+„PRÍLOHA XI
|
„PRÍLOHA XI
„PRÍLOHA XI
POKYNY NA VYKAZOVANIE FINANČNEJ PÁKY
|
|
ČASŤ I: VŠEOBECNÉ POKYNY
|
|
1.
|
Štruktúra a iné pravidlá
|
|
1.1.
|
Štruktúra
|
|
1.2.
|
Pravidlá číslovania
|
|
1.3.
|
Skratky
|
|
1.4.
|
Pravidlá používania znamienok
|
|
|
ČASŤ II: POKYNY TÝKAJÚCE SA VZOROV
|
|
1.
|
Vzorce na výpočet ukazovateľa finančnej páky
|
|
2.
|
Prahy významnosti pre deriváty
|
|
3.
|
C 47.00 – Výpočet ukazovateľa finančnej páky (LRCalc)
|
|
4.
|
C 40.00 – Alternatívne zaobchádzanie s veľkosťou expozície (LR1)
|
|
5.
|
C 43.00 – Alternatívne rozčlenenie zložiek veľkosti expozície ukazovateľa finančnej páky (LR4)
|
|
6.
|
C 44.00 – Všeobecné informácie (LR5)
|
|
7.
|
C 48.00 Volatilita ukazovateľa finančnej páky (LR6)
|
|
8.
|
C 48.01 Volatilita ukazovateľa finančnej páky: priemerná hodnota za vykazované obdobie
|
|
9.
|
C 48.02 Volatilita ukazovateľa finančnej páky: denné hodnoty za vykazované obdobie
|
ČASŤ I: VŠEOBECNÉ POKYNY
1.
Štruktúra a iné pravidlá
1.1.
Štruktúra
1. Táto príloha obsahuje ďalšie pokyny k vzorom (ďalej len ‚LR‘) uvedeným v prílohe X k tomuto nariadeniu.
2. Celkovo sa rámec skladá z piatich vzorov:
—
C47.00: Výpočet ukazovateľa finančnej páky (Leverage Ratio Calculation – LRCalc): Výpočet ukazovateľa finančnej páky,
—
C40.00: Vzor 1 ukazovateľa finančnej páky (LR1): Alternatívne zaobchádzanie s veľkosťou expozície,
—
C43.00: Vzor 4 ukazovateľa finančnej páky (LR4): Alternatívne rozčlenenie zložiek veľkosti expozície ukazovateľa finančnej páky,
—
C44.00: Vzor 5 ukazovateľa finančnej páky (LR5): Všeobecné informácie,
—
C48.00: Volatilita ukazovateľa finančnej páky (LR6).
3. Pre každý vzor sa uvádzajú odkazy na právne predpisy, ako aj ďalšie podrobné informácie o všeobecnejších aspektoch vykazovania.
1.2.
Pravidlá číslovania
4. Pri odkazovaní na stĺpce, riadky a bunky vzorov sa v dokumente bude dodržiavať pravidlo označovania stanovené v nasledujúcich odsekoch. Tieto číselné kódy sa vo veľkej miere používajú v pravidlách validácie.
5. V pokynoch sa používa tento všeobecný zápis: {vzor;riadok;stĺpec}. Pri odkazovaní na celý riadok alebo stĺpec sa použije symbol hviezdičky.
6. V prípade validácií v rámci vzoru, keď sa používajú len údajové body z daného vzoru, zápisy nebudú odkazovať na vzor: {riadok;stĺpec}.
7. Na účely vykazovania finančnej páky výraz ‚z čoho‘ odkazuje na položku, ktorá je podmnožinou kategórie expozície vyššej úrovne, zatiaľ čo výraz ‚doplňujúca položka‘ odkazuje na samostatnú položku, ktorá nie je podmnožinou triedy expozícií. Vykazovanie oboch druhov buniek je povinné, ak nie je uvedené inak.
1.3.
Skratky
8. Na účely tejto prílohy a súvisiacich vzorov sa používajú tieto skratky:
a)
CRR, čo je skratka pre nariadenie o kapitálových požiadavkách a znamená nariadenie (EÚ) č. 575/2013;
b)
CRD, čo je skratka pre smernicu o kapitálových požiadavkách a znamená smernicu 2013/36/EÚ;
c)
SFT, čo je skratka pre transakcie financovania prostredníctvom cenných papierov a znamená ‚repo transakciu, transakciu požičiavania alebo vypožičiavania cenných papierov alebo komodít alebo transakciu požičiavania s dozabezpečením‘, ako sa uvádza v článku 4 ods. 1 bode 139 nariadenia (EÚ) č. 575/2013;
d)
CRM, čo je skratka pre zmierňovanie kreditného rizika;
e)
CSD, čo je skratka pre centrálny depozitár cenných papierov;
f)
QCCP, čo je skratka pre kvalifikovanú centrálnu protistranu.
g)
PFE, čo je skratka pre potenciálnu budúcu expozíciu.
1.4.
Pravidlá používania znamienok
9. Všetky sumy sa vykazujú ako kladné čísla. S výnimkou:
a)
Ak je pred označením určitej položky záporné znamienko (–), očakáva sa, že v prípade tejto položky sa neuvedie žiadne kladné číslo.
b)
{LRCalc;0310;0010}, {LRCalc;0320;0010}, {LRCalc;0330;0010}, {LRCalc;0340;0010}, ktoré majú v extrémnych prípadoch zápornú hodnotu, inak majú kladnú hodnotu.
c)
{LRCalc;0280;0010} môžu mať kladnú hodnotu podľa článku 473a ods. 7 CRR, inak majú zápornú hodnotu.
ČASŤ II: POKYNY TÝKAJÚCE SA VZOROV
1.
Vzorce na výpočet ukazovateľa finančnej páky
1. Ukazovateľ finančnej páky je založený na miere kapitálu a veľkosti celkovej expozície, ktoré sa môžu vypočítať pomocou buniek z LRCalc.
2. Ukazovateľ finančnej páky – úplne zavedené vymedzenie = LRCalc;0310;0010}/{LRCalc;0290;0010.
3. Ukazovateľ finančnej páky – prechodné vymedzenie = LRCalc;0320;0010/LRCalc;0300;0010.
2.
Prahy významnosti pre deriváty
4. S cieľom znížiť záťaž spojenú s vykazovaním pre inštitúcie s obmedzenými expozíciami derivátov sa na zmeranie relatívnej významnosti derivátových expozícií na celkovej expozícii ukazovateľa finančnej páky použijú nasledujúce veľkosti. Inštitúcie vypočítavajú tieto veľkosti takto:
6. Kde sa veľkosť derivátovej expozície rovná: {LRCalc;0061;0010}+{LRCalc;0065;0010}+{LRCalc;0071;0010}+ {LRCalc;0081;0010}+{LRCalc;0091;0010}+{LRCalc;0092;0010}+{LRCalc;0093;0010}+{LRCalc;0101;0010}+{LRCalc;0102;0010}+{LRCalc;0103;0010}+{LRCalc;0104;0010}+{LRCalc;0110;0010}+{LRCalc;0120;0010}+{LRCalc;0130;0010}+{LRCalc;0140;0010}
7. Kde sa veľkosť celkovej expozície rovná: {LRCalc;0290;0010}.
8. Celková pomyselná hodnota uvádzaná v derivátoch = {LR1; 0010;0070}. Toto je bunka, ktorú inštitúcie musia vždy vykazovať.
9. Objem kreditných derivátov = {LR1;0020;0070} + {LR1;0050;0070}. Toto sú bunky, ktoré inštitúcie musia vždy vykazovať.
10. Inštitúcie sú povinné vykazovať bunky uvedené v odseku 13, ak je splnená ktorákoľvek z týchto podmienok:
a)
podiel derivátov uvedený v odseku 5 je vyšší ako 1,5 %.
b)
podiel derivátov uvedený v odseku 5 je vyšší ako 2,0 %.
Kritériá vstupu a výstupu uvedené v článku 4 tohto nariadenia sa uplatňujú, s výnimkou písmena b), ak inštitúcie začnú predkladať informácie od nasledujúceho referenčného dátumu vykazovania, ak prekročili prahovú hodnotu k jednému referenčnému dátumu vykazovania.
11. Inštitúcie, v prípade ktorých celková pomyselná hodnota uvádzaná v derivátoch podľa vymedzenia v odseku 8 presahuje 10 miliárd EUR, vykazujú bunky uvedené v odseku 13, aj keď ich podiel derivátov nespĺňa podmienky uvedené v odseku 10.
Kritériá vstupu uvedené v článku 4 tohto nariadenia sa neuplatňujú na odsek 4 Inštitúcie začnú vykazovať informácie od nasledujúceho referenčného dátumu vykazovania, ak prekročili prahovú hodnotu k jednému referenčnému dátumu vykazovania.
12. Inštitúcie sú povinné vykazovať bunky uvedené v odseku 14, ak je splnená ktorákoľvek z týchto podmienok:
a)
objem kreditných derivátov uvedený v odseku 9 je vyšší ako 300 miliónov EUR,
b)
objem kreditných derivátov uvedený v odseku 9 je vyšší ako 500 miliónov EUR.
Kritériá vstupu a výstupu uvedené v článku 4 tohto nariadenia sa uplatňujú, s výnimkou písmena b), ak inštitúcie začnú prekladať informácie od nasledujúceho referenčného dátumu vykazovania, ak prekročili prahovú hodnotu k jednému referenčnému dátumu vykazovania.
13. Bunky, ktoré sú inštitúcie povinné vykazovať v súlade s odsekmi 10 a 11, sú tieto: {LR1;0010;0010}, {LR1;0010;0020}, {LR1;0020;0010}, {LR1;0020;0020}, {LR1;0030;0070}, {LR1;0040;0070}, {LR1;0050;0010}, {LR1;0050;0020}, {LR1;0060;0010}, {LR1;0060;0020} a {LR1;0060;0070}.
14. Bunky, ktoré sú inštitúcie povinné vykazovať v súlade s odsekom 12, sú tieto: {LR1;0020;0075}, {LR1;0050;0075} a {LR1;0050;0085}.
3.
C 47.00 – Výpočet ukazovateľa finančnej páky (LRCalc)
15. V tomto vzore sa zhromažďujú údaje potrebné na výpočet ukazovateľa finančnej páky podľa vymedzenia v siedmej časti CRR.
16. Inštitúcie podávajú správu o ukazovateli finančnej páky štvrťročne. V každom štvrťroku je hodnotou ‚k referenčnému dátumu vykazovania‘ hodnota k poslednému kalendárnemu dňu tretieho mesiaca príslušného štvrťroka.
17. Inštitúcie vykazujú položky v oddiele pre hodnoty expozícií s kladným znamienkom v súlade s pravidlami používania znamienok uvedenými v časti I odseku 9 tejto prílohy [s výnimkou {LRCalc;0270;0010} a {LRCalc;0280;0010}], akoby sa položky so záporným znamienkom (napríklad výnimky/odpočty) v súlade s pravidlami používania znamienok uvedenými v časti I odseku 9 tejto prílohy neuplatňovali.
18. Každá suma, ktorá vlastné zdroje alebo expozíciu ukazovateľa finančnej páky zvyšuje, sa vykazuje ako kladné číslo. Naopak každá suma, ktorá celkové vlastné zdroje alebo expozíciu ukazovateľa finančnej páky znižuje, sa vykazuje ako záporné číslo. Ak je pred označením určitej položky záporné znamienko (–), očakáva sa, že v prípade tejto položky sa neuvedie žiadne kladné číslo.
19. Ak by sa hodnota mohla kvalifikovať na odpočet z viacerých dôvodov, hodnota sa zníži len pri expozícii v jednom z riadkov vzoru C47.00.
|
|
Odkazy na právne predpisy a pokyny
|
|
Riadok a stĺpec
|
Hodnoty expozície
|
|
{0010;0010}
|
SFT: Hodnota expozície
Článok 429b ods. 1 písm. b) a ods. 4 a 5 CRR.
Expozícia SFT vypočítaná v súlade s článkom 429b ods. 1 písm. b) a ods. 4 a 5 CRR.
Inštitúcie v tejto bunke zohľadňujú transakcie v súlade s článkom 429e ods. 7 písm. c) CRR.
Inštitúcie do tejto bunky nezahŕňajú prijatú peňažnú hotovosť ani akýkoľvek cenný papier, ktorý je poskytnutý protistrane prostredníctvom uvedených transakcií a ktorý sa ponechal v súvahe (t. j. nie sú splnené účtovné kritériá pre ukončenie vykazovania). Uvedené položky inštitúcie namiesto toho zahrnú do {0190;0010}.
Inštitúcie do tejto bunky nezahŕňajú SFT, v ktorých konajú ako zástupcovia, ak daná inštitúcia klientovi alebo protistrane poskytuje sľub odškodnenia alebo záruku obmedzenú na akýkoľvek rozdiel medzi hodnotou cenného papiera alebo hotovosti, ktorú požičal klient, a hodnotou kolaterálu, ktorý poskytol dlžník, v súlade s článkom 429e ods. 7 písm. a) CRR.
|
|
{0020;0010}
|
SFT: Dodatočná hodnota pre kreditné riziko protistrany
Článok 429e ods. 1 CRR
Dodatočná hodnota pre kreditné riziko protistrany pri SFT vrátane tých, ktoré sú podsúvahové, určená v súlade s článkom 429e ods. 2 alebo 3 CRR a článkom 429e ods. 4, podľa konkrétneho prípadu.
Inštitúcie v tejto bunke zohľadňujú transakcie v súlade s článkom 429e ods. 7 písm. c) CRR.
Inštitúcie do tejto bunky nezahŕňajú SFT, v ktorých konajú ako zástupcovia, ak daná inštitúcia klientovi alebo protistrane poskytuje sľub odškodnenia alebo záruku obmedzenú na akýkoľvek rozdiel medzi hodnotou cenného papiera alebo hotovosti, ktorú požičal klient, a hodnotou kolaterálu, ktorý poskytol dlžník, v súlade s článkom 429e ods. 7 písm. a) CRR. Uvedené položky inštitúcie namiesto toho zahrnú do {0040;0010}.
|
|
{0030;0010}
|
Odchýlka pre SFT: Dodatočná hodnota v súlade s článkom 429e ods. 5 a článkom 222 CRR
Článok 429e ods. 5 a 222 CRR
Hodnota expozície SFT vrátane tých, ktoré sú podsúvahové, vypočítaná v súlade s článkom 222 CRR, pričom sa uplatňuje dolné ohraničenie uplatniteľnej rizikovej váhy na úrovni 20 %.
Inštitúcie v tejto bunke zohľadňujú transakcie v súlade s článkom 429e ods. 7 písm. c) CRR.
Inštitúcie v tejto bunke nezohľadňujú transakcie, pre ktoré sa dodatočná hodnota danej hodnoty expozície ukazovateľa finančnej páky určuje v súlade s metódou uvedenou v článku 429e ods. 1 CRR.
|
|
{0040;0010}
|
Kreditné riziko protistrany pri transakciách SFT, v ktorých inštitúcia koná ako zástupca
Článok 429e ods. 7 písm. a) a článok 429e ods. 2 a 3 CRR.
Hodnota expozície SFT, v ktorých inštitúcia koná ako zástupca, ak daná inštitúcia klientovi alebo protistrane poskytuje sľub odškodnenia alebo záruku obmedzenú na akýkoľvek rozdiel medzi hodnotou cenného papiera alebo hotovosti, ktorú požičal klient, a hodnotou kolaterálu, ktorý poskytol dlžník, v súlade s článkom 429e ods. 7 písm. a) CRR, pozostáva len z dodatočnej hodnoty určenej v súlade s článkom 429e ods. 2 alebo 3 CRR, podľa konkrétneho prípadu.
