaņā ar 6. pantu izveidotai grupai WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju nosaka, pamatojoties uz WLTPCO2, NEDCCO2 un NEDC2020mērķrādītājs vērtībām, kuras aprēķina visai grupai kopumā.

Ja jauna grupa izveidota 2021.–2024. gadā vai ja notikusi izmaiņa grupā, kas eksistēja 2020. gadā, WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāju aprēķina, pamatojoties uz WLTPCO2, NEDCCO2 un NEDC2020mērķrādītājs vērtībām visai grupai kopumā.

▼B

4.

No 2021. līdz 2024. kalendārajam gadam ražotāja īpatnējo emisiju mērķrādītāju aprēķina šādi:

Īpatnējo emisiju mērķrādītājs = WLTP atsauces mērķrādītājs + a [(Mø – M0) – (Mø2020 – M0,2020)]

kur:

WLTP atsauces mērķrādītājs

ir 2021. gada WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs, kas aprēķināts saskaņā ar 3. punktu;

a

ir 0,096;

▼M1

Mø

ir attiecīgajā mērķgadā reģistrēto ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā masa (M) kilogramos (kg);

kur:

— 
attiecībā uz pabeigtu transportlīdzekli M ir attiecīgā transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī,
— 
attiecībā uz pabeigtu bāzes transportlīdzekli, kas saistīts ar vairākos posmos pabeigtu transportlīdzekli, M ir attiecīgā bāzes transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī,
— 
attiecībā uz nepabeigtu bāzes transportlīdzekli, kas saistīts ar vairākos posmos pabeigtu transportlīdzekli, M ir attiecīgā bāzes transportlīdzekļa monitoringa masa (Mmon), kura noteikta ar šādu formulu:

Mmon = MRObase x B0

kur:

MRObāzes

ir attiecīgā bāzes transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī;

B0

ir definēts III pielikuma A daļas 1.2.4. punkta a) apakšpunktā;

▼M7

M0

ir 1 766,4 2020. gadā, 1 825,23 2021., 2022. un 2023. gadā un 1 875,07 2024. gadā;

▼B

Mø2020

ir 2020. gadā reģistrēto ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā masa nokomplektētā stāvoklī (M) kilogramos (kg);

M0,2020

ir 1 766,4 .

5.

Ražotājam, kam piešķirta atkāpe attiecībā uz konkrētu NEDC balstītu emisiju mērķrādītāju 2021. gadā, WLTP balstīto atkāpes mērķrādītāju aprēķina šādi:

image

kur:

WLTP CO2

ir WLTP CO2, kā definēts 3. punktā;

NEDC CO2

ir NEDC CO2, kā definēts 3. punktā;

NEDC 2021mērķrādītājs

ir 2021. gada atkāpes mērķrādītājs, ko Komisija piešķīrusi atbilstīgi šīs regulas 10. pantam.

6.

No 2015. gada 1. janvāra ES autoparka mērķrādītājus un īpatnējo emisiju mērķrādītāju ražotājam aprēķina šādi:

6.0.   ES autoparka mērķrādītājs 2021

ES autoparka mērķrādītājs2021 ir vidējais rādītājs, izsverot ar 2021. gadā reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu skaitu, atsauces vērtībām2021, ko nosaka katram atsevišķajam ražotājam, kuram saskaņā ar 4. punktu tiek piemērots īpatnējo emisiju mērķrādītājs.

Atsauces vērtību2021 katram ražotājam nosaka šādi:

image

kur:

WLTP CO2,mērīts

ir vidējais mērīto CO2 emisiju rādītājs katram ražotājam, ņemot vērā visus 2020. gadā reģistrētos jaunos vieglos komerciālos transportlīdzekļus, kā noteikts un paziņots saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2017/1152 7.a pantu;

NEDC 2020,autoparka mērķrādītājs

ir 147 g/km;

NEDC CO2

ir 3. punktā definētā vērtība;

Mø2021

ir 2021. gadā reģistrēto ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā masa nokomplektētā stāvoklī kilogramos (kg);

M0,2021

ir visu 2021. gadā reģistrēto to ražotāju jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā masa nokomplektētā stāvoklī kilogramos (kg), kuriem saskaņā ar 4. punktu piemēro īpatnējo emisiju mērķrādītāju;

a

ir 4. punktā definētā vērtība;

6.1.    ►M5  ES autoparka mērķrādītāji no 2025. gada ◄

6.1.1.   ES autoparka mērķrādītājs 2025. līdz 2029. gadam

ES autoparka mērķrādītājs2025 = ES autoparka mērķrādītājs2021 · (1 – samazinājuma koeficients2025)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2021

ir 6.0. punktā definētā vērtība;

samazinājuma koeficients2025

ir 1. panta 4. punkta b) apakšpunktā norādītais samazinājums.

6.1.2.    ►M5  ES autoparka mērķrādītāji 2030. līdz 2034. gadam ◄

ES autoparka mērķrādītājs2030 = ES autoparka mērķrādītājs2021 · (1 – samazinājuma koeficients2030)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2021

ir 6.0. punktā definētā vērtība;

samazinājuma koeficients2030

ir 1. panta 5. punkta b) apakšpunktā norādītais samazinājums.

▼M5

6.1.3.   ES autoparka mērķrādītāji no 2035. gada

ES autoparka mērķrādītājs2035 = ES autoparka mērķrādītājs2021· (1 – samazinājuma koeficients2035)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2021

ir 6.0. punktā definētā vērtība;

samazinājuma koeficients2035

ir, kā definēts 1. panta 5.a punkta b) apakšpunktā.

