+EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2019/1242 (2019. gada 20. jūnijs) par CO 2 emisiju standartu noteikšanu jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem un ar kuru groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 595/2009 un (ES) 2018/956 un Padomes Direktīvu 96/53/EK (Dokuments attiecas uz EEZ)
---+1. pants Priekšmets un mērķis
------+1. pants 1.
------+1. pants 2.
---+2. pants Darbības joma
------+2. pants 1.
------+2. pants 2.
------+2. pants 3.
---+3. pants Definīcijas
---+3.a pants CO2emisiju samazināšanas mērķrādītāji
------+3.a pants 1.
------+3.a pants 2.
------+3.a pants 3.
------+3.a pants 4.
------+3.a pants 5.
---+3.b pants Papildu pasākumi, kuru mērķis ir atbalstīt pārkārtošanos uz bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļiem Savienības tirgū
---+3.c pants Papildu pasākumi, kuru mērķis ir veicināt bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu pieprasījumu Savienības tirgū
---+3.d pants Bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu mērķrādītājs pilsētas autobusiem
------+3.d pants 1.
------+3.d pants 2.
------+3.d pants 3.
---+3.e pants Pilsētas autobusu ilgtspējīgu un noturīgu piegādes ķēžu nodrošināšana, izmantojot publiskā iepirkuma procedūras
------+3.e pants 1.
------+3.e pants 2.
------+3.e pants 3.
---+4. pants Ražotāja vidējās īpatnējās CO2emisijas
---+5. pants Bezemisiju un mazemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļi
------+5. pants 1.
------+5. pants 2.
------+5. pants 3.
------+5. pants 4.
---+6. pants Ražotāja īpatnējo CO2emisiju mērķrādītāji
---+6.a pants Lielas noslodzes transportlīdzekļu pārvietojumi starp ražotājiem
------+6.a pants 1.
------+6.a pants 2.
---+6.b pants Atbrīvojums, ko piemēro ražotājiem, kuri ražo nedaudzus lielas noslodzes transportlīdzekļus
------+6.b pants 1.
------+6.b pants 2.
------+6.b pants 3.
------+6.b pants 4.
------+6.b pants 5.
------+6.b pants 6.
---+7. pants Emisijas kredītvienības un emisijas parādvienības
------+7. pants 1.
------+7. pants 2.
---+7.a pants Lielas noslodzes transportlīdzekļu attiecināšana uz ražotāju
---+7.b pants M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu vidējo īpatnējo CO2emisiju aprēķināšana
---+8. pants Atbilstība īpatnējo CO2emisiju mērķrādītājiem
------+8. pants 1.
------+8. pants 2.
------+8. pants 3.
------+8. pants 4.
---+9. pants Monitoringa datu verifikācija
------+9. pants 1.
------+9. pants 2.
------+9. pants 3.
---+10. pants Atsauces CO2emisiju novērtēšana
------+10. pants 1.
------+10. pants 2.
---+11. pants Datu un ražotāja rezultātu publicēšana
------+11. pants 1.
------+11. pants 2.
------+11. pants 3.
---+12. pants Reālās CO2emisijas un energopatēriņš
------+12. pants 1.
------+12. pants 2.
------+12. pants 3.
------+12. pants 4.
---+13. pants Ekspluatācijā esošo lielas noslodzes transportlīdzekļu CO2emisiju verifikācija
------+13. pants 1.
------+13. pants 2.
------+13. pants 3.
------+13. pants 4.
---+13.a pants Dalībvalstu veiktais monitorings un ziņošana
------+13.a pants 1.
------+13.a pants 2.
------+13.a pants 3.
------+13.a pants 4.
---+13.b pants Ziņošana, ko veic ražotāji vai citas vienības, kuras ir atbildīgas par lielas noslodzes transportlīdzekļu CO2emisiju noteikšanu
------+13.b pants 1.
------+13.b pants 2.
------+13.b pants 3.
---+13.c pants Centrāls lielas noslodzes transportlīdzekļu datu reģistrs
------+13.c pants 1.
------+13.c pants 2.
---+13.d pants Uz ceļa veiktu verifikācijas testu rezultātu monitorings
------+13.d pants 1.
------+13.d pants 2.
---+13.e pants Datu kvalitāte
------+13.e pants 1.
------+13.e pants 2.
------+13.e pants 3.
------+13.e pants 4.
---+13.f pants Administratīvie naudas sodi
------+13.f pants 1.
------+13.f pants 2.
------+13.f pants 3.
---+14. pants Grozījumi I, IV un V pielikumā
------+14. pants 1.
------+14. pants 2.
------+14. pants 3.
---+15. pants Pārskatīšana
------+15. pants 1.
------+15. pants 2.
---+16. pants Komiteju procedūra
------+16. pants 1.
------+16. pants 2.
------+16. pants 3.
---+17. pants Deleģēto pilnvaru īstenošana
------+17. pants 1.
------+17. pants 2.
------+17. pants 3.
------+17. pants 4.
------+17. pants 5.
------+17. pants 6.
---+18. pants Grozījumi Regulā (EK) Nr. 595/2009
---+19. pants Grozījumi Regulā (ES) 2018/956
---+20. pants Grozījumi Direktīvā 96/53/EK
---+21. pants Stāšanās spēkā
---+I PIELIKUMS Vidējās īpatnējās CO2emisijas, īpatnējo CO2emisiju mērķrādītāji un pārsniegtās CO2emisijas
---+II PIELIKUMS Koriģēšanas procedūras, kas minētas 11. pantā
---+III PIELIKUMS Jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu, kā minēts 4. pantā, īpatnējo CO2emisiju normalizēšana
---+IV PIELIKUMS Noteikumi par datiem, kas jāmonitorē un jāziņo, ievērojot 13.a un 13.b pantu
---+V PIELIKUMS Datu ziņošana un pārvaldība, kā noteikts 13.a–13.c pantā
---+VI PIELIKUMS Atbilstības tabula
English - European Union - Environment -

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2019/1242 (2019. gada 20. jūnijs) par CO 2 emisiju standartu noteikšanu jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem un ar kuru groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 595/2009 un (ES) 2018/956 un Padomes Direktīvu 96/53/EK (Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2019/1242

(2019. gada 20. jūnijs)

par CO2 emisiju standartu noteikšanu jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem un ar kuru groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 595/2009 un (ES) 2018/956 un Padomes Direktīvu 96/53/EK

(Dokuments attiecas uz EEZ)

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

1. Pārskats

,
Nosaukums Regulējums
1. pants Priekšmets un mērķis
2. pants Darbības joma
3. pants Definīcijas

3. pants

Definīcijas

Šajā regulā piemēro šādas definīcijas:

▼M1

1) 

“atsauces CO2 emisijas” ir visu jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatnējo CO2 emisiju vidējā vērtība, ko nosaka saskaņā ar I pielikuma 3. punktu, atsauces periodā katrā transportlīdzekļu apakšgrupā;

▼B

2) 

“īpatnējās CO2 emisijas” ir atsevišķa lielas noslodzes transportlīdzekļa CO2 emisijas, kas noteiktas saskaņā ar I pielikuma 2.1. punktu;

3) 

“Y gada pārskata periods” ir periods no Y gada 1. jūlija līdz Y+1 gada 30. jūnijam;

▼M1

3.a) 

“pārskata periods” ir periods no konkrēta gada 1. jūlija līdz nākamā gada 30. jūnijam;

3.b) 

“atsauces periods” ir konkrēta gada pārskata periods, attiecībā uz kuru konkrētai transportlīdzekļu apakšgrupai saskaņā ar šo regulu ir noteikti regulatīvie CO2 emisiju samazināšanas pienākumi;

▼B

4) 

“vidējās īpatnējās CO2 emisijas” ir ražotāja jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatnējo CO2 emisiju vidējā vērtība konkrētā pārskata periodā, kas noteikta saskaņā ar I pielikuma 2.7. punktu;

▼M1

5) 

“īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītājs” ir atsevišķa ražotāja CO2 emisiju mērķrādītājs, ko ik gadu saskaņā ar I pielikuma 4. punktu nosaka iepriekšējam pārskata periodam;

▼B

6) 

“kravas automobilis ar kravas nodalījumu” ir kravas automobilis, kas nav konstruēts un izgatavots puspiekabes vilkšanai;

7) 

“vilcējs” ir vilcēja vienība, kas ir konstruēta un izgatavota tikai vai galvenokārt puspiekabju vilkšanai;

8) 

“transportlīdzekļu apakšgrupa” ir transportlīdzekļu grupa, kura definēta I pielikuma 1. punktā un kurai raksturīgs vienots un atšķirīgs tehnisko kritēriju kopums, kas ir būtisks minēto transportlīdzekļu CO2 emisiju un degvielas patēriņa noteikšanai;

▼M1

9) 

“profesionāls transportlīdzeklis” ir lielas noslodzes transportlīdzeklis, ko paredzēts izmantot īpašu uzdevumu veikšanai un kas saskaņā ar dalībvalstu paziņoto informāciju tā atbilstības sertifikātā atbilst I pielikuma 1.2. punktā noteiktajiem kritērijiem;

10) 

“ražotājs” ir persona vai struktūra, uz kuru saskaņā ar 7.a pantu attiecina noteiktā periodā reģistrētos transportlīdzekļus;

▼M1

10.a) 

“ziņotājs” ir vienība, kas ir atbildīga par datu paziņošanu Komisijai;

▼M1

11) 

“bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzeklis” ir jebkurš no šādiem transportlīdzekļiem:

a) 

lielas noslodzes mehāniskais transportlīdzeklis bez iekšdedzes motora vai ar iekšdedzes motoru, kura CO2 emisijas nepārsniedz 3 g CO2/(t km) vai 1 g CO2/(p km), kā noteikts saskaņā ar Regulas (ES) 2017/2400 9. pantu;

b) 

lielas noslodzes mehāniskais transportlīdzeklis, kuram nav iekšdedzes motora vai kura iekšdedzes motora CO2 emisijas, kas noteiktas saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 595/2009 un tās īstenošanas pasākumiem, nepārsniedz 1 g/kWh, vai kura iekšdedzes motora CO2 emisijas, kas noteiktas saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 715/2007 ( 3 ) un tās īstenošanas pasākumiem, nepārsniedz 1 g/km, ar noteikumu, ka CO2 emisijas nav noteiktas, ievērojot Regulu (ES) 2017/2400;

c) 

piekabe, kura aprīkota ar ierīci, kas aktīvi atbalsta tās piedziņu, un kurai nav iekšdedzes motora vai kuras iekšdedzes motora emisijas, kas noteiktas saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 595/2009 un tās īstenošanas pasākumiem vai saskaņā ar ANO EEK Noteikumiem (EK) Nr. 49, ir mazākas par 1 g CO2/kWh.

12) 

“mazemisiju lielas noslodzes transportlīdzeklis” ir lielas noslodzes transportlīdzeklis, kurš nav bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzeklis un kura īpatnējās CO2 emisijas, kas noteiktas saskaņā ar I pielikuma 2.3.4. punktu, ir mazākas par pusi no visu transportlīdzekļu atsauces CO2 emisijām transportlīdzekļu apakšgrupā, kurai pieder konkrētais lielas noslodzes transportlīdzeklis;

▼B

13) 

“ekspluatācijas profils” ir mērķa ātruma cikla, lietderīgās slodzes vērtības, virsbūves vai piekabes konfigurācijas un attiecīgā gadījumā citu parametru kombinācija, kura atspoguļo transportlīdzekļa konkrēto lietojumu un uz kuras pamata tiek noteiktas lielas noslodzes transportlīdzekļa oficiālās CO2 emisijas un degvielas patēriņš;

14) 

“mērķa ātruma cikls” ir tā transportlīdzekļa ātruma apraksts, ko vadītājs vēlas sasniegt vai kas viņam jāievēro satiksmes apstākļos, kā nobrauktā attāluma funkcija;

15) 

“lietderīgā slodze” ir to preču svars, ko dažādos apstākļos pārvadā ar transportlīdzekli;

▼M1

16) 

“primārais transportlīdzeklis” ir primārais transportlīdzeklis, kā definēts Regulas (ES) 2017/2400 3. panta 22) punktā;

17) 

“lielas noslodzes transportlīdzekļa primārais transportlīdzeklis” ir primārais transportlīdzeklis, kuram ir tipiska virsbūve, ko izmanto simulācijai un kas atbilst lielas noslodzes transportlīdzekļa faktiskajai virsbūvei attiecībā uz tā grīdas (zema/augsta) un stāva (vienstāva/divstāvu) konfigurācijām un attiecīgā gadījumā jebkādiem citiem parametriem;

18) 

“vairākos posmos pabeigts transportlīdzeklis” ir vairākos posmos pabeigts transportlīdzeklis, kā definēts Regulas (ES) 2018/858 3. panta 26) punktā;

19) 

“pabeigts transportlīdzeklis” ir pabeigts transportlīdzeklis, kā definēts Regulas (ES) 2018/858 3. panta 27) punktā;

20) 

“paaugstinātas pārgājības transportlīdzeklis” ir paaugstinātas pārgājības transportlīdzeklis, kā definēts Regulas (ES) 2018/858 I pielikuma A daļas 2.1. punktā;

21) 

“speciālais transportlīdzeklis” ir speciālais transportlīdzeklis, kā definēts Regulas (ES) 2018/858 3. panta 31) punktā;

22) 

“speciālais paaugstinātas pārgājības transportlīdzeklis” ir speciālais paaugstinātas pārgājības transportlīdzeklis, kā definēts Regulas (ES) 2018/858 I pielikuma A daļas 2.3.1. punktā;

23) 

“atbilstības sertifikāts” ir atbilstības sertifikāts, kā definēts Regulas (ES) 2018/858 3. panta 5) punktā;

24) 

“publisks līgums” publiskā iepirkuma procedūru kontekstā, ja vien nav norādīts citādi, ir “publisks līgums”, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2014/24/ES ( 4 ) 2. panta 1. punkta 5) apakšpunktā, “piegādes, būvdarbu un pakalpojumu līgumi”, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2014/25/ES 2. panta 1) punktā ( 5 ), un “koncesijas”, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2014/23/ES ( 6 ) 5. panta 1) punktā;

25) 

“īpaši smaga sastāva kravas automobilis” jeb “EHC kravas automobilis” ir N3 kategorijas lielas noslodzes transportlīdzeklis, kas ir piemērots izmantošanai transportlīdzekļu sastāvā un atbilst visiem turpmāk minētajiem konstruēšanas un izgatavošanas kritērijiem:

a) 

tam ir trīs vai vairāk asis;

b) 

tam ir motors, kura nominālā jauda ir vismaz 400 kW;

c) 

tas ir konstruēts tā, lai sastāva tehniski pieļaujamā maksimālā masa (TPMLM) būtu lielāka par 60 t.

Šajā regulā “saistītu ražotāju grupa” ir ražotājs un ar to saistītie uzņēmumi.

Attiecībā uz ražotājiem “saistīti uzņēmumi” ir:

a) 

uzņēmumi, kuros ražotājam tieši vai netieši ir:

i) 

pilnvaras izmantot vairāk nekā pusi no balsstiesībām;

ii) 

pilnvaras iecelt vairāk nekā pusi no uzņēmuma uzraudzības padomes, valdes vai uzņēmumu juridiski pārstāvošu struktūru locekļiem vai

iii) 

tiesības pārvaldīt uzņēmuma darījumus;

b) 

uzņēmumi, kuriem attiecībā uz ražotāju tieši vai netieši ir a) apakšpunktā minētās tiesības vai pilnvaras;

c) 

uzņēmumi, kuros b) apakšpunktā minētajam uzņēmumam tieši vai netieši ir a) apakšpunktā minētās tiesības vai pilnvaras;

d) 

uzņēmumi, kuros ražotājam kopā ar vienu vai vairākiem a), b) vai c) apakšpunktā minētajiem uzņēmumiem vai kuros diviem vai vairākiem no iepriekš minētajiem uzņēmumiem kopā ir a) apakšpunktā minētās tiesības vai pilnvaras;

e) 

uzņēmumi, kuros a) apakšpunktā minētās tiesības vai pilnvaras kopīgi ir ražotājam vai vienam vai vairākiem ar to saistītajiem uzņēmumiem, kas minēti a)–d) apakšpunktā, un vienai vai vairākām trešām personām.

