|
|
Összeg
|
Standard előírt stabil forrásellátottsági tényező
|
Alkalmazandó előírt stabil forrásellátottsági tényező
|
Előírt stabil források
|
|
Nem magas minőségű likvid eszközök lejárat szerint
|
Magas minőségű likvid eszközök
|
Nem magas minőségű likvid eszközök lejárat szerint
|
Magas minőségű likvid eszközök
|
Nem magas minőségű likvid eszközök lejárat szerint
|
Magas minőségű likvid eszközök
|
|
< 6 hónap
|
≥ 6 hónaptól <1 évig
|
≥ 1 év
|
< 6 hónap
|
≥ 6 hónaptól <1 évig
|
≥ 1 év
|
< 6 hónap
|
≥ 6 hónaptól <1 évig
|
≥ 1 év
|
|
Sor
|
Azonosító
|
Tétel
|
0010
|
0020
|
0030
|
0040
|
0050
|
0060
|
0070
|
0080
|
0090
|
0100
|
0110
|
0120
|
0130
|
|
0010
|
1
|
ELŐÍRT STABIL FORRÁSOK
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0020
|
1.1
|
Előírt stabil források központi banki eszközökből
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0030
|
1.1.1
|
készpénz, tartalékok és magas minőségű likvid eszköznek minősülő, központi bankokkal szembeni kitettségek
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0040
|
1.1.1.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
0050
|
1.1.1.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
50 %
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0060
|
1.1.1.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0070
|
1.1.2
|
egyéb, nem magas minőségű likvid eszköznek minősülő központi banki kitettségek
|
|
|
|
|
0 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0080
|
1.2
|
Előírt stabil források likvid eszközökből
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0090
|
1.2.1
|
0 %-os LCR-haircutra jogosult 1. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0100
|
1.2.1.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
0110
|
1.2.1.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0120
|
1.2.1.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0130
|
1.2.2
|
5 %-os LCR-haircutra jogosult 1. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0140
|
1.2.2.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
5 %
|
|
|
|
|
|
|
0150
|
1.2.2.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0160
|
1.2.2.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0170
|
1.2.3
|
7 %-os LCR-haircutra jogosult 1. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0180
|
1.2.3.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
7 %
|
|
|
|
|
|
|
0190
|
1.2.3.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0200
|
1.2.3.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0210
|
1.2.4
|
12 %-os LCR-haircutra jogosult 1. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0220
|
1.2.4.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
12 %
|
|
|
|
|
|
|
0230
|
1.2.4.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0240
|
1.2.4.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0250
|
1.2.5
|
15 %-os LCR-haircutra jogosult 2A. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0260
|
1.2.5.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
15 %
|
|
|
|
|
|
|
0270
|
1.2.5.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0280
|
1.2.5.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0290
|
1.2.6
|
20 %-os LCR-haircutra jogosult 2A. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0300
|
1.2.6.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
20 %
|
|
|
|
|
|
|
0310
|
1.2.6.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0320
|
1.2.6.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0330
|
1.2.7
|
25 %-os LCR-haircutra jogosult 2B. szintű értékpapírosítások
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0340
|
1.2.7.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
25 %
|
|
|
|
|
|
|
0350
|
1.2.7.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0360
|
1.2.7.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0370
|
1.2.8
|
30 %-os LCR-haircutra jogosult 2B. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0380
|
1.2.8.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
30 %
|
|
|
|
|
|
|
0390
|
1.2.8.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0400
|
1.2.8.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0410
|
1.2.9
|
35 %-os LCR-haircutra jogosult 2B. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0420
|
1.2.9.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
35 %
|
|
|
|
|
|
|
0430
|
1.2.9.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0440
|
1.2.9.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0450
|
1.2.10
|
40 %-os LCR-haircutra jogosult 2B. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0460
|
1.2.10.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
40 %
|
|
|
|
|
|
|
0470
|
1.2.10.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0480
|
1.2.10.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0490
|
1.2.11
|
50 %-os LCR-haircutra jogosult 2B. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0500
|
1.2.11.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0510
|
1.2.11.2
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0520
|
1.2.12
|
55 %-os LCR-haircutra jogosult 2B. szintű eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0530
|
1.2.12.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
55 %
|
|
|
|
|
|
|
0540
|
1.2.12.2
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0550
|
1.2.13
|
fedezeti alapban lévő, legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt magas minőségű likvid eszközök
|
|
|
|
|
|
|
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
0560
|
1.3
|
Előírt stabil források a likvid eszközöktől eltérő értékpapírokból
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0570
|
1.3.1
|
nem magas minőségű likvid eszköznek minősülő értékpapírok és tőzsdén kereskedett részvények
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0580
|
1.3.1.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0590
|
1.3.1.2
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0600
|
1.3.2
|
nem magas minőségű likvid eszköznek minősülő nem tőzsdén kereskedett részvények