▼B

6.2.   Īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāji no 2025. gada

6.2.1.   Īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāji no 2025. līdz 2029. gadam

Īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs = ES autoparka mērķrādītājs2025 + α · (TM – TM0)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs2025

nosaka saskaņā ar 6.1.1. punktu;

α

ir a2025, ja ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā testa masa ir vienāda vai mazāka par TM0, ko nosaka saskaņā ar 14. panta 1. punkta d) apakšpunktu, un a2021, ja ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā testa masa ir lielāka par TM0, ko nosaka saskaņā ar 14. panta 1. punkta d) apakšpunktu,

kur:

a2025

ir

image

a2021

ir slīpums atbilstošākajai taisnei, kas iegūta, piemērojot lineāro mazāko kvadrātu metodi katra 2021. gadā reģistrētā jaunā vieglā komerciālā transportlīdzekļa testa masai (neatkarīgais mainīgais) un īpatnējām CO2 emisijām (atkarīgais mainīgais);

vidējās emisijas2021

ir visu 2021. gadā reģistrēto to ražotāju jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējās īpatnējās CO2 emisijas, kuriem īpatnējo emisiju mērķrādītāju aprēķina saskaņā ar 4. punktu;

▼M6

TM

ir visu ražotāja jaunu vieglo komerciālo transportlīdzekļu, kas reģistrēti attiecīgajā kalendārajā gadā, vidējā testa masa kilogramos (kg).

Ja pabeigts bāzes transportlīdzeklis saistīts ar vairākos posmos pabeigtu transportlīdzekli, par testa masu uzskata bāzes transportlīdzekļa testa masu.

Ja nepabeigts bāzes transportlīdzeklis ir saistīts ar vairākos posmos pabeigtu transportlīdzekli, par testa masas vērtību uzskata Dmbāzes vērtību, kas noteikta saskaņā ar III pielikuma A daļas 1.2.4. punkta a) apakšpunktu.

▼M8

TM0

2025. un 2026. gadā ir 2 161,13  kg, bet citos kalendārajos gados ir saskaņā ar 14. panta 1. punkta d) apakšpunktu noteiktā vērtība kilogramos (kg).

▼M5

6.2.2.   Īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāji no 2030. līdz 2034. gadam

Īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs = ES autoparka mērķrādītājs2030 + α · (TM-TM0)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs 2030

tiek noteikts saskaņā ar 6.1.2. punktu;

α

ir a2030, ja ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā testa masa ir vienāda ar vai zemāka par TM0, un a2021, ja ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā testa masa ir lielāka par TM0;

kur:

a2030

ir

image

a2021

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

vidējās emisijas2021

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

TM

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

TM0

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā.

▼M5

6.2.3.   Īpatnējo emisiju mērķrādītāji no 2035. gada

Īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs = ES autoparka mērķrādītājs2035 + α · (TM-TM0)

kur:

ES autoparka mērķrādītājs 2035

tiek noteikts saskaņā ar 6.1.3. punktu;

α

ir a2035,L, ja ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā testa masa ir vienāda ar vai zemāka par TM0, un a2035,H, ja ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā testa masa ir lielāka par TM0;

kur:

a2035,L

ir

image

a2035,H

ir

image

vidējās emisijas2021

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

TM

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā;

TM0

ir, kā noteikts 6.2.1. punktā.

▼M5

6.3.

Īpatnējo emisiju mērķrādītāji no 2025. gada

6.3.1.

Īpatnējo emisiju mērķrādītāji no 2025. līdz 2029. gadam

Īpatnējo emisiju mērķrādītājs = (īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs – (ømērķrādītāji – ES autoparka mērķrādītājs2025)) ZLEV koeficients

kur:

īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs

ir CO2 īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs, kas noteikts saskaņā ar 6.2.1. punktu;

ømērķrādītāji

ir vidējais rādītājs, izsverot pēc katra individuālā ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu skaita, visiem īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājiem, ko nosaka saskaņā ar 6.2.1. punktu;

ZLEV koeficients

ir (1 + y – x), izņemot, ja šī summa ir lielāka par 1,05 vai mazāka par 1,0; tādā gadījumā par ZLEV koeficientu atkarībā no konkrētā gadījuma nosaka 1,05 vai 1,0;

kur:

y

ir bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu daļa ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu autoparkā, ko aprēķina, jauno bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu kopskaitu dalot ar attiecīgajā kalendārajā gadā reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaitu un katru no bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļiem uzskaitot kā ZLEV īpatnējais saskaņā ar šādu formulu:

ZLEV īpatnējais = 1 –
image

x

ir 17 % laikposmam no 2025. līdz 2029. gadam.

6.3.2.

Īpatnējo emisiju mērķrādītāji no 2030. līdz 2034. gadam

Īpatnējo emisiju mērķrādītājs = īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs – (ømērķrādītāji – ES autoparka mērķrādītājs2030)

kur:

īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs

ir ražotāja īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs, kas noteikts saskaņā ar 6.2.2. punktu;

ømērķrādītāji

ir vidējais rādītājs, izsverot pēc katra individuālā ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu skaita, visiem īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājiem, ko nosaka saskaņā ar 6.2.2. punktu;

ES autoparka mērķrādītājs2030

ir, kā noteikts 6.1.2. punktā.

6.3.3.

Īpatnējo emisiju mērķrādītāji no 2035. gada

Īpatnējo emisiju mērķrādītājs = īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs – (ømērķrādītāji – ES autoparka mērķrādītājs2035)

kur:

īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs

ir ražotāja īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs, kas noteikts saskaņā ar 6.2.3. punktu;

ømērķrādītāji

ir vidējais rādītājs, izsverot pēc katra individuālā ražotāja jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu skaita, visiem īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājiem, ko nosaka saskaņā ar 6.2.3. punktu;

ES autoparka mērķrādītājs2035

ir, kā noteikts 6.1.3. punktā.

▼B

II PIELIKUMS




II PIELIKUMS

JAUNU VIEGLO PASAŽIERU AUTOMOBIĻU EMISIJU MONITORINGS UN ZIŅOŠANA PAR TĀM

A DAĻA

Datu vākšana par jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem un CO2 emisiju monitoringa informācijas noteikšana

▼M3 —————

▼M3

1.a

►M6  Dalībvalstis katru kalendāro gadu reģistrē šādus detalizētus datus par katru jaunu vieglo pasažieru automobili, kas to teritorijā reģistrēts kā M1 transportlīdzeklis, un nosūta tos Komisijai saskaņā ar 7. panta 2. punktu formātā, kas noteikts B daļas 2.A iedaļā: ◄

1) 

ražotājs;

2) 

tipa apstiprinājuma numurs un tā paplašinājums;

3) 

tips, variants un versija;

4) 

marka un komercnosaukums;

5) 

transportlīdzekļa interpolācijas saimes identifikators;

▼M6

5a) 

ceļa slodzes saimes identifikators vai ceļa slodzes matricas saimes identifikators;