3.a pants CO2emisiju samazināšanas mērķrādītāji
3.b pants Papildu pasākumi, kuru mērķis ir atbalstīt pārkārtošanos uz bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļiem Savienības tirgū

3.b pants

Papildu pasākumi, kuru mērķis ir atbalstīt pārkārtošanos uz bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļiem Savienības tirgū

Līdz 2025. gada 30. jūnijam Komisija iesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei ziņojumu, kurā apsvērta nepieciešamība atvieglot tādu lielas noslodzes transportlīdzekļu ieviešanu Savienības tirgū, kuri ir pāraprīkoti par bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļiem, tostarp izmantojot saskaņotus noteikumus. Minētajā ziņojumā iekļauj iespēju analīzi un minēto iespēju ietekmi. Attiecīgā gadījumā analīzi papildina ar likumdošanas iniciatīvu vai citu darbību.

3.c pants Papildu pasākumi, kuru mērķis ir veicināt bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu pieprasījumu Savienības tirgū

3.c pants

Papildu pasākumi, kuru mērķis ir veicināt bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu pieprasījumu Savienības tirgū

Līdz 2027. gada 30. jūnijam Komisija iesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei ziņojumu ar analīzi par tādu iniciatīvu iespējamo nepieciešamību un ietekmi, kuru mērķis ir palielināt lielu autoparku operatoru īpašumā vai nomā esošu bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatsvaru. Minētajā ziņojumā Komisija apsver iespējamos risinājumus, kā panākt, lai lielu autoparku operatori iegādātos vai nomātu lielāku skaitu bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu.

3.d pants Bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu mērķrādītājs pilsētas autobusiem
3.e pants Pilsētas autobusu ilgtspējīgu un noturīgu piegādes ķēžu nodrošināšana, izmantojot publiskā iepirkuma procedūras
4. pants Ražotāja vidējās īpatnējās CO2emisijas

4. pants

Ražotāja vidējās īpatnējās CO2 emisijas

▼M1

Sākot ar 2020. gada 1. jūliju un katrā nākamajā pārskata periodā Komisija katram ražotājam nosaka vidējās īpatnējās CO

2

emisijas g/t km par iepriekšējo pārskata periodu, ņemot vērā:

a) 

datus, kas paziņoti par ražotāja jaunajiem lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kuri reģistrēti iepriekšējā pārskata periodā;

b) 

saskaņā ar 5. pantu noteikto bezemisiju un mazemisiju koeficientu; un

c) 

pārskata periodos laikposmā no 2030. gada līdz 2034. gadam jaunus bezemisiju profesionālos transportlīdzekļus, kas ietilpst I pielikuma 1.1.1. punkta darbības jomā.

▼B

Vidējās īpatnējās CO2 emisijas nosaka saskaņā ar I pielikuma 2.7. punktu.

5. pants Bezemisiju un mazemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļi
6. pants Ražotāja īpatnējo CO2emisiju mērķrādītāji

6. pants

Ražotāja īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītāji

2025. gada pārskata periodam un katram nākamajam pārskata periodam Komisija katram ražotājam nosaka iepriekšējā pārskata perioda īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītāju. Minēto mērķrādītāju nosaka saskaņā ar I pielikuma 4.1. punktu.

6.a pants Lielas noslodzes transportlīdzekļu pārvietojumi starp ražotājiem
6.b pants Atbrīvojums, ko piemēro ražotājiem, kuri ražo nedaudzus lielas noslodzes transportlīdzekļus
7. pants Emisijas kredītvienības un emisijas parādvienības
7.a pants Lielas noslodzes transportlīdzekļu attiecināšana uz ražotāju

7.a pants

Lielas noslodzes transportlīdzekļu attiecināšana uz ražotāju

Aprēķinot 4. pantā minētās vidējās īpatnējās CO2 emisijas un 6. pantā minētos īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītājus, konkrētā pārskata periodā reģistrētos lielas noslodzes transportlīdzekļus attiecina uz šādiem ražotājiem:

a) 

N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu gadījumā – uz transportlīdzekļa ražotāju, kas definēts Regulas (ES) 2017/2400 3. panta 4.a) punktā;

b) 

M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu gadījumā – uz primārā transportlīdzekļa ražotāju, kas definēts Regulas (ES) 2017/2400 3. panta 29) punktā;

c) 

O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu gadījumā – uz transportlīdzekļa ražotāju, kas definēts Komisijas Īstenošanas regulas (ES) 2022/1362 ( 8 ) 2. panta 5) punktā.

7.b pants M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu vidējo īpatnējo CO2emisiju aprēķināšana

7.b pants

M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķināšana

M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem piemēro šādus noteikumus:

a) 

ražotāja transportlīdzekļu apakšgrupas vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķināšanai M kategorijas jaunu lielas noslodzes transportlīdzekli ar tā īpatnējām CO2 emisijām kā pabeigtu vai vairākos posmos pabeigtu transportlīdzekli ņem vērā I pielikuma 2.2.2. punktā un neņem vērā minētā pielikuma 2.2.3. punktā;

b) 

atkāpjoties no šā panta a) punkta, pēc 7.a panta b) punktā minētā primārā transportlīdzekļa ražotāja pieprasījuma Komisijai un ievērojot šā panta c) punktā paredzēto nosacījumu, M kategorijas jaunu lielas noslodzes transportlīdzekli ar tā primārā transportlīdzekļa īpatnējām CO2 emisijām ņem vērā I pielikuma 2.2.3. punktā un neņem vērā minētā pielikuma 2.2.2. punktā;

c) 

pieprasījumu atbilstīgi šā panta b) punktam attiecībā uz M kategorijas jaunu lielas noslodzes transportlīdzekli nepieņem, ja primārā transportlīdzekļa ražotājs un Regulas (ES) 2017/2400 3. panta 4.a punktā definētais pabeigtā vai vairākos posmos pabeigtā transportlīdzekļa ražotājs ir saistīti uzņēmumi vai vienas un tās pašas juridiskās personas daļas; iesniegdams šādu pieprasījumu, primārā transportlīdzekļa ražotājs apliecina, ka tie nav saistīti uzņēmumi vai vienas un tās pašas juridiskās personas daļas; tas pēc pieprasījuma sniedz Komisijai apliecinošu informāciju;

d) 

Komisija ar Eiropas Vides aģentūras atbalstu bez kavēšanās elektroniskā formātā dara pieejamus rīkus un procedūras norādījumus, kas vajadzīgi, lai ražotāji varētu iesniegt Komisijai pieprasījumus, kā minēts b) punktā.

8. pants Atbilstība īpatnējo CO2emisiju mērķrādītājiem
9. pants Monitoringa datu verifikācija
10. pants Atsauces CO2emisiju novērtēšana
11. pants Datu un ražotāja rezultātu publicēšana
12. pants Reālās CO2emisijas un energopatēriņš
13. pants Ekspluatācijā esošo lielas noslodzes transportlīdzekļu CO2emisiju verifikācija
13.a pants Dalībvalstu veiktais monitorings un ziņošana
13.b pants Ziņošana, ko veic ražotāji vai citas vienības, kuras ir atbildīgas par lielas noslodzes transportlīdzekļu CO2emisiju noteikšanu
13.c pants Centrāls lielas noslodzes transportlīdzekļu datu reģistrs
13.d pants Uz ceļa veiktu verifikācijas testu rezultātu monitorings
13.e pants Datu kvalitāte
13.f pants Administratīvie naudas sodi
14. pants Grozījumi I, IV un V pielikumā
15. pants Pārskatīšana
16. pants Komiteju procedūra
17. pants Deleģēto pilnvaru īstenošana
18. pants Grozījumi Regulā (EK) Nr. 595/2009

18. pants

Grozījumi Regulā (EK) Nr. 595/2009

Regulu (EK) Nr. 595/2009 groza šādi:

1) 

regulas 2. panta pirmajai daļai pievieno šādu teikumu:

“Šī regula 5.a, 5.b, un 5.c panta vajadzībām attiecas arī uz O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļiem.”;

2) 

iekļauj šādus pantus:

“5.a pants

Īpašas prasības ražotājiem attiecībā uz M2, M3, N2, N3, O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļu ekoloģiskajiem raksturlielumiem

1.  

Ražotāji nodrošina, ka O3 un O4 kategorijas jaunie transportlīdzekļi, kurus pārdod, reģistrē vai nodod ekspluatācijā, atbilst šādām prasībām:

a) 

šo transportlīdzekļu ietekme uz mehānisko transportlīdzekļu CO2 emisijām, degvielas patēriņu, elektroenerģijas patēriņu un bezemisiju braukšanas diapazonu tiek noteikta atbilstīgi 5.c panta a) punktā minētajai metodikai;

b) 

tajos ir uzstādītas iebūvētas ierīces lietderīgās slodzes mērīšanai un reģistrēšanai atbilstīgi 5.c panta b) punktā minētajām prasībām.

2.  
Ražotāji nodrošina, ka jauni M2, M3, N2 un N3 kategorijas transportlīdzekļi, ko pārdod, reģistrē vai nodod ekspluatācijā, ir aprīkoti ar iebūvētām ierīcēm degvielas un/vai enerģijas patēriņa, lietderīgās slodzes un nobraukuma monitoringam un reģistrēšanai saskaņā ar 5.c panta b) punktā minētajām prasībām.

Tie arī nodrošina, ka šo transportlīdzekļu bezemisiju braukšanas diapazons un enerģijas patēriņš tiek noteikti saskaņā ar 5.c panta c) punktā minēto metodiku.

5.b pants

Īpašas prasības dalībvalstīm attiecībā uz M2, M3, N2, N3, O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļu ekoloģiskajiem raksturlielumiem

1.  
Valstu iestādes saskaņā ar 5.c pantā minētajiem īstenošanas pasākumiem atsakās piešķirt EK tipa apstiprinājumu vai valsts tipa apstiprinājumu jauniem M2, M3, N2, N3, O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļu tipiem, kas neatbilst šajos īstenošanas noteikumos noteiktajām prasībām.
2.  
Valstu iestādes saskaņā ar 5.c pantā minētajiem īstenošanas pasākumiem aizliedz pārdot, reģistrēt vai nodot ekspluatācijā jaunus M2, M3, N2, N3, O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļus, kas neatbilst šajos īstenošanas noteikumos noteiktajām prasībām.

5.c pants

Pasākumi, lai noteiktu dažus M2, M3, N2, N3, O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļu ekoloģiskos raksturlielumus

Komisija līdz 2021. gada 31. decembrim ar īstenošanas aktiem pieņem šādus pasākumus:

a) 

metodiku nolūkā novērtēt O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļu raksturlielumus attiecībā uz to ietekmi uz mehānisko transportlīdzekļu CO2 emisijām, degvielas patēriņu, elektroenerģijas patēriņu un braukšanas diapazonu bezemisiju režīmā;

b) 

tehniskās prasības M2, M3, N2, un N3 kategorijas transportlīdzekļu aprīkošanai ar iebūvētām ierīcēm degvielas un/vai enerģijas patēriņa, lietderīgās slodzes un nobraukuma monitoringam un reģistrēšanai, kā arī to, lai noteiktu un reģistrētu to transportlīdzekļu lietderīgās slodzes vai kopēju svaru, kuri atbilst parametriem, kas izklāstīti Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2019/1242 ( 10 ) 2. panta 1. punkta pirmās daļas a), b), c) vai d) punktā, un šādu transportlīdzekļu kombinācijām ar O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļiem, tostarp vajadzības gadījumā datu pārsūtīšanu starp sakabinātiem transportlīdzekļiem;

c) 

metodiku, lai noteiktu M2, M3, N2, un N3 kategorijas jaunu transportlīdzekļu nulles emisiju braukšanas diapazonu un elektroenerģijas patēriņu.

Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar pārbaudes procedūru, kas minēta 13.a pantā.;

3) 

pievieno šādu pantu:

“13.a pants

Komiteju procedūra

1.  
Komisijai palīdz Tehniskā komiteja mehānisko transportlīdzekļu jautājumos, kas izveidota ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2018/858 ( 11 ). Minētā komiteja ir komiteja Regulas (ES) Nr. 182/2011 nozīmē.
2.  
Ja ir atsauce uz šo punktu, piemēro Regulas (ES) Nr. 182/2011 5. pantu.
3.  
Ja komiteja nesniedz atzinumu, Komisija nepieņem īstenošanas akta projektu, un piemēro Regulas (ES) Nr. 182/2011 5. panta 4. punkta trešo daļu.
19. pants Grozījumi Regulā (ES) 2018/956

19. pants

Grozījumi Regulā (ES) 2018/956

Regulu (ES) 2018/956 groza šādi:

1) 

regulas 3. pantu aizstāj ar šādu:

“3. pants

Definīcijas

Šīs regulas vajadzībām piemēro definīcijas, kas noteiktas Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2007/46/EK ( 12 ) Regulā (EK) Nr. 595/2009 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 2019/1242 ( 13 ).

2) 

regulas 4. panta 1. punktu aizstāj ar šādu:

“1.  
Sākot no 2019. gada 1. janvāra, dalībvalstis veic I pielikuma A daļā norādīto datu monitoringu attiecībā uz jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas pirmo reizi reģistrēti Savienībā.

Līdz katra gada 30. septembrim, sākot no 2020. gada, dalībvalstu kompetentās iestādes paziņo Komisijai minētos datus par iepriekšējo pārskata periodu no 1. jūlija līdz 30. jūnijam saskaņā ar II pielikumā izklāstītajām ziņošanas procedūru.

Attiecībā uz 2019. gadu dati, kas paziņoti līdz 2020. gada 30. septembrim, ietver datus, kas monitorēti no from 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 30. jūnijam.

Datiem par jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kuri iepriekš bijuši reģistrēti ārpus Savienības, netiek veikts monitorings un ziņošana, ja vien minētā reģistrācija nav notikusi mazāk nekā trīs mēnešus pirms reģistrācijas Savienībā.”;

3) 

regulas 5. panta 1. punktu aizstāj ar šādu:

“1.  
No I pielikuma B daļas 1. punktā izklāstītajiem sākuma gadiem lielas noslodzes transportlīdzekļu ražotāji veic I pielikuma B daļas 2. punktā norādīto datu monitoringu katram jaunam lielas noslodzes transportlīdzeklim.

Līdz katra gada 30. septembrim no sākuma gada, kas norādīts I pielikuma B daļas 1. punktā, lielas noslodzes transportlīdzekļu ražotāji saskaņā ar II pielikumā izklāstīto ziņošanas procedūru paziņo Komisijai minētos datus par katru jaunu lielas noslodzes transportlīdzekli, kura simulācijas datums ir iepriekšējā ziņošanas periodā no 1. jūlija līdz 30. jūnijam.

Attiecībā uz 2019. gadu ražotāji paziņo datus par katru jaunu lielas noslodzes transportlīdzekli, kura simulācijas datums ir periodā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 30. jūnijam.

Simulācijas datums ir datums, par kuru ziņots saskaņā ar I pielikuma B daļas 2. punkta 71. aili.”;

4) 

regulas 10. panta 1. punktu aizstāj ar šādu:

“1.  
Komisija līdz katra gada 30. aprīlim publicē ikgadējo ziņojumu, kurā ietver savu analīzi par dalībvalstu un ražotāju nosūtītajiem datiem par iepriekšējo pārskata periodu.”;
5) 

regulas II pielikuma 3.2. punktu aizstāj ar šādu:

“3.2. 

Datus par lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas reģistrēti iepriekšējā pārskata periodā un ierakstīti reģistrā, publisko līdz katra gada 30. aprīlim, sākot no 2021. gada, izņemot datus no ailēm, kas norādītas 6. panta 1. punktā.”