Inštitúcie do tejto bunky nezahŕňajú transakcie v súlade s článkom 429e ods. 7 písm. c). Inštitúcie namiesto toho zahrnú uvedené položky do {0010;0010} a {0020;0010} alebo {0010;0010} a {0030;0010}, podľa konkrétneho prípadu.
|
|
{0050;0010}
|
(–) Vyňatá časť obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách SFT zúčtovávaných klientom
Článok 429a ods. 1 písm. g) a článok 306 ods. 1 písm. c) CRR.
Vyňatá časť obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách SFT zúčtovávaných klientom za predpokladu, že uvedené položky spĺňajú podmienky stanovené v článku 306 ods. 1 písm. c) CRR.
Ak je vyňatá časť expozícií voči centrálnej protistrane cenným papierom, nevykazuje sa v tejto bunke, ak nejde o opakovane zložený cenný papier, ktorý sa na základe uplatniteľného účtovného rámca (t. j. v súlade s článkom 111 ods. 1 prvou vetou CRR) zahŕňa v plnej hodnote.
Inštitúcie zahŕňajú sumu vykázanú v tejto bunke aj do {0010;0010}, {0020;0010} a {0030;0010}, ako keby sa neuplatňovalo žiadne vyňatie, a ak ide o opakovane poskytnutý cenný papier, ktorý sa na základe uplatniteľného účtovného rámca zahŕňa v plnej hodnote, dodatočne aj do {0190;0010}.
Ak inštitúcia v prípade vyňatej časti SFT vykázanej v {0190;0010} a nevykázanej v {0020;0010} alebo {0030;0010} poskytla počiatočnú maržu, inštitúcia ju môže vykázať v tejto bunke.
|
|
{0061;0010}
|
Deriváty: príspevok reprodukčných nákladov podľa SA-CCR (bez účinku kolaterálu na NICA)
Článok 429c ods. 1 CRR
Reprodukčné náklady podľa článku 275 CRR bez vplyvu kolaterálu na NICA a bez účinku prípadnej variačnej marže. Inštitúcie na účely tejto bunky neuplatňujú výnimky podľa článku 429c ods. 3 a 4 a článku 429a ods. 1 písm. g) CRR. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Ako je stanovené v článku 429c ods. 1 CRR, inštitúcie môžu zohľadniť účinky zmlúv o novácii a iných dohôd o vzájomnom započítavaní v súlade s článkom 295 CRR. Krížové vzájomné započítavanie produktov sa neuplatňuje. Inštitúcie však môžu využívať vzájomné započítavanie v rámci kategórie produktov uvedenej v článku 272 bode 25 písm. c) CRR a v rámci kreditných derivátov, keď sú predmetom dohody o vzájomnom krížovom započítavaní produktov uvedenej v článku 295 písm. c) CRR.
Inštitúcie zahŕňajú všetky kreditné deriváty, nielen výhradne deriváty v obchodnej knihe.
Inštitúcie v tejto bunke nezohľadňujú zmluvy oceňované uplatnením zjednodušeného štandardizovaného prístupu alebo metódy pôvodnej expozície.
|
|
{0065;0010}
|
(–) Účinok vykázania kolaterálu na NICA pri klientských transakciách zúčtovávaných prostredníctvom QCCP (SA-CCR – reprodukčné náklady)
Článok 429c ods. 4 CRR
Uplatnenie výnimky podľa článku 429c ods. 4 CRR na výpočet reprodukčných nákladov zmlúv o derivátoch s klientmi, ak sú tieto zmluvy zúčtované prostredníctvom QCCP. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Inštitúcie zahŕňajú sumu vykázanú v tejto bunke aj do {0061;0010}, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0071;0010}
|
(–) Účinok variačnej marže prijatej v hotovosti prípustnej na započítanie oproti trhovej hodnote derivátov (SA-CCR – reprodukčné náklady)
Článok 429c ods. 3 CRR
Variačná marža prijatá v hotovosti od protistrany, ktorá je prípustná na započítanie oproti podielu reprodukčných nákladov derivátových expozícií v súlade s článkom 429c ods. 3 CRR. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Každá hotovostná variačná marža prijatá v rámci vyňatej časti expozície zúčtovávanej centrálnou protistranou v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. g) CRR sa nevykazuje.
Inštitúcie zahŕňajú sumu vykázanú v tejto bunke aj do {0061;0010}, ako keby sa neuplatnilo žiadne odpočítanie hotovostnej variačnej marže.
|
|
{0081;0010}
|
(–) Účinok vyňatej časti obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách zúčtovávaných klientom (SA-CCR – reprodukčné náklady)
Článok 429a ods. 1 písm. g) CRR
Podiel reprodukčných nákladov vyňatých obchodných expozícií voči QCCP vyplývajúcich z klientských derivátových transakcií za predpokladu, že uvedené položky spĺňajú podmienky stanovené v článku 306 ods. 1 písm. c) CRR. Táto suma sa vykazuje bez započítania hotovostnej variačnej marže prijatej v rámci tejto časti. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Inštitúcie zahŕňajú sumu vykázanú v tejto bunke aj do {0061;0010}, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0091;0010}
|
Deriváty: Príspevok potenciálnej budúcej expozície podľa SA-CCR (multiplikátor = 1)
Článok 429c ods. 5 CRR
Potenciálna budúca expozícia podľa článku 278 CRR za predpokladu, že multiplikátor je rovný 1, t. j. bez uplatnenia výnimky týkajúcej sa zmlúv s klientmi, ak sú tieto zmluvy zúčtované QCCP podľa článku 429c ods. 5 CRR. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
|
|
{0092;0010}
|
(–) Vplyv nižšieho multiplikátora klientských transakcií zúčtovávaných prostredníctvom QCCP na príspevok PFE (SA-CCR – potenciálna budúca expozícia)
Článok 429c ods. 5 CRR
Uplatnenie výnimky podľa článku 429c ods. 5 CRR na výpočet PFE zmlúv o derivátoch s klientmi, ak sú tieto zmluvy zúčtované prostredníctvom QCCP. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Inštitúcie zahŕňajú sumu vykázanú v tejto bunke aj do {0091;0010}, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0093;0010}
|
(–) Účinok vyňatej časti obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách zúčtovávaných klientom (SA-CCR – potenciálna budúca expozícia)
Článok 429a ods. 1 písm. g) CRR
Potenciálna budúca expozícia vyňatých obchodných expozícií voči QCCP vyplývajúcich z klientských derivátových transakcií za predpokladu, že uvedené položky spĺňajú podmienky stanovené v článku 306 ods. 1 písm. c) CRR. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Inštitúcie zahŕňajú sumu vykázanú v tejto bunke aj do {0091;0010}, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0101;0010}
|
Odchýlka pre deriváty: príspevok reprodukčných nákladov podľa zjednodušeného štandardizovaného prístupu
Článok 429c ods. 6 a článok 281 CRR
V tejto bunke sa uvádza veľkosť expozície v súvislosti so zmluvami uvedenými v bodoch 1 a 2 prílohy II k CRR vypočítaná v súlade so zjednodušeným štandardizovaným prístupom podľa článku 281 CRR. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Inštitúcie, ktoré uplatňujú zjednodušený štandardizovaný prístup, neznižujú veľkosť celkovej expozície o sumu variačnej marže prijatej v súlade s článkom 429c ods. 6 CRR. Preto sa neuplatňuje výnimka pre zmluvy o derivátoch s klientmi, keď sú tieto zmluvy zúčtované QCCP podľa článku 429c ods. 4 CRR.
Inštitúcie v tejto bunke nezohľadňujú zmluvy oceňované uplatnením SA-CCR alebo metódy pôvodnej expozície.
|
|
{0102;0010}
|
(–) Účinok vyňatej časti obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách zúčtovávaných klientom (zjednodušený štandardizovaný prístup – reprodukčné náklady)
Článok 429a 1 písm. g) CRR
Podiel reprodukčných nákladov vyňatých obchodných expozícií voči QCCP vyplývajúcich z klientských derivátových transakcií za predpokladu, že uvedené položky spĺňajú podmienky stanovené v článku 306 ods. 1 písm. c) CRR. Táto suma sa vykazuje bez započítania hotovostnej variačnej marže prijatej v rámci tejto časti. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Inštitúcie zahŕňajú sumu vykázanú v tejto bunke aj do {0101;0010}, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0103;0010}
|
Odchýlka pre deriváty: príspevok potenciálnej budúcej expozície podľa zjednodušeného štandardizovaného prístupu (multiplikátor = 1)
Článok 281 ods. 2 písm. f) a článok 429c ods. 6 CRR.
Potenciálna budúca expozícia v súlade so zjednodušeným štandardizovaným prístupom stanoveným v článku 281 CRR za predpokladu, že multiplikátor je rovný 1. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Inštitúcie, ktoré uplatňujú zjednodušený štandardizovaný prístup, neznižujú veľkosť celkovej expozície o sumu variačnej marže prijatej v súlade s článkom 429c ods. 6 CRR.
|
|
{0104;0010}
|
(–) Účinok vyňatej časti obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách zúčtovávaných klientom (zjednodušený štandardizovaný prístup – potenciálna budúca expozícia)
Článok 429a 1 písm. g) CRR
Potenciálna budúca expozícia vyňatých obchodných expozícií voči QCCP vyplývajúcich z klientských derivátových transakcií za predpokladu, že uvedené položky spĺňajú podmienky stanovené v článku 306 ods. 1 písm. c) CRR. Táto suma sa vykazuje s koeficientom alfa na úrovni 1,4, ktorý sa uplatňuje podľa článku 274 ods. 2 CRR.
Inštitúcie zahŕňajú sumu vykázanú v tejto bunke aj do {0103;0010}, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0110;0010}
|
Odchýlka pre deriváty: metóda pôvodnej expozície
Článok 429c ods. 6 a 282 CRR
V tejto bunke sa uvádza veľkosť expozície v súvislosti so zmluvami uvedenými v bodoch 1 a 2 prílohy II k CRR vypočítaná v súlade s metódou pôvodnej expozície podľa článku 282 CRR.
Inštitúcie, ktoré uplatňujú metódu pôvodnej expozície, neznižujú veľkosť celkovej expozície o sumu variačnej marže prijatej v súlade s článkom 429c ods. 6 CRR.
Inštitúcie, ktoré nepoužívajú metódu pôvodnej expozície, túto bunku nevykazujú.
Inštitúcie v tejto bunke nezohľadňujú zmluvy oceňované uplatnením SA-CCR alebo zjednodušeného štandardizovaného prístupu.
|
|
{0120;0010}
|
(–) Vyňatá časť obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách zúčtovávaných klientom (metóda pôvodnej expozície)
Článok 429a 1 písm. g) CRR
Vyňatá časť obchodných expozícií voči centrálnej protistrane v prípade transakcií zúčtovávaných klientom pri uplatnení metódy pôvodnej expozície stanovenej v článku 282 CRR za predpokladu, že uvedené položky spĺňajú podmienky stanovené v článku 306 ods. 1 písm. c) CRR.
Inštitúcie zahŕňajú sumu vykázanú v tejto bunke aj do {0110;0010}, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0130;0010}
|
Zhora ohraničená pomyselná hodnota vypísaných kreditných derivátov
Článok 429d CRR
Inštitúcie určia zhora ohraničenú pomyselnú hodnotu vypísaných kreditných derivátov podľa vymedzenia v článku 429d ods. 1 v súlade s článkom 429d CRR.
|
|
{0140;0010}
|
(–) Prípustné kúpené kreditné deriváty započítané oproti vypísaným kreditným derivátom
Článok 429d CRR
Zhora ohraničená pomyselná hodnota kúpených kreditných derivátov (t. j. keď inštitúcia kupuje od protistrany kreditné zabezpečenie) na rovnaké referenčné názvy, ako sú tie kreditné deriváty, ktoré inštitúcia vypísala, ak sa zostatková splatnosť kúpeného zabezpečenia rovná alebo je väčšia než zostatková splatnosť predaného zabezpečenia. Takže hodnota za jednotlivé referenčné názvy nesmie byť väčšia než hodnota uvedená v {0130;0010}.
|
|
{0150;0010}
|
Podsúvahové položky s konverzným faktorom úverov 10 % v súlade s článkom 429f CRR
Článok 429f, článok 111 ods. 1 písm. d) a článok 166 ods. 9 CRR
Hodnota expozície nízkorizikových podsúvahových položiek, v súlade s článkom 429f a článkom 111 ods. 1 písm. d) CRR, ktorým by bol priradený konverzný faktor úverov 0 %, uvedených v bode 4 písm. a) až c) prílohy I k CRR (treba pripomenúť, že hodnota expozície v tomto prípade je 10 % nominálnej hodnoty). Ide o prísľuby, ktoré môžu byť kedykoľvek bezpodmienečne zrušené inštitúciou bez výpovede alebo ktoré efektívne umožňujú automatické zrušenie z dôvodu zhoršenia úverovej bonity dlžníka.
Treba pripomenúť, že nominálna hodnota sa neznižuje o špecifické úpravy kreditného rizika. Namiesto toho, ako je uvedené v článku 429f ods. 2, môžu inštitúcie znížiť ekvivalentnú sumu expozície voči kreditnému riziku podsúvahovej položky o zodpovedajúcu sumu špecifických úprav kreditného rizika. Na tento výpočet sa vzťahuje dolné ohraničenie na úrovni nula.
Ak sa nejaký prísľub vzťahuje na predĺženie iného prísľubu, z dvoch konverzných faktorov spojených s jednotlivými prísľubmi sa použije ten, ktorý je nižší, v súlade s článkom 166 ods. 9 CRR.
Inštitúcie v tejto bunke nezohľadňujú zmluvy uvedené v prílohe II k CRR, kreditné deriváty, SFT a pozície uvedené v článku 429d v súlade s článkom 429f CRR.
|
|
{0160;0010}
|
Podsúvahové položky s konverzným faktorom úverov 20 % v súlade s článkom 429f CRR
Článok 429f, článok 111 ods. 1 písm. c) a článok 166 ods. 9 CRR
Hodnota expozície stredne/nízko rizikových podsúvahových položiek, v súlade s článkom 429f a článkom 111 ods. 1 písm. c) CRR, ktorým by bol priradený konverzný faktor úverov 20 %, uvedených v bode 3 písm. a) a b) prílohy I k CRR (treba pripomenúť, že hodnota expozície v tomto prípade je 20 % nominálnej hodnoty).
Treba pripomenúť, že nominálna hodnota sa neznižuje o špecifické úpravy kreditného rizika. Namiesto toho, ako je uvedené v článku 429f ods. 2, môžu inštitúcie znížiť ekvivalentnú sumu expozície voči kreditnému riziku podsúvahovej položky o zodpovedajúcu sumu špecifických úprav kreditného rizika. Na tento výpočet sa vzťahuje dolné ohraničenie na úrovni nula.
Ak sa nejaký prísľub vzťahuje na predĺženie iného prísľubu, z dvoch konverzných faktorov spojených s jednotlivými prísľubmi sa použije ten, ktorý je nižší, v súlade s článkom 166 ods. 9 CRR.
Inštitúcie v tejto bunke nezohľadňujú zmluvy uvedené v prílohe II k CRR, kreditné deriváty, SFT a pozície uvedené v článku 429d v súlade s článkom 429f CRR.
|
|
{0170;0010}
|
Podsúvahové položky s konverzným faktorom úverov 50 % v súlade s článkom 429f CRR
Článok 429f, článok 111 ods. 1 písm. b) a článok 166 ods. 9 CRR
Hodnota expozície stredne rizikových podsúvahových položiek, v súlade s článkom 429f a článkom 111 ods. 1 písm. b) CRR, ktorým by bol priradený konverzný faktor úverov 50 % v zmysle vymedzenia podľa štandardizovaného prístupu pre kreditné riziko, uvedených v bode 2 písm. a) a b) prílohy I k CRR (treba pripomenúť, že hodnota expozície v tomto prípade je 50 % nominálnej hodnoty).