▼M3

6) 

transportlīdzekļa identifikācijas numurs;

7) 

apstiprinātā transportlīdzekļa tipa kategorija;

8) 

reģistrētā transportlīdzekļa kategorija;

9) 

pirmās reģistrācijas datums;

▼M6

9a) 

tipa apstiprināšanai izmantotajiem noteikumiem atbilstošs burts;

▼M3

10) 

īpatnējās CO2 emisijas;

11) 

degvielas patēriņš;

12) 

transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī;

13) 

testa masa;

14) 

degvielas tips un degvielas režīms;

15) 

elektroenerģijas patēriņš;

16) 

pilnuzlādes nobraukums;

17) 

ekoinovācijas kods(-i);

18) 

ar ekoinovāciju gūtie CO2 emisiju aiztaupījumi;

▼M6 —————

▼M3

20) 

motora darba tilpums;

21) 

maksimālā lietderīgā jauda.

▼M6 —————

▼M6

2.

Detalizētos datus, kas minēti 1.a punktā, ņem no attiecīgā vieglā pasažieru automobiļa atbilstības sertifikāta, ja vien B daļas 2.A iedaļā nav noteikts citādi.

▼M3

2.a

Attiecībā uz divu degvielu transportlīdzekļiem, ko darbina ar benzīnu un sašķidrinātu naftas gāzi (LPG) vai benzīnu un saspiestu dabasgāzi (CNG) un kuru atbilstības sertifikātos ir norādītas īpatnējo CO2 emisiju vērtības abiem degvielas veidiem, dalībvalstis ziņo attiecīgi tikai LPG vai CNG atbilstošo vērtību.

Attiecībā uz maināmas degvielas transportlīdzekļiem, kuros izmanto benzīnu un etanola (E85) degvielu, dalībvalstis ziņo īpatnējo CO2 emisiju vērtību benzīnam.

▼B

3.

Dalībvalstis katram kalendārajam gadam nosaka:

a) 

pirmo reizi reģistrēto to jauno vieglo pasažieru automobiļu kopskaitu, uz kuriem attiecas EK tipa apstiprinājums;

b) 

pirmo reizi reģistrēto to jauno vieglo pasažieru automobiļu kopskaitu, kuri saņēmuši individuālu apstiprinājumu;

c) 

pirmo reizi reģistrēto to jauno vieglo pasažieru automobiļu kopskaitu, uz kuriem attiecas valsts tipa apstiprinājums mazām sērijām.

B DAĻA

Datu nosūtīšanas formāts

Dalībvalstis par katru gadu ziņo A daļas 1. un 3. punktā norādīto informāciju šādā formātā:

1. IEDAĻA

MONITORINGA DATU KOPSAVILKUMS



Dalībvalsts (1)

 

Gads

 

Pirmo reizi reģistrēto to jauno vieglo pasažieru automobiļu kopskaits, uz kuriem attiecas EK tipa apstiprinājums

 

Pirmo reizi reģistrēto to jauno vieglo pasažieru automobiļu kopskaits, kuri saņēmuši jaunu individuālu apstiprinājumu

 

Pirmo reizi reģistrēto to jauno vieglo pasažieru automobiļu kopskaits, uz kuriem attiecas valsts tipa apstiprinājums mazām sērijām

 

(1)   

ISO 3166 divu burtu kodi, izņemot Grieķiju un Apvienoto Karalisti, kuru kodi ir attiecīgi “EL” un “UK”.

▼M3 —————

▼M3

2.A IEDAĻA

Detalizēti monitoringa dati – viena transportlīdzekļa ieraksts



►M6  Atsauce uz A daļas 1.a punktu  ◄

Detalizēti dati par katru reģistrēto transportlīdzekli

Datu avoti

Atbilstības sertifikāts (Komisijas Īstenošanas regulas (ES) 2020/683 (*1) VIII pielikums), ja vien nav norādīts citādi

1)

Ražotāja nosaukums (ES standarta nosaukums(1))

Komisijas piešķirtais nosaukums

Ražotāja nosaukums(2)

0.5. vai gadījumā, ja ražotājam ir vairāk nekā viens nosaukums, 0.5.1. ierakstā norādītais nosaukums

2)

Tipa apstiprinājuma numurs un tā paplašinājumi

0.11.

3)

Tips

0.2.

Variants

Versija

4)

Marka un komercnosaukums

0.1. un 0.2.1.

5)

Transportlīdzekļa interpolācijas saimes identifikators

0.2.3.1.

▼M6

5a)

ceļa slodzes saimes identifikators vai ceļa slodzes matricas saimes identifikators

0.2.3.4.

0.2.3.5.

▼M3

6)

Transportlīdzekļa identifikācijas numurs

0.10.

7)

Apstiprinātā transportlīdzekļa tipa kategorija

0.4.

8)

Reģistrētā transportlīdzekļa kategorija

Reģistrācijas apliecība

9)

Pirmās reģistrācijas datums

Reģistrācijas apliecība

▼M6

9a)

tipa apstiprināšanai izmantotajiem noteikumiem atbilstošs burts

47

▼M3

10)

Īpatnējās CO2 emisijas (g/km)

49.4. kombinētās vai, attiecīgā gadījumā, svērtās kombinētās

11)

Degvielas patēriņš (l/100 km, m3/100 km vai kg/100 km)

49.4. kombinētās vai, attiecīgā gadījumā, svērtās kombinētās

12)

Masa nokomplektētā stāvoklī (kg)

13.

13)

Testa masa (kg)

47.1.1.

▼M6

14)

Degvielas veids

26

Degvielas režīms

26.1.

23 (akumulatoru baterijas elektrotransportlīdzekļiem)

23.1. (hibrīdelektriskiem transportlīdzekļiem ar ārēju uzlādi)

▼M3

15)

Elektroenerģijas patēriņš (Wh/km)

PEV: 49.5.1.

OVC-HEV: 49.5.2.

16)

Pilnuzlādes nobraukums (km)

PEV: 49.5.1.

OVC-HEV: 49.5.2.

17)

Ekoinovācijas kods(-i)

49.3.1.

18)

ar ekoinovāciju gūtie aiztaupījumi (g CO2/km)

49.3.2.2.

▼M6 —————

▼M3

Vadāmās ass (1. ass) šķērsbāze (mm)(3)

30.