20. pants Grozījumi Direktīvā 96/53/EK

20. pants

Grozījumi Direktīvā 96/53/EK

Direktīvu 96/53/EK groza šādi:

1) 

direktīvas 2. pantā aiz definīcijas “ar alternatīvu degvielu darbināms transportlīdzeklis” iekļauj šādu definīciju:

— 
“— 

“bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzeklis” ir bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzeklis, kā definēts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2019/1242 ( 14 ) 3. panta 11) punktā,

2) 

direktīvas 10.b pantu aizstāj ar šādu:

“10.b pants

Ar alternatīvu degvielu darbināmiem vai bezemisiju transportlīdzekļiem atļautais maksimālais svars ir svars, kas noteikts I pielikuma 2.2.1., 2.2.2., 2.2.3., 2.2.4., 2.3.1., 2.3.2. un 2.4. punktā.

Ar alternatīvu degvielu darbināmi vai bezemisiju transportlīdzekļi atbilst arī I pielikuma 3. punktā norādītajām maksimāli pieļaujamajām ass svara robežvērtībām.

Papildu svaru, kas vajadzīgs ar alternatīvu degvielu darbināmiem vai bezemisiju transportlīdzekļiem, nosaka, pamatojoties uz dokumentāciju, ko sniedz ražotājs, kad attiecīgajam transportlīdzeklim piešķir apstiprinājumu. Minēto papildu svaru norāda oficiālajā pierādījumā, kas prasīts saskaņā ar 6. pantu.

Komisija tiek pilnvarota pieņemt deleģētos aktus saskaņā ar 10.h pantu, lai šīs direktīvas mērķiem atjaunotu 2. pantā minēto alternatīvo degvielu sarakstu, kurām ir vajadzīgs papildu svars. Ir īpaši būtiski, lai pirms minēto deleģēto aktu pieņemšanas Komisija ievērotu savu ierasto praksi un apspriestos ar ekspertiem, tostarp dalībvalstu ekspertiem.”;

3) 

direktīvas I pielikumu groza šādi:

a) 

pielikuma 2.2.1., 2.2.2., 2.2.3. un 2.2.4. punkta otrajai slejai pievieno šādu daļu:

“Attiecībā uz transportlīdzekļu kombinācijām, tostarp arī ar alternatīvu degvielu darbināmiem vai bezemisiju transportlīdzekļiem, šajā iedaļā paredzēto atļauto maksimālo svaru palielina par alternatīvās degvielas vai bezemisiju tehnoloģijas papildu svaru, kas attiecīgi nepārsniedz vienu un divas tonnas.”;

b) 

pielikuma2.3.1. punkta otrajai slejai pievieno šādu daļu:

“Bezemisiju transportlīdzekļi: atļautais maksimālais 18 tonnu svars ir palielināts ar papildu svaru, kas vajadzīgs bezemisiju tehnoloģijai, maksimums par divām tonnām.”;

c) 

pielikuma 2.3.2. punkta trešajai slejai pievieno šādu daļu:

“Trīsasu bezemisiju transportlīdzekļi: atļautais maksimālais 25 tonnu vai 26 tonnu svars, ja velkošā ass ir aprīkota ar dubultriepām un pneimatisko balstiekārtu vai balstiekārtu, kas atzīta par līdzvērtīgu Savienībā, kā definēts II pielikumā, vai ja katra velkošā ass ir aprīkota ar dubultriepām un katras ass maksimālais svars nepārsniedz 9,5 tonnas, ir palielināts ar papildu svaru, kas vajadzīgs alternatīvo degvielu tehnoloģijai, maksimums par divām tonnām.”;

d) 

pielikuma 2.4. punkta trešajai slejai pievieno šādu daļu:

“Trīsasu posmainie autobusi, kas ir bezemisiju transportlīdzekļi: ar alternatīvu degvielu darbināmi trīsasu posmainie autobusi: atļautais maksimālais 28 tonnu svars ir palielināts ar papildu svaru, kas vajadzīgs bezemisiju tehnoloģijai, maksimums par divām tonnām.”

21. pants Stāšanās spēkā

21. pants

Stāšanās spēkā

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

I PIELIKUMS Vidējās īpatnējās CO2emisijas, īpatnējo CO2emisiju mērķrādītāji un pārsniegtās CO2emisijas




I PIELIKUMS

Vidējās īpatnējās CO2 emisijas, īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītāji un pārsniegtās CO2 emisijas

1.   Transportlīdzekļu apakšgrupas

1.1.   Šajā regulā katram jaunam lielas noslodzes transportlīdzeklim nosaka transportlīdzekļu apakšgrupu sg.

▼M2

1.1.1. N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem transportlīdzekļu apakšgrupu sg definē šādi:



Transportlīdzekļu grupa, ievērojot Regulas (ES) 2017/2400 I pielikumu

Kabīnes veids

Motora jauda

Sniedzamība (OR)

Transportlīdzekļu apakšgrupa (sg), kas piešķirta šīs regulas vajadzībām (1)

Transportlīdzekļi, kas nav profesionālie transportlīdzekļi

Profesionālie transportlīdzekļi

53. grupa un bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļi 51. grupā

Visi/visas

53

53v

54. grupa un bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļi 52. grupā

Visi/visas

54

—

1 s

Visi/visas

1 s

1sv

1

Visi/visas

1

1v

2

Visi/visas

2

2v

3

Visi/visas

3

3v

4

Visi

< 170  kW

Visas

4-UD

4v

Kabīne bez guļvietas

≥ 170  kW

Visas

4-RD

Kabīne ar guļvietu

≥ 170  kW un < 265  kW

Kabīne ar guļvietu

≥ 265  kW

< 350  km

Kabīne ar guļvietu

≥ 265  kW

≥ 350  km

4-LH

5

Kabīne bez guļvietas

Visi/visas

Visi/visas

5-RD

5v

Kabīne ar guļvietu

< 265  kW

Kabīne ar guļvietu

≥ 265  kW

< 350  km

Kabīne ar guļvietu

≥ 265  kW

≥ 350  km

5-LH

9

Kabīne bez guļvietas

Visas

Visas

9-RD

9v

Kabīne ar guļvietu

Visas

< 350  km

Kabīne ar guļvietu

Visas

≥ 350  km

9-LH

10

Kabīne bez guļvietas

Visas

Visas

10-RD

10v

Kabīne ar guļvietu

Visas

< 350  km

Kabīne ar guļvietu

Visas

≥ 350  km

10-LH

11

Visi/visas, izņemot EHC kravas automobiļus

11

11v

Visi/visas, tikai EHC kravas automobiļi

11-EHC

12

Visi/visas, izņemot EHC kravas automobiļus

12

12v

 

Visi, tikai EHC kravas automobiļi

12-EHC

16

Visi/visas, izņemot EHC kravas automobiļus

16

16v

 

Visi/visas, tikai EHC kravas automobiļi

16-EHC

(1)   

Aprēķinot ražotāju transportlīdzekļu īpatsvaru un vidējās īpatnējās CO2 emisijas pārskata periodos no 2030. gada līdz 2034. gadam saskaņā ar attiecīgi 2.4. un 2.7. punktu, N kategorijas bezemisiju profesionālos transportlīdzekļus iedala šādi.



Bezemisiju profesionālais transportlīdzeklis transportlīdzekļu apakšgrupā

Iedalīts transportlīdzekļu apakšgrupā

53v

53

1sv

1 s

1v

1

2v

2

3v

3

4v

4-UD

5v

5-RD

9v

9-RD

10v

10-RD

11v

11

12v

12

16v

16

“Kabīne ar guļvietu” ir tāda veida kabīne, kam aiz vadītāja sēdekļa ir nodalījums, kuru paredzēts izmantot gulēšanai, kā paziņots, ievērojot 13.a un 13.b pantu.

“Kabīne bez guļvietas” ir tāda veida kabīne, kas nav kabīne ar guļvietu.

Ja jauns lielas noslodzes transportlīdzeklis ir iedalīts transportlīdzekļu apakšgrupā 4-UD, bet dati par CO2 emisijām (g/km) UDL vai UDR ekspluatācijas profiliem, kas norādīti 1.4. punktā, nav pieejami, attiecīgo jauno lielas noslodzes transportlīdzekli iedala transportlīdzekļu apakšgrupā 4-RD.

“Sniedzamība” ir attālums, ko lielas noslodzes transportlīdzeklis bez atkārtotas uzlādēšanas vai atkārtotas uzpildīšanas var nobraukt tālsatiksmes pārvadājumos, kā noteikts 1.3. punktā.

Ja par 11., 12. vai 16. grupā ietilpstošu lielas noslodzes transportlīdzekli 3. panta 25. punkta c) apakšpunktā minētā informācija par TPMLM nav pieejama, attiecīgo transportlīdzekli iedala transportlīdzekļu apakšgrupās 11-EHC, 12-EHC un 16-EHC, pamatojoties tikai uz 3. panta 25. punkta a) un b) apakšpunktā noteiktajiem kritērijiem.

▼M1

1.1.2. M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem transportlīdzekļu apakšgrupu (sg) definē šādi.



Transportlīdzekļu grupa, ievērojot Regulas (ES) 2017/2400 I pielikumu

Transportlīdzekļu apakšgrupa (sg), kas piešķirta šīs regulas vajadzībām

31a, 31d

31-LF

31b1

31-L1

31b2

31-L2

31c, 31e

31-DD

32a, 32b

32-C2

32c, 32d

32-C3

32e, 32f

32-DD

33a, 33d, 37a, 37d

33-LF

33b1, 37b1

33-L1

33b2, 37b2

33-L2

33c, 33e, 37c, 37e

33-DD

34a, 34b, 36a, 36b, 38a, 38b, 40a, 40b

34-C2

34c, 34d, 36c, 36d, 38c, 38d, 40c, 40d

34-C3

34e, 34f, 36e, 36f, 38e, 38f, 40e, 40f

34-DD

35a, 35b1, 35b2, 35c

35-FE

39a, 39b1, 39b2, 39c

39-FE

1.1.3. O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem transportlīdzekļu apakšgrupu (sg) definē šādi.



Transportlīdzekļu grupas, kas definētas Īstenošanas Regulas (ES) 2022/1362 I pielikumā

Transportlīdzekļu apakšgrupa (sg), kas piešķirta šīs regulas vajadzībām

Visas 1. tabulā norādītās grupas ar vienu, divām vai trim asīm

Tādas pašas, kā norādīts Īstenošanas Regulas (ES) 2022/1362 I pielikuma tabulu slejā “Transportlīdzekļu grupa”

Visas 4. tabulā norādītās grupas ar divām vai trim asīm

Visas 6. tabulā norādītās grupas

1.2. Profesionālos transportlīdzekļus definē pēc šādiem kritērijiem:



Transportlīdzekļa kategorija

Šasijas konfigurācija

Kritēriji profesionāliem transportlīdzekļiem

N

Nedalīts

Lai papildinātu virsbūves kodu, kas norādīts atbilstības sertifikāta 38. ierakstā, izmanto vienu no šādiem Regulas (ES) 2018/858 I pielikuma 2. papildinājumā uzskaitītajiem skaitļiem:

09, 10, 15, 16, 18, 19, 20, 23, 24, 25, 26, 27, 28 vai 31;

Vilcējs

Maksimālais ātrums nepārsniedz 79 km/h

1.3. Sniedzamības šajā regulā ir noteiktas šādi.



Spēka pārvada tehnoloģija

Sniedzamība (OR)

Lielas noslodzes transportlīdzekļi, kas enerģiju mehāniskās piedziņas vajadzībām saņem tikai no elektroenerģijas vai jaudas akumulēšanas ierīces

OR = faktiskais nobraukums akumulēto enerģiju patērējošā režīmā LHR ekspluatācijas profilam, kā noteikts Regulas (ES) 2017/2400 IV pielikuma I daļas 2.4.1. punktā

Citas tehnoloģijas

OR>350 km

1.4.   Ekspluatācijas profilu definīcijas



RDL

Mazu kravu reģionālās piegādes

RDR

Raksturīgu kravu reģionālās piegādes

LHL

Mazu kravu tālie pārvadājumi

LHR

Raksturīgu kravu tālie pārvadājumi

UDL

Mazu kravu piegādes pilsētvidē

UDR

Raksturīgu kravu piegādes pilsētvidē

REL

Mazu kravu reģionālās piegādes (EMS)

RER

Raksturīgu kravu reģionālās piegādes (EMS)

LEL

Mazu kravu tālie pārvadājumi (EMS)

LER

Raksturīgu kravu tālie pārvadājumi (EMS)

MUL

Mazu kravu komunālie pakalpojumi

MUR

Raksturīgu kravu komunālie pakalpojumi

COL

Mazu kravu piegādes celtniecībā

COR

Raksturīgu kravu piegādes celtniecībā

HPL

Smagie pasažierpārvadājumi pilsētvidē, maza slodze

HPR

Smagie pasažierpārvadājumi pilsētvidē, raksturīga slodze

UPL

Pasažierpārvadājumi pilsētvidē, maza slodze

UPR

Pasažierpārvadājumi pilsētvidē, raksturīga slodze

SPL

Piepilsētas pasažierpārvadājumi, maza slodze

SPR

Piepilsētas pasažierpārvadājumi, raksturīga slodze

IPL

Starppilsētu pasažierpārvadājumi, maza slodze

IPR

Starppilsētu pasažierpārvadājumi, raksturīga slodze

CPL

Tālsatiksmes pasažierpārvadājumu autobusi, maza slodze

CPR

Tālsatiksmes pasažierpārvadājumu autobusi, raksturīga slodze

2.   Ražotāja vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķins

2.1.   Jauna lielas noslodzes transportlīdzekļa īpatnējo CO2 emisiju aprēķins

Jauna lielas noslodzes transportlīdzekļa v, kas iedalīts transportlīdzekļu apakšgrupā sg, vai tā primārā transportlīdzekļa īpatnējās CO2 emisijas (g/km) aprēķina šādi:

image

image

kur:

Σmp

ir summa par visiem 1.4. punktā uzskaitītajiem ekspluatācijas profiliem mp;

sg

ir transportlīdzekļu apakšgrupa, kurā jauns lielas noslodzes transportlīdzeklis v ir iedalīts atbilstoši šā pielikuma 1. punktam;

Wsg,mp,

ir 2.1.1.–2.1.3. punktā norādītais ekspluatācijas profila svērums;

CO2v,mp

ir jauna lielas noslodzes transportlīdzekļa v CO2 emisijas (g/km), kas noteiktas ekspluatācijas profilam mp, paziņotas, ievērojot 13.a un 13.b pantu, un normalizētas, ievērojot III pielikumu;

CO2pv,mp

ir jauna lielas noslodzes transportlīdzekļa v primārā transportlīdzekļa CO2 emisijas (g/km), kas noteiktas ekspluatācijas profilam mp un šasijas konfigurācijai (zema/augsta grīda, stāvu skaits), kas piemērojama tā transportlīdzekļu apakšgrupai sg, paziņotas, ievērojot 13.a un 13.b pantu, un normalizētas, ievērojot III pielikumu;

Bezemisiju mehāniskajiem lielas noslodzes transportlīdzekļiem CO2v,mp un CO2pv,mp ir 0.