Treba pripomenúť, že nominálna hodnota sa neznižuje o špecifické úpravy kreditného rizika. Namiesto toho, ako je uvedené v článku 429f ods. 2, môžu inštitúcie znížiť ekvivalentnú sumu expozície voči kreditnému riziku podsúvahovej položky o zodpovedajúcu sumu špecifických úprav kreditného rizika. Na tento výpočet sa vzťahuje dolné ohraničenie na úrovni nula.
Táto bunka zahŕňa nástroje likvidity a iné prísľuby pre sekuritizácie. Inými slovami, konverzný faktor úverov pre všetky nástroje likvidity v súlade s článkom 255 CRR je 50 % bez ohľadu na splatnosť.
Ak sa nejaký prísľub vzťahuje na predĺženie iného prísľubu, z dvoch konverzných faktorov spojených s jednotlivými prísľubmi sa použije ten, ktorý je nižší, v súlade s článkom 166 ods. 9 CRR.
Inštitúcie v tejto bunke nezohľadňujú zmluvy uvedené v prílohe II k CRR, kreditné deriváty, SFT a pozície uvedené v článku 429d v súlade s článkom 429f CRR.
|
|
{0180;0010}
|
Podsúvahové položky s konverzným faktorom úverov 100 % v súlade s článkom 429f CRR
Článok 429f, článok 111 ods. 1 písm. a) a článok 166 ods. 9 CRR
Hodnota expozície vysoko rizikových podsúvahových položiek, v súlade s článkom 429f a článkom 111 ods. 1 písm. a) CRR, ktorým by bol priradený konverzný faktor úverov 100 %, uvedených v prílohe I bode 1 písm. a) až k) CRR (je potrebné pripomenúť, že hodnota expozície v tomto prípade je 100 % nominálnej hodnoty).
Treba pripomenúť, že nominálna hodnota sa neznižuje o špecifické úpravy kreditného rizika. Namiesto toho, ako je uvedené v článku 429f ods. 2, môžu inštitúcie znížiť ekvivalentnú sumu expozície voči kreditnému riziku podsúvahovej položky o zodpovedajúcu sumu špecifických úprav kreditného rizika. Na tento výpočet sa vzťahuje dolné ohraničenie na úrovni nula.
Táto bunka zahŕňa nástroje likvidity a iné prísľuby pre sekuritizácie.
Ak sa nejaký prísľub vzťahuje na predĺženie iného prísľubu, z dvoch konverzných faktorov spojených s jednotlivými prísľubmi sa použije ten, ktorý je nižší, v súlade s článkom 166 ods. 9 CRR.
Inštitúcie v tejto bunke nezohľadňujú zmluvy uvedené v prílohe II k CRR, kreditné deriváty, SFT a pozície uvedené v článku 429d v súlade s článkom 429f CRR.
|
|
{0181;0010}
|
(–) Všeobecné úpravy kreditného rizika pri podsúvahových položkách
Článok 429 ods. 4 CRR
Suma všeobecných úprav kreditného rizika zodpovedajúca podsúvahovým položkám uvedeným v článku 429 ods. 4 písm. d), ktoré inštitúcie odpočítavajú v súlade s článkom 429 ods. 4 posledným pododsekom CRR.
Vykázaná suma sa nezohľadňuje ako zníženie pri výpočte podsúvahových položiek vykázaných v riadkoch {0150;0010} až {0180;0010}.
|
|
{0185;0010}
|
Bežné nákupy a predaje čakajúce na vyrovnanie: účtovná hodnota podľa účtovania k dátumu uzavretia obchodu
Článok 429g ods. 1 CRR
Súčet:
— suma hotovosti súvisiaca s bežnými nákupmi, ktoré zostávajú v súvahe do dátumu vyrovnania ako aktíva, v súlade s článkom 429 ods. 4 písm. a) CRR;
— peňažné pohľadávky súvisiace s bežnými predajmi, ktoré zostávajú v súvahe do dátumu vyrovnania ako aktíva, v súlade s článkom 429 ods. 4 písm. a) CRR. Táto suma je po zohľadnení účinku vzájomného započítania medzi peňažnými pohľadávkami z bežných predajov čakajúcich na vyrovnanie a peňažnými záväzkami z bežných nákupov čakajúcich na vyrovnanie, ako to umožňuje uplatniteľný účtovný rámec.
Inštitúcie, ktoré uplatňujú účtovanie k dátumu uzavretia obchodu, vykazujú vyššie uvedený súčet v tejto bunke namiesto riadku 0190 ‚ostatné aktíva‘, zatiaľ čo v riadku 0190 vykazujú cenné papiere súvisiace s bežnými nákupmi.
|
|
{0186;0010}
|
Bežné predaje čakajúce na vyrovnanie: stornovanie účtovného vzájomného započítania podľa účtovania k dátumu uzavretia obchodu
Článok 429g ods. 2 CRR
Suma vzájomného započítania medzi peňažnými pohľadávkami z bežných predajov čakajúcich na vyrovnanie a peňažnými záväzkami z bežných nákupov čakajúcich na vyrovnanie, ako to umožňuje účtovný rámec.
|
|
{0187;0010}
|
(–) Bežné predaje čakajúce na vyrovnanie: vzájomné započítanie v súlade s článkom 429g ods. 2 CRR
Článok 429g ods. 2 CRR
Táto suma predstavuje vzájomné započítanie medzi peňažnými pohľadávkami a peňažnými záväzkami, ak sú súvisiace bežné predaje aj nákupy vyrovnané na základe dodania oproti platbe v súlade s článkom 429g ods. 2 CRR.
|
|
{0188;0010}
|
Bežné nákupy čakajúce na vyrovnanie: úplné vykázanie prísľubov na úhradu podľa účtovania k dátumu vyrovnania
Článok 429g ods. 3 CRR
Úplná nominálna hodnota prísľubov na úhradu súvisiacich s bežnými nákupmi v prípade inštitúcií, ktoré v súlade s uplatniteľným účtovným rámcom uplatňujú účtovanie k dátumu vyrovnania na bežné nákupy a predaje.
Cenné papiere súvisiace s bežnými predajmi sa vykazujú v riadku 0190 ‚ostatné aktíva‘.
|
|
{0189;0010}
|
(–) Bežné nákupy čakajúce na vyrovnanie: započítanie prísľubov na úhradu podľa účtovania k dátumu vyrovnania v súlade s článkom 429g ods. 3 CRR
Článok 429g ods. 3 CRR
Časť sumy vykázanej v riadku 0188 vzájomne započítaná oproti plnej nominálnej hodnote peňažných pohľadávok týkajúcich sa bežných predajov čakajúcich na vyrovnanie v súlade s článkom 429g ods. 3 CRR.
|
|
{0190;0010}
|
Ostatné aktíva
Článok 429 ods. 4 písm. a) CRR
Všetky aktíva iné ako zmluvy o derivátoch uvedené v prílohe II k CRR, kreditné deriváty a SFT (medzi iné aktíva, ktoré sa majú vykazovať v tejto bunke, patria napríklad účtovné pohľadávky pri poskytnutej hotovostnej variačnej marži, ak boli vykázané podľa prevádzkového účtovného rámca, likvidné aktíva v zmysle vymedzenia podľa ukazovateľa krytia likvidity, neúspešné transakcie a nevyrovnané transakcie). Inštitúcie vychádzajú pri oceňovaní zo zásad stanovených v článku 429b ods. 1 a 429 ods. 7 CRR.
Inštitúcie do tejto bunky zahŕňajú prijatú peňažnú hotovosť alebo akýkoľvek cenný papier, ktorý je poskytnutý protistrane prostredníctvom SFT a ktorý sa ponechal v súvahe (t. j. nie sú splnené účtovné kritériá pre ukončenie vykazovania). Okrem toho tu inštitúcie vykazujú položky, ktoré sa odpočítavajú od vlastného kapitálu Tier 1, a položky dodatočného kapitálu Tier 1 (napr. nehmotné aktíva, odložené daňové pohľadávky atď.).
Suma vykázaná v riadku {0191;0010} sa nezohľadňuje ako zníženie pri výpočte tohto riadku.
Dohody o konsolidácii zostatkov sa vykazujú v riadkoch {0193;0010}, {0194;0010}, {0195;0010}, {0196;0010}, {0197;0010} a {0198;0010}, a nie tu.
|
|
{0191;0010}
|
(–) Všeobecné úpravy kreditného rizika pri súvahových položkách
Článok 429 ods. 4 CRR
Suma všeobecných úprav kreditného rizika zodpovedajúca súvahovým položkám uvedeným v článku 429 ods. 4 písm. a), ktoré inštitúcie odpočítavajú v súlade s článkom 429 ods. 4 posledným pododsekom CRR.
Vykázaná suma sa nezohľadňuje ako zníženie pri výpočte ostatných aktív vykázaných v {0190;0010}.
|
|
{0193;0010}
|
Dohody o konsolidácii zostatkov, ktoré nemožno vzájomne započítavať na prudenciálne účely: hodnota v účtovnom rámci
Článok 429b ods. 2 a 3 CRR
Účtovná hodnota dohôd o konsolidácii zostatkov, t. j. dohôd, pomocou ktorých sa zoskupia kreditné alebo debetné zostatky niekoľkých individuálnych účtov na účely riadenia hotovosti alebo likvidity, ktoré nemožno vzájomne započítavať v súlade s článkom 429b ods. 2 a 3 CRR.
|
|
{0194;0010}
|
Dohody o konsolidácii zostatkov, ktoré nemožno vzájomne započítavať na prudenciálne účely: účinok pripočítania k vzájomnému započítaniu uplatneného v účtovnom rámci
Článok 429 ods. 7 písm. b) a článok 429b ods. 2 a 3 CRR
Suma vzájomne započítaná podľa uplatniteľného účtovného rámca pre dohody o konsolidácii zostatkov, ktoré nemožno vzájomne započítavať na prudenciálne účely, vykázaná v {0193;0010}.
|
|
{0195;0010}
|
Dohody o konsolidácii zostatkov, ktoré možno vzájomne započítavať na prudenciálne účely: hodnota v účtovnom rámci
Článok 429b ods. 2 a 3 CRR
Účtovná hodnota dohôd o konsolidácii zostatkov, t. j. dohôd, pomocou ktorých sa zoskupia kreditné alebo debetné zostatky niekoľkých individuálnych účtov na účely riadenia hotovosti alebo likvidity, ktoré možno vzájomne započítavať v súlade s článkom 429b ods. 2 a 3 CRR.
|
|
{0196;0010}
|
Dohody o konsolidácii zostatkov, ktoré možno vzájomne započítavať na prudenciálne účely: účinok pripočítania k vzájomnému započítaniu uplatneného v účtovnom rámci
Článok 429b ods. 2 a 3 CRR
Suma vzájomne započítaná podľa uplatniteľného účtovného rámca pre dohody o konsolidácii zostatkov, ktoré možno vzájomne započítavať na prudenciálne účely, vykázaná v {0195;0010}.
Ak inštitúcia spĺňa podmienky článku 429b ods. 2 písm. b), neuplatňuje pripočítanie v tomto riadku na zostatky zaniknuté na základe postupu stanoveného v článku 429b ods. 2 písm. a).
|
|
{0197;0010}
|
(–) Dohody o konsolidácii zostatkov, ktoré možno vzájomne započítavať na prudenciálne účely: vykázanie vzájomného započítavania v súlade s článkom 429b ods. 2 CRR
Článok 429b ods. 2 CRR
Suma vzájomne započítaná z hrubej expozície súvisiacej s dohodami o konsolidácii zostatkov (súčet riadkov 0195 a 0196) v súlade s článkom 429b ods. 2
|
|
{0198;0010}
|
(–) Dohody o konsolidácii zostatkov, ktoré možno vzájomne započítavať na prudenciálne účely: vykázanie vzájomného započítavania v súlade s článkom 429b ods. 3 CRR
Článok 429b ods. 3 CRR
Suma predstavuje vzájomné započítavanie z hrubej expozície súvisiacej s dohodami o konsolidácii zostatkov (súčet riadkov 0195 a 0196) v súlade s článkom 429b ods. 3
|
|
{0200;0010}
|
Pripočítanie sumy kolaterálu poskytnutého v súvislosti s derivátmi
Článok 429c ods. 2 CRR
Výška akéhokoľvek poskytnutého kolaterálu súvisiaceho s derivátmi, ak sa poskytnutím tohto kolaterálu znižuje výška aktív podľa uplatniteľného účtovného rámca, ako je stanovené v článku 429c ods. 2 CRR.
Inštitúcie do tejto bunky nezahŕňajú počiatočnú maržu pri klientských derivátových transakciách zúčtovávaných prostredníctvom kvalifikovanej centrálnej protistrany (QCCP) ani prípustnú hotovostnú variačnú maržu v zmysle vymedzenia v článku 429c ods. 3 CRR.
|
|
{0210;0010}
|
(–) Pohľadávky pri hotovostnej variačnej marži poskytnutej v derivátových transakciách
Článok 429c ods. 3 písm. c) CRR
Pohľadávky pri variačnej marži zaplatenej v hotovosti protistrane v derivátových transakciách, ak sa od inštitúcie na základe uplatniteľného účtovného rámca vyžaduje, aby tieto pohľadávky vykázala ako aktívum, za predpokladu, že sú splnené podmienky uvedené v článku 429c ods. 3 písm. a) až e) CRR.
Vykázaná suma sa musí zahrnúť aj do ostatných aktív vykázaných v {0190;0010}.
|
|
{0220;0010}
|
(–) Vyňatá časť obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách zúčtovávaných klientom (počiatočná marža)
Článok 429a 1 písm. g) CRR
Podiel (poskytnutej) počiatočnej marže vyňatých obchodných expozícií voči QCCP vyplývajúcich z klientských derivátových transakcií za predpokladu, že uvedené položky spĺňajú podmienky stanovené v článku 306 ods. 1 písm. c) CRR.
Vykázaná suma sa musí zahrnúť aj do ostatných aktív vykázaných v {0190;0010}.
|
|
{0230;0010}
|
Úpravy o SFT na základe účtovania predajov
Článok 429e ods. 6 CRR
Hodnota cenných papierov požičaných v repo transakcii, ktorých vykazovanie sa ukončilo z dôvodu transakcie na základe účtovania predajov podľa uplatniteľného účtovného rámca.
|
|
{0235;0010}
|
(–) Zníženie hodnoty expozície úverov na predbežné financovanie alebo medziúverov
Článok 429 ods. 8 CRR
Suma znížená z hodnoty expozície úveru na predbežné financovanie alebo medziúveru v súlade s článkom 429 ods. 8 CRR.