Otras ass (2. ass) šķērsbāze (mm)(3)

30.

20)

Motora darba tilpums (cm3)

25.

21)

Maksimālā lietderīgā jauda (kW)

27.1. un 27.3.

▼M6 —————

(*1)   

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2020/683 (2020. gada 15. aprīlis), ar ko īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2018/858 attiecībā uz administratīvajām prasībām par mehānisko transportlīdzekļu un to piekabju, kā arī tādiem transportlīdzekļiem paredzētu sistēmu, sastāvdaļu un atsevišķu tehnisku vienību apstiprināšanu un tirgus uzraudzību (OV L 163, 26.5.2020.).

Piezīmes

(1)  Saraksts, ko Komisija publicējusi CIRCABC.

(2)  Attiecībā uz valsts tipa apstiprinājumu mazām sērijām (NSS) vai individuālu apstiprinājumu (IVA) ražotāja nosaukumu norāda slejā “Ražotāja nosaukums”, savukārt slejā “Ražotāja nosaukums (ES standarta nosaukums)” atkarībā no konkrētā gadījuma norāda: “AA-NSS” vai “AA-IVA”.

(3)  Ja transportlīdzeklim ir asis ar atšķirīgu šķērsbāzi, paziņo maksimālo šķērsbāzi.

▼M6 —————

▼M3

▼B

III PIELIKUMS




III PIELIKUMS

JAUNO VIEGLO KOMERCIĀLO TRANSPORTLĪDZEKĻU EMISIJU MONITORINGS UN ZIŅOŠANA PAR TĀM

A.   Datu apkopošana par jaunajiem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem un CO2 emisijām monitoringa informācijas noteikšana

1.   Detalizēti dati

▼M3 —————

▼M6

1.1.a   Dalībvalstu ziņošana par transportlīdzekļiem, kas reģistrēti kā N1 transportlīdzekļi

Dalībvalstis katru kalendāro gadu reģistrē šādus detalizētus datus par katru jaunu pabeigtu vai vairākos posmos pabeigtu vieglo komerciālo transportlīdzekli, kas to teritorijā reģistrēts kā N1 transportlīdzeklis, un nosūta tos Komisijai saskaņā ar 7. panta 2. punktu formātā, kas noteikts C daļas 2.a iedaļā:

1)

ražotājs (vairākos posmos pabeigtu transportlīdzekļu gadījumā: bāzes transportlīdzekļa ražotājs);

▼M3

2)

tipa apstiprinājuma numurs un tā paplašinājums;

3)

tips, variants un versija;

4)

marka un, ja pieejams, komercnosaukums

5)

transportlīdzekļa interpolācijas saimes identifikators;

▼M6

5a)

ceļa slodzes saimes identifikators vai ceļa slodzes matricas saimes identifikators;

▼M3

6)

transportlīdzekļa identifikācijas numurs;

7)

apstiprinātā transportlīdzekļa tipa kategorija;

▼M6

7a)

pabeigts vai vairākos posmos pabeigts transportlīdzeklis;

▼M3

8)

reģistrētā transportlīdzekļa kategorija;

9)

pirmās reģistrācijas datums;

▼M6

9a)

tipa apstiprināšanai izmantotajiem noteikumiem atbilstošs burts;

▼M3

10)

īpatnējās CO2 emisijas;

11)

degvielas patēriņš;

▼M6

12)

pabeigta vai vairākos posmos pabeigta transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī;

▼M6

12a)

vairākos posmos pabeigtiem transportlīdzekļiem – bāzes transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī;

▼M3

13)

testa masa;

14)

degvielas veids un degvielas režīms;

15)

elektroenerģijas patēriņš;

16)

pilnuzlādes nobraukums;

17)

ekoinovācijas kods(-i);

18)

ar ekoinovāciju gūtie CO2 emisiju aiztaupījumi;

▼M6 —————

▼M3

20)

motora darba tilpums;

21)

maksimālā lietderīgā jauda;

22)

tehniski pieļaujamā maksimālā masa

▼M6 —————

▼M1

1.2.

Vairākos posmos pabeigti transportlīdzekļi, kas reģistrēti kā N1 kategorijas transportlīdzekļi

▼M6 —————

▼M3 —————

▼M6 —————

▼M1

1.2.2.   Ražotāju ziņojumi

▼M6

Par katru jaunu vairākos posmos pabeigtu transportlīdzekli, par ko dalībvalstis ziņo saskaņā ar 1.1.a punktu, bāzes transportlīdzekļa ražotājs ziņo Komisijai datus, kas norādīti šī punkta a) un b) apakšpunktā, par katru bāzes transportlīdzekli, kam ir tāds pats transportlīdzekļa identifikācijas numurs kā vairākos posmos pabeigtajam transportlīdzeklim. Datus ziņo trīs mēnešu laikā pēc tam, kad ražotājam paziņoti provizoriskie dati saskaņā ar 7. panta 4. punkta otro daļu.

▼M1

a) 

ja vairākos posmos pabeigta transportlīdzekļa pamatā ir nepabeigts bāzes transportlīdzeklis:

i) 

transportlīdzekļa identifikācijas numurs;

ii) 

►M6  transportlīdzekļu saimes identifikators, kā minēts ANO Noteikumu Nr. 154 6.2.6. punktā; ◄

iii) 

CO2 monitoringa emisijas, kas noteiktas atbilstoši 1.2.4. punktam;

▼M6 —————

▼M1

vi) 

monitoringa masa, kas noteikta atbilstoši I pielikuma B daļas 4.1. punktam;

▼M6

vii) 

nepabeigta bāzes transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī;

▼M6 —————

▼M1

b) 

ja vairākos posmos pabeigta transportlīdzekļa pamatā ir pabeigts bāzes transportlīdzeklis:

i) 

transportlīdzekļa identifikācijas numurs;

ii) 

transportlīdzekļu saimes identifikators, kā minēts šā punkta a) apakšpunkta ii) punktā;

iii) 

bāzes transportlīdzekļa īpatnējās CO2 emisijas;

▼M6

iv) 

pabeigta bāzes transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī.