▼M2

2.1.1.   Ekspluatācijas profila svērumi (Wsg,mp) N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem



Transportlīdzekļu apakšgrupa

(sg) (1)

Ekspluatācijas profils (mp) (2)

RDL

RDR

LHL

LHR

UDL

UDR

REL, RER

LEL

LER

MUL

MUR

COL

COR

53, 53v

0,25

0,25

0

0

0,25

0,25

0

0

0

0

0

0

0

54

0,25

0,25

0

0

0,25

0,25

0

0

0

0

0

0

0

1 s, 1sv

0,1

0,3

0

0

0,18

0,42

0

0

0

0

0

0

0

1, 1v

0,1

0,3

0

0

0,18

0,42

0

0

0

0

0

0

0

2, 2v

0,125

0,375

0

0

0,15

0,35

0

0

0

0

0

0

0

3, 3v

0,125

0,375

0

0

0,15

0,35

0

0

0

0

0

0

0

4-UD

0

0

0

0

0,5

0,5

0

0

0

0

0

0

0

4-RD

0,45

0,45

0,05

0,05

0

0

0

0

0

0

0

0

0

4-LH

0,05

0,05

0,45

0,45

0

0

0

0

0

0

0

0

0

4v

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,25

0,25

0,25

0,25

5-RD

0,27

0,63

0,03

0,07

0

0

0

0

0

0

0

0

0

5-LH

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

0

0

0

0

0

0

5v

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,5

0,5

9-RD

0,27

0,63

0,03

0,07

0

0

0

0

0

0

0

0

0

9-LH

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

0

0

0

0

0

0

9v

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,25

0,25

0,25

0,25

10-RD

0,27

0,63

0,03

0,07

0

0

0

0

0

0

0

0

0

10-LH

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

0

0

0

0

0

0

10v

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,5

0,5

11

0,3

0,7

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

11v

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,1

0,23

0,3

0,37

11-EHC

0,03

0,07

0

0

0

0

0

0,27

0,63

0

0

0

0

12

0,3

0,7

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

12v

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,3

0,7

12-EHC

0,03

0,07

0

0

0

0

0

0,27

0,63

0

0

0

0

16, 16v

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,3

0,7

16-EHC

0,03

0,07

0

0

0

0

0

0,27

0,63

0

0

0

0

(1)   

Sk. definīcijas 1.1. punktā.

(2)   

Sk. definīcijas 1.4. punktā.

▼M1

2.1.2.   Ekspluatācijas režīmu svērumi (Wsg,mp) M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem



Transportlīdzekļu apakšgrupa (sg) (*1)

Ekspluatācijas profils (mp) (*2)

HPL

HPR

UPL

UPR

SPL

SPR

IPL

IPR

CPL

CPR

31-LF

0,27

0,23

0,15

0,13

0,11

0,11

0

0

0

0

31-L1

0,05

0,05

0,16

0,14

0,32

0,28

0

0

0

0

31-L2

0,05

0,05

0,09

0,08

0,15

0,13

0,24

0,21

0

0

31-DD

0,20

0,31

0,12

0,18

0,07

0,12

0

0

0

0

32-C2

0

0

0

0

0

0

0,47

0,43

0,04

0,06

32-C3

0

0

0

0

0

0

0,05

0,05

0,30

0,60

32-DD

0

0

0

0

0

0

0,05

0,05

0,35

0,55

33-LF

0,27

0,23

0,15

0,13

0,11

0,11

0

0

0

0

33-L1

0,05

0,05

0,16

0,14

0,32

0,28

0

0

0

0

33-L2

0,05

0,05

0,09

0,08

0,15

0,13

0,24

0,21

0

0

33-DD

0,20

0,31

0,12

0,18

0,07

0,12

0

0

0

0

34-C2

0

0

0

0

0

0

0,47

0,43

0,04

0,06

34-C3

0

0

0

0

0

0

0,05

0,05

0,30

0,60

34-DD

0

0

0

0

0

0

0,05

0,05

0,35

0,55

35-FE

0,27

0,23

0,15

0,13

0,11

0,11

0

0

0

0

39-FE

0,27

0,23

0,15

0,13

0,11

0,11

0

0

0

0

(*1)   

Sk. definīcijas 1.1. punktā.

(*2)   

Sk. definīcijas 1.4. punktā.

2.1.3.   Ekspluatācijas režīmu svērumi (Wsg,mp) O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem



Transportlīdzekļu apakšgrupa (sg) (*1)

Ekspluatācijas profils (mp) (*2)

RDL

RDR

LHL

LHR

UDL

UDR

REL, RER, LEL, LER

111, 111V,112, 112V, 113

0,27

0,63

0,03

0,07

0

0

0

121, 121V, 122, 122V, 123, 123V, 124, 124V, 125, 126

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

131, 131v, 132, 132v, 133

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

421, 421v, 422, 422v, 423

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

431, 431v, 432, 432v, 433

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

611, 612

0,27

0,63

0,03

0,07

0

0

0

611v, 612v

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

621, 623

0,27

0,63

0,03

0,07

0

0

0

621V, 622, 622V, 623V, 624, 624V, 625

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

631, 631v, 632, 632v, 633

0,03

0,07

0,27

0,63

0

0

0

(*1)   

Sk. definīcijas 1.1. punktā.

(*2)   

Sk. definīcijas 1.4. punktā.

2.2.   Ražotāja visu kādai transportlīdzekļu apakšgrupai piederīgo jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu vidējās īpatnējās CO2 emisijas

Katram ražotājam un katrā pārskata periodā transportlīdzekļu apakšgrupai sg piederīgo visu jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu vai, attiecīgā gadījumā, to primāro transportlīdzekļu vidējās īpatnējās CO2 emisijas avgCO2sg aprēķina šādi:

2.2.1. N un O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem:

image(g/tkm)

2.2.2. M kategorijas pabeigtiem vai vairākos posmos pabeigtiem transportlīdzekļiem:

image(g/pkm)

2.2.3. M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu primārajiem transportlīdzekļiem:

image(g/pkm)

kur:

Σv

ir summa par ražotāja visiem transportlīdzekļu apakšgrupai sg piederīgajiem jaunajiem lielas noslodzes transportlīdzekļiem saskaņā ar 7.b pantu;

CO2v

ir jauna lielas noslodzes transportlīdzekļa v īpatnējās CO2 emisijas, kas noteiktas saskaņā ar 2.1. punktu;

CO2pv

ir jauna lielas noslodzes transportlīdzekļa v primārā transportlīdzekļa īpatnējās CO2 emisijas, kas noteiktas saskaņā ar 2.1. punktu;

Vsg

ir ražotāja jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits transportlīdzekļu apakšgrupā sg;

Vpvsg

ir to jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kurus, ievērojot 7.b pantu, vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķinā, kas noteikts 2.2.3. punktā, ņem vērā, izmantojot to primāro transportlīdzekļu vidējās īpatnējās CO2 emisijas;

PLsg

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg lielas noslodzes transportlīdzekļu vidējā lietderīgā slodze, kas noteikta saskaņā ar 2.5. punktu;

PNsg

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg transportlīdzekļu vidējais pasažieru skaits, kas noteikts saskaņā ar 2.5. punktu.

2.3.   Regulas 5. pantā minētā bezemisiju un mazemisiju koeficienta aprēķināšana

2.3.1   2019.–2024. gada pārskata periodi

Katram ražotājam un katrā pārskata periodā laikposmā no 2019. līdz 2024. gadam 5. pantā minēto bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu koeficientu (ZLEV) aprēķina šādi:

ZLEV = Vall  / (Vconv + Vzlev ) ar minimālo vērtību 0,97

kur:

Vall

ir ražotāja jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits transportlīdzekļu apakšgrupās sg = 4-UD, 4-RD, 4-LH, 5-RD, 5-LH, 9-RD, 9-LH, 10-RD, 10-LH;

Vconv

ir ražotāja jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits transportlīdzekļu apakšgrupās sg = 4-UD, 4-RD, 4-LH, 5-RD, 5-LH, 9-RD, 9-LH, 10-RD, 10-LH, izņemot bezemisiju un mazemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļus;

Vzlev

ir Vin un Vout summa

kur:

Vin

ir Σv (1+ (1 – CO2v/LETsg))

kur Σv

ir summa par visiem transportlīdzekļu apakšgrupai sg piederīgajiem jauniem bezemisiju un mazemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļiem = 4-UD, 4-RD, 4-LH, 5-RD, 5-LH, 9-RD, 9-LH, 10-RD, 10-LH;

CO2v

ir bezemisiju vai mazemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļa v īpatnējās CO2 emisijas (g/km), kas noteiktas saskaņā ar 2.1. punktu;

LETsg

ir 2.3.4. punktā definētais mazemisiju robežlīmenis tai transportlīdzekļu sg apakšgrupai, pie kuras pieder lielas noslodzes transportlīdzeklis v;

Vout

ir to N kategorijas bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu kopskaits, kas neietilpst transportlīdzekļu apakšgrupās, kuras minētas Vin definīcijā, un ar maksimāli 1,5  % Vconv .

2.3.2   2025.–2029. gada pārskata periodi

Katram ražotājam un katrā pārskata periodā 5. pantā minēto bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu koeficientu (ZLEV) aprēķina šādi:

ZLEV = 1 – (y – x)

izņemot, ja šī summa ir lielāka par 1 vai mazāka par 0,97 ; šādā gadījumā ZLEV koeficients ir attiecīgi 1 vai 0,97

kur:

x

ir 0,02 ;

y

ir Vin un Vout summa, dalīta ar Vtotal , kur:

Vin

ir jaunreģistrētu mazemisiju un bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu kopskaits transportlīdzekļu apakšgrupās sg = 4-UD, 4-RD, 4-LH, 5-RD, 5-LH, 9-RD, 9-LH, 10-RD, 10-LH, kur katrs no tiem tiek uzskaitīts kā ZLEVspecific saskaņā ar šādu formulu:

ZLEVspecific  = 1 – (CO2v / LETsg )

kur:

CO2v

ir bezemisiju vai mazemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļa v īpatnējās CO2 emisijas (g/km), kas noteiktas saskaņā ar 2.1. punktu;

LETsg

ir 2.3.4. punktā definētais mazemisiju robežlīmenis tai transportlīdzekļu apakšgrupai sg, pie kuras pieder lielas noslodzes transportlīdzeklis v;

Vout

ir to jaunreģistrēto N kategorijas bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu kopskaits, kuri neietilpst transportlīdzekļu apakšgrupās, kas minētas Vin definīcijā, un ar maksimāli 0,035 no Vtotal ;

Vtotal

ir ražotāja jaunreģistrētu N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu kopskaits attiecīgajā pārskata periodā.

Ja Vin/i ir mazāks nekā 0,0075 , ZLEV koeficients ir 1.

2.3.3   Pārskata periodi no 2030. gada

ZLEV = 1

2.3.4   Mazemisiju robežlīmeņa aprēķināšana

Transportlīdzekļu apakšgrupas sg mazemisiju robežlīmeni LETsg nosaka šādi:

LETsg  = (rCO2 sg x PLsg ) / 2

kur:

rCO2 sg

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg atsauces CO2 emisijas, kas noteiktas saskaņā ar 3. punktu;

PLsg

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg lielas noslodzes transportlīdzekļu vidējā lietderīgā slodze, kas noteikta saskaņā ar 2.5. punktu.

2.4.   Lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatsvaru aprēķināšana

Katram ražotājam un katrā pārskata periodā jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatsvaru transportlīdzekļu apakšgrupā sharesg aprēķina šādi:

image

Katram ražotājam un katrā pārskata periodā jaunu bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatsvaru transportlīdzekļu apakšgrupā zevsg aprēķina šādi:

image

Katram ražotājam un katrā pārskata periodā to jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatsvaru transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kurus ievērojot 7.b pantu vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķinā, kas noteikts 2.2. punktā, ņem vērā, izmantojot to primāro transportlīdzekļu CO2 emisijas, aprēķina šādi:

image

kur:

Vzevsg

ir ražotāja jauno bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits transportlīdzekļu apakšgrupā sg;

Vpvsg

ir to jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kurus ievērojot 7.b pantu vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķinā, kas noteikts 2.2. punktā, ņem vērā, izmantojot to primāro transportlīdzekļu vidējās īpatnējās CO2 emisijas;

Vsg

ir ražotāja jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits transportlīdzekļu apakšgrupā sg;

V

ir ražotāja jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits.

2.5.   Lietderīgās slodzes vērtības, pasažieru skaits un kravas tilpumi

N vai O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzeklim transportlīdzekļu apakšgrupā sg vidējo lietderīgās slodzes vērtību PLsg aprēķina šādi:

image

M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzeklim transportlīdzekļu apakšgrupā sg vidējo pasažieru skaitu PNsg aprēķina šādi:

image

kur:

Σmp

ir summa par visiem ekspluatācijas profiliem mp;

Wsg,mp,

ir 2.1.1.–2.1.3. punktā norādītais ekspluatācijas profila svērums;

PLsg,mp

ir lietderīgās slodzes vērtība, kas piešķirta N un O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem transportlīdzekļu apakšgrupā sg ekspluatācijas profilam mp, kā precizēts 2.5.1 un 2.5.3. punktā;

PNsg,mp

ir pasažieru skaits, kas piešķirts M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem transportlīdzekļu apakšgrupā sg ekspluatācijas profilam mp, kā precizēts 2.5.2. punktā.

▼M2

2.5.1.

N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļi

Lietderīgās slodzes vērtības PL sg, mp (tonnās) nosaka šādi:



Transportlīdzekļu apakšgrupa sg (1)

Ekspluatācijas profils (mp) (2)

RDL

RDR

LHL

LHR

UDL

UDR

REL

RER

LEL

LER

MUL

MUR

COL

COR

53

Kā noteikts 3.1.1. punktā

Neattiecas

Kā noteikts 3.1.1. punktā

Neattiecas

53v

54

1 s

1sv

1

1v

2

Kā noteikts 3.1.1. punktā

2v

3

Neattiecas

3v

4-UD

0,9

4,4

1,9

14

0,9

4,4

3,5

17,5

3,5

26,5

0,6

3,0

0,9

4,4

4-RD

4-LH

4v

5-RD

2,6

12,9

2,6

19,3

2,6

12,9

3,5

17,5

3,5

26,5

n.a.

n.a.

2,6

12,9

5-LH

5v

9-RD

1,4

7,1

2,6

19,3

1,4

7,1

3,5

17,5

3,5

26,5

1,2

6,0

1,4

7,1

9-LH

9v

10-RD

2,6

12,9

2,6

19,3

2,6

12,9

3,5

17,5

3,5

26,5

n.a.

n.a.

2,6

12,9

10-LH

10v

11

1,4

7,1

2,6

19,3

1,4

7,1

3,5

17,5

3,5

26,5

1,2

6,0

1,4

7,1

11v

11-EHC

31

12

2,6

12,9

2,6

19,3

2,6

12,9

3,5

17,5

3,5

26,5

n.a.

n.a.

2,6

12,9

12v

12-EHC

31

16

1,4

7,1

2,6

19,3

1,4

7,1

3,5

17,5

3,5

26,5

n.a.

n.a.

2,6

12,9

16v

16-EHC

34

(1)   

Sk. definīcijas 1.1. punktā.

(2)   

Sk. definīcijas 1.4. punktā.

Tehniski pieļaujamās maksimālās lietderīgās slodzes vērtībasmaxPL sg un kravu tilpumus CVsg nosaka saskaņā ar 3.1.1. punktu.

▼M1

2.5.2.

M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļi

Pasažieru skaitu PNsg,mp , pasažieru masu PMsg,mp un tehniski pieļaujamo maksimālo pasažieru skaitu maxPNsg transportlīdzekļu apakšgrupai sg un ekspluatācijas profilam mp nosaka saskaņā ar 3.1.1. punktu.

2.5.3.

O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļi

Lietderīgās slodzes vērtības PLsg,mp (tonnās) nosaka šādi:



Transportlīdzekļu apakšgrupa

(sg) (*1)

Ekspluatācijas profils (mp) (*2)

RDL

RDR

LHL

LHR

UDL

UDR

REL, RER, LEL, LER

111, 111V,112, 112V, 113

1,5

7,5

1,5

11,2

n.a.

n.a.

n.a.

121, 121V, 123, 123V, 125

2,2

11,2

2,2

16,8

n.a.

n.a.

n.a.

122, 122V, 124, 124V, 126

2,4

12,2

2,4

18,3

n.a.

n.a.

n.a.

131, 131v, 132, 132v, 133

2,6

12,9

2,6

19,3

n.a.

n.a.

n.a.

421, 421v, 422, 422v, 423

2,6

12,9

2,6

19,3

n.a.

n.a.

n.a.

431, 431v, 432, 432v, 433

2,6

12,9

2,6

19,3

n.a.

n.a.

n.a.

611, 612

1,2

6,1

1,2

9,2

n.a.

n.a.

n.a.