Vykázaná suma sa musí zahrnúť do ostatných aktív vykázaných v {0190, 0010}.
|
|
{0240;0010}
|
(–) Fiduciárne aktíva
Článok 429a 1 písm. i) CRR
Hodnota fiduciárnych aktív, ktoré sú vykázané v súvahe inštitúcie na základe národných všeobecne uznávaných účtovných zásad, spĺňajú kritéria IFRS 9 pre nevykazovanie a prípadne IFRS 10 pre nekonsolidáciu, v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. i) CRR, bez zohľadnenia účinkov účtovného vzájomného započítavania alebo CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
Vykázaná suma sa musí zahrnúť aj do ostatných aktív vykázaných v {0190;0010}.
|
|
{0250;0010}
|
(–) Expozície v rámci skupiny (na jednotlivom základe) vyňaté v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. c) CRR
Článok 429a ods. 1 písm. c) a článok 113 ods. 6 CRR
Expozície, ktoré neboli konsolidované na uplatniteľnej úrovni konsolidácie a s ktorými sa môže zaobchádzať podľa článku 113 ods. 6 CRR, za predpokladu, že sú splnené všetky podmienky stanovené v článku 113 ods. 6 písm. a) až e) CRR, a ak príslušné orgány udelili svoj súhlas.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0251;0010}
|
(–) Expozície schémy inštitucionálneho zabezpečenia vyňaté v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. c) CRR
Článok 429a ods. 1 písm. c) a článok 113 ods. 7 CRR
Expozície, s ktorými sa môže zaobchádzať podľa článku 113 ods. 7 CRR, za predpokladu, že sú splnené všetky podmienky stanovené v článku 113 ods. 7 písm. a) až i) CRR, a ak príslušné orgány udelili svoj súhlas.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0252;0010}
|
(–) Vylúčené zaručené časti expozícií vyplývajúce z exportných úverov
Článok 429a 1 písm. f) CRR
Zaručené časti expozícií vyplývajúce z exportných úverov, ktoré možno vylúčiť, keď sú splnené podmienky článku 429a ods. 1 písm. f) CRR.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0253;0010}
|
(–) Vylúčený nadmerný kolaterál zložený u tripartitných agentov
Článok 429a 1 písm. k) CRR
Nadmerný kolaterál zložený u tripartitných agentov, ktorý nebol požičaný, ktorý možno vylúčiť v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. k).
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0254;0010}
|
(–) Vylúčené sekuritizované expozície, ktoré predstavujú prenos významného rizika
Článok 429a 1 písm. m) CRR
Sekuritizované expozície z tradičnej sekuritizácie, ktoré spĺňajú podmienky pre prenos významného rizika stanovené v článku 244 ods. 2
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0255;0010}
|
(–) Expozície voči centrálnej banke vyňaté v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. n) CRR
Článok 429a 1 písm. n) CRR
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0256;0010}
|
(–) Vylúčené vedľajšie služby bankového typu centrálneho depozitára cenných papierov/inštitúcií v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. o) CRR
Článok 429a 1 písm. o) CRR
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0257;0010}
|
(–) Vylúčené vedľajšie služby bankového typu určených inštitúcií v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. p) CRR
Článok 429a 1 písm. p) CRR
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0260;0010}
|
(–) Expozície vyňaté v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. j) CRR
Článok 429a 1 písm. j) CRR
Expozície vyňaté v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. j) CRR za predpokladu splnenia v ňom uvedených podmienok.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0261;0010}
|
(–) Vylúčené expozície verejných rozvojových úverových inštitúcií – investície verejného sektora
Článok 429a ods. 1 písm. d) a ods. 2 CRR.
Expozície vyplývajúce z aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči ústredným vládam, regionálnym vládam, miestnym orgánom alebo subjektom verejného sektora vo vzťahu k investíciám verejného sektora, ktoré možno vylúčiť v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. d) CRR.
Ak sa pohľadávka kvalifikuje aj ako podporný úver podľa článku 429a ods. 3, nevykazuje sa v tejto bunke, ale v riadkoch 0262 – 0264, podľa konkrétneho prípadu.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0262;0010}
|
(–) Vylúčené expozície verejných rozvojových úverových inštitúcií – podporné úvery poskytnuté verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou
Článok 429a ods. 1 písm. d) a ods. 2 a 3 CRR
Expozície vyplývajúce z podporných úverov vrátane postupovania podporných úverov poskytnutých verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, ktoré možno vylúčiť v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. d) CRR. Zohľadňujú sa aj expozície útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom CRR.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0263;0010}
|
(–) Vylúčené expozície verejných rozvojových úverových inštitúcií – podporné úvery, ktoré poskytol subjekt priamo zriadený ústrednou vládou, regionálnymi vládami alebo miestnymi orgánmi členského štátu
Článok 429a ods. 1 písm. d) a ods. 2 a 3 CRR
Expozície vyplývajúce z podporných úverov vrátane postupovania podporných úverov, ktoré poskytol subjekt priamo zriadený ústrednou vládou, regionálnymi vládami alebo miestnymi orgánmi členského štátu, ktoré možno vylúčiť v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. d). Zohľadňujú sa aj expozície útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0264;0010}
|
(–) Vylúčené expozície verejných rozvojových úverových inštitúcií – podporné úvery, ktoré poskytol subjekt zriadený ústrednou vládou, regionálnymi vládami alebo miestnymi orgánmi členského štátu prostredníctvom sprostredkovateľskej úverovej inštitúcie
Článok 429a ods. 1 písm. d) a ods. 2 a 3 CRR
Expozície vyplývajúce z podporných úverov vrátane postupovania podporných úverov, ktoré poskytol subjekt zriadený ústrednou vládou, regionálnymi vládami alebo miestnymi orgánmi členského štátu prostredníctvom sprostredkovateľskej úverovej inštitúcie, ktoré možno vylúčiť v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. d). Zohľadňujú sa aj expozície útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0265;0010}
|
(–) Vylúčené expozície vyplývajúce z postupovania podporných úverov neverejnými rozvojovými úverovými inštitúciami (alebo útvarmi) – podporné úvery poskytnuté verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou
Článok 429a ods. 1 písm. e) a ods. 2 a 3 CRR
Časti expozícií vyplývajúce z postupovania podporných úverov na iné úverové inštitúcie, ak podporné úvery poskytla verejná rozvojová úverová inštitúcia. Zohľadňujú sa aj časti expozícií útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán nezaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0266;0010}
|
(–) Vylúčené expozície vyplývajúce z postupovania podporných úverov neverejnými rozvojovými úverovými inštitúciami (alebo útvarmi) – podporné úvery, ktoré poskytol subjekt priamo zriadený ústrednou vládou, regionálnymi vládami alebo miestnymi orgánmi členského štátu
Článok 429a ods. 1 písm. e) a ods. 2 a 3 CRR
Časti expozícií vyplývajúce z postupovania podporných úverov na iné úverové inštitúcie, keď podporné úvery poskytol subjekt zriadený priamo ústrednou vládou, regionálnymi vládami alebo miestnymi orgánmi členského štátu. Zohľadňujú sa aj časti expozícií útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán nezaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0267;0010}
|
(–) Vylúčené expozície vyplývajúce z postupovania podporných úverov neverejnými rozvojovými úverovými inštitúciami (alebo útvarmi) – podporné úvery, ktoré poskytol subjekt zriadený ústrednou vládou, regionálnymi vládami alebo miestnymi orgánmi členského štátu prostredníctvom sprostredkovateľskej úverovej inštitúcie
Článok 429a ods. 1 písm. e) a ods. 2 a 3 CRR
Časti expozícií vyplývajúce z postupovania podporných úverov na iné úverové inštitúcie, keď podporné úvery poskytol subjekt zriadený ústrednou vládou, regionálnymi vládami alebo miestnymi orgánmi členského štátu prostredníctvom sprostredkovateľskej úverovej inštitúcie. Zohľadňujú sa aj časti expozícií útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán nezaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
Vykázaná suma musí byť zahrnutá aj v uplatniteľných vyššie uvedených bunkách, ako keby sa neuplatnilo žiadne vyňatie.
|
|
{0270;0010}
|
(–) Odpočítaná suma aktíva – kapitál Tier 1 – úplne zavedené vymedzenie
Článok 429a ods. 1 písm. b) a článok 499 ods. 1 písm. a) CRR.
Zahŕňa všetky úpravy, ktoré sú zamerané na hodnotu aktíva a ktoré sa vyžadujú na základe:
— článkov 32 až 35 CRR alebo
— článkov 36 až 47 CRR alebo
podľa konkrétneho prípadu.
Inštitúcie zohľadňujú výnimky, alternatívy a vyňatia z takýchto odpočítaní stanovené v článkoch 48, 49 a 79 CRR bez toho, aby zohľadňovali odchýlku stanovenú v desiatej časti hlave I kapitolách 1, 2 a 4 CRR. Aby sa predišlo dvojitému započítaniu, inštitúcie nevykazujú úpravy už uplatnené podľa článku 111 CRR, keď vypočítavajú hodnotu expozície v {0010;0010} až {0267;0010}, a ani nevykazujú žiadnu úpravu, ktorou sa neodpočítava hodnota určitého aktíva
Keďže tieto sumy sú už odpočítané od miery kapitálu, znižujú expozíciu ukazovateľa finančnej páky a vykazujú sa ako záporné číslo.
|
|
{0280;0010}
|
Suma aktíva odpočítaná (–) alebo pripočítaná (+) – kapitál Tier 1 – prechodné vymedzenie
Článok 429a ods. 1 písm. b) a článok 499 ods. 1 písm. a) CRR
Zahŕňa všetky úpravy, ktorými sa upravuje hodnota aktíva a ktoré sa vyžadujú na základe:
— článkov 32 až 35 CRR alebo
— článkov 36 až 47 CRR alebo
podľa konkrétneho prípadu.
Inštitúcie zohľadňujú výnimky, alternatívy a vyňatia z takýchto odpočítaní stanovené v článkoch 48, 49 a 79 CRR navyše k odchýlkam stanoveným v desiatej časti hlave I kapitolách 1, 2 a 4 CRR. Aby sa predišlo dvojitému započítaniu, inštitúcie nevykazujú úpravy už uplatnené podľa článku 111 CRR, keď vypočítavajú hodnotu expozície v {0010;0010} až {0267;0010}, a ani nevykazujú žiadnu úpravu, ktorou sa neodpočítava hodnota určitého aktíva.
Keďže tieto sumy sú už odpočítané od miery kapitálu, znižujú expozíciu ukazovateľa finančnej páky a vykazujú sa ako záporné číslo.
Inštitúcie okrem toho vykazujú v tomto riadku ako kladnú hodnotu hodnoty, ktoré sa majú opätovne pripočítať k veľkosti expozície ukazovateľa finančnej páky v súlade s článkom 473a ods. 7 CRR a článkom 473a ods. 7a CRR.
|
|
{0290;0010}
|
Celková veľkosť expozície ukazovateľa finančnej páky – s použitím úplne zavedeného vymedzenia kapitálu Tier 1
Inštitúcie vykazujú súčet všetkých riadkov z 0010 až 0267 a riadku 0270.
|
|
{0300;0010}
|
Celková veľkosť expozície ukazovateľa finančnej páky – s použitím prechodného vymedzenia kapitálu Tier 1
Inštitúcie vykazujú súčet všetkých riadkov z 0010 až 0267 a riadku 0280.
|
|
Riadok a stĺpec
|
Kapitál
|
|
{0310;0010}
|
Kapitál Tier 1 – úplne zavedené vymedzenie
Článok 429 ods. 3 a článok 499 ods. 1 písm. a) CRR
Ide o výšku kapitálu Tier 1 vypočítanú v súlade s článkom 25 CRR bez zohľadnenia odchýlky stanovenej v desiatej časti hlave I kapitolách 1, 2 a 4 CRR.
|
|
{0320;0010}
|
Kapitál Tier 1 – prechodné vymedzenie
Článok 429 ods. 3 a článok 499 ods. 1 písm. b) CRR
Ide o výšku kapitálu Tier 1 vypočítanú v súlade s článkom 25 CRR po zohľadnení odchýlky stanovenej v desiatej časti hlave I kapitolách 1, 2 a 4 CRR.
|
|
Riadok a stĺpec
|
Ukazovateľ finančnej páky
|
|
{0330;0010}
|
Ukazovateľ finančnej páky – s použitím úplne zavedeného vymedzenia kapitálu Tier 1
Článok 429 ods. 2 a článok 499 ods. 1 CRR
Ide o ukazovateľ finančnej páky vypočítaný podľa časti II odseku 4 tejto prílohy.
|
|
{0340;0010}
|
Ukazovateľ finančnej páky – s použitím prechodného vymedzenia kapitálu Tier 1
Článok 429 ods. 2 a článok 499 ods. 1 CRR
Ide o ukazovateľ finančnej páky vypočítaný podľa časti II odseku 5 tejto prílohy.
|
|
Riadok a stĺpec
|
Požiadavky: sumy
|
|
{0350;0010}
|
Požiadavka piliera 2 (P2R) na riešenie rizík nadmerného využívania finančnej páky
Články 104 a 104a CRD; dodatočné vlastné zdroje požadované príslušným orgánom na riešenie rizík nadmerného využívania finančnej páky, ako sa uvádza v článku 104 CRD.
|
|
{0360;0010}
|
Z čoho: má byť tvorené kapitálom CET1
Časť podielu P2R uvedeného v riadku 0350, ktorý na základe požiadavky príslušného orgánu musí byť držaný v podobe kapitálu CET1.
|
|
{0370;0010}
|
Vankúš ukazovateľa finančnej páky G-SII
Článok 92 ods. 1a CRR
G-SII vykazujú hodnotu dodatočnej hodnoty G-SII pre ukazovateľ finančnej páky určený v súlade s článkom 92 ods. 1a CRR.
G-SII vykazujú túto hodnotu k dátumu uplatňovania vankúša podľa CRR.
|
|
{0380;0010}
|
Usmernenie týkajúce sa piliera 2 (P2G) na riešenie rizík nadmerného využívania finančnej páky
Článok 104b CRD; dodatočné vlastné zdroje oznámené príslušným orgánom na riešenie rizík nadmerného využívania finančnej páky, ako sa uvádza v článku 104b CRD.
|
|
{0390;0010}
|
Z čoho: má byť tvorené kapitálom CET1
Časť podielu P2G uvedeného v riadku 0380, ktorý na základe požiadavky príslušného orgánu musí byť držaný v podobe kapitálu CET1.
|
|
{0400;0010}
|
Z čoho: má byť tvorené kapitálom Tier 1
Časť podielu P2G uvedeného v riadku 0380, ktorý na základe požiadavky príslušného orgánu musí byť držaný v podobe kapitálu Tier 1.
|
|
Riadok a stĺpec
|
Požiadavky: ukazovatele
|
|
{0410;0010}
|
Požiadavka piliera 1 na ukazovateľ finančnej páky
Článok 92 ods. 1 písm. d), článok 429a ods. 7 a článok 429a ods. 1 písm. n) CRR; ukazovateľ finančnej páky potrebný na riešenie rizík nadmerného využívania finančnej páky, ako sa uvádza v článku 92 ods. 1 písm. d) CRR.
Inštitúcie, ktoré vylučujú expozície voči centrálnej banke inštitúcie, ako sa uvádza v článku 429a ods. 1 písm. n), vykazujú upravenú požiadavku na ukazovateľ finančnej páky podľa článku 429a ods. 7 CRR.
|
|
{0420;0010}
|
Celková požiadavka na ukazovateľ finančnej páky podľa SREP (TSLRR)
Články 104 a 104a CRD
Súčet bodov i) a ii) takto:
i) požiadavka piliera 1 na ukazovateľ finančnej páky, ako sa vykazuje v riadku 0410;
ii) ukazovateľ dodatočných vlastných zdrojov požadovaných príslušným orgánom (P2R) na riešenie rizík nadmerného využívania finančnej páky, ako sa uvádza v článku 104 CRD.
Inštitúcie vypočítajú bod ii) tak, že vydelia hodnotu v {0350;0010} hodnotou v {0300;0010}.
Ak príslušný orgán neoznámil žiadne požiadavky na dodatočné vlastné zdroje, potom sa vykáže iba bod i).
|
|
{0430;0010}
|
TSLRR: má byť tvorené kapitálom CET1
Časť ukazovateľa dodatočných vlastných zdrojov uvedeného v riadku 0420 bode ii), ktorá na základe požiadavky príslušného orgánu musí byť držaná v podobe kapitálu CET1.