▼M1

1.2.3.   Vidējo īpatnējo CO2 emisiju un īpatnējo emisiju mērķrādītāja aprēķināšana

Lai aprēķinātu vidējās īpatnējās CO2 emisijas un īpatnējo emisiju mērķrādītāju kalendārajam gadam, kurā attiecīgais vairākos posmos pabeigtais transportlīdzeklis ir reģistrēts, Komisija izmanto vērtības, ko bāzes transportlīdzekļa ražotājs ziņojis atbilstoši 1.2.2. punktam, izņemot, ja izpildās 1.2.5. punktā paredzētie nosacījumi, un šādā gadījumā izmanto datus par vairākos posmos pabeigtiem transportlīdzekļiem.

▼M6

Ja bāzes transportlīdzekļa ražotājs nav paziņojis 1.2.2. punktā minētos datus, īpatnējās CO2 emisijas un masu nokomplektētā stāvoklī, ko dalībvalstis saskaņā ar 1.1.a punktu ziņojušas par saistīto vairākos posmos pabeigto transportlīdzekli, izmanto tam, lai noteiktu, vai transportlīdzeklis iekļaujas šīs regulas darbības jomā, un lai attiecīgajam bāzes transportlīdzekļa ražotājam aprēķinātu vidējās īpatnējās CO2 emisijas un īpatnējo emisiju mērķrādītāju.

▼M1

1.2.4.   Monitoringa CO2 emisiju aprēķināšana nepabeigtiem bāzes transportlīdzekļiem

▼M6

Sākot no 2020. kalendārā gada, ražotājs aprēķina monitoringa CO2 emisijas katram savam atsevišķam nepabeigtam bāzes transportlīdzeklim atbilstoši interpolācijas metodei, kas minēta ANO Noteikumu Nr. 154 B.7 pielikuma 3.2.3.2. vai 3.2.4. punktā, izmantojot to pašu metodi, kura piemērota bāzes transportlīdzekļa EK tipa apstiprināšanai attiecībā uz tā emisijām, lietojot minētajos punktos definētos lielumus, bet ar šādiem izņēmumiem:

a) 

atsevišķā transportlīdzekļa masa

Lielumu “TMind ”, kas minēts ANO Noteikumu Nr. 154 B.7 pielikuma 3.2.3.2.2.1. vai 3.2.4.1.1.1. punktā, aizstāj ar bāzes transportlīdzekļa noklusējummasu DMbāzes. Ja DMbāzes ir mazāka nekā interpolācijas saimes transportlīdzekļa ar vismazāko vērtību testa masa (TML), TMind aizstāj ar TML. Ja DMbāzes ir lielāka nekā interpolācijas saimes transportlīdzekļa ar vislielāko vērtību testa masa (TMH), TMind aizstāj ar TMH.

DMbāzes aprēķina pēc šādas formulas:

DMbāzes = MRObāzes × B0 + 25 kg + 0,28 × (TPMLM – MRObāzes × B0 – 25 kg),

kur:

MRObāzes

ir bāzes transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī, kā definēts ANO Noteikumu Nr. 154 3.2.5. punktā;

B0

ir virsbūves masas vērtība 1,375 līdz 2022. kalendārajam gadam un 1,351 kalendārajiem gadiem no 2023. līdz 2034.

TPMLM

ir tehniski pieļaujamā maksimālā masa, kā definēts ANO Noteikumu Nr. 154 3.2.23. punktā.

b) 

atsevišķā transportlīdzekļa rites pretestība

ANO Noteikumu Nr. 154 B7. pielikuma 3.2.3.2.2.2. vai 3.2.4.1.1.2. punkta vajadzībām izmanto bāzes transportlīdzekļa rites pretestību.

c) 

aerodinamikas ietekme uz atsevišķo transportlīdzekli

Ja nepabeigts bāzes transportlīdzeklis pieder kādai ceļa slodzes matricas saimei, ANO Noteikumu Nr. 154 B7. pielikuma 3.2.4.1.1.3. punktā minēto lielumu “Af,ind ” ražotājs nosaka saskaņā ar vienu no šādām iespējām:

i) 

ceļa slodzes matricas saimi reprezentējoša transportlīdzekļa frontālais laukums, m2;

ii) 

interpolācijas saimes transportlīdzekļa ar vislielāko vērtību un ar vismazāko vērtību frontālo laukumu vidējā vērtība, m2;

iii) 

interpolācijas saimes transportlīdzekļa ar vislielāko vērtību frontālais laukums, ja interpolācijas metodi neizmanto, m2.

Ja nepabeigts bāzes transportlīdzeklis nepieder nevienai ceļa slodzes matricas saimei, ANO Noteikumu Nr. 154 B7. pielikuma 3.2.3.2.2.4. punktā minēto lielumu “f2,ind ” izvēlas vienādu ar vienu no šādām iespējām:

i) 

minētajā punktā lietoto lielumu “f2,L” un “f2,H” vidējā vērtība;

ii) 

minētajā punktā lietotais lielums “f2,H”.

▼M1

1.2.5.   Monitoringa CO2 vērtības reprezentatīvums

Komisija katru gadu novērtē, cik reprezentatīvs ir monitoringa CO2 emisiju vidējais lielums, kuru ziņo bāzes transportlīdzekļa ražotājs, salīdzinājumā ar attiecīgajā kalendārajā gadā reģistrēto saistīto vairākos posmos pabeigto transportlīdzekļu īpatnējo CO2 emisiju vidējo lielumu. Komisija informē bāzes transportlīdzekļa ražotāju par atšķirībām, kas konstatētas starp minētajiem lielumiem.

Ja divos secīgos kalendārajos gados atšķirība ir 4 % vai lielāka, Komisija nākamajā kalendārajā gadā, lai aprēķinātu bāzes transportlīdzekļa ražotāja vai to grupas vidējās īpatnējās CO2 emisijas attiecīgā gadā, izmanto vairākos posmos pabeigto transportlīdzekļu vidējās īpatnējās CO2 emisijas.

▼M6

2.

Detalizētos datus, kas minēti 1.1.a punktā, ņem no attiecīgā vieglā komerciālā transportlīdzekļa atbilstības sertifikāta, ja vien C daļas 2.a iedaļā nav noteikts citādi.