611v, 612v

1,2

6,1

1,2

9,2

n.a.

n.a.

n.a.

621, 621v, 623, 623v

1,3

6,3

1,3

9,5

n.a.

n.a.

n.a.

622, 622V, 624, 624V, 625

2,6

12,9

2,6

19,3

n.a.

n.a.

n.a.

631, 631v, 632, 632v, 633

2,6

12,9

2,6

19,3

n.a.

n.a.

n.a.

(*1)   

Sk. definīcijas 1.1. punktā.

(*2)   

Sk. definīcijas 1.4. punktā.

Tehniski pieļaujamās maksimālās lietderīgās slodzes vērtības maxPLsg un kravu tilpumus CVsg nosaka saskaņā ar 3.1.1. punktu.

2.6.   Nobraukuma un lietderīgās slodzes vai pasažieru skaita svēruma koeficienta aprēķināšana

Transportlīdzekļu apakšgrupas sg nobraukuma un lietderīgās slodzes (pasažieru) svēruma koeficients (MPWsg ) ir ikgadējā nobraukuma (norādīts 2.6.1. punktā) un transportlīdzekļu apakšgrupas lietderīgās slodzes un pasažieru skaita vērtības (norādītas 2.5.1., 2.5.2. un 2.5.3. punktā attiecīgi N, M un O transportlīdzekļu kategorijām) reizinājums, kas normalizēts līdz transportlīdzekļu apakšgrupas 5-LH attiecīgajai vērtībai, un to aprēķina šādi:

image

(N un O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem)

image

(M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem)

kur:

AMsg

ir ikgadējais nobraukums, kas attiecīgās transportlīdzekļu apakšgrupas lielas noslodzes transportlīdzekļiem norādīts 2.6.1., 2.6.2. un 2.6.3. punktā;

AM5-LH

ir ikgadējais nobraukums, kas 2.6.1. punktā norādīts transportlīdzekļu apakšgrupai 5-LH;

PLsg

ir vērtība, kas noteikta 2.5.1. un 2.5.3. punktā;

PNsg

ir vērtība, kas noteikta 2.5.2. punktā;

PL5-LH

ir transportlīdzekļu apakšgrupas 5-LH vidējā lietderīgās slodzes vērtība, kas noteikta 2.5.1. punktā.

▼M2

2.6.1.   Ikgadējais nobraukums N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem



Transportlīdzekļu apakšgrupa

(sg) (1)

Ikgadējais nobraukums AMsg (km)

53, 53v

58 000

54

58 000

1 s, 1sv

58 000

1, 1v

58 000

2, 2v

60 000

3, 3v

60 000

4-UD

60 000

4-RD

78 000

4-LH

98 000

4v

60 000

5-RD

78 000

5-LH

116 000

5v

60 000

9-RD

73 000

9-LH

108 000

9v

60 000

10-RD

68 000

10-LH

107 000

10v

60 000

11

65 000

11v

60 000

11-EHC

107 000

12

67 000

12v

60 000

12-EHC

107 000

16, 16v

60 000

16-EHC

107 000

(1)   

Sk. definīcijas 1.1. punktā.

▼M1

2.6.2.   Ikgadējais nobraukums M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem



Transportlīdzekļu apakšgrupa

(sg) (*1)

Ikgadējais nobraukums AMsg (km)

31-LF

60 000

31-L1

60 000

31-L2

60 000

31-DD

60 000

32-C2

96 000

32-C3

96 000

32-DD

96 000

33-LF

60 000

33-L1

60 000

33-L2

60 000

33-DD

60 000

34-C2

96 000

34-C3

96 000

34-DD

96 000

35-FE

60 000

39-FE

60 000

(*1)   

Sk. definīcijas 1.1. punktā.

2.6.3.   Ikgadējais nobraukums O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem



Transportlīdzekļu apakšgrupa

(sg) (*1)

Ikgadējais nobraukums AMsg (km)

111, 111V,112, 112V, 113

52 000

121, 121V, 122, 122V, 123, 123V, 124, 124V, 125, 126, 131, 131v, 132, 132v, 133

77 000

421, 421v, 422, 422v, 423, 431, 431v, 432, 432v, 433

68 000

611, 612, 611v, 612v, 621, 623, 621v, 623v

40 000

622, 622V, 624, 624V, 625, 631, 631v, 632, 632v, 633

68 000

(*1)   

Sk. definīcijas 1.1. punktā

2.7.   Ražotāju vidējās īpatnējās CO2 emisijas, kā minēts 4. pantā

Katram ražotājam aprēķina šādas vidējās īpatnējās CO2 emisijas:

2.7.1.   Pārskata periodiem laikposmā no 2019. līdz 2029. gadam:

CO2(2025) = ZLEV × Σsg sharesg × MPWsg × avgCO2sg

2.7.2.   Pārskata periodiem no 2025. gada:

CO2(NO) = Σsg sharesg × MPWsg × avgCO2sg

CO2(MCO2) = Σsg sharesg × MPWsg × [avgCO2sg × (1 – pvsg) + avgCO2psg × pvsg]

CO2(MZE) = Σsg sharesg × MPWsg × (1 – zevsg) × rCO2sg

CO2(M) = CO2(MCO2) + CO2(MZE)

kur:

Σsg

ir summa tajās transportlīdzekļu apakšgrupās, kas ietvertas konkrēto vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķinā saskaņā ar 4.2. punktu;

ZLEV

ir vērtība, kas noteikta saskaņā ar 2.3. punktu;

sharesg

ir vērtība, kas noteikta 2.4. punktā;

zevsg

ir vērtība, kas noteikta 2.4. punktā;

pvsg

ir vērtība, kas noteikta 2.4. punktā;

MPWsg

ir vērtība, kas noteikta 2.6. punktā;

avgCO2sg

ir vērtība, kas noteikta 2.2. punktā;

avgCO2psg

ir vērtība, kas noteikta 2.2. punktā;

rCO2sg

ir vērtība, kas noteikta 3.1.2. punktā.

3.   Atsauces vērtību aprēķināšana

3.1.   Atsauces vērtības

Turpmāk norādītās atsauces vērtības aprēķina, pamatojoties uz visu ražotāju visiem jaunajiem lielas noslodzes transportlīdzekļiem atsauces periodā, kas transportlīdzekļu apakšgrupai sg piemērojams saskaņā ar 3.2. punktu.

3.1.1. Katrai transportlīdzekļu apakšgrupai sg lietderīgās slodzes PLsg,mp , pasažieru skaita PNsg,mp , pasažieru masas PMsg,mp , tehniski pieļaujamās maksimālās lietderīgās slodzes maxPLsg, tehniski pieļaujamā maksimālā pasažieru skaita maxPNsg un kravas tilpuma CVsg vērtības aprēķina šādi:

image

(N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem) *

image

(M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem) *

image

(M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem) *

image

(N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem)

image

(M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem)

image

(O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem)

(*tikai tām transportlīdzekļu apakšgrupām, kurām 2.5. punktā nav dotas nepārprotamas PLsg,mp vai PNsg,mp vērtības)

3.1.2. Atsauces CO2 emisijas rCO2sg , kas minētas 3. pantā, aprēķina šādi:

image

(N un O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem)

image

(M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem)

image

(M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem),

kur:

Σv

ir summa par visiem tiem transportlīdzekļu apakšgrupai sg piederīgajiem jaunajiem lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kuri reģistrēti atsauces periodā, kas sg piemērojams saskaņā ar 3.2. punktu;

CO2v

ir jauna lielas noslodzes transportlīdzekļa v īpatnējās CO2 emisijas, kas noteiktas saskaņā ar 2.1. punktu un vajadzības gadījumā koriģētas, ievērojot II pielikumu;

CO2pv

ir jaunā lielas noslodzes transportlīdzekļa v primārā transportlīdzekļa īpatnējās CO2 emisijas, kas noteiktas saskaņā ar 2.1. punktu un vajadzības gadījumā koriģētas, ievērojot II pielikumu;

rVsg

ir visu to jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kuri reģistrēti atsauces periodā, kas sg piemērojams saskaņā ar 3.2. punktu;

PLsg

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg lielas noslodzes transportlīdzekļu vidējā lietderīgā slodze, kas noteikta 2.5. punktā;

PNsg

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg lielas noslodzes transportlīdzekļu vidējais pasažieru skaits, kas noteikts 2.5. punktā;

PLv,mp

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v lietderīgā slodze ekspluatācijas profilā mp, kas noteikta, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

PNv,mp

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v pasažieru skaits ekspluatācijas profilā mp, kas noteikts, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

PMv,mp

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v pasažieru masa ekspluatācijas profilā mp, kas noteikta, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

maxPLv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v tehniski pieļaujamā maksimālā lietderīgā slodze, kas noteikta, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

maxPNv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v tehniski pieļaujamais maksimālais pasažieru skaits, kas noteikts, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

CVv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v kravas tilpums, kas noteikts, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu.

3.2.   Transportlīdzekļu apakšgrupām piemērojamie atsauces periodi

Transportlīdzekļu apakšgrupām kā atsauces periodus piemēro šādus pārskata periodus



Transportlīdzekļu apakšgrupa sg

Tā gada pārskata periods, kas piemērojams kā atsauces periods

4-UD, 4-RD, 4-LH, 5-RD, 5-LH, 9-RD, 9-LH, 10-RD, 10-LH

2019

1, 2, 3, 11, 12, 16

2021

Visas pārējās

2025

3.2.1. Ja 3.2. punktā noteiktajā atsauces periodā transportlīdzekļu apakšgrupā sg visu ražotāju jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits ir mazāks par 50, piemēro šādus noteikumus.

Lai pārskata periodiem gadiem < Y + 5 saskaņā ar 2.7. punktu aprēķinātu vidējās īpatnējās CO2 emisijas un saskaņā ar 4.1. punktu – īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītājus, visu transportlīdzekļu apakšgrupā sg iekļauto ražotāju CO2 emisijām avgCO2sg un avgCO2psg , kā noteikts 2.2. punktā, un atsauces CO2 emisijām rCO2sg un rCO2psg , kā noteikts 3.1.2. punktā, piešķir vērtību “0”. Y ir pirmā pārskata perioda gads, kurā visu transportlīdzekļu apakšgrupas sg ražotāju jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits ir vismaz 50.

Lai iegūtu atsauces CO2 emisijas rCO2sg un rCO2psg , kas vajadzīgas, lai saskaņā ar 4. punktu aprēķinātu īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītāju, vispirms 3.1.2. punktā norādītās atbilstošās vērtības aprēķina Y gada pārskata periodam, nevis atsauces periodam, kas saskaņā ar 3.2. punktu piemērojams transportlīdzekļu apakšgrupai sg.

Iegūtās vērtības tad dala ar:

— 
mērķrādītāja koeficientu RETsg,Y , kas noteikts 5.1.1. punktā, lai iegūtu atsauces CO2 emisijas rCO2sg ,
— 
mērķrādītāja koeficientu RETpsg,Y , kas noteikts 5.1.1. punktā, lai iegūtu atsauces CO2 emisijas rCO2psg ;

4.   Regulas 6. pantā minēto ražotāja īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītāja aprēķināšana

4.1.   Īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītāji

Katram ražotājam šādus īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītājus T aprēķina šādi:

4.1.1. Pārskata periodiem laikposmā no 2025. līdz 2029. gadam:

T(2025) = Σsg sharesg × MPWsg × (1 – rfsg) × rCO2sg

4.1.2. Pārskata periodiem no 2030. gada:

T(NO) = Σsg sharesg × MPWsg × (1 – rfsg) × rCO2sg

T(MCO2) = Σsg sharesg × MPWsg × [(1 – pvsg) × (1 – rfsg) × rCO2sg + pvsg × (1 – rfpsg) × rCO2psg]

T(MZE) = Σsg sharesg × MPWsg × (1 – zevMsg) × rCO2sg

T(M) = T(MCO2) + T(MZE)

kur:

Σsg

ir summa tajās transportlīdzekļu apakšgrupās, kas ietvertas konkrētā īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītāja aprēķinā saskaņā ar 4.2. punktu;

sharesg

ir vērtība, kas noteikta 2.4. punktā;

MPWsg

ir vērtība, kas noteikta 2.6. punktā;

rfsg

ir CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītājs, kas konkrētajā pārskata periodā piemērojams jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kā noteikts 4.3. punktā;

rfpsg

ir CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītājs, kas konkrētajā pārskata periodā piemērojams jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu primārajiem transportlīdzekļiem transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kā noteikts 4.3. punktā;

zevMsg

ir bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu mandāts, kas konkrētajā pārskata periodā piemērojams jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kā noteikts 4.3. punktā;

rCO2sg

ir vērtība, kas noteikta 3.1.2. punktā;

rCO2psg

ir vērtība, kas noteikta 3.1.2. punktā;

pvsg

ir vērtība, kas noteikta 2.4. punktā.

4.2.   Transportlīdzekļu apakšgrupas, kas ietvertas ražotāju vidējo īpatnējo CO2 emisiju un īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītāju aprēķinā

Īpatnējo CO2 emisiju CO2(X), īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītāju T(X) un CO2 emisiju samazināšanas trajektorijas ET(X)Y aprēķinā iekļauj šādas transportlīdzekļu apakšgrupas sg:



X = 2025

X = NO

X = MCO2

X = MZE

transportlīdzekļu apakšgrupas, uz kurām CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītāji attiecas saskaņā ar 3.a panta 1. punkta a) apakšpunktu

kravas pārvadāšanas transportlīdzekļu apakšgrupas, uz kurām CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītāji attiecas saskaņā ar 3.a panta 1. punkta b), c) un d) apakšpunktu un 3.a panta 3. punktu

pasažieru pārvadāšanas transportlīdzekļu apakšgrupas, uz kurām CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītāji attiecas saskaņā ar 3.a panta 1. punkta b), c) un d) apakšpunktu (tālsatiksmes autobusi un II klases autobusi ar zemu ieeju)

pasažieru pārvadāšanas transportlīdzekļu apakšgrupas, uz kurām attiecas bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu mērķrādītāji saskaņā ar 3.d pantu

(pilsētas autobusi)

4-UD, 4-RD, 4-LH, 5-RD, 5-LH, 9-RD, 9-LH, 10-RD, 10-LH

Visas 1.1.1. un 1.1.3. punktā minētās transportlīdzekļu apakšgrupas. Tomēr pārskata periodos pirms 2035. gada profesionālo transportlīdzekļu apakšgrupas neiekļauj.

32-C2, 32-C3, 32-DD, 34-C2, 34-C3, 34-DD, 31-L2, 33-L2

31-LF 31-L1, 31-DD, 33-LF, 33-L1, 33-DD, 35-FE, 39-FE

4.3.   CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītāji un bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu mandāti

▼M2

4.3.1. Transportlīdzekļu apakšgrupas sg lielas noslodzes transportlīdzekļiem saskaņā ar 3.a pantu dažādos pārskata periodos piemēro šādus CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītājus rfsg un rfpsg .



CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītāji rfsg un rfpsg

Transportlīdzekļu apakšgrupas (sg)

Pārskata periodi pa gadiem

2025–2029

2030–2034

2035–2039

No 2040. g.