Inštitúcie vypočítajú túto hodnotu tak, že vydelia hodnotu v {0360;0010} hodnotou v {0300;0010}.
|
|
{0440;0010}
|
Celková požiadavka na ukazovateľ finančnej páky (OLRR)
Článok 92 ods. 1a CRR
Súčet bodov i) a ii) takto:
i) TSLRR uvedený v riadku 0420;
ii) vankúš ukazovateľa finančnej páky G-SII v súlade s článkom 92 ods. 1a CRR, vyjadrený ako percentuálny podiel celkovej expozície ukazovateľa finančnej páky.
Inštitúcie vypočítajú bod ii) tak, že vydelia hodnotu v {0370;0010} hodnotou v {0300;0010}.
Bod ii) zohľadňujú G-SII len od dátumu uplatňovania vankúša podľa CRR.
Ak G-SII neuplatňuje žiadnu dodatočnú hodnotu, vykazuje sa iba bod i).
|
|
{0450;0010}
|
Podiel celkovej požiadavky na ukazovateľ finančnej páky (OLRR) a usmernenia pre pilier 2 (P2G)
Článok 104b CRD
Súčet bodov i) a ii) takto:
i) OLRR uvedená v riadku 0440;
ii) dodatočné vlastné zdroje oznámené príslušným orgánom na riešenie rizík nadmerného využívania finančnej páky, ako sa uvádza v článku 104b CRD, vyjadrené ako percentuálny podiel celkovej expozície ukazovateľa finančnej páky.
Inštitúcie vypočítajú bod ii) tak, že vydelia hodnotu v {0380;0010} hodnotou v {0300;0010}.
Ak príslušný orgán neoznámil žiadny P2G, potom sa vykáže iba bod i).
|
|
{0460;0010}
|
OLRR a P2G: má byť tvorené kapitálom CET1
Súčet bodov i) a ii) takto:
i) časť ukazovateľa dodatočných vlastných zdrojov, ktorá na základe požiadavky príslušného orgánu musí byť držaná v podobe kapitálu CET1, ako sa uvádza v riadku 0430.
ii) časť podielu P2G uvedeného v riadku 0450 bode ii), ktorý na základe oznámenia príslušného orgánu musí byť držaný v podobe kapitálu Tier 1.
Inštitúcie vypočítajú bod ii) tak, že vydelia hodnotu v {0390;0010} hodnotou v {0300;0010}.
Ak príslušný orgán neoznámil žiadny P2G, potom sa vykáže iba bod i).
|
|
{0470;0010}
|
OLRR a P2G: má byť tvorené kapitálom Tier 1
Súčet bodov i), ii) a iii) takto:
i) celková požiadavka na ukazovateľ finančnej páky podľa SREP uvedená v riadku 0420;
ii) vankúš ukazovateľa finančnej páky G-SII v súlade s článkom 92 ods. 1a CRR, vyjadrený ako percentuálny podiel celkovej expozície ukazovateľa finančnej páky.
iii) časť podielu P2G uvedeného v riadku 0450 bode ii), ktorý na základe požiadavky príslušného orgánu musí byť držaný v podobe kapitálu Tier 1.
Inštitúcie vypočítajú bod ii) tak, že vydelia hodnotu v {0370;0010} hodnotou v {0300;0010}.
Inštitúcie vypočítajú bod iii) tak, že vydelia hodnotu v {0400;0010} hodnotou v {0300;0010}.
Ak G-SII neuplatňuje žiadnu dodatočnú hodnotu, vykazujú sa iba body i) a iii).
Ak príslušný orgán neoznámil žiadny P2G, potom sa vykážu iba body i) a iii).
|
|
Riadok a stĺpec
|
Doplňujúce položky
|
|
{0480;0010}
|
Ukazovateľ finančnej páky, ako keby sa neuplatňovali IFRS 9 alebo analogické prechodné dojednania týkajúce sa očakávaných úverových strát
Článok 473a ods. 8 CRR
Inštitúcie, ktoré sa rozhodli uplatňovať prechodné dojednania stanovené v článku 473a CRR, vykazujú ukazovateľ finančnej páky, ktorý by mali, ak by neuplatňovali tento článok.
|
|
{0490;0010}
|
Ukazovateľ finančnej páky, ako keby sa neuplatňovalo dočasné zaobchádzanie s nerealizovanými ziskmi a stratami oceňovanými reálnou hodnotou cez iný komplexný účtovný výsledok
Článok 468 ods. 5 CRR
Inštitúcie, ktoré sa rozhodli uplatňovať dočasné zaobchádzanie stanovené v článku 468 ods. 1 CRR, vykazujú ukazovateľ finančnej páky, ktorý by mali, ak by neuplatňovali tento článok.
|
4.
C 40.00 – Alternatívne zaobchádzanie s veľkosťou expozície (LR1)
20. V tejto časti vykazovania sa zhromažďujú údaje o alternatívnom zaobchádzaní s derivátmi, SFT, podsúvahovými položkami, vyňatými investíciami verejného sektora a vyňatými expozíciami voči podporným úverom.
21. Inštitúcie určia ‚účtovné hodnoty v súvahe‘ v LR1 na základe uplatniteľného účtovného rámca v súlade s článkom 4 ods. 1 bodom 77 CRR. ‚Účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM‘ je účtovná hodnota v súvahe bez zohľadnenia akýchkoľvek účinkov vzájomného započítavania alebo iného zmierňovania kreditného rizika.
22. Inštitúcie vykazujú položky LR1 tak, akoby sa neuplatňovali položky so záporným znamienkom vo vzore LRCalc (napríklad výnimky/odpočítania) v súlade s pravidlami používania znamienok uvedenými v časti I odseku 9 tejto prílohy, s výnimkou riadkov {0270;0010} {0280;0010}.
23. {r0410;c0010} vo vzore 40.00 vykazujú len:
—
veľké inštitúcie, ktoré sú buď G-SII, alebo emitovali cenné papiere, ktoré sú prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu, a to polročne,
—
veľké inštitúcie iné než G-SII, ktoré sú nekótovanými inštitúciami, a to ročne,
—
iné inštitúcie než veľké inštitúcie a malé a menej zložité inštitúcie, ktoré emitovali cenné papiere, ktoré sú prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu, a to ročne.
|
Riadok a stĺpec
|
Odkazy na právne predpisy a pokyny
|
|
{0010;0010}
|
Deriváty – účtovná hodnota v súvahe
Ide o súčet {0020;010}, {0050;0010} a {0060;0010}.
|
|
{0010;0020}
|
Deriváty – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Ide o súčet {0020;0020}, {0050;0020} a {0060;0020}.
|
|
{0010;0070}
|
Deriváty – pomyselná hodnota
Ide o súčet {0020;0070}, {0050;0070} a {0060;0070}.
|
|
{0020;0010}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie predané) – účtovná hodnota v súvahe
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR; účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa kreditných derivátov, keď inštitúcia predáva kreditné zabezpečenie protistrane a zmluva je vykázaná v súvahe ako aktívum.
|
|
{0020;0020}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie predané) – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR; účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa kreditných derivátov, keď inštitúcia predáva kreditné zabezpečenie protistrane a zmluva je vykázaná v súvahe ako aktívum, bez zohľadnenia účinkov prudenciálneho alebo účtovného vzájomného započítavania alebo iného CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
|
|
{0020;0070}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie predané) – pomyselná hodnota
Ide o súčet buniek {0030;0070} a {0040;0070}.
|
|
{0020;0075}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie predané) – zhora ohraničená pomyselná hodnota
Inštitúcie vykazujú pomyselnú hodnotu uvádzanú v kreditných derivátoch (zabezpečenie predané), ako je uvedená v {0020; 0070}, po znížení o prípadné zmeny zápornej reálnej hodnoty, ktoré boli zahrnuté do kapitálu Tier 1 s ohľadom na vypísaný kreditný derivát.
|
|
{0030;0070}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie predané) podliehajúce ustanoveniu o zavretí – pomyselná hodnota
Inštitúcie vykazujú pomyselnú hodnotu uvádzanú v kreditných derivátoch, keď inštitúcia predáva kreditné zabezpečenie protistrane, ktorá podlieha ustanoveniu o zavretí.
Ustanovenie o zavretí sa vymedzuje ako ustanovenie, ktorým sa poskytuje strane, ktorá nezlyhala, právo ukončiť a zavrieť včas všetky transakcie podľa tejto dohody v prípade zlyhania protistrany, a to aj v prípade platobnej neschopnosti alebo konkurzu tejto protistrany.
Inštitúcie zohľadňujú všetky kreditné deriváty, nielen tie, ktoré sú zaradené do obchodnej knihy.
|
|
{0040;0070}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie predané) nepodliehajúce ustanoveniu o zavretí – pomyselná hodnota
Inštitúcie vykazujú pomyselnú hodnotu uvádzanú v kreditných derivátoch, keď inštitúcia predáva kreditné zabezpečenie protistrane, ktorá nepodlieha ‚ustanoveniu o zavretí‘.
Ustanovenie o zavretí sa vymedzuje ako ustanovenie, ktorým sa poskytuje strane, ktorá nezlyhala, právo ukončiť a zavrieť včas všetky transakcie podľa danej dohody v prípade zlyhania protistrany, a to aj v prípade platobnej neschopnosti alebo konkurzu tejto protistrany.
Inštitúcie zohľadňujú všetky kreditné deriváty, nielen tie, ktoré sú zaradené do obchodnej knihy.
|
|
{0050;0010}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie kúpené) – účtovná hodnota v súvahe
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR; účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa kreditných derivátov, keď inštitúcia kupuje kreditné zabezpečenie od protistrany a zmluva je vykázaná v súvahe ako aktívum.
Inštitúcie zohľadňujú všetky kreditné deriváty, nielen tie, ktoré sú zaradené do obchodnej knihy.
|
|
{0050;0020}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie kúpené) – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR; účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa kreditných derivátov, keď inštitúcia kupuje kreditné zabezpečenie od protistrany a zmluva je vykázaná v súvahe ako aktívum, bez zohľadnenia účinkov prudenciálneho alebo účtovného vzájomného započítavania alebo CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
Inštitúcie zohľadňujú všetky kreditné deriváty, nielen tie, ktoré sú zaradené do obchodnej knihy.
|
|
{0050;0070}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie kúpené) – pomyselná hodnota
Inštitúcie vykazujú pomyselnú hodnotu uvádzanú v kreditných derivátoch, keď inštitúcia kupuje kreditné zabezpečenie od protistrany.
Inštitúcie zohľadňujú všetky kreditné deriváty, nielen tie, ktoré sú zaradené do obchodnej knihy.
|
|
{0050;0075}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie kúpené) – zhora ohraničená pomyselná hodnota
Inštitúcie vykazujú pomyselnú hodnotu uvádzanú v kreditných derivátoch (zabezpečenie kúpené), ako je uvedená v {0050;0070}, po znížení o prípadné kladné zmeny reálnej hodnoty, ktoré boli zahrnuté do kapitálu Tier 1 s ohľadom na kúpený kreditný derivát.
|
|
{0050;0085}
|
Kreditné deriváty (zabezpečenie kúpené) – zhora ohraničená pomyselná hodnota (rovnaký referenčný názov)
Inštitúcie vykazujú pomyselnú hodnotu uvádzanú v kreditných derivátoch, keď inštitúcia kupuje kreditné zabezpečenie na rovnaký podkladový referenčný názov ako v prípade kreditných derivátov vypísaných vykazujúcou inštitúciou.
Na účely vykazovania hodnoty tejto bunky sa podkladové referenčné názvy považujú za rovnaké, ak sa vzťahujú na rovnaký právny subjekt a úroveň nadriadenosti.
Kreditné zabezpečenie kúpené na skupinu referenčných subjektov sa považuje za rovnaké, ak toto zabezpečenie je ekonomicky rovnocenné kupovaniu zabezpečenia samostatne na každý z jednotlivých názvov subjektov v skupine.
Ak inštitúcia kupuje kreditné zabezpečenie na skupinu referenčných názvov, toto kreditné zabezpečenie sa považuje za rovnaké len v prípade, ak kúpené kreditné zabezpečenie kryje všetky podsúbory skupiny, na ktorú bolo kreditné zabezpečenie predané. Inými slovami, vzájomné započítanie môže byť vykázané len vtedy, keď je skupina referenčných subjektov a úroveň podriadenosti pri oboch transakciách totožná.
Pre každý referenčný názov nesmú pomyselné hodnoty kreditného zabezpečenia, ktoré sú zohľadnené v tejto bunke na účely vykazovania, presiahnuť hodnoty vykázané v {0020;0075} a {0050;0075}.
|
|
{0060;0010}
|
Finančné deriváty – Účtovná hodnota v súvahe
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR.
Inštitúcie vykazujú účtovnú hodnotu v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúcu sa zmlúv uvedených v prílohe II k CRR, ak sú zmluvy vykázané v súvahe ako aktíva.
|
|
{0060;0020}
|
Finančné deriváty – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR; účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa zmlúv uvedených v prílohe II k CRR, ak sú zmluvy vykázané v súvahe ako aktíva, bez zohľadnenia účinkov prudenciálneho alebo účtovného vzájomného započítavania alebo iného CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
|
|
{0060;0070}
|
Finančné deriváty – pomyselná hodnota
Táto bunka zahŕňa pomyselnú hodnotu uvádzanú v zmluvách uvedených v prílohe II k CRR.
|
|
{0071;0010}
|
Transakcia financovania prostredníctvom cenných papierov – účtovná hodnota v súvahe
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR; účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa SFT, ak sú zmluvy vykázané v súvahe ako aktíva.
Inštitúcie do tejto bunky nezahŕňajú prijatú peňažnú hotovosť ani akýkoľvek cenný papier, ktorý je poskytnutý protistrane prostredníctvom uvedených transakcií a ktorý sa ponechal v súvahe (t. j. nie sú splnené účtovné kritériá pre ukončenie vykazovania). Inštitúcie miesto toho uvádzajú tento údaj v {0090,0010}.
|
|
{0071;0020}
|
Transakcie financovania prostredníctvom cenných papierov – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR; účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca, ak sú zmluvy vykázané v súvahe ako aktívum, bez zohľadnenia účinkov prudenciálneho alebo účtovného vzájomného započítavania alebo iného CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
Ak sa pre SFT dosiahlo účtovanie predaja podľa uplatniteľného účtovného rámca, inštitúcie stornujú všetky účtovné záznamy súvisiace s predajom.
Inštitúcie do tejto bunky nezahŕňajú prijatú peňažnú hotovosť ani akýkoľvek cenný papier, ktorý je poskytnutý protistrane prostredníctvom uvedených transakcií a ktorý sa ponechal v súvahe (t. j. nie sú splnené účtovné kritériá pre ukončenie vykazovania). Inštitúcie miesto toho uvádzajú tento údaj v {0090,0020}.
|
|
{0090;0010}
|
Ostatné aktíva – účtovná hodnota v súvahe
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR; účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa všetkých aktív okrem zmlúv uvedených v prílohe II k CRR, kreditných derivátov a SFT.
|
|
{0090;0020}
|
Ostatné aktíva – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Článok 4 ods. 1 bod 77 CRR; účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa všetkých aktív okrem zmlúv uvedených v prílohe II k CRR, kreditných derivátov a SFT, bez zohľadnenia účinkov účtovného vzájomného započítavania alebo iného CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
|
|
{0095;0070}
|
Podsúvahové položky
Inštitúcie vykazujú nominálnu hodnotu podsúvahových položiek. Táto hodnota sa neznižuje o špecifické úpravy kreditného rizika.