▼M3

2.a

Attiecībā uz divu degvielu transportlīdzekļiem, ko darbina ar benzīnu un sašķidrinātu naftas gāzi (LPG) vai benzīnu un saspiestu dabasgāzi (CNG) un kuru atbilstības sertifikātos ir norādītas īpatnējo CO2 emisiju vērtības abiem degvielas veidiem, dalībvalstis ziņo attiecīgi tikai LPG vai CNG atbilstošo vērtību.

Attiecībā uz maināmas degvielas transportlīdzekļiem, kuros izmanto benzīnu un etanola (E85) degvielu, dalībvalstis ziņo īpatnējo CO2 emisiju vērtību benzīnam.

▼B

3.

Dalībvalstis katram kalendārajam gadam nosaka:

a) 

to pirmo reizi reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaitu, uz kuriem attiecas EK tipa apstiprinājums;

b) 

to pirmo reizi reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaitu, uz kuriem attiecas vairākposmu tipa apstiprinājums, ja šāda informācija ir pieejama;

c) 

to pirmo reizi reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaitu, uz kuriem attiecas individuāls apstiprinājums;

d) 

to pirmo reizi reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaitu, uz kuriem attiecas valsts tipa apstiprinājums mazām sērijām.

▼M6 —————

▼B

C.   Datu nosūtīšanas formāts

Dalībvalstis par katru gadu paziņo A daļas 1. un 3. punktā norādīto informāciju šādā formātā:



1. iedaļa

Monitoringa datu kopsavilkums

Dalībvalsts (1)

 

Gads

 

To pirmo reizi reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaits, uz kuriem attiecas EK tipa apstiprinājums

 

To pirmo reizi reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaits, kuriem piešķirts individuāls apstiprinājums

 

To pirmo reizi reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaits, uz kuriem attiecas valsts tipa apstiprinājums mazām sērijām

 

To pirmo reizi reģistrēto jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaits, uz kuriem attiecas vairākposmu tipa apstiprinājums (ja šāda informācija ir pieejama)

 

(1)   

ISO 3166 divu burtu kodi, izņemot Grieķiju un Apvienoto Karalisti, kuru kodi ir attiecīgi “EL” un “UK”.

▼M3 —————

▼M3

2.a iedaļa

Detalizēti monitoringa dati – viena transportlīdzekļa ieraksts



►M6  Atsauce uz A daļas 1.1.a punktu  ◄

Detalizēti dati par katru reģistrēto transportlīdzekli

Datu avoti

Atbilstības sertifikāts (Īstenošanas regulas (ES) 2020/683 VIII pielikums), ja vien nav norādīts citādi

▼M6

1)

Ražotāja nosaukums (ES standarta nosaukums)(1)

Komisijas piešķirtais nosaukums

Ražotāja nosaukums(2)

0.5. vai, ja transportlīdzekļiem veic vairākposmu tipa apstiprināšanu, 0.5.1. (bāzes transportlīdzekļa ražotāja nosaukums)

▼M3

2)

Tipa apstiprinājuma numurs un tā paplašinājumi

0.11.

3)

Tips

0.2.

Variants

Versija

4)

Marka un komercnosaukums

0.1. un 0.2.1.

5)

Transportlīdzekļa interpolācijas saimes identifikators

0.2.3.1.

▼M6

5a)

ceļa slodzes saimes identifikators vai ceļa slodzes matricas saimes identifikators

0.2.3.4.

0.2.3.5.

▼M3

6)

Transportlīdzekļa identifikācijas numurs

0.10.

7)

Apstiprinātā transportlīdzekļa tipa kategorija

0.4.

▼M6

7a)

pabeigts vai vairākos posmos pabeigts transportlīdzeklis

0.4.

▼M3

8)

Reģistrētā transportlīdzekļa kategorija

Reģistrācijas apliecība

9)

Pirmās reģistrācijas datums

Reģistrācijas apliecība

▼M6

9 a)

tipa apstiprināšanai izmantotajiem noteikumiem atbilstošs burts

47

▼M3

10)

Īpatnējās CO2 emisijas (g/km)

49.4. kombinētās vai, attiecīgā gadījumā, svērtās kombinētās

11)

Degvielas patēriņš (l/100 km, m3/100 km vai kg/100 km)

49.4. kombinētās vai, attiecīgā gadījumā, svērtās kombinētās

▼M6

12)

pabeigta vai vairākos posmos pabeigta transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī

13.

▼M6

12a)

bāzes transportlīdzekļa masa nokomplektētā stāvoklī (vairākos posmos pabeigtam transportlīdzeklim)

14.

▼M3

13)

Testa masa (pabeigti un vairākos posmos pabeigti transportlīdzekļi) (kg)

47.1.1.

▼M6

14)

Degvielas veids

26.

Degvielas režīms

26.1.

23 (akumulatoru baterijas elektrotransportlīdzekļiem)

23.1. (hibrīdelektriskiem transportlīdzekļiem ar ārēju uzlādi);

▼M3

15)

Elektroenerģijas patēriņš (Wh/km)

PEV: 49.5.1.

OVC-HEV: 49.5.2.

16)

Pilnuzlādes nobraukums (km)

PEV: 49.5.1.

OVC-HEV: 49.5.2.

17)

Ekoinovācijas kods(-i)

49.3.1.

18)

ar ekoinovāciju gūtie aiztaupījumi (g CO2/km)

49.3.2.2.

▼M6 —————

▼M3

20)

Motora darba tilpums (cm3)

25.

21)

Maksimālā lietderīgā jauda (kW)

27.1. un 27.3.

▼M6

22)

Tehniski pieļaujamā maksimālā masa (TPMLM)

16.1.

▼M6 —————

Piezīmes

(1)  Saraksts, ko Komisija publicējusi CIRCABC.

(2)  Attiecībā uz valsts tipa apstiprinājumu mazām sērijām (NSS) vai individuālu apstiprinājumu (IVA) ražotāja nosaukumu norāda slejā “Ražotāja nosaukums”, savukārt slejā “Ražotāja nosaukums (ES standarta nosaukums)” atkarībā no konkrētā gadījuma norāda: “AA-NSS” vai “AA-IVA”.

(3)  Ja transportlīdzeklim ir asis ar atšķirīgu šķērsbāzi, paziņo maksimālo šķērsbāzi.

▼M6 —————

▼M3

▼B

IV PIELIKUMS




IV PIELIKUMS

ATCELTĀS REGULAS AR TAJĀS SECĪGI VEIKTO GROZĪJUMU UZSKAITĪJUMU



Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 443/2009

(OV L 140, 5.6.2009., 1. lpp.)

