|
|
Bedrag
|
Standaard-VSF-factor
|
Toepasselijke VSF-factor
|
Vereiste stabiele financiering
|
|
Niet-LAHK per looptijd
|
LAHK
|
Niet-LAHK per looptijd
|
LAHK
|
Niet-LAHK per looptijd
|
LAHK
|
|
< 6 maanden
|
≥ 6 maanden tot < 1 jaar
|
≥ 1 jaar
|
< 6 maanden
|
≥ 6 maanden tot < 1 jaar
|
≥ 1 jaar
|
< 6 maanden
|
≥ 6 maanden tot < 1 jaar
|
≥ 1 jaar
|
|
Rij
|
ID
|
Post
|
0010
|
0020
|
0030
|
0040
|
0050
|
0060
|
0070
|
0080
|
0090
|
0100
|
0110
|
0120
|
0130
|
|
0010
|
1
|
VEREISTE STABIELE FINANCIERING
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0020
|
1.1
|
VSF uit activa van centrale banken
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0030
|
1.1.1
|
contanten en reserves aangehouden bij en LAHK-blootstellingen met betrekking tot centrale banken
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0040
|
1.1.1.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
0050
|
1.1.1.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
50 %
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0060
|
1.1.1.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0070
|
1.1.2
|
overige niet-LAHK blootstellingen met betrekking tot centrale banken
|
|
|
|
|
0 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0080
|
1.2
|
VSF uit liquide activa
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0090
|
1.2.1
|
activa van niveau 1 die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0100
|
1.2.1.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
0110
|
1.2.1.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0120
|
1.2.1.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0130
|
1.2.2
|
activa van niveau 1 die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 5 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0140
|
1.2.2.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
5 %
|
|
|
|
|
|
|
0150
|
1.2.2.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0160
|
1.2.2.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0170
|
1.2.3
|
activa van niveau 1 die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 7 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0180
|
1.2.3.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
7 %
|
|
|
|
|
|
|
0190
|
1.2.3.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0200
|
1.2.3.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0210
|
1.2.4
|
activa van niveau 1 die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 12 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0220
|
1.2.4.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
12 %
|
|
|
|
|
|
|
0230
|
1.2.4.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0240
|
1.2.4.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0250
|
1.2.5
|
activa van niveau 2A die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 15 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0260
|
1.2.5.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
15 %
|
|
|
|
|
|
|
0270
|
1.2.5.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0280
|
1.2.5.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0290
|
1.2.6
|
activa van niveau 2A die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 20 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0300
|
1.2.6.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
20 %
|
|
|
|
|
|
|
0310
|
1.2.6.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0320
|
1.2.6.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0330
|
1.2.7
|
securitisaties van niveau 2B die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 25 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0340
|
1.2.7.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
25 %
|
|
|
|
|
|
|
0350
|
1.2.7.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0360
|
1.2.7.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0370
|
1.2.8
|
activa van niveau 2B die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 30 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0380
|
1.2.8.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
30 %
|
|
|
|
|
|
|
0390
|
1.2.8.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0400
|
1.2.8.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0410
|
1.2.9
|
activa van niveau 2B die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 35 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0420
|
1.2.9.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
35 %
|
|
|
|
|
|
|
0430
|
1.2.9.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0440
|
1.2.9.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0450
|
1.2.10
|
activa van niveau 2B die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 40 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0460
|
1.2.10.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
|
|
|
40 %
|
|
|
|
|
|
|
0470
|
1.2.10.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0480
|
1.2.10.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0490
|
1.2.11
|
activa van niveau 2B die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 50 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0500
|
1.2.11.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0510
|
1.2.11.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0520
|
1.2.12
|
activa van niveau 2B die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 55 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0530
|
1.2.12.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
|
55 %
|
|
|
|
|
|
|
0540
|
1.2.12.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0550
|
1.2.13
|
voor een resterende looptijd van één jaar of meer bezwaarde LAHK in een dekkingspool
|
|
|
|
|
|
|
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
0560
|
1.3
|
VSF uit andere effecten dan liquide activa
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0570
|
1.3.1
|
niet-LAHK effecten en beursverhandelde aandelen
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0580
|
1.3.1.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan één jaar
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0590
|
1.3.1.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0600
|
1.3.2
|