Vidēji smagie kravas automobiļi

53, 54

0

43  %

64  %

90  %

Smagie kravas automobiļi > 7,4 t

1 s, 1, 2, 3

0

43  %

64  %

90  %

Smagie kravas automobiļi > 16 t ar 4 × 2 un 6 × 4 asu konfigurācijām

4-UD, 4-RD, 4-LH, 5-RD, 5-LH, 9-RD, 9-LH, 10-RD, 10-LH

15  %

43  %

64  %

90  %

Smagie kravas automobiļi > 16 t ar īpašām asu konfigurācijām

11, 12, 16, 11-EHC, 12-EHC, 16-EHC

0

43  %

64  %

90  %

Profesionālie transportlīdzekļi

53v, 1sv, 1v, 2v, 3v, 4v, 5v, 9v, 10v, 11v, 12v, 16v

0

0

64  %

90  %

Tālsatiksmes un starppilsētu autobusi (rfsg )

32-C2, 32-C3, 32-DD, 34-C2, 34-C3, 34-DD, 31-L2, 33-L2

0

43  %

64  %

90  %

Tālsatiksmes un starppilsētu autobusu primārie transportlīdzekļi (rfpsg )

32-C2, 32-C3, 32-DD, 34-C2, 34-C3, 34-DD, 31-L2, 33-L2

0

43  %

64  %

90  %

Piekabes

421, 421v, 422, 422v, 423, 431, 431v, 432, 432v, 433, 611, 612, 611V, 612V, 621, 623, 621V, 622, 622V, 623V, 624, 624V, 625, 631, 631v, 632, 632v, 633

0

7,5  %

7,5  %

7,5  %

Puspiekabes

111, 111V, 112, 112V, 113, 121, 121V, 122, 122V, 123, 123V, 124, 124V, 125, 126, 131, 131V, 132, 132V, 133

0

10  %

10  %

10  %

Pārskata periodos gados pirms 2025. gada visi CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītāji rfsg un rfpsg ir 0.

▼M1

4.3.2. Transportlīdzekļu apakšgrupas sg lielas noslodzes transportlīdzekļiem saskaņā ar 3.d pantu dažādos pārskata periodos piemēro šādus bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu mērķrādītājus zevMsg .



Bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu mandāti zevMsg

Transportlīdzekļu apakšgrupas sg

Pārskata periodi pa gadiem s

Pirms 2030

2030–2034

2035–2039

No 2040

Pilsētas autobusi

31-LF, 31-L1, 31-DD, 33-LF, 33-L1, 33-DD, 35-FE, 39-FE

0

90 %

100 %

100 %

5.   Emisijas kredītvienības un parādvienības, kas minētas 7. pantā

5.1.   CO2 emisiju samazināšanas trajektorijas

5.1.1.   Mērķrādītāja koeficienti

Katrai transportlīdzekļu apakšgrupai sg un Y gada pārskata periodam mērķrādītāja koeficientus nosaka šādi:

RETsg,Y = (1 – rfsg,uY) + (rfsg,uY – rfsg,lY) × (uY – Y)/(uY – lY)

RETpsg,Y = (1 – rfpsg,uY) + (rfpsg,uY – rfpsg,lY) × (uY – Y)/(uY – lY)

ZETsg,Y = (1 – zevMsg,uY) + (zevMsg,uY – zevMsg,lY) × (uY – Y)/(uY – lY)

kur:

lY, uY

ir zemākā un augstākā gada vērtības kopā {rY, 2025, 2030, 2035, 2040} transportlīdzekļu apakšgrupām, kas norādītas 4.2. punkta tabulas slejā X = 2025,

kopā {rY, 2030, 2040} visām pārējām transportlīdzekļu apakšgrupām sg, definējot vismazāko intervālu, kurā ir spēkā nosacījums lY ≤ Y < uY;

rY

ir tā atsauces perioda gads, kas transportlīdzekļu apakšgrupai sg piemērojams saskaņā ar 3.2. punktu;

rfsg,lY, rfsg,uY

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītāji jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem lY un uY gadā saskaņā ar 4.3. punktu;

rfpsg,lY, rfpsg,uY

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg CO2 emisiju samazināšanas mērķrādītāji jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu primārajiem transportlīdzekļiem lY un uY gadā saskaņā ar 4.3. punktu;

zevMsg,lY, zevMsg,uY

ir bezemisiju lielas noslodzes transportlīdzekļu mandāti jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem lY un uY gadā saskaņā ar 4.3. punktu.

Pārskata gadiem Y < rY RETsg,Y , RETpsg,Y un ZETsg,Y vērtības ir 1 tā, ka transportlīdzekļu apakšgrupai sg nav ietekmes uz CO2 emisiju samazināšanas trajektoriju.

5.1.2.   CO2 emisiju samazināšanas trajektorijas

5.1.2.1. Tad katrai transportlīdzekļu apakšgrupai sg un Y gada pārskata periodam nosaka šādas CO2 emisiju samazināšanas trajektorijas:

ETsg,Y = RETsg,Y × rCO2sg

ETpsg,Y = RETpsg,Y × rCO2psg

ETzsg,Y = ZETsg,Y × rCO2sg

5.1.2.2. Katram ražotājam un Y gada pārskata periodam laikā no 2019. līdz 2024. gada nosaka šādas CO2 emisiju samazināšanas trajektorijas:

ET(2025)Y = Σsg sharesg × MPWsg × ETsg,Y

5.1.2.3. Katram ražotājam un Y gada pārskata periodam laikā no 2025. līdz 2040. gadam nosaka šādas CO2 emisiju samazināšanas trajektorijas:

ET(NO)Y = Σsg sharesg × MPWsg × ETsg,Y

ET(MCO2)Y = Σsg sharesg × MPWsg × [(1 – pvsg) × ETsg,Y + pvsg × ETpsg,Y]

ET(MZE)Y = Σsg sharesg × MPWsg × ETzsg,Y

ET(M)Y = ET(MCO2)Y + ET(MZE)Y

kur:

Σsg

ir summa tajās transportlīdzekļu apakšgrupās, kas ietvertas konkrētā CO2 emisiju samazināšanas trajektorijas aprēķinā saskaņā ar 4.2. punktu;

sharesg

ir ražotāja jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatsvars transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kā noteikts 2.4. punktā;

MPWsg

ir vērtība, kas noteikta 2.6. punktā;

rCO2sg

ir vērtība, kas noteikta 3.1.2. punktā;

rCO2psg

ir vērtība, kas noteikta 3.1.2. punktā;

pvsg

ir to ražotāja jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatsvars transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kurus ievērojot 7.b pantu vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķinā, kas noteikts 2.2. punktā, ņem vērā, izmantojot to primāro transportlīdzekļu CO2 emisijas.

5.2.   Emisijas kredītvienību un parādvienību aprēķināšana katrā pārskata periodā

Katram ražotājam un katrā Y gada pārskata periodā laikposmā no 2019. līdz 2040. gadam emisijas kredītvienības cCO2(X)Y un emisijas parādvienības dCO2(X)Y , (X = NO, M), ir šādas vērtības vai 0, atkarībā no tā, kas ir lielāks (t. i., emisijas kredītvienības un emisijas parādvienības nevar būt negatīvas).

▼M3



 

2019 ≤ Y < 2025

2025 ≤ Y < 2030

2030 ≤ Y < 2040

cCO2(NO)Y

[ET(2025)Y – CO2(2025)Y]× VY

[ET2025(NO)Y – CO2(NO)Y]× VY

[ET(NO)Y – CO2(NO)Y]× VY

dCO2(NO)Y

0

[CO2 (2025)Y – T(2025) Y ]× VY

[CO2(NO)Y – T(NO)Y]× VY

cCO2(M)Y

0

[ET2025(M)Y – CO2(M)Y]× VY

[ET(M)Y – CO2(M)Y]× VY

dCO2(M)Y

0

0

[CO2(M)Y – T(M)Y]× VY

▼M1

kur:

ET(X)Y

ir ražotāja CO2 emisiju samazināšanas trajektorija Y gada pārskata periodā, kas noteikta saskaņā ar 5.1. punktu (X = 2025, NO, M);

CO2(X)Y

ir ražotāja vidējās īpatnējās CO2 emisijas Y gada pārskata periodā, kas noteiktas saskaņā ar 2.7. punktu (X = 2025, NO, M);

T(X)Y

ir ražotāja īpatnējo CO2 emisiju mērķrādītājs Y gada pārskata periodā, kas noteikts saskaņā ar 4. punktu (X = 2025, NO, M);

VY

ir ražotāja jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits Y gada pārskata periodā.

▼M3

Kur ET2025(NO)Y un ET2025(M)Y definē šādi:

image
image
image

▼M1

5.3.   Emisijas parādvienību limits

Katram ražotājam emisijas parādvienību limitus limCO2(X)Y Y gada pārskata periodā nosaka šādi:

limCO2(NO)Y = T(2025)Y × 0,05  × V(2025)Y

pārskata periodiem, kad Y gadi < 2030;

limCO2(NO)Y = T(NO)Y × 0,05  × V(NO)Y

pārskata periodiem, kad Y gadi ≥ 2030;

limCO2(M)Y = T(M)Y × 0,05  × V(M)Y

pārskata periodiem, kad Y gadi ≥ 2030,

kur:

T(X)Y

ir ražotāja īpatnējo emisiju mērķrādītājs Y gada pārskata periodā, kas noteikts saskaņā ar 4. punktu (X = 2025, NO, M);

V(X)Y

ir ražotāja jauno lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits Y gada pārskata periodā transportlīdzekļu apakšgrupās, kuras iekļautas īpatnējo CO2 emisiju CO2(X) aprēķinā saskaņā ar 4.2. punktu (X = 2025, NO, M).

5.4.   Agrīnās emisijas kredītvienības

Emisijas parādvienības, kas iegūtas par 2025. gada pārskata periodu, samazina par summu, kura atbilst pirms minētā pārskata perioda iegūtajām emisijas kredītvienībām un kuru katram ražotājam nosaka šādi:

image

kur:

min

ir mazākā no divām iekavās norādītajām vērtībām;

image

ir summa Y gadu pārskata periodos laikposmā no 2019. līdz 2024. gadam;

dCO2(NO)Y

ir emisijas parādvienības par Y gada pārskata periodu, kas noteiktas saskaņā ar 5.2. punktu;

cCO2(NO)Y

ir emisijas kredītvienības par Y gada pārskata periodu, kas noteiktas saskaņā ar 5.2. punktu.

6.   Regulas 8. panta 2. punktā minētā ražotāja CO2 emisiju pārsnieguma noteikšana

Katram ražotājam un katrā Y gada pārskata periodā, sākot ar 2025. gadu, transportlīdzekļu kategorijas īpatnējo CO2 emisiju pārsnieguma vērtību exeCO2(X)Y aprēķina šādi, ja vērtība ir pozitīva (X = NO, M).

2025. gada pārskata periodam:

image

Pārskata periodiem Y gadiem laikposmā no 2026. līdz 2028. gadam, no 2030. līdz 2033. gadam un no 2035. līdz 2038. gadam:

image

Pārskata periodiem Y gadiem laikposmā no 2030. līdz 2033. gadam un no 2035. līdz 2038. gadam:

image

Y gadu pārskata periodam, kad Y = 2029, 2034 un 2039:

image

Y gadu pārskata periodam, kad Y = 2034 un 2039:

image

2040. gada pārskata periodam:

image

Y gadu pārskata periodiem, kad Y > 2040:

exeCO2(NO)Y = (CO2(NO)Y – T(NO)Y) × VY

exeCO2(M)Y = (CO2(M)Y – T(M)Y) × VY

Ja, veicot iepriekš norādītos aprēķinus, iegūst negatīvu exeCO2(X)Y vērtību, uzskata ka tā ir 0.

Kur:

image

ir summa Y gadu pārskata periodos laikposmā no 2019. līdz 2024. gadam;

image

ir summa I gadu pārskata periodos laikposmā no 2025. gada līdz Y gadam;

image

ir summa J gadu pārskata periodos laikposmā no 2025. līdz (Y – 1) gadam;

image

ir summa I gadu pārskata periodos laikposmā no 2025. līdz 2039. gadam;

image

ir summa J gadu pārskata periodos laikposmā no 2030. gada līdz (Y – 1) gadam;

dCO2(X)Y

ir emisijas parādvienības par Y gada pārskata periodu, kas noteiktas saskaņā ar 5.2. punktu (X = NO, M);

cCO2(X)Y

ir emisijas kredītvienības par Y gada pārskata periodu, kas noteiktas saskaņā ar 5.2. punktu (X = NO, M);

ccCO2(X)I,Y

ir emisijas kredītvienības par I gada pārskata periodu, kas koriģētas attiecībā uz daļu, kura pēc 7 gadiem vairs nav spēkā, kā noteikts saskaņā ar 5.2. punktu (X = NO, M);

limCO2(X)Y

ir emisijas parādvienību limits, kas noteikts saskaņā ar 5.3. punktu (X = NO, M);

redCO2(X)

ir emisijas parādvienību samazinājums 2025. gada pārskata periodā, kas noteikts saskaņā ar 5.4. punktu (X = NO, M).

Visos citos gadījumos pieņem, ka emisiju pārsnieguma vērtība exeCO2(X)Y ir 0 (X = NO, M).

CO2 emisiju pārsniegums Y gada pārskata periodā, kā minēts 8. panta 2. punktā, ir šāds:

exeCO2Y = exeCO2(NO)Y + exeCO2(M)Y

6.1.    ccCO2(X)Y,I noteikšana

ccCO2(X)I,Y = cCO2(X)I

ja Y ≤ I + 7;

ccCO2(X)I,Y = min(cCO2(X)I;

image

ja Y > I + 7.

II PIELIKUMS Koriģēšanas procedūras, kas minētas 11. pantā




II PIELIKUMS

Koriģēšanas procedūras, kas minētas 11. pantā

1.   Atsauces CO2 emisiju koriģēšana pēc 11. panta 2. punktā minēto tipa apstiprināšanas procedūru grozīšanas

Pēc 11. panta 2. punktā minēto tipa apstiprināšanas procedūru grozīšanas pārrēķina I pielikuma 3.1.2. punktā minētās atsauces CO2 emisijas.

Šajā nolūkā jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu v un to primāro transportlīdzekļu CO2 emisijas (g/km) atsauces periodā, kas noteiktas ekspluatācijas profilam mp, kā minēts I pielikuma 2.1. punktā, koriģē šādi:

CO2v,mp = CO2(RP)v,mp · (Σ r sr,sg · CO2r,mp)/ (Σ r sr,sg · CO2(RP)r,mp)

CO2pv,mp = CO2p(RP)v,mp · (Σ r sr,sg · CO2pr,mp)/ (Σ r sr,sg · CO2p(RP)r,mp)

kur:

Σ r

ir summa par visiem transportlīdzekļu apakšgrupai sg piederīgajiem reprezentatīvajiem lielas noslodzes transportlīdzekļiem r;

sg

ir transportlīdzekļu apakšgrupa, kurai pieder lielas noslodzes transportlīdzeklis v;

sr,sg

ir reprezentatīvā lielas noslodzes transportlīdzekļa r statistiskais svars transportlīdzekļu apakšgrupā sg;

CO2(RP)v,mp

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v īpatnējās CO2 emisijas (g/km), kas noteiktas ekspluatācijas profilam mp un pamatojas uz atsauces perioda monitoringa datiem;

CO2(RP)r,mp

ir reprezentatīvā lielas noslodzes transportlīdzekļa r īpatnējās CO2 emisijas (g/km), kas noteiktas ekspluatācijas profilam mp saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 595/2009 un tās īstenošanas pasākumiem redakcijā, kas piemērojama atsauces periodā;

CO2r,mp

ir reprezentatīvā lielas noslodzes transportlīdzekļa r īpatnējās CO2 emisijas, kas noteiktas ekspluatācijas profilam mp saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 595/2009 un tās īstenošanas pasākumiem, ievērojot šīs regulas 11. panta 2. punkta a) apakšpunktā minētos grozījumus;

CO2p(RP)v,mp

ir lielās noslodzes transportlīdzekļa v primārā transportlīdzekļa īpatnējās CO2 emisijas (g/km), kas noteiktas ekspluatācijas profilam mp un pamatojas uz atsauces perioda monitoringa datiem;

CO2p(RP)r,mp

ir reprezentatīvā transportlīdzekļa r primārā lielas noslodzes transportlīdzekļa īpatnējās CO2 emisijas (g/km), kas noteiktas saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 595/2009 un tās īstenošanas pasākumiem redakcijā, kas piemērojama atsauces periodā;

CO2pr,mp

ir reprezentatīvā transportlīdzekļa r primārā lielas noslodzes transportlīdzekļa īpatnējās CO2 emisijas, kas noteiktas ekspluatācijas profilam mp saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 595/2009 un tās īstenošanas pasākumiem, ievērojot šīs regulas 11. panta 2. punkta a) apakšpunktā minētos grozījumus.