Komisijas Regula (ES) Nr. 397/2013

(OV L 120, 1.5.2013., 4. lpp.)

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 333/2014

(OV L 103, 5.4.2014., 15. lpp.)

Komisijas Deleģētā regula (ES) 2015/6

(OV L 3, 7.1.2015., 1. lpp.)

Komisijas Deleģētā regula (ES) 2017/1502

(OV L 221, 26.8.2017., 4. lpp.)

Komisijas Deleģētā regula (ES) 2018/649

(OV L 108, 27.4.2018., 14. lpp.)

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 510/2011

(OV L 145, 31.5.2011., 1. lpp.)

Komisijas Deleģētā regula (ES) Nr. 205/2012

(OV L 72, 10.3.2012., 2. lpp.)

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 253/2014

(OV L 84, 20.3.2014., 38. lpp.)

Komisijas Deleģētā regula (ES) Nr. 404/2014

(OV L 121, 24.4.2014., 1. lpp.)

Komisijas Deleģētā regula (ES) 2017/748

(OV L 113, 29.4.2017., 9. lpp.)

Komisijas Deleģētā regula (ES) 2017/1499

(OV L 219, 25.8.2017., 1. lpp.)

V PIELIKUMS




V PIELIKUMS

ATBILSTĪBAS TABULA



Regula (EK) Nr. 443/2009

Regula (ES) Nr. 510/2011

Šī regula

1. panta pirmā daļa

1. panta 1. punkts

1. panta 1. punkts

1. panta otrā daļa

1. panta 2. punkts

1. panta 2. punkts

1. panta trešā daļa

—

1. panta 3. punkts

—

—

1. panta 4. punkts

—

—

1. panta 5. punkts

—

—

1. panta 6. punkts

—

—

1. panta 7. punkts

2. panta 1. punkts

2. panta 1. punkts

2. panta 1. punkts

2. panta 2. punkts

2. panta 2. punkts

2. panta 2. punkts

2. panta 3. punkts

2. panta 3. punkts

2. panta 3. punkts

2. panta 4. punkts

2. panta 4. punkts

2. panta 4. punkts

3. panta 1. punkta ievaddaļa

3. panta 1. punkta ievaddaļa

3. panta 1. punkta ievaddaļa

3. panta 1. punkta a) un b) apakšpunkts

3. panta 1. punkta a) un b) apakšpunkts

3. panta 1. punkta a) un b) apakšpunkts

—

3. panta 1. punkta c), d) un e) apakšpunkts

3. panta 1. punkta c), d) un e) apakšpunkts

3. panta 1. punkta c) un d) apakšpunkts

3. panta 1. punkta f) un g) apakšpunkts

3. panta 1. punkta f) un g) apakšpunkts

3. panta 1. punkta f) apakšpunkts

3. panta 1. punkta h) apakšpunkts

3. panta 1. punkta h) apakšpunkts

3. panta 1. punkta e) apakšpunkts

3. panta 1. punkta j) apakšpunkts

3. panta 1. punkta i) apakšpunkts

3. panta 1. punkta g) apakšpunkts

3. panta 1. punkta i) apakšpunkts

3. panta 1. punkta j) apakšpunkts

—

—

3. panta 1. punkta k), l) un m) apakšpunkts

—

3. panta 1. punkta k) apakšpunkts–

3. panta 1. punkta n) apakšpunkts

3. panta 2. punkts

3. panta 2. punkts

3. panta 2. punkts

4. panta pirmā daļa

4. panta pirmā daļa

4. panta 1. punkta ievaddaļa un a) un b) apakšpunkts

—

—

4. panta 1. punkta c) apakšpunkts

—

4. panta otrā daļa

4. panta 2. punkts

4. panta otrā daļa

4. panta trešā daļa

4. panta 3. punkts

5. pants

5. pants

—

5.a pants

—

5. pants

6. pants

6. pants

—

7. panta 1. punkts

7. panta 1. punkts

6. panta 1. punkts

7. panta 2. punkta a), b) un c) apakšpunkts

7. panta 2. punkta a), b) un c) apakšpunkts

6. panta 2. punkta a), b) un c) apakšpunkts

—

—

6. panta 2. punkta d) apakšpunkts

7. panta 3. punkts

7. panta 3. punkts

6. panta 3. punkts

7. panta 4. punkts

7. panta 4. punkts

6. panta 4. punkts

7. panta 5. punkts

7. panta 5. punkts

6. panta 5. punkts

7. panta 6. punkts

7. panta 6. punkts

6. panta 6. punkts

7. panta 7. punkts

7. panta 7. punkts

6. panta 7. punkts

8. panta 1. punkts

8. panta 1. punkts

7. panta 1. punkts

8. panta 2. punkts

8. panta 2. punkts

7. panta 2. punkts

8. panta 3. punkts

8. panta 3. punkts

7. panta 3. punkts

8. panta 4. punkta pirmā un otrā daļa

8. panta 4. punkta pirmā un otrā daļa

7. panta 4. punkta pirmā un otrā daļa

8. panta 4. punkta trešā daļa

8. panta 4. punkta pirmā daļa

7. panta 4. punkta trešā daļa

8. panta 5. punkta pirmā daļa

8. panta 5. punkts

7. panta 5. punkta pirmā daļa

8. panta 5. punkta otrā daļa

8. panta 6. punkts

7. panta 5. punkta otrā daļa

8. panta 6. punkts

8. panta 7. punkts

—

8. panta 7. punkts

8. panta 8. punkts

7. panta 6. punkta pirmā daļa

—

—

7. panta 6. punkta otrā daļa

8. panta 8. punkts

—

—

8. panta 9. punkta pirmā daļa

8. panta 9. punkta pirmā daļa

7. panta 7. punkts

8. panta 9. punkta otrā daļa

8. panta 9. punkta otrā daļa

7. panta 8. punkts

—

—

7. panta 9. punkts

—

—

7. panta 10. punkts

—

8. panta 10. punkts

7. panta 11. punkts

9. panta 1. punkts

9. panta 1. punkts

8. panta 1. punkts

9. panta 2. punkta pirmās daļas ievaddaļa

9. panta 2. punkta pirmās daļas ievaddaļa

8. panta 2. punkta pirmās daļas pirmā daļa

9. panta 2. punkta pirmā daļa, a) apakšpunkts