niet-LAHK niet-beursverhandelde aandelen
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0610
|
1.3.3
|
voor een resterende looptijd van één jaar of meer bezwaarde niet-LAHK effecten in een dekkingspool
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0620
|
1.4
|
VSF uit leningen
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0630
|
1.4.1
|
operationele deposito’s
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0640
|
1.4.2
|
effectenfinancieringstransacties met financiële cliënten
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0650
|
1.4.2.1
|
gedekt door activa van niveau 1 die in aanmerking komen voor een reductiefactor voor de liquiditeitsdekkingsratio van 0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0660
|
1.4.2.1.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
0 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0670
|
1.4.2.1.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0680
|
1.4.2.1.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0690
|
1.4.2.2
|
gedekt door andere activa
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0700
|
1.4.2.2.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
5 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0710
|
1.4.2.2.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0720
|
1.4.2.2.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0730
|
1.4.3
|
overige leningen en voorschotten aan financiële cliënten
|
|
|
|
|
10 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0740
|
1.4.4
|
voor een resterende looptijd van één jaar of meer bezwaarde activa in een dekkingspool
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0750
|
1.4.5
|
leningen aan andere niet-financiële cliënten dan centrale banken, indien aan die leningen een risicogewicht van 35 % of minder wordt toegekend
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0760
|
1.4.5.0.1
|
waarvan hypotheken op niet-zakelijk onroerend goed
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0770
|
1.4.5.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan zes maanden
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
65 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0780
|
1.4.5.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van ten minste zes maanden maar minder dan één jaar
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
65 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0790
|
1.4.5.3
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0800
|
1.4.6
|
overige leningen aan andere niet-financiële cliënten dan centrale banken
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0810
|
1.4.6.0.1
|
waarvan hypotheken op niet-zakelijk onroerend goed
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0820
|
1.4.6.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan één jaar
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0830
|
1.4.6.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0840
|
1.4.7
|
met handelsfinanciering binnen de balanstelling verband houdende producten
|
|
|
|
|
10 %
|
50 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0850
|
1.5
|
VSF uit onderling afhankelijke activa
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0860
|
1.5.1
|
gecentraliseerde gereglementeerde spaargelden
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0870
|
1.5.2
|
stimuleringsleningen en krediet- en liquiditeitsfaciliteiten
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0880
|
1.5.3
|
in aanmerking komende gedekte obligaties
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0890
|
1.5.4
|
activiteiten inzake clearing voor cliënten van derivaten
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0900
|
1.5.5
|
overige
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0910
|
1.6
|
VSF uit activa binnen een groep of binnen een institutioneel protectiestelsel als een preferentiële behandeling van toepassing is
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0920
|
1.7
|
VSF uit derivaten
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0930
|
1.7.1
|
vereiste stabiele financiering voor derivatenverplichtingen
|
|
|
|
|
5 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0940
|
1.7.2
|
NSFR derivatenactiva
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0950
|
1.7.3
|
gestorte initiële marge
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
0960
|
1.8
|
VSF uit bijdragen aan het wanbetalingsfonds van een CTP
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
0970
|
1.9
|
VSF uit andere activa
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0980
|
1.9.1
|
fysiek verhandelde grondstoffen
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0990
|
1.9.1.1
|
onbezwaard of bezwaard voor een resterende looptijd van minder dan één jaar
|
|
|
|
|
|
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1000
|
1.9.1.2
|
bezwaard voor een resterende looptijd van één jaar of meer
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1010
|
1.9.2
|
transactiedatumvorderingen
|
|
|
|
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1020
|
1.9.3
|
niet-renderende activa
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1030
|
1.9.4
|
overige activa
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1040
|
1.10
|
VSF uit posten buiten de balanstelling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1050
|
1.10.1
|
gecommitteerde faciliteiten binnen een groep of binnen een institutioneel protectiestelsel als een preferentiële behandeling van toepassing is
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1060
|
1.10.2
|
gecommitteerde faciliteiten
|
|
|
|
|
5 %
|
5 %
|
5 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1070
|
1.10.3
|
met handelsfinanciering buiten de balanstelling verband houdende posten
|
|
|
|
|
5 %
|
7.5 %
|
10 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1080
|
1.10.4
|
niet-renderende posten buiten de balanstelling
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1090
|
1.10.5
|
overige blootstellingen buiten de balanstelling waarvoor de bevoegde autoriteit VSF-factoren heeft bepaald
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|