Inštitúcie v tejto bunke nezohľadňujú zmluvy uvedené v prílohe II k CRR, kreditné deriváty a SFT v súlade s článkom 429f ods. 1 CRR.
|
|
{0210;0020}
|
Peňažný kolaterál prijatý v rámci derivátových transakcií – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa peňažného kolaterálu prijatého v rámci derivátových transakcií bez zohľadnenia účinkov účtovného vzájomného započítavania alebo iného CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
Na účely tejto bunky je peňažná hotovosť vymedzená ako celková výška peňažnej hotovosti vrátane mincí a bankoviek/mien. Celková výška vkladov držaných v centrálnych bankách sa zahŕňa v prípade, ak tieto vklady možno vybrať v čase stresu. Inštitúcie v tejto bunke nevykazujú peňažné vklady v iných inštitúciách.
|
|
{0220;0020}
|
Pohľadávky z peňažného kolaterálu zloženého v derivátových transakciách – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa pohľadávok z peňažného kolaterálu zloženého proti derivátovým transakciám bez zohľadnenia účinkov účtovného vzájomného započítavania alebo CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
Inštitúcie, ktoré majú podľa uplatniteľného účtovného rámca povolené vzájomne započítať pohľadávky zo zloženého peňažného kolaterálu proti súvisiacim derivátovým záväzkom (záporná reálna hodnota) a ktoré sa rozhodnú tak urobiť, musia stornovať vzájomné započítanie a vykázať čistú peňažnú pohľadávku.
|
|
{0230;0020}
|
Cenné papiere prijaté v rámci SFT, ktoré sú vykázané ako aktívum – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa cenných papierov prijatých v rámci SFT, ktoré sú vykázané ako aktívum, bez zohľadnenia účinkov účtovného vzájomného započítavania alebo iného CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
|
|
{0240;0020}
|
SFT zahŕňajúce požičiavanie peňažnej hotovosti (tzv. cash conduit lending) (peňažné pohľadávky) – účtovná hodnota bez zohľadnenia vzájomného započítavania alebo iného CRM
Účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa peňažnej pohľadávky za peňažnú hotovosť prepožičanú vlastníkovi cenných papierov v kvalifikovanej transakcii požičiavania peňažnej hotovosti (CCLT, cash conduit lending transaction) bez zohľadnenia účinkov účtovného vzájomného započítavania alebo iného CRM (t. j. stornujú sa všetky účinky účtovného vzájomného započítavania alebo CRM, ktoré ovplyvnili účtovnú hodnotu).
Na účely tejto bunky je peňažná hotovosť vymedzená ako celková výška peňažnej hotovosti vrátane mincí a bankoviek/mien. Celková výška vkladov držaných v centrálnych bankách sa zahŕňa v prípade, ak tieto vklady možno vybrať v čase stresu. Inštitúcie v tejto bunke nevykazujú peňažné vklady v iných inštitúciách.
CCLT je vymedzená ako kombinácia dvoch transakcií, keď si inštitúcia vypožičia cenné papiere od vlastníka cenných papierov a prepožičia cenné papiere vypožičiavateľovi cenných papierov. Zároveň inštitúcia dostane od vypožičiavateľa cenných papierov peňažný kolaterál a prijatú peňažnú hotovosť prepožičiava vlastníkovi cenných papierov. Kvalifikovaná CCLT spĺňa všetky tieto podmienky:
a) obe jednotlivé transakcie, z ktorých pozostáva kvalifikovaná CCLT, musia byť vykonané v rovnaký obchodný deň, alebo v prípade medzinárodných transakcií v bezprostredne za sebou nasledujúcich obchodných dňoch;
b) ak transakcie, z ktorých pozostáva CCLT, nemajú uvedený termín splatnosti, inštitúcia musí mať právny nárok kedykoľvek a bez predchádzajúceho oznámenia zatvoriť ktorúkoľvek zo strán CCLT, to znamená obe transakcie, z ktorých CCLT pozostáva;
c) ak transakcie, z ktorých pozostáva CCLT, majú uvedený termín splatnosti, z CCLT pre danú inštitúciu nevyplýva nesúlad splatností; inštitúcia musí mať právny nárok kedykoľvek a bez predchádzajúceho oznámenia zatvoriť ktorúkoľvek zo strán CCLT, to znamená obe transakcie, z ktorých CCLT pozostáva;
d) nevyplývajú z nej žiadne ďalšie dodatočné expozície.
|
|
{0270;0010}
|
Investície verejného sektora – pohľadávky voči ústredným vládam – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči ústredným vládam vo vzťahu k investíciám verejného sektora.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe inštitúcie, s ktorou príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0280;0010}
|
Investície verejného sektora – pohľadávky voči regionálnym vládam – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči regionálnym vládam vo vzťahu k investíciám verejného sektora.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe inštitúcie, s ktorou príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0290;0010}
|
Investície verejného sektora – pohľadávky voči miestnym orgánom – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči miestnym orgánom vo vzťahu k investíciám verejného sektora.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe inštitúcie, s ktorou príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0300;0010}
|
Investície verejného sektora – pohľadávky voči subjektom verejného sektora – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči subjektom verejného sektora vo vzťahu k investíciám verejného sektora.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0310;0010}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči ústredným vládam – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči ústredným vládam vo vzťahu k podporným úverom.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0310;0070}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči ústredným vládam – pomyselná hodnota/nominálna hodnota
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, nominálna hodnota podsúvahových položiek vo vzťahu k nevyčerpanej časti podporných úverov poskytnutých ústredným vládam.
Zohľadňujú sa aj nominálne hodnoty útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0320;0010}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči regionálnym vládam – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči regionálnym vládam vo vzťahu k podporným úverom.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0320;0070}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči regionálnym vládam – pomyselná hodnota/nominálna hodnota
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, nominálna hodnota podsúvahových položiek vo vzťahu k nevyčerpanej časti podporných úverov poskytnutých regionálnym vládam.
Zohľadňujú sa aj nominálne hodnoty útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0330;0010}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči miestnym orgánom – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči miestnym orgánom vo vzťahu k podporným úverom.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0330;0070}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči miestnym orgánom – pomyselná hodnota/nominálna hodnota
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, nominálna hodnota podsúvahových položiek vo vzťahu k nevyčerpanej časti podporných úverov poskytnutých miestnym orgánom.
Zohľadňujú sa aj nominálne hodnoty útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0340;0010}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči subjektom verejného sektora – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči subjektom verejného sektora vo vzťahu k podporným úverom.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0340;0070}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči subjektom verejného sektora – pomyselná hodnota/nominálna hodnota
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, nominálna hodnota podsúvahových položiek vo vzťahu k nevyčerpanej časti podporných úverov poskytnutých subjektom verejného sektora.
Zohľadňujú sa aj nominálne hodnoty útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0350;0010}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči nefinančným korporáciám – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči nefinančným korporáciám vo vzťahu k podporným úverom.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0350;0070}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči nefinančným korporáciám – pomyselná hodnota/nominálna hodnota
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, nominálna hodnota podsúvahových položiek vo vzťahu k nevyčerpanej časti podporných úverov poskytnutých nefinančným korporáciám.
Zohľadňujú sa aj nominálne hodnoty útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0360;0010}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči domácnostiam – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa aktív, ktoré predstavujú pohľadávky voči domácnostiam vo vzťahu k podporným úverom.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0360;0070}
|
Podporné úvery – pohľadávky voči domácnostiam – pomyselná hodnota/nominálna hodnota
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, nominálna hodnota podsúvahových položiek vo vzťahu k nevyčerpanej časti podporných úverov poskytnutých domácnostiam.
Zohľadňujú sa aj nominálne hodnoty útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0370;0010}
|
Podporné úvery – postupovanie – účtovná hodnota v súvahe
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, účtovná hodnota v súvahe podľa uplatniteľného účtovného rámca týkajúca sa postupovania podporných úverov, ak podporné úvery neboli poskytnuté samotnou inštitúciou.
Zohľadňuje sa aj účtovná hodnota v súvahe útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0370;0070}
|
Podporné úvery – postupovanie – pomyselná hodnota/nominálna hodnota
Ak je inštitúcia verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou, nominálna hodnota podsúvahových položiek vo vzťahu k nevyčerpanej časti postupovania podporných úverov, ak podporné úvery neboli poskytnuté samotnou inštitúciou.
Zohľadňujú sa aj nominálne hodnoty útvaru inštitúcie, s ktorým príslušný orgán zaobchádza ako s verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou v súlade s článkom 429a ods. 2 posledným pododsekom.
|
|
{0380;0010}
|
Expozície voči centrálnej banke – účtovná hodnota v súvahe
Inštitúcie vykazujú v súlade s uplatniteľným účtovným rámcom hodnotu týchto expozícií voči centrálnej banke inštitúcie: i) mince a bankovky, ktoré predstavujú zákonnú menu v jurisdikcii centrálnej banky; ii) aktíva predstavujúce pohľadávky voči centrálnej banke vrátane rezerv držaných v centrálnej banke.
Inštitúcie zahŕňajú len expozície, ktoré spĺňajú obe tieto podmienky: a) sú denominované v rovnakej mene ako vklady prijaté inštitúciou; b) ich priemerná splatnosť výrazne nepresahuje priemernú splatnosť vkladov prijatých inštitúciou.
Inštitúcie vykazujú tieto expozície bez ohľadu na to, či sú vyňaté z veľkosti celkovej expozície podľa článku 429a ods. 5 a 6 CRR.
|
|
{0390;0140}
|
Hodnota expozícií voči centrálnej banke použitá na výpočet upravenej požiadavky na ukazovateľ finančnej páky uvedenej v článku 429a ods. 7 CRR – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Denný priemer celkovej hodnoty expozícií inštitúcie voči jej centrálnej banke, ktorých vylúčenie je oprávnené v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. n) CRR, vypočítaný za celé udržiavacie obdobie povinných minimálnych rezerv v centrálnej banke, ktoré bezprostredne predchádza dátumu uvedenému v článku 429a ods. 5 písm. c) CRR.
|
|
{0400;0140}
|
Veľkosť expozície ukazovateľa finančnej páky použitá na výpočet upravenej požiadavky na ukazovateľ finančnej páky podľa článku 429a ods. 7 CRR – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Veľkosť celkovej expozície inštitúcie podľa vymedzenia v článku 429 ods. 4 CRR vrátane akýchkoľvek expozícií vylúčených v súlade s článkom 429 ods. 1 písm. n) CRR k dátumu uvedenému v článku 429a ods. 5 písm. c).
|
|
{0410;0010}
|
Celkové aktíva
Inštitúcie vykazujú v tejto položke celkové aktíva podľa rozsahu použitého v uverejnených účtovných závierkach.
|
5.
C 43.00 – Alternatívne rozčlenenie zložiek veľkosti expozície ukazovateľa finančnej páky (LR4)
24. Inštitúcie vykazujú hodnoty expozície ukazovateľa finančnej páky v LR4 po uplatnení výnimiek a odpočtov vo vzore LRCalc, t. j. položky so záporným znamienkom v súlade s pravidlami používania znamienok uvedenými v časti I odseku 9 tejto prílohy, s výnimkou riadkov {0270;0010} {0280;0010}.
25. S cieľom zabrániť dvojitému započítaniu inštitúcie dodržujú túto rovnicu:
Súčet všetkých riadkov z {0010; 0010} až {0267;0010} vo vzore LRCalc sa rovná = [{LR4;0010;0010} + {LR4;0040;0010} + {LR4;0050;0010} + {LR4;0060;0010} + {LR4;0065;0010} + {LR4;0070;0010} + {LR4;0080;0010} + {LR40;080;0020} + {LR4;0090;0010} + {LR4;00090;0020} + {LR4;0140;0010} + {LR4;0140;0020} + {LR4;0180;0010} + {LR4;0180;0020} + {LR4;190;0010} + {LR4;0190;0020} + {LR4;0210;0010} + {LR4;0210;0020} + {LR4;0230;0010} + {LR4;0230;0020} + {LR4;0280;0010} + {LR4;0280;0020} + {LR4;0290;0010} + {LR4;0290;0020}].
26. Na dosiahnutie súladu s hodnotami expozície ukazovateľa finančnej páky sa aj hodnoty rizikovo vážených expozícií vykazujú plne zavedené.
27. Inštitúcie vykazujú protistranu vo vzťahu k RWEA po zmierňovaní kreditného rizika (CRM) a jeho substitučných účinkoch. Inštitúcie vykazujú protistranu vo vzťahu k LRE v súlade s pôvodnou protistranou, t. j. bez zohľadnenia akéhokoľvek CRM alebo substitučného účinku uplatniteľného na RWEA.
|
Riadok a stĺpec
|
Odkazy na právne predpisy a pokyny
|
|
{0010;0010}
|
Podsúvahové položky – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky vypočítaná ako súčet {LRCalc;0150;0010}, {LRCalc;0160;0010}, {LRCalc;0170;0010} a {LRCalc;0180;0010} bez príslušných expozícií v rámci skupiny (na jednotlivom základe) vyňatých v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. c) CRR.
|
|
{0010;0020}
|
Podsúvahové položky – RWEA
Hodnota rizikovo váženej expozície podsúvahových položiek – s výnimkou SFT a derivátov – podľa štandardizovaného prístupu a prístupu IRB. Pre expozície podľa štandardizovaného prístupu inštitúcie určia hodnotu rizikovo váženej expozície v súlade s treťou časťou hlavou II kapitolou 2 CRR. Pre expozície podľa prístupu IRB inštitúcie určia hodnotu rizikovo váženej expozície v súlade s treťou časťou hlavou II kapitolou 3 CRR.
|
|
{0020;0010}
|
Z čoho: obchodné financovanie – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky podsúvahových položiek týkajúcich sa obchodného financovania.
Na účely vykazovania v LR4 podsúvahové položky týkajúce sa obchodného financovania sa musia vzťahovať na vydané a potvrdené dovozné a vývozné akreditívy, ktoré sú krátkodobé a samolikvidné, a podobné transakcie.
|
|
{0020;0020}
|
Z čoho: obchodné financovanie – RWEA
Hodnota rizikovo váženej expozície podsúvahových položiek – s výnimkou SFT a derivátov – týkajúcich sa obchodného financovania.
Na účely vykazovania v LR4 podsúvahové položky týkajúce sa obchodného financovania sa musia vzťahovať na vydané a potvrdené dovozné a vývozné akreditívy, ktoré sú krátkodobé a samolikvidné, a podobné transakcie.
|
|
{0030;0010}
|
Z čoho: v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky podsúvahových položiek týkajúcich sa obchodného financovania v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov.
Na účely vykazovania v LR4 sa oficiálna schéma poistenia exportných úverov musí vzťahovať na oficiálnu podporu poskytnutú štátom alebo iným subjektom, ako je agentúra na podporu exportu, okrem iného vo forme priamych úverov/financovania, refinancovania, úrokovej podpory (keď je počas životnosti úveru garantovaná pevná úroková sadzba), financovania pomoci (úvery a granty), poistenia a záruk exportných úverov.
|
|
{0030;0020}
|
Z čoho: v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov – RWEA
Hodnota rizikovo váženej expozície podsúvahových položiek – s výnimkou SFT a derivátov – týkajúcich sa obchodného financovania v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov.