9. panta 2. punkta pirmā daļa, a) apakšpunkts

—

9. panta 2. punkta pirmā daļa, b) apakšpunkts

9. panta 2. punkta pirmā daļa, b) apakšpunkts

8. panta 2. punkta pirmās daļas otrā daļa

9. panta 2. punkta otrā daļa

9. panta 2. punkta otrā daļa

8. panta 2. punkta otrā daļa

9. panta 3. punkts

9. panta 3. punkts

8. panta 3. punkts

9. panta 4. punkts

9. panta 4. punkts

8. panta 4. punkts

10. panta 1. punkta ievaddaļa

10. panta 1. punkta ievaddaļa

9. panta 1. punkta ievaddaļa

10. panta 1. punkta a) līdz e) apakšpunkts

10. panta 1. punkta) līdz e) apakšpunkts

9. panta 1. punkta) līdz e) apakšpunkts

—

—

9. panta 1. punkta f) apakšpunkts

10. panta 2. punkts

10. panta 2. punkts

9. panta 2. punkts

—

—

9. panta 3. punkts

11. panta 1. punkts

11. panta 1. punkts

10. panta 1. punkts

11. panta 2. punkts

11. panta 2. punkts

10. panta 2. punkts

11. panta 3. punkts

11. panta 3. punkts

10. panta 3. punkta pirmā daļa

—

—

10. panta 3. punkta otrā daļa

11. panta 4. punkta otrās daļas ievaddaļa

—

10. panta 4. punkta otrās daļas ievaddaļa

11. panta 4. punkta otrā daļa, a) apakšpunkts

—

10. panta 4. punkta otrā daļa, a) apakšpunkts

11. panta 4. punkta otrā daļa, b) apakšpunkts

—

—

11. panta 4. punkta otrā daļa, c) apakšpunkts

—

10. panta 4. punkta otrā daļa, b) apakšpunkts

—

—

10. panta 4. punkta otrā daļa, c) apakšpunkts

11. panta 4. punkta trešā un ceturtā daļa

—

10. panta 4. punkta trešā un ceturtā daļa

11. panta 5. punkts

11. panta 4. punkts

10. panta 5. punkts

11. panta 6. punkts

11. panta 5. punkts

10. panta 6. punkts

11. panta 7. punkts

11. panta 6. punkts

10. panta 7. punkts

11. panta 8. punkts

11. panta 7. punkts

10. panta 8. punkts

11. panta 9. punkts

11. panta 8. punkts

10. panta 9. punkts

12. panta 1. punkta pirmā daļa

12. panta 1. punkta pirmā daļa

11. panta 1. punkta pirmā daļa

12. panta 1. punkta otrā daļa

—

11. panta 1. punkta otrā daļa

12. panta 1. punkta trešā daļa

12. panta 1. punkta otrā daļa

11. panta 1. punkta trešā daļa

—

—

11. panta 1. punkta ceturtā daļa

12. panta 2. punkts

12. panta 2. punkts

11. panta 2. punkts, ievaddaļa, a), b) c) un d) apakšpunkts, pirmā daļa

—

—

11. panta 2. punkta d) apakšpunkta pēdējā daļa

12. panta 3. punkts

12. panta 3. punkts

11. panta 3. punkts

12. panta 4. punkts

12. panta 4. punkts

11. panta 4. punkts

—

—

12. pants

—

—

13. pants

13. panta 1. punkts

—

—

—

13. panta 1. punkts

—

—

—

14. panta nosaukums

—

—

14. panta 1. punkta pirmās daļas ievaddaļa

13. panta 2. punkta pirmā un otrā daļa

—

14. panta 1. punkta a) apakšpunkts

—

13. panta 5. punkts

14. panta 1. punkta b) apakšpunkts

—

—

14. panta 1. punkta c) un d) apakšpunkts

13. panta 2. punkta trešā daļa

13. panta 5. punkts

14. panta 2. punkts

—

—

15. panta 1. punkts

—

—

15. panta 2. punkts

—

—

15. panta 3. punkts

—

13. panta 2. punkts

—

—

—

15. panta 4. punkta pirmā daļa

13. panta 3. punkts

13. panta 6. punktsa pirmā daļa

15. panta 4. punkta otrā daļa

—

13. panta 4. punkts

—

13. panta 4. punkts

13. panta 6. punktsa otrā daļa

—

13. panta 5. punkts

—

—

13. panta 6. punkts

13. panta 3. punkts

—

—

—

15. panta 5. punkts

—

—

15. panta 6. punkts

13. panta 7. punkta pirmā daļa

13. panta 6. punkta trešā daļa

15. panta 7. punkts

13. panta 7. punkta otrā daļa

13. panta 6. punkta ceturtā daļa

15. panta 8. punkts

14. panta 1. punkts

14. panta 1. punkts

16. panta 1. punkts

14. panta 2. punkts

14. panta 2. punkts

16. panta 2. punkts

14. panta 3. punkts

14. panta 2.a punkts

16. panta 3. punkts

14.a panta 1. punkts

15. panta 3. punkts

17. panta 1. punkts

14.a panta 2. punkts

15. panta 1. punkts

17. panta 2. punkts

14.a panta 3. punkts

16. pants

17. panta 3. punkts

14.a panta 4. punkts

15. panta 2. punkts

17. panta 4. punkts

14.a panta 5. punkts

17. pants

17. panta 5. punkts

15. pants

—

—

—

—

18. pants

16. pants

18. pants

19. pants

I pielikums

—

I pielikuma A daļas 1. līdz 5. punkts

—

—

I pielikuma A daļas 6. punkts

—

I pielikums

I pielikuma B daļas 1. līdz 5. punkts

—

—

I pielikuma B daļas 6. punkts

II pielikuma A daļa

—

II pielikuma A daļa

II pielikuma B daļa

—

—

II pielikuma C daļa

—

II pielikuma B daļa

—

II pielikums

III pielikums

—

—

IV pielikums

—

—

V pielikums

1.1 Atsauces

1.2 Identificētās prasības

1.3 Saistītie standarti

2. Identificētās prasības

Prasības
Avots Prasība

3. Saistītie standarti

Standarti
Avots Prasība