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0610
|
1.3.3
|
fedezeti alapban lévő, legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt nem magas minőségű likvid eszköznek minősülő értékpapírok
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0620
|
1.4
|
Előírt stabil források hitelekből
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0630
|
1.4.1
|
operatív betétek
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0640
|
1.4.2
|
pénzügyi ügyfelekkel kötött értékpapír-finanszírozási ügyletek
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0650
|
1.4.2.1
|
0 %-os LCR-haircutra jogosult 1. szintű eszközökkel fedezett
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0660
|
1.4.2.1.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
0 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0670
|
1.4.2.1.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0680
|
1.4.2.1.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0690
|
1.4.2.2
|
egyéb eszközökkel fedezett
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0700
|
1.4.2.2.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
5 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0710
|
1.4.2.2.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0720
|
1.4.2.2.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0730
|
1.4.3
|
pénzügyi ügyfeleknek nyújtott egyéb hitelek és előlegek
|
|
|
|
|
10 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0740
|
1.4.4
|
fedezeti alapban lévő, legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt eszközök
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0750
|
1.4.5
|
a központi bankoktól eltérő nem pénzügyi ügyfeleknek nyújtott hitelek, ha ezek a hitelek legfeljebb 35 %-os kockázati súlyt kapnak
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0760
|
1.4.5.0.1
|
ebből: lakóingatlant terhelő jelzálog
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0770
|
1.4.5.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint hat hónap hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
65 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0780
|
1.4.5.2
|
legalább hat hónap, de kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
65 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0790
|
1.4.5.3
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0800
|
1.4.6
|
a központi bankoktól eltérő nem pénzügyi ügyfeleknek nyújtott egyéb hitelek
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0810
|
1.4.6.0.1
|
ebből: lakóingatlant terhelő jelzálog
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0820
|
1.4.6.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0830
|
1.4.6.2
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0840
|
1.4.7
|
mérlegen belüli, kereskedelemfinanszírozással kapcsolatos termékek
|
|
|
|
|
10 %
|
50 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0850
|
1.5
|
Előírt stabil források kölcsönösen függő eszközökből
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0860
|
1.5.1
|
központosított szabályozott megtakarítások
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0870
|
1.5.2
|
kedvezményes kölcsönök, valamint hitelkeretek és likviditási hitelkeretek
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0880
|
1.5.3
|
jogosult fedezett kötvények
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0890
|
1.5.4
|
származtatott ügyletekkel kapcsolatos ügyfélklíring-tevékenységek
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0900
|
1.5.5
|
egyéb
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0910
|
1.6
|
Előírt stabil források csoporton vagy intézményvédelmi rendszeren belüli eszközökből, ha kedvezményes kezelés alá tartoznak
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0920
|
1.7
|
Előírt stabil források származtatott ügyletekből
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0930
|
1.7.1
|
származtatott kötelezettségekre vonatkozó előírt stabil források
|
|
|
|
|
5 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0940
|
1.7.2
|
NSFR származtatott eszközök
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0950
|
1.7.3
|
nyújtott alapletét
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
0960
|
1.8
|
Előírt stabil források központi szerződő fél garanciaalapjához adott hozzájárulásokból
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
0970
|
1.9
|
Előírt stabil források egyéb eszközökből
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0980
|
1.9.1
|
fizikailag kereskedett áruk
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0990
|
1.9.1.1
|
meg nem terhelt vagy kevesebb mint egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1000
|
1.9.1.2
|
legalább egy év hátralévő futamidőre megterhelt
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1010
|
1.9.2
|
kötési időpont szerinti követelések
|
|
|
|
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1020
|
1.9.3
|
nemteljesítő eszközök
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1030
|
1.9.4
|
egyéb eszközök
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1040
|
1.10
|
Előírt stabil források mérlegen kívüli tételekből
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1050
|
1.10.1
|
folyósítási kötelezettséggel járó keretek csoporton vagy intézményvédelmi rendszeren belül, ha kedvezményes kezelés alá tartoznak
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1060
|
1.10.2
|
folyósítási kötelezettséggel járó keretek
|
|
|
|
|
5 %
|
5 %
|
5 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1070
|
1.10.3
|
mérlegen kívüli, kereskedelemfinanszírozási tételek
|
|
|
|
|
5 %
|
7.5 %
|
10 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1080
|
1.10.4
|
nemteljesítő mérlegen kívüli tételek
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1090
|
1.10.5
|
egyéb mérlegen kívüli kitettségek, amelyekre az illetékes hatóság előírt stabil forrásellátottsági tényezőket határozott meg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|