Na účely vykazovania v LR4 sa oficiálna schéma poistenia exportných úverov musí vzťahovať na oficiálnu podporu poskytnutú štátom alebo iným subjektom, ako je agentúra na podporu exportu, okrem iného vo forme priamych úverov/financovania, refinancovania, úrokovej podpory (keď je počas životnosti úveru garantovaná pevná úroková sadzba), financovania pomoci (úvery a granty), poistenia a záruk exportných úverov.
|
|
{0040;0010}
|
Deriváty a SFT podliehajúce dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky derivátov a SFT, ak podliehajú dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov podľa vymedzenia v článku 272 ods. 25 CRR.
|
|
{0040;0020}
|
Deriváty a SFT podliehajúce dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov – RWEA
Hodnoty rizikovo vážených expozícií voči kreditnému riziku a kreditnému riziku protistrany derivátov a SFT vypočítané podľa tretej časti hlavy II CRR, vrátane podsúvahových, ak podliehajú dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov podľa vymedzenia v článku 272 ods. 25 CRR.
|
|
{0050;0010}
|
Deriváty nepodliehajúce dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky derivátov, ak nepodliehajú dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov podľa vymedzenia v článku 272 ods. 25 CRR.
|
|
{0050;0020}
|
Deriváty nepodliehajúce dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov – RWEA
Hodnoty rizikovo vážených expozícií voči kreditnému riziku a kreditnému riziku protistrany derivátov vypočítané podľa tretej časti hlavy II CRR, vrátane podsúvahových, ak nepodliehajú dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov podľa vymedzenia v článku 272 ods. 25 CRR.
|
|
{0060;0010}
|
SFT nepodliehajúce dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky expozícií SFT, ak nepodliehajú dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov podľa vymedzenia v článku 272 ods. 25 CRR.
|
|
{0060;0020}
|
SFT nepodliehajúce dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov – RWEA
Hodnoty rizikovo vážených expozícií voči kreditnému riziku a kreditnému riziku protistrany SFT vypočítané podľa tretej časti hlavy II CRR, vrátane podsúvahových, ak nepodliehajú dohode o krížovom vzájomnom započítavaní produktov podľa vymedzenia v článku 272 ods. 25 CRR.
|
|
{0065;0010}
|
Hodnoty expozícií vyplývajúce z dodatočného zaobchádzania pre kreditné deriváty – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Táto bunka sa rovná rozdielu medzi {LRCalc;0130;0010} a {LRCalc;0140;0010} bez príslušných expozícií v rámci skupiny (na jednotlivom základe) vyňatých v súlade s článkom 429a ods. 1 písm. c) CRR.
|
|
{0070;0010}
|
Ostatné aktíva patriace do obchodnej knihy – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky položiek vykázaných v {LRCalc;0190;0010} bez položiek neobchodnej knihy.
|
|
{0070;0020}
|
Ostatné aktíva patriace do obchodnej knihy – RWEA
Požiadavky na vlastné zdroje vynásobené koeficientom 12,5 s ohľadom na položky podľa tretej časti hlavy IV CRR.
|
|
{0080;0010}
|
Kryté dlhopisy – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA vo forme krytých dlhopisov podľa článku 129 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0080;0020}
|
Kryté dlhopisy – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB vo forme krytých dlhopisov podľa článku 161 ods. 1 písm. d) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0080;0030}
|
Kryté dlhopisy – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA vo forme krytých dlhopisov podľa článku 129 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0080;0040}
|
Kryté dlhopisy – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB vo forme krytých dlhopisov podľa článku 161 ods. 1 písm. d) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0090,0010}
|
Expozície, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Ide o súčet buniek od {0100,0010} do {0130,0010}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0090;0020}
|
Expozície, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Ide o súčet buniek od {0100,0020} do {0130,0020}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0090;0030}
|
Expozície, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa SA
Ide o súčet buniek od {0100,0030} do {0130,0030}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0090;0040}
|
Expozície, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa IRB
Ide o súčet buniek od {0100,0040} do {0130,0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0100;0010}
|
Ústredné vlády a centrálne banky – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči ústredným vládam alebo centrálnym bankám podľa článku 114 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0100;0020}
|
Ústredné vlády a centrálne banky – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči ústredným vládam alebo centrálnym bankám podľa článku 147 ods. 2 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0100;0030}
|
Ústredné vlády a centrálne banky – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči ústredným vládam alebo centrálnym bankám podľa článku 114 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0100;0040}
|
Ústredné vlády a centrálne banky – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči ústredným vládam alebo centrálnym bankám podľa článku 147 ods. 2 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0110;0010}
|
Regionálne vlády a miestne orgány, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči regionálnym vládam a miestnym orgánom, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 115 ods. 2 a 4 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0110;0020}
|
Regionálne vlády a miestne orgány, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči regionálnym vládam a miestnym orgánom, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 3 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0110;0030}
|
Regionálne vlády a miestne orgány, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči regionálnym vládam a miestnym orgánom, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 115 ods. 2 a 4 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0110;0040}
|
Regionálne vlády a miestne orgány, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči regionálnym vládam a miestnym orgánom, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 3 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0120;0010}
|
Multilaterálne rozvojové banky a medzinárodné organizácie, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči multilaterálnym rozvojovým bankám a medzinárodným organizáciám, na ktoré sa vzťahuje článok 117 ods. 2 a článok 118 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0120;0020}
|
Multilaterálne rozvojové banky a medzinárodné organizácie, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči multilaterálnym rozvojovým bankám a medzinárodným organizáciám, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 3 písm. b) a c) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0120;0030}
|
Multilaterálne rozvojové banky a medzinárodné organizácie, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči multilaterálnym rozvojovým bankám a medzinárodným organizáciám, na ktoré sa vzťahuje článok 117 ods. 2 a článok 118 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{1020;0040}
|
Multilaterálne rozvojové banky a medzinárodné organizácie, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči multilaterálnym rozvojovým bankám a medzinárodným organizáciám, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 3 písm. b) a c) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0130;0010}
|
Subjekty verejného sektora, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči subjektom verejného sektora, na ktoré sa vzťahuje článok 116 ods. 4 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0130;0020}
|
Subjekty verejného sektora, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči subjektom verejného sektora, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 3 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0130;0030}
|
Subjekty verejného sektora, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči subjektom verejného sektora, na ktoré sa vzťahuje článok 116 ods. 4 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0130;0040}
|
Subjekty verejného sektora, s ktorými sa zaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči subjektom verejného sektora, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 3 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0140;0010}
|
Expozície voči regionálnym vládam, multilaterálnym rozvojovým bankám, medzinárodným organizáciám a subjektom verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Ide o súčet buniek od {0150,0010} do {0170,0010}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0140;0020}
|
Expozície voči regionálnym vládam, multilaterálnym rozvojovým bankám, medzinárodným organizáciám a subjektom verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Ide o súčet buniek od {0150,0020} do {0170,0020}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0140;0030}
|
Expozície voči regionálnym vládam, multilaterálnym rozvojovým bankám, medzinárodným organizáciám a subjektom verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa SA
Ide o súčet buniek od {0150,0030} do {0170,0030}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0140;0040}
|
Expozície voči regionálnym vládam, multilaterálnym rozvojovým bankám, medzinárodným organizáciám a subjektom verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa IRB
Ide o súčet buniek od {0150,0040} do {0170,0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0150;0010}
|
Regionálne vlády a miestne orgány, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči regionálnym vládam a miestnym orgánom, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 115 ods. 1, 3 a 5 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0150;0020}
|
Regionálne vlády a miestne orgány, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči regionálnym vládam a miestnym orgánom, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 4 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0150;0030}
|
Regionálne vlády a miestne orgány, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči regionálnym vládam a miestnym orgánom, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 115 ods. 1, 3 a 5 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0150;0040}
|
Regionálne vlády a miestne orgány, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči regionálnym vládam a miestnym orgánom, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 4 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0160;0010}
|
Multilaterálne rozvojové banky, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči multilaterálnym rozvojovým bankám, na ktoré sa vzťahuje článok 117 ods. 1 a 3 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0160;0020}
|
Multilaterálne rozvojové banky, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči multilaterálnym rozvojovým bankám, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 4 písm. c) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0160;0030}
|
Multilaterálne rozvojové banky, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči multilaterálnym rozvojovým bankám, na ktoré sa vzťahuje článok 117 ods. 1 a 3 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0160;0040}
|
Multilaterálne rozvojové banky, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči multilaterálnym rozvojovým bankám, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 4 písm. c) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0170;0010}
|
Subjekty verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči subjektom verejného sektora, na ktoré sa vzťahuje článok 116 ods. 1, 2, 3 a 5 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0170;0020}
|
Subjekty verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči subjektom verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 4 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0170;0030}
|
Subjekty verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči subjektom verejného sektora, na ktoré sa vzťahuje článok 116 ods. 1, 2, 3 a 5 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0170;0040}
|
Subjekty verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči subjektom verejného sektora, s ktorými sa nezaobchádza ako so štátmi, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 4 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0180;0010}
|
Inštitúcie – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči inštitúciám, na ktoré sa vzťahujú články 119 až 121 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0180;0020}
|
Inštitúcie – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči inštitúciám, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 2 písm. b) CRR, a nie sú expozíciami vo forme krytých dlhopisov podľa článku 161 ods. 1 písm. d) CRR a nevzťahuje sa na ne článok 147 ods. 4 písm. a) až c) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0180;0030}
|
Inštitúcie – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči inštitúciám, na ktoré sa vzťahujú články 119 až 121 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0180;0040}
|
Inštitúcie – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči inštitúciám, na ktoré sa vzťahuje článok 147 ods. 2 písm. b) CRR, a nie sú expozíciami vo forme krytých dlhopisov podľa článku 161 ods. 1 písm. d) CRR a nevzťahuje sa na ne článok 147 ods. 4 písm. a) až c) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0190;0010}
|
Zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA zabezpečenými hypotékami na nehnuteľný majetok, na ktoré sa vzťahuje článok 124 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0190;0020}
|
Zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) alebo retailovými expozíciami podľa článku 147 ods. 2 písm. d) CRR, ak sú tieto expozície zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0190;0030}
|
Zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA zabezpečenými hypotékami na nehnuteľný majetok, na ktoré sa vzťahuje článok 124 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0190;0040}
|
Zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) alebo retailovými expozíciami podľa článku 147 ods. 2 písm. d) CRR, ak sú tieto expozície zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0200;0010}
|
Z čoho: zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok určený na bývanie – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA plne zabezpečenými hypotékami na nehnuteľný majetok určený na bývanie, na ktoré sa vzťahuje článok 125 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0200;0020}
|
Z čoho: zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok určený na bývanie – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) alebo retailovými expozíciami podľa článku 147 ods. 2 písm. d) CRR, ak sú tieto expozície zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok určený na bývanie v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0200;0030}
|
Z čoho: zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok určený na bývanie – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA, ktoré sú plne zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok určený na bývanie, na ktoré sa vzťahuje článok 125 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0200;0040}
|
Z čoho: zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok určený na bývanie – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) alebo retailovými expozíciami podľa článku 147 ods. 2 písm. d) CRR, ak sú tieto expozície zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok určený na bývanie v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0210;0010}
|
Retailové expozície – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú retailovými expozíciami podľa SA, na ktoré sa vzťahuje článok 123 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0210;0020}
|
Retailové expozície – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú retailovými expozíciami podľa IRB podľa článku 147 ods. 2 písm. d) CRR, ak tieto expozície nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0210;0030}
|
Retailové expozície – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú retailovými expozíciami podľa SA, na ktoré sa vzťahuje článok 123 CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0210;0040}
|
Retailové expozície – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú retailovými expozíciami podľa IRB podľa článku 147 ods. 2 písm. d) CRR, ak tieto expozície nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0220;0010}
|
Z čoho: retailové expozície voči MSP – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú retailovými expozíciami podľa SA voči malým a stredným podnikom, na ktoré sa vzťahuje článok 123 CRR.
Na účely tejto bunky použijú inštitúcie pojem ‚malý a stredný podnik‘, ako je vymedzený v článku 501 ods. 2 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0220;0020}
|
Z čoho: retailové expozície voči MSP – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú retailovými expozíciami podľa IRB podľa článku 147 ods. 2 písm. d) CRR, ak tieto expozície sú expozíciami voči malým a stredným podnikom a nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Na účely tejto bunky použijú inštitúcie pojem ‚malý a stredný podnik‘, ako je vymedzený v článku 501 ods. 2 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0220;0030}
|
Z čoho: retailové expozície voči MSP – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú retailovými expozíciami podľa SA voči malým a stredným podnikom, na ktoré sa vzťahuje článok 123 CRR.
Na účely tejto bunky použijú inštitúcie pojem ‚malý a stredný podnik‘, ako je vymedzený v článku 501 ods. 2 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0220;0040}
|
Z čoho: retailové expozície voči MSP – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú retailovými expozíciami podľa IRB podľa článku 147 ods. 2 písm. d) CRR, ak tieto expozície sú expozíciami voči malým a stredným podnikom a nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Na účely tejto bunky použijú inštitúcie pojem ‚malý a stredný podnik‘, ako je vymedzený v článku 501 ods. 2 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0230;0010}
|
Podnikateľské subjekty – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Ide o súčet {0240,0010} a {0250,0010}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0230;0020}
|
Podnikateľské subjekty – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Ide o súčet {0240,0020} a {0250,0020}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0230;0030}
|
Podnikateľské subjekty – RWEA – expozície podľa SA
Ide o súčet {0240,0030} a {0250,0030}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0230;0040}
|
Podnikateľské subjekty – RWEA – expozície podľa IRB
Ide o súčet {0240,0040} a {0250,0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0240;0010}
|
Finančné podnikateľské subjekty – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči finančným podnikateľským subjektom, na ktoré sa vzťahuje článok 122 CRR.
Na účely vykazovania v LR4 sú finančné podnikateľské subjekty regulované a neregulované podniky, ktoré nie sú inštitúciami uvedenými v {0180;0010} a ktorých hlavným predmetom činnosti je nadobúdanie podielov alebo vykonávanie jednej alebo viacerých činností uvedených v prílohe I k smernici 2013/36/EÚ, ako aj podniky vymedzené v článku 4 ods. 1 bode 27 CRR, ktoré nie sú inštitúciami, na ktoré sa odkazuje v {0180;0010}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0240;0020}
|
Finančné podnikateľské subjekty – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči finančným podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) CRR, ak tieto expozície nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Na účely vykazovania v LR4 sú finančné podnikateľské subjekty regulované a neregulované podniky, ktoré nie sú inštitúciami uvedenými v {0180;0010} a ktorých hlavným predmetom činnosti je nadobúdanie podielov alebo vykonávanie jednej alebo viacerých činností uvedených v prílohe I k smernici 2013/36/EÚ, ako aj podniky vymedzené v článku 4 ods. 1 bode 27 CRR, ktoré nie sú inštitúciami, na ktoré sa odkazuje v {0180;0010}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0240;0030}
|
Finančné podnikateľské subjekty – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči finančným podnikateľským subjektom, na ktoré sa vzťahuje článok 122 CRR.
Na účely vykazovania v LR4 sú finančné podnikateľské subjekty regulované a neregulované podniky, ktoré nie sú inštitúciami uvedenými v {0180;0010} a ktorých hlavným predmetom činnosti je nadobúdanie podielov alebo vykonávanie jednej alebo viacerých činností uvedených v prílohe I k smernici 2013/36/EÚ, ako aj podniky vymedzené v článku 4 ods. 1 bode 27 CRR, ktoré nie sú inštitúciami, na ktoré sa odkazuje v {0180;0010}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0240;0040}
|
Finančné podnikateľské subjekty – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči finančným podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) CRR, ak tieto expozície nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Na účely vykazovania v LR4 sú finančné podnikateľské subjekty regulované a neregulované podniky, ktoré nie sú inštitúciami uvedenými v {0180;0010} a ktorých hlavným predmetom činnosti je nadobúdanie podielov alebo vykonávanie jednej alebo viacerých činností uvedených v prílohe I k smernici 2013/36/EÚ, ako aj podniky vymedzené v článku 4 ods. 1 bode 27 CRR, ktoré nie sú inštitúciami, na ktoré sa odkazuje v {0180;0010}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0250;0010}
|
Nefinančné podnikateľské subjekty – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči nefinančným podnikateľským subjektom, na ktoré sa vzťahuje článok 122 CRR.