Īpatnējās CO2 emisijas normalizē, ievērojot III pielikumu, izmantojot tās 14. panta 1. punkta f) apakšpunktā minēto parametru vērtības, kas ir piemērojamas 11. panta 2. punkta a) apakšpunktā minētajā pārskata periodā.

Reprezentatīvos lielas noslodzes transportlīdzekļus nosaka atbilstoši 11. panta 3. punktā norādītajai metodikai.

2.   Koriģēto atsauces CO2 emisiju piemērošana, ievērojot 11. panta 2. punktu

Ja Y gada pārskata periodā dažu ražotāja jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu īpatnējās CO2 emisijas ir noteiktas ar 11. panta 2. punktā minētajiem grozījumiem, I pielikuma 4. un 5.1. punktā izmantotās transportlīdzekļa apakšgrupas sg atsauces CO2 emisijas rCOsg aprēķina šādi:

rCO2sg = Σ,i Vsg,i/Vsg x rCO2sg,,i

kur:

Σ,i

ir šāda summa:

— 
ja i = 0: negrozītā CO2 emisiju noteikšanas procedūra, kurā izmanto sākotnējās atsauces CO2 emisijas bez koriģējumiem, un
— 
ja i ≥ 1: visi turpmākie grozījumi, kas minēti 11. panta 2. punktā;

Vsg

ir ražotāja jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits Y gada pārskata periodā transportlīdzekļu apakšgrupā sg;

Vsg,i

ir tādu ražotāja jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu skaits Y gada pārskata periodā transportlīdzekļu apakšgrupā sg, kuru īpatnējās CO2 emisijas ir noteiktas ar grozījumu i;

rCO2sg,i

ir:

— 
ja i = 0: nekoriģētās atsauces CO2 emisijas;
— 
ja i ≥ 1: atsauces CO2 emisijas, kas noteiktas transportlīdzekļu apakšgrupai sg ar grozījumu i.
III PIELIKUMS Jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu, kā minēts 4. pantā, īpatnējo CO2emisiju normalizēšana




III PIELIKUMS

Jaunu lielas noslodzes transportlīdzekļu, kā minēts 4. pantā, īpatnējo CO2 emisiju normalizēšana

1.   Īpatnējo CO2 emisiju normalizēšana

I pielikuma 2.1. punkta aprēķina vajadzībām lielas noslodzes transportlīdzekļu CO2 emisiju vērtības CO2v,mp normalizē šādi:

CO2v,mp = reportCO2v,mp + ΔCO2v,mp(m) + ΔCO2cvv,mp

m = PLsg,mp – PLv,mp + cCWv

(N un O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem)

m = PMsg,mp – PMv,mp + cCWv

(M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem)

Primāro transportlīdzekļu CO2 emisiju CO2pv,mp vērtības normalizē saskaņā ar to pašu metodiku, izmantojot primāro transportlīdzekļu parametrus,

kur:

CO2v,mp

ir ekspluatācijas profilam mp noteiktās lielas noslodzes transportlīdzekļa v normalizētās CO2 emisijas, kas jāņem vērā I pielikuma 2.1. punkta aprēķinā;

reportCO2v,mp

ir jauna lielas noslodzes transportlīdzekļa v CO2 emisijas (g/km), kas noteiktas ekspluatācijas profilam mp un paziņotas, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

ΔCO2v,mp(m)

nosaka saskaņā ar 3. punktu;

ΔCO2cvv,mp

nosaka saskaņā ar 4. punktu;

PLv,mp

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v lietderīgā slodze ekspluatācijas profilā mp, kas noteikta, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu paziņotos datus;

PLsg,mp

ir lietderīgā slodze transportlīdzekļu apakšgrupai sg un ekspluatācijas profilam mp, kā noteikts I pielikuma 2.5. punktā;

PMv,mp

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v pasažieru masa ekspluatācijas profilā mp, kas noteikta, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

PMsg,mp

ir pasažieru masa transportlīdzekļu apakšgrupai sg un ekspluatācijas profilam mp, kā noteikts I pielikuma 2.5. punktā;

cCWv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v tukšmasas korekcija, ko piemēro saskaņā ar 2. punktu.

2.   Tukšmasas normalizācija

Tā kā lielas noslodzes transportlīdzekļa pārvadājumu lietderība pieaug, palielinoties tā tehniski pieļaujamajai maksimālajai lietderīgajai slodzei vai pasažieru skaitam, bet tehnisku iemeslu dēļ augstākas minēto parametru vērtības ir saistītas ar lielākām tukšmasām un tādējādi arī lielākām CO2 emisijām, tad, lai normalizētu tā īpatnējās CO2 emisijas saskaņā ar 1. punktu, transportlīdzekļu apakšgrupas sg lielas noslodzes transportlīdzekļa v tukšmasai piemēro šādu tukšmasas korekciju:

cCWv = asg · (maxPLsg – maxPLv)

N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem;

cCWv = 0

O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem;

cCWv = asg · (maxPNsg – maxPNv)

M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem;

kur:

asg

ir lineārs koeficients, kas pārskata periodam gadā, kad reģistrēts lielas noslodzes transportlīdzeklis v, noteikts saskaņā ar 2.1. punktu;

maxPLv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v tehniski pieļaujamā maksimālā lietderīgā slodze, kas noteikta, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

maxPNv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v tehniski pieļaujamais maksimālais pasažieru skaits, kas noteikts, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

maxPLsg

ir lielas noslodzes transportlīdzekļu apakšgrupas sg tehniski pieļaujamā maksimālā lietderīgā slodze, kas noteikta saskaņā ar I pielikuma 2.5. punktu;

maxPNsg

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg tehniski pieļaujamais maksimālais pasažieru skaits, kas noteikts saskaņā ar I pielikuma 2.5. punktu.

2.1.   Normalizācijas parametru noteikšana

Katram pārskata periodam parametrus asg un bsg nosaka, izmantojot vērtību CWv korelācijas ar maxPLv vērtībām (N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem) un maxPNv vērtībām (M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem) lineāras regresijas analīzi, ņemot vērā visus jaunreģistrētos lielas noslodzes transportlīdzekļus v transportlīdzekļu apakšgrupā sg:

CWv ≈ asg maxPLv + bsg

N kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem;

CWv ≈ asg maxPNv + bsg

M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem,

kur:

CWv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v tukšmasa, kas noteikta, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu; ja precīza vērtība nav pieejama, drīkst veikt tuvinājumu, izmantojot lielas noslodzes transportlīdzekļa v koriģētu faktisko masu;

maxPLv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v tehniski pieļaujamā maksimālā lietderīgā slodze, kas noteikta, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

maxPNv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v tehniski pieļaujamais maksimālais pasažieru skaits, kas noteikts, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu.

3.   CO2 emisiju izmaiņas saistībā ar transportlīdzekļa kopējās masas izmaiņām

Lielas noslodzes transportlīdzekļa v CO2 emisiju ex-post izmaiņas, kas jānosaka ekspluatācijas profilam mp tāpēc, ka kopējā masā, kas lielas noslodzes transportlīdzeklim piešķirama CO2 emisiju noteikšanai, ir veiktas ex-post izmaiņas, nosaka ar šādu lineāru aproksimāciju:

ΔCO2v,mp(m) = m (CO2v,r – CO2v,l) / (Mr – Ml)

kur:

m

ir izmaiņas kopējā masā, kas lielas noslodzes transportlīdzeklim v piešķirta tā CO2 emisiju noteikšanai;

CO2v,r

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v CO2 emisijas (g/km) bez masas izmaiņām, kas noteiktas tam pašam ekspluatācijas profilam mp, reprezentatīva slogojuma apstākļiem;

CO2v,l

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v CO2 emisijas (g/km) bez masas izmaiņām, kas noteiktas tam pašam ekspluatācijas profilam mp, maza slogojuma apstākļiem;

Mr

ir transportlīdzekļa kopējā masa simulācijā bez masas izmaiņām tam pašam ekspluatācijas profilam mp, reprezentatīviem slogojuma apstākļiem;

Ml

ir transportlīdzekļa kopējā masa simulācijā bez masas izmaiņām tam pašam ekspluatācijas profilam mp, maza slogojuma apstākļiem.

4.   Dažādu kravu tilpumu normalizēšana

O kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas ietilpst vienā un tajā pašā transportlīdzekļu apakšgrupā, ir atšķirīgi kravas tilpumi. Tā kā lielas noslodzes transportlīdzekļa pārvadājumu lietderība pieaug, palielinoties kravas tilpumam, bet tehnisku iemeslu dēļ šāds palielinājums ir saistīts arī ar lielākām CO2 emisijām, piemēro transportlīdzekļu apakšgrupas sg lielas noslodzes transportlīdzekļa v CO2 emisiju korekciju:

ΔCO2cvv,mp = asg,mp (CVsg – CVv)

kur:

asg,mp

ir lineārs koeficients, kas pārskata periodam gadā, kad reģistrēts lielas noslodzes transportlīdzeklis v, noteikts saskaņā ar 4.1. punktu;

CVv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v kravas tilpums, kas noteikts, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

CVsg

ir transportlīdzekļu apakšgrupas sg kravas tilpums, kas noteikts saskaņā ar I pielikuma 2.5. punktu.

N un M kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem CO2 emisiju korekcija ΔCO2cvv,mp ir 0.

4.1.   Normalizācijas parametru noteikšana

Katram pārskata periodam un ekspluatācijas profilam parametrus asg,mp un bsg,mp nosaka, izmantojot vērtību [reportCO2v,mp + ΔCO2v,mp(m)] korelācijas ar CVv vērtībām lineāras regresijas analīzi, ņemot vērā visus jaunreģistrētos lielas noslodzes transportlīdzekļus v transportlīdzekļu apakšgrupā sg:

reportCO2v,mp + ΔCO2v,mp(m) ≈ asg,mp · CVv + bsg,mp

kur:

CVv

ir lielas noslodzes transportlīdzekļa v kravas tilpums, kas noteikts, izmantojot datus, kuri paziņoti, ievērojot 13.a un 13.b pantu;

reportCO2v,mp, ΔCO2v,mp(m)

ir, kā noteikts 1. punktā.

IV PIELIKUMS Noteikumi par datiem, kas jāmonitorē un jāziņo, ievērojot 13.a un 13.b pantu




IV PIELIKUMS

Noteikumi par datiem, kas jāmonitorē un jāziņo, ievērojot 13.a un 13.b pantu

A DAĻA. DATI, KURU MONITORINGS UN ZIŅOŠANA JĀVEIC DALĪBVALSTĪM:

a) 

transportlīdzekļu identifikācijas numuri visiem 2. pantā minētajiem jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas reģistrēti dalībvalsts teritorijā;

▼M4

b) 

tā ražotāja nosaukums, uz kuru lielas noslodzes transportlīdzeklis ir attiecināts saskaņā ar 7.a panta a), b) vai c) punktu;

▼M1

c) 

marka (ražotāja tirdzniecības nosaukums);

d) 

virsbūves kods, kā noteikts atbilstības sertifikāta 38. ierakstā, tostarp attiecīgā gadījumā papildu cipari, kas minēti Regulas (ES) 2018/858 I pielikuma 2. papildinājumā;

e) 

attiecībā uz lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas minēti 2. panta 1. punkta pirmās daļas a) vai b) punktā, informācija par spēkiekārtu, kas norādīta atbilstības sertifikāta 23., 23.1. un 26. ierakstā;

f) 

lielas noslodzes transportlīdzekļa maksimālais ātrums, kā norādīts atbilstības sertifikāta 29. ierakstā;

g) 

pabeigtības posms, kas norādīts izraudzītajā atbilstības sertifikāta paraugā saskaņā ar Komisijas Īstenošanas regulas (ES) 2020/683 ( 15 ) VIII pielikuma 2. punktu;

h) 

transportlīdzekļa kategorija, kā norādīts atbilstības sertifikāta 0.4. ierakstā;

i) 

asu skaits, kā norādīts atbilstības sertifikāta 1. ierakstā;

j) 

TPMLM, kā norādīts atbilstības sertifikāta 16.1. ierakstā;

k) 

ražotāja uzskaites datnes kriptogrāfiskā kontrolsumma, kā norādīts atbilstības sertifikāta 49.1. ierakstā; par lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas reģistrēti līdz 2025. gada 30. jūnijam, dalībvalstis drīkst ziņot tikai kriptogrāfiskās kontrolsummas pirmās 8 rakstzīmes;

l) 

īpatnējās CO2 emisijas, kā norādīts atbilstības sertifikāta 49.5. ierakstā;

m) 

vidējā lietderīgas slodzes vērtība, kā norādīts atbilstības sertifikāta 49.6. ierakstā;

n) 

reģistrācijas datums;

o) 

3. panta 25) punktā minētā N3 kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu sastāva TPMLM īpaši smagā sastāvā (EHC), kā norādīts atbilstības sertifikāta 16.4. ierakstā vai transportlīdzekļa individuālā apstiprinājuma sertifikātā;

p) 

attiecībā uz speciālajiem transportlīdzekļiem – to apzīmējums, kā norādīts atbilstības sertifikāta 51. ierakstā;

q) 

dzenošo asu skaits, kā norādīts atbilstības sertifikāta 3. ierakstā;

r) 

attiecībā uz lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas apstiprināti saskaņā ar Regulas (ES) 2018/858 2. panta 3. punkta b) apakšpunktu, informācija par to, ka lielas noslodzes transportlīdzeklis ir konstruēts un izgatavots vai pielāgots civilās aizsardzības dienestu, ugunsdzēsības dienestu un sabiedriskās kārtības uzturēšanas spēku lietošanai;

s) 

lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas reģistrēti civilās aizsardzības dienestu, ugunsdzēsības dienestu, sabiedriskās kārtības uzturēšanas spēku lietošanai, apstiprinājums, ka transportlīdzeklis ir reģistrēts izmantošanai civilās aizsardzības dienestos, ugunsdzēsības dienestos, sabiedriskās kārtības uzturēšanas spēkos un ka tas atbilst šīs regulas 3.a panta 5. punktā izklāstītajiem nosacījumiem. Attiecībā uz visiem lielas noslodzes transportlīdzekļiem, tostarp individuāli apstiprinātiem lielas noslodzes transportlīdzekļiem, atbilstošā informācija ir informācija, kas sniedzama ES atbilstības sertifikātā, transportlīdzekļa individuāla ES apstiprinājuma sertifikātā vai individuālā nacionālā apstiprinājuma sertifikātā saskaņā ar paraugiem, kas noteikti Īstenošanas regulā (ES) 2020/683, neatkarīgi no jebkādiem nacionāli noteiktiem atbrīvojumiem, kas piemērojami saskaņā ar Regulas (ES) 2018/858 45. panta 1. punktu;

▼M4

t) 

M kategorijas transportlīdzekļiem – tā pabeigtā vai vairākos posmos pabeigtā transportlīdzekļa ražotāja nosaukums, uz kuru attiecas ziņošanas pienākumi, kas noteikti IV pielikuma B daļas pirmās tabulas slejā “Transportlīdzekļa ražotājs”;

u) 

M kategorijas transportlīdzekļiem – t) punktā minētā pabeigtā vai vairākos posmos pabeigtā transportlīdzekļa ražotāja starptautiskā ražotāja identifikatora (WMI) kods, kas sastāv no trim rakstzīmēm saskaņā ar Komisijas Īstenošanas regulas (ES) 2021/535 (1)  II pielikuma 2. daļas A iedaļas 2.2. punktu. Ja WMI koda trešā rakstzīme ir “9”, papildus ir jānorāda transportlīdzekļa norādes daļas (VIS) trešā, ceturtā un piektā rakstzīme, kas minētā ražotāja identificēšanai piešķirta saskaņā ar minētās regulas II pielikuma 2. daļas A iedaļas 2.2.3. punktu.