Ide o súčet {0260,0010} a {0270,0010}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0250;0020}
|
Nefinančné podnikateľské subjekty – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči nefinančným podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) CRR, ak tieto expozície nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Ide o súčet {0260,0020} a {0270,0020}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0250;0030}
|
Nefinančné podnikateľské subjekty – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči nefinančným podnikateľským subjektom, na ktoré sa vzťahuje článok 122 CRR.
Ide o súčet {0260,0030} a {0270,0030}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0250;0040}
|
Nefinančné podnikateľské subjekty – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči nefinančným podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) CRR, ak tieto expozície nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Ide o súčet {0260,0040} a {0270,0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0260;0010}
|
Expozície voči MSP – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči podnikateľským subjektom vo forme malých a stredných podnikov, na ktoré sa vzťahuje článok 122 CRR.
Na účely tejto bunky použijú inštitúcie pojem ‚malý a stredný podnik‘, ako je vymedzený v článku 501 ods. 2 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0260;0020}
|
Expozície voči MSP – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) CRR, ak tieto expozície sú expozíciami voči malým a stredným podnikom a nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Na účely tejto bunky použijú inštitúcie pojem ‚malý a stredný podnik‘, ako je vymedzený v článku 501 ods. 2 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0260;0030}
|
Expozície voči MSP – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči podnikateľským subjektom vo forme malých a stredných podnikov, na ktoré sa vzťahuje článok 122 CRR.
Na účely tejto bunky použijú inštitúcie pojem ‚malý a stredný podnik‘, ako je vymedzený v článku 501 ods. 2 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0260;0040}
|
Expozície voči MSP – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) CRR, ak tieto expozície sú expozíciami voči malým a stredným podnikom a nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR.
Na účely tejto bunky použijú inštitúcie pojem ‚malý a stredný podnik‘, ako je vymedzený v článku 501 ods. 2 písm. b) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0270;0010}
|
Expozície iné než expozície voči MSP – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči podnikateľským subjektom, na ktoré sa vzťahuje článok 122 CRR a ktoré sa nevykazujú v {0230;0040} a {0250;0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0270;0020}
|
Expozície iné než expozície voči MSP – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) CRR, ak tieto expozície nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR a ktoré sa nevykazujú v {0230;0040} a {0250;0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0270;0030}
|
Expozície iné než expozície voči MSP – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči podnikateľským subjektom, na ktoré sa vzťahuje článok 122 CRR a ktoré sa nevykazujú v {0230;0040} a {0250;0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0270;0040}
|
Expozície iné než expozície voči MSP – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči podnikateľským subjektom podľa článku 147 ods. 2 písm. c) CRR, ak tieto expozície nie sú zabezpečené hypotékami na nehnuteľný majetok v súlade s článkom 199 ods. 1 písm. a) CRR a ktoré sa nevykazujú v {0230;0040} a {0250;0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0280;0010}
|
Expozície v stave zlyhania – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Inštitúcie vykazujú hodnotu expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA v stave zlyhania, a vzťahuje sa teda na ne článok 127 CRR.
|
|
{0280;0020}
|
Expozície v stave zlyhania – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Inštitúcie vykazujú hodnotu expozície ukazovateľa finančnej páky aktív zaradených do tried expozícií uvedených v článku 147 ods. 2 CRR, ak došlo k zlyhaniu v súlade s článkom 178 CRR.
|
|
{0280;0030}
|
Expozície v stave zlyhania – RWEA – expozície podľa SA
Inštitúcie vykazujú hodnotu rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami v stave zlyhania, a vzťahuje sa teda na ne článok 127 CRR.
|
|
{0280;0040}
|
Expozície v stave zlyhania – RWEA – expozície podľa IRB
Inštitúcie vykazujú hodnotu rizikovo váženej expozície aktív zaradených do tried expozícií uvedených v článku 147 ods. 2 CRR, ak došlo k zlyhaniu v súlade s článkom 178 CRR.
|
|
{0290;0010}
|
Iné expozície – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív zaradených do tried expozícií uvedených v článku 112 písm. k), m), n), o), p) a q) CRR.
Inštitúcie vykazujú aktíva, ktoré sú odpočítané od vlastných zdrojov (napr. nehmotné aktíva), avšak nedajú sa sem zaradiť inak, aj keď také zatriedenie sa nevyžaduje na určenie požiadaviek na vlastné zdroje založené na riziku v stĺpcoch {*; 0030} a {*; 0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0290;0020}
|
Iné expozície – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív zaradených do tried expozícií uvedených v článku 147 ods. 2 písm. e), f) a g) CRR.
Inštitúcie vykazujú aktíva, ktoré sú odpočítané od vlastných zdrojov (napr. nehmotné aktíva), avšak nedajú sa sem zaradiť inak, aj keď také zatriedenie sa nevyžaduje na určenie požiadaviek na vlastné zdroje založené na riziku v stĺpcoch {*; 0030} a {*; 0040}.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0290;0030}
|
Iné expozície – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív zaradených do tried expozícií uvedených v článku 112 písm. k), m), n), o), p) a q) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0290;0040}
|
Iné expozície – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív zaradených do tried expozícií uvedených v článku 147 ods. 2 písm. e), f) a g) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0300;0010}
|
Z čoho: sekuritizačné expozície – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči sekuritizáciám, na ktoré sa vzťahuje článok 112 písm. m) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0300;0020}
|
Z čoho: sekuritizačné expozície – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči sekuritizáciám a vzťahuje sa na ne článok 147 ods. 2 písm. f) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0300;0030}
|
Z čoho: sekuritizačné expozície – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa SA voči sekuritizáciám, na ktoré sa vzťahuje článok 112 písm. m) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0300;0040}
|
Z čoho: sekuritizačné expozície – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície aktív, ktoré sú expozíciami podľa IRB voči sekuritizáciám a vzťahuje sa na ne článok 147 ods. 2 písm. f) CRR.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0310;0010}
|
Obchodné financovanie (doplňujúca položka) – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky súvahových položiek týkajúcich sa poskytovania úverov vývozcovi alebo dovozcovi tovarov alebo služieb prostredníctvom dovozných a vývozných úverov a podobných transakcií.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0310;0020}
|
Obchodné financovanie (doplňujúca položka) – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky súvahových položiek týkajúcich sa poskytovania úverov vývozcovi alebo dovozcovi tovarov alebo služieb prostredníctvom dovozných a vývozných úverov a podobných transakcií.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0310;0030}
|
Obchodné financovanie (doplňujúca položka) – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície súvahových položiek týkajúcich sa poskytovania úverov vývozcovi alebo dovozcovi tovarov alebo služieb prostredníctvom dovozných a vývozných úverov a podobných transakcií.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0310;0040}
|
Obchodné financovanie (doplňujúca položka) – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície súvahových položiek týkajúcich sa poskytovania úverov vývozcovi alebo dovozcovi tovarov alebo služieb prostredníctvom dovozných a vývozných úverov a podobných transakcií.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0320;0010}
|
Z čoho: v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa SA
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky súvahových položiek týkajúcich sa obchodného financovania v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov.
Na účely vykazovania v LR4 sa oficiálna schéma poistenia exportných úverov musí vzťahovať na oficiálnu podporu poskytnutú štátom alebo iným subjektom, ako je agentúra na podporu exportu, okrem iného vo forme priamych úverov/financovania, refinancovania, úrokovej podpory (keď je počas životnosti úveru garantovaná pevná úroková sadzba), financovania pomoci (úvery a granty), poistenia a záruk exportných úverov.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0320;0020}
|
Z čoho: v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov – hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky – expozície podľa IRB
Hodnota expozície ukazovateľa finančnej páky súvahových položiek týkajúcich sa obchodného financovania v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov.
Na účely vykazovania v LR4 sa oficiálna schéma poistenia exportných úverov musí vzťahovať na oficiálnu podporu poskytnutú štátom alebo iným subjektom, ako je agentúra na podporu exportu, okrem iného vo forme priamych úverov/financovania, refinancovania, úrokovej podpory (keď je počas životnosti úveru garantovaná pevná úroková sadzba), financovania pomoci (úvery a granty), poistenia a záruk exportných úverov.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
|
{0320;0030}
|
Z čoho: v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov – RWEA – expozície podľa SA
Hodnota rizikovo váženej expozície súvahových položiek týkajúcich sa obchodného financovania v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov.
Na účely vykazovania v LR4 sa oficiálna schéma poistenia exportných úverov musí vzťahovať na oficiálnu podporu poskytnutú štátom alebo iným subjektom, ako je agentúra na podporu exportu, okrem iného vo forme priamych úverov/financovania, refinancovania, úrokovej podpory (keď je počas životnosti úveru garantovaná pevná úroková sadzba), financovania pomoci (úvery a granty), poistenia a záruk exportných úverov.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa SA.
|
|
{0320;0040}
|
Z čoho: v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov – RWEA – expozície podľa IRB
Hodnota rizikovo váženej expozície súvahových položiek týkajúcich sa obchodného financovania v rámci oficiálnej schémy poistenia exportných úverov.
Na účely vykazovania v LR4 sa oficiálna schéma poistenia exportných úverov musí vzťahovať na oficiálnu podporu poskytnutú štátom alebo iným subjektom, ako je agentúra na podporu exportu, okrem iného vo forme priamych úverov/financovania, refinancovania, úrokovej podpory (keď je počas životnosti úveru garantovaná pevná úroková sadzba), financovania pomoci (úvery a granty), poistenia a záruk exportných úverov.
Inštitúcie vykazujú hodnoty po odpočítaní zlyhaných expozícií podľa IRB.
|
6.
C 44.00 – Všeobecné informácie (LR5)
28. Tu sa zhromažďujú doplňujúce informácie na účely kategorizácie činností inštitúcie a regulatórnych možností, ktoré si inštitúcia zvolila.
|
Riadok a stĺpec
|
Pokyny
|
|
{0010;0010}
|
Podniková štruktúra inštitúcie
Inštitúcia klasifikuje svoju podnikovú štruktúru v súlade s týmito kategóriami:
— vzájomná spoločnosť/družstvo,
— ostatné spoločnosti iné ako akciové.
|
|
{0020;0010}
|
Zaobchádzanie s derivátmi
Inštitúcia spresní regulatórne zaobchádzanie s derivátmi v súlade s týmito kategóriami:
— štandardizovaný prístup pre kreditné riziko protistrany (SA-CCR);
— zjednodušený štandardizovaný prístup ku kreditnému riziku protistrany;
— metóda pôvodnej expozície.
|
|
{0040;0010}
|
Druh inštitúcie
Inštitúcia uvádza, do ktorej z týchto kategórií patrí:
— univerzálne bankovníctvo (retailové/komerčné a investičné bankovníctvo),
— retailové/komerčné bankovníctvo,
— investičné bankovníctvo,
— špecializovaný veriteľ,
— verejné rozvojové úverové inštitúcie;
|
|
{0070;0010}
|
Inštitúcia s útvarom pre verejný rozvoj
Inštitúcie, ktoré nie sú verejnými rozvojovými úverovými inštitúciami, uvedú, či majú útvar pre verejný rozvoj.
|
|
{0080;0010},
{00090;0010},
{0100;0010}
|
Subjekt, ktorý je ručiteľom verejnej rozvojovej úverovej inštitúcie/útvaru v súlade s článkom 429a ods. 2 písm. d) CRR: ústredná vláda, regionálna vláda, miestny orgán
Inštitúcie, ktoré sú buď verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou alebo majú útvar pre verejný rozvoj, vykazujú, či sú zaručené ústrednou vládou, regionálnou vládou alebo miestnym orgánom.
Inštitúcie uvedú v riadku zodpovedajúcom príslušnému typu (typom) poskytovateľa zabezpečenia ‚TRUE‘, v opačnom prípade uvedú ‚FALSE‘.
|
|
{0080;0010}
|
Ústredná vláda, ktorá je ručiteľom verejnej rozvojovej úverovej inštitúcie/útvaru
|
|
{0090;0010}
|
Regionálna vláda, ktorá je ručiteľom verejnej rozvojovej úverovej inštitúcie/útvaru
|
|
{0100;0010}
|
Miestny orgán, ktorý je ručiteľom verejnej rozvojovej úverovej inštitúcie/útvaru
|
|
{0110;0010};
{0120;0010};
{0130;0010}
|
Druh prijatej záruky v súlade s článkom 429a ods. 2 písm. d) CRR
Inštitúcie, ktoré sú buď verejnou rozvojovou úverovou inštitúciou alebo majú útvar pre verejný rozvoj, vykazujú druh prijatého zabezpečenia.
Inštitúcie uvedú v riadku zodpovedajúcom príslušnému typu (typom) zabezpečenia ‚TRUE‘, v opačnom prípade uvedú „FALSE“.
|
|
{0110;0010}
|
Povinnosť chrániť životaschopnosť úverových inštitúcií
|
|
{0120;0010}
|
Priame zaručenie požiadaviek na vlastné zdroje úverových inštitúcií, požiadaviek na financovanie alebo poskytnutých podporných úverov
|
|
{0130;0010}
|
Nepriame zaručenie požiadaviek na vlastné zdroje úverových inštitúcií, požiadaviek na financovanie alebo poskytnutých podporných úverov
|
7.
C 48.00 Volatilita ukazovateľa finančnej páky (LR6)
29. Informácie sa zhromažďujú na účely monitorovania volatility ukazovateľa finančnej páky. Informácie sa vykazujú len podľa veľkých inštitúcií.
8.
C 48.01 Volatilita ukazovateľa finančnej páky: priemerná hodnota za vykazované obdobie
|
Riadok a stĺpec
|
Pokyny
|
|
{0010;0010}
|
Priemerná hodnota za vykazované obdobie – hodnota expozície SFT
Inštitúcie vykazujú priemer denných hodnôt vykazovaného štvrťroka pre hodnoty expozície SFT po odpočítaní vyňatej časti obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách zúčtovávaných klientom v zmysle vymedzenia v riadkoch 0010 a 0050 vzoru C47.00.
|
|
{0010;0020}
|
Priemerná hodnota za vykazované obdobie – úpravy o SFT na základe účtovania predajov
Inštitúcie vykazujú priemer denných hodnôt vykazovaného štvrťroka, pokiaľ ide o úpravy o SFT na základe účtovania predajov v zmysle vymedzenia v riadku 0230 vzoru C47.00.
|
9.
C 48.02 Volatilita ukazovateľa finančnej páky: denné hodnoty za vykazované obdobie
30. Vykazujú sa denné hodnoty za štvrťrok.
|
Riadok a stĺpec
|
Pokyny
|
|
{0010;0010}
|
Referenčný dátum v rámci vykazovaného obdobia
Inštitúcie vykazujú dátum, na ktorý sa vykázaná denná hodnota vzťahuje. Vykazuje sa každý deň vykazovaného štvrťroka.
|
|
{0010;0020}
|
Hodnota expozície SFT
Inštitúcie vykazujú denné hodnoty vykazovaného štvrťroka pre hodnoty expozície SFT po odpočítaní vyňatej časti obchodných expozícií voči centrálnej protistrane pri transakciách zúčtovávaných klientom, ako sa uvádza v riadkoch 0010 a 0050 vzoru C47.00.
|
|
{0010;0030}
|
Úpravy o SFT na základe účtovania predajov
Inštitúcie vykazujú denné hodnoty vykazovaného štvrťroka, pokiaľ ide o úpravy o SFT na základe účtovania predajov v zmysle vymedzenia v riadku 0230 vzoru C47.00.
|
1. Prehľad
1.1 Odkazy
1.2 Identifikované požiadavky
1.3 Súvisiace štandardy
2. Identifikované požiadavky
Požiadavky
| Zdroj |
Požiadavka |
3. Súvisiace štandardy
Štandardy
| Zdroj |
Požiadavka |
- Builddate: 01.09.2024 00:00:00 -Doknr: CELEX:32021R0451
- EULAW_FR -
EULAW_FR
|