▼M1

B DAĻA. DATI, KURU ZIŅOŠANA JĀVEIC RAŽOTĀJIEM UN CITĀM STRUKTŪRĀM

Saskaņā ar šīs regulas 13.b pantu katrs ziņotājs paziņo šādus datus par tiem lielas noslodzes transportlīdzekļiem, par kuriem tam ir pienākums sagatavot ražotāja uzskaites datni (MRF) vai transportlīdzekļa informācijas datni (VIF) saskaņā ar Regulu (ES) 2017/2400 un Īstenošanas regulu (ES) 2022/1362.

▼C2

Attiecībā uz lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas minēti šā pielikuma A daļas r) un s) punktā, 7.a pantā minētais ražotājs arī informē Komisiju saskaņā ar 3.a panta 4. un 5. punktu, ja lielas noslodzes transportlīdzeklis, kas citādi būtu atbrīvots no 3.a panta 1., 2. un 3. punktā noteiktajiem pienākumiem, no minētajiem pienākumiem nav atbrīvots.

▼M1



Transportlīdzekļu kategorijas / transportlīdzekļu apakšgrupas

Ziņotāji

Primārā transportlīdzekļa ražotājs ()

Starpposma transportlīdzekļa ražotājs ()

Transportlīdzekļa ražotājs () ()

Norīkotais tehniskais dienests ()

N/visas

Neattiecas

Neattiecas

— MRF ()

— Papildinformācija ►M4   (9)  ◄

Neattiecas

M/visas

— VIF ()

— MRF ()

— Papildinformācija ►M4   (9)  ◄

par primāro transportlīdzekli

Neattiecas

— VIF ()

— MRF ()

— Papildinformācija ►M4   (9)  ◄

par pabeigto vai vairākos posmos pabeigto transportlīdzekli

Neattiecas

O/visas

Neattiecas

Neattiecas

— MRF ()

— Papildinformācija ►M4   (9)  ◄

— MRF ()

— Papildinformācija ►M4   (9)  ◄

(1)   

Regulas (ES) 2017/2400 3. panta 29) punkts.

(2)   

Regulas (ES) 2017/2400 3. panta 31) punkts.

(3)   

Regulas (ES) 2017/2400 3. panta 4.a) punkts.

(4)   

Ražotāja uzskaites datne (MRF), Regulas (ES) 2017/2400 3. panta 23. punkts.

(5)   

Transportlīdzekļa informācijas datne (VIF), Regulas (ES) 2017/2400 3. panta 25. punkts.

(6)   

Īstenošanas Regulas (ES) 2022/1362 2. panta 5. punkts.

(7)   

Ražotāja uzskaites datne (MRF), Īstenošanas Regulas (ES) 2022/1362 2. panta 9. punkts.

(8)   

Īstenošanas regulas (ES) 2022/1362 8. panta 6. un 7. punkts.

►M4  (9)   

Kā norādīts tabulā ar nosaukumu “Papildinformācija”.

 ◄

▼M4



Papildinformācija

Nr.

Monitoringa parametrs

Avots (1)

Transportlīdzekļu kategorijas, uz ko attiecas monitoringa parametrs (2)

15

Marka (ražotāja tirdzniecības nosaukums)

 

Visas

24

Pārnesumkārbas ražotāja nosaukums un adrese (3)

0.4. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 VI pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

25

Marka (pārnesumkārbas ražotāja tirdzniecības nosaukums) (3)

0.1. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 VI pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

32

Asu ražotāja nosaukums un adrese (3)

0.4. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 VII pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

33

Marka (asu ražotāja tirdzniecības nosaukums)(3)

0.1. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 VII pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

39

Riepu ražotāja nosaukums un adrese

1. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 X pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

40

Marka (riepu ražotāja tirdzniecības nosaukums)

3. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 X pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

72

Simulācijas rīka izmantošanas licences numurs

 

Visas

75

Motora CO2 masas emisija WHTC (4) (g/kWh)

Attiecīgā gadījumā Komisijas Regulas (ES) Nr. 582/2011 (5) 5. papildinājuma papildpielikuma 1.4.2. punkts vai I pielikuma 7. papildinājuma papildpielikuma 1.4.2. punkts

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

76

Motora degvielas patēriņš WHTC (g/kWh) (6)

Attiecīgā gadījumā Regulas (ES) Nr. 582/2011 5. papildinājuma papildpielikuma 1.4.2. punkts vai I pielikuma 7. papildinājuma papildpielikuma 1.4.2. punkts

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

77

Motora CO2 masas emisija WHSC (7) (g/kWh)

Attiecīgā gadījumā Regulas (ES) Nr. 582/2011 5. papildinājuma papildpielikuma 1.4.1. punkts vai I pielikuma 7. papildinājuma papildpielikuma 1.4.1. punkts

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

78

Motora degvielas patēriņš WHSC (g/kWh) (6)

Attiecīgā gadījumā Regulas (ES) Nr. 582/2011 5. papildinājuma papildpielikuma 1.4.1. punkts vai I pielikuma 7. papildinājuma papildpielikuma 1.4.1. punkts

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

101

Lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kuru simulācijas datums ir, sākot ar 2020. gada 1. jūliju, – motora tipa apstiprinājuma numurs

Attiecīgā gadījumā Regulas (ES) Nr. 582/2011 I pielikuma 5., 6. vai 7. papildinājuma papildpielikuma 1.2.1. punkts

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

102

Lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kuru simulācijas datums ir, sākot ar 2021. gada 1. jūliju, – ar komatu atdalītu vērtību datne ar tādu pašu nosaukumu kā darba datnei un ar paplašinājumu.vsum, kurā ietverti agregētie rezultāti par katru simulēto ekspluatācijas profilu un lietderīgās slodzes nosacījumu

Datne, ko ģenerē Regulas (ES) 2017/2400 5. panta 1. punkta a) apakšpunktā minētais simulācijas rīks tā grafiskās lietotājsaskarnes (GUI) versijā

Visas

103

Iekšdedzes motora ražotāja nosaukums un adrese

0.5. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 V pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

104

Marka (iekšdedzes motora ražotāja tirdzniecības nosaukums)

0.1. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 V pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

105

Elektriskās mašīnas sistēmas / integrēta elektriskā spēka pārvada sastāvdaļas (IEPC) / integrēta hibrīdelektriskā transportlīdzekļa spēka pārvada 1. tipa sastāvdaļas (IHPC) ražotāja nosaukums un adrese (3)

0.5. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 X.b pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

106

Marka (elektriskās mašīnas sistēmas / IEPC / 1. tipa IHPC ražotāja tirdzniecības nosaukums) (3)

0.1. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 X.b pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

107

Degvielas elementa ražotāja nosaukums un adrese (3)

0.5. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 X.b pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

108

Marka (degvielas elementa ražotāja tirdzniecības nosaukums) (3)

0.1. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 X.b pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

109

Elektroenerģijas akumulēšanas sistēmas ražotāja nosaukums un adrese (3)

0.5. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 X.b pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

110

Marka (elektroenerģijas akumulēšanas sistēmas ražotāja tirdzniecības nosaukums) (3)

0.1. punkts sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas sertifikāta paraugā Regulas (ES) 2017/2400 X.b pielikuma 1. papildinājumā

N kategorija;

M kategorija: tikai primārais transportlīdzeklis;

O kategorija;

111

Ir vai nav iekšdedzes motors, kas darbina aukstumiekārtu (jā/nē)

 

O kategorija;

112

K koeficients (W/m2-K)

7.2.4. punkts iekārtas atbilstības sertifikāta paraugā, kas dots Nolīgumā par ātri bojājošos pārtikas produktu starptautiskajiem pārvadājumiem un par speciālām iekārtām, kas izmantojamas šajos pārvadājumos (ATP) (8), kā norādīts nolīguma 1. pielikuma 3. papildinājumā

O kategorija (9);

113

Ir vai nav darbināma kustīga grīda (jā/nē)

 

O kategorija;

114

Piekabe, kuras virsbūves iekšējais augstums, kā definēts Īstenošanas regulas (ES) 2022/1362 I pielikuma 1. punkta 4. apakšpunktā, pārsniedz 3,5 m (jā/nē)

 

O kategorija;

115

Ir vai nav otra grīda, kas aptver vairāk nekā 50 % no piekabes virsbūves iekšējā garuma, kas definēts Īstenošanas regulas (ES) 2022/1362 I pielikuma 1. punkta 5. apakšpunktā (jā/nē)

 

O kategorija;

116

Dzelzceļa-autoceļu kombinēto pārvadājumu sertifikācija saskaņā ar UIC brošūru 596–5 (10) vai UIC brošūru 597 (11) (jā/nē)

 

O kategorija;

117

Prāmju-autoceļu kombinēto pārvadājumu sertifikācija saskaņā ar MSC.479(102) (12) (jā/nē)

 

O kategorija;

118

ADR apstiprinājuma sertifikāta numurs EX/III piekabēm

1. punkts bīstamās kravas pārvadājošu transportlīdzekļu apstiprinājuma sertifikāta paraugā, kas dots Nolīguma par bīstamo kravu starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu (ADR) 9. daļas 9.1. nodaļas 9.1.3.5. punktā (13)

O kategorija (14);

119

Informācija par konkrētām transportlīdzekļu tehnoloģijām, uz kurām neattiecas neviens no iepriekš minētajiem monitoringa parametriem (neobligāti)

 

Visi (15)

(1)   

Ja saskaņā ar Regulu (ES) 2017/2400 vai Īstenošanas regulu (ES) 2022/1362 CO2 emisiju noteikšanai sertificēto vērtību vietā izmanto tādas sastāvdaļas, atsevišķas tehniskās vienības vai sistēmas standartvērtības, uz kuru attiecas monitoringa parametrs, ziņotāji atsaucas uz savu iekšējo dokumentāciju kā uz attiecīgā monitoringa parametra avotu. Ja monitoringa parametra avots nav skaidri norādīts, ziņotāji atsaucas arī uz savu iekšējo dokumentāciju.

(2)   

Ja lielas noslodzes transportlīdzeklī nav sastāvdaļas, atsevišķas tehniskas vienības vai sistēmas, vai tehniskā raksturlieluma, uz kuru atsaucas monitoringa parametrs, attiecīgo monitoringa parametru par šo transportlīdzekli nepaziņo.

(3)   

Ja lielas noslodzes transportlīdzeklī ir vairākas viena tipa sastāvdaļas, atsevišķas tehniskas vienības vai sistēmas, ko ražojuši dažādi ražotāji, monitoringa parametru paziņo par katru ražotāju.

(4)   

Vispārēji harmonizētais pārejas cikls.

(5)   

Komisijas Regula (ES) Nr. 582/2011 (2011. gada 25. maijs), ar ko īsteno un groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 595/2009 attiecībā uz lielas celtspējas/kravnesības transportlīdzekļu radītām emisijām (Euro VI) un groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2007/46/EK I un III pielikumu (OV L 167, 25.6.2011., 1. lpp., ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2011/582/oj).

(6)   

Duālas degvielas lielas noslodzes transportlīdzekļiem šo monitoringa parametru paziņo atsevišķi par katru degvielu, kas deklarēta CO2 noteikšanas laikā saskaņā ar Regulu (ES) 2017/2400.

(7)   

Vispārēji harmonizētais pārejas cikls.

(8)   

Nolīgums par ātri bojājošos pārtikas produktu starptautiskajiem pārvadājumiem un par speciālām iekārtām, kas izmantojamas šajos pārvadājumos (ATP), kas noslēgts Ženēvā 1970. gada 1. septembrī un stājās spēkā 1976. gada 21. novembrī; tā grozītajā redakcijā.

(9)   

Šo parametru paziņo tikai attiecībā uz piekabēm, kurām ir ATP atbilstības sertifikāts.

(10)   

UIC brošūra 596-5, puspiekabes ar satvērēju.

(11)   

UIC brošūra 597, puspiekabes uz ratiņiem.

(12)   

SJO Rezolūcija MSC.479(102) (pieņemta 2020. gada 11. novembrī), Pārskatītās pamatnostādnes par drošības pasākumiem autotransporta līdzekļu pārvadājumos ar ro-ro kuģiem.

(13)   

Nolīgums par bīstamo kravu starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu (ADR), kas noslēgts Ženēvā 1957. gada 30. septembrī un stājās spēkā 1968. gada 29. janvārī; tā grozītajā redakcijā.

(14)   

Šo parametru paziņo tikai attiecībā uz EX/III piekabēm, kurām ir ADR apstiprinājuma sertifikāts.

(15)   

Šo parametru pēc izvēles var paziņot transportlīdzekļiem ar konkrētām transportlīdzekļa tehnoloģijām, uz kurām neattiecas neviens cits monitoringa parametrs, lai tos varētu identificēt.

▼M1

C DAĻA. AEORDINAMISKĀS PRETESTĪBAS VĒRTĪBU (CDXA) DIAPAZONI PUBLISKOŠANAI SASKAŅĀ AR 13.c PANTU

▼M4

Lai saskaņā ar 13.c pantu publiskotu CdxA vērtību, kas norādīta ražotāja uzskaites datnē, Komisija izmanto diapazonus, kas noteikti turpmākajā tabulā, kura ietver katrai CdxA vērtībai atbilstošo diapazonu:

▼M1



Diapazons

CdxA vērtība [m2]

Min CdxA (CdxA ≥ min CdxA)

Max CdxA (CdxA < maxCdxA)

A1

0,00

3,00

A2

3,00

3,15

A3

3,15

3,31

A4

3,31

3,48

A5

3,48

3,65

A6

3,65

3,83

A7

3,83

4,02

A8

4,02

4,22

A9

4,22

4,43

A10

4,43

4,65

A11

4,65

4,88

A12

4,88

5,12

A13

5,12

5,38

A14

5,38

5,65

A15

5,65

5,93

A16

5,93

6,23

A17

6,23

6,54

A18

6,54

6,87

A19

6,87

7,21

A20

7,21

7,57

A21

7,57

7,95

A22

7,95

8,35

A23

8,35

8,77

A24

8,77

9,21

V PIELIKUMS Datu ziņošana un pārvaldība, kā noteikts 13.a–13.c pantā




V PIELIKUMS

Datu ziņošana un pārvaldība, kā noteikts 13.a–13.c pantā

1.   DALĪBVALSTU ZIŅOJUMI

1.1. Kompetentās iestādes kontaktpunkts saskaņā ar 13.a pantu elektroniski nosūta Eiropas Vides aģentūrai IV pielikuma A daļā noteiktos datus.

▼M4

Kontaktpunkts par datu nosūtīšanu Komisijai un Eiropas Vides aģentūrai paziņo pa e-pastu uz turpmāk minētajām adresēm:

EC-CO2 -HDV-IMPLEMENTATION@ec.europa.eu

un

HDV-monitoring@eea.europa.eu

▼M1

2.   RAŽOTĀJU ZIŅOJUMI

2.1.  ►M4  Ražotāji bez kavēšanās ziņo Komisijai un Eiropas Vides aģentūrai šādu informāciju: ◄

a) 

ražotāja nosaukums, kā norādīts atbilstības sertifikātā vai individuāla apstiprinājuma sertifikātā;

▼M4

b) 

ražotājam piešķirtais(-ie) WMI kods(-i) un par katru WMI kodu, kura trešā rakstzīme ir “9”, papildus ir jānorāda VIS trešā, ceturtā un piektā rakstzīme, kas piešķirta ražotāja identificēšanai;

▼M1

c) 

kontaktpunkts, kas atbildīgs par datu augšupielādi Eiropas Vides aģentūrai;

▼M4

d) 

to transportlīdzekļu kategorija, attiecībā uz kuriem ražotājam ir ziņošanas pienākums saskaņā ar 13.b pantu.

▼M4

Ražotāji bez kavēšanās paziņo Komisijai par jebkādām izmaiņām minētajā informācijā.

▼M1

Paziņojumus nosūta uz 1.1. punktā minētajām adresēm.

▼M4

2.2. Ražotāja kontaktpunkts saskaņā ar 13.b pantu elektroniski nosūta Eiropas Vides aģentūrai IV pielikuma B daļā noteiktos datus.

Kontaktpunkts par datu nosūtīšanu Komisijai un Eiropas Vides aģentūrai paziņo pa e-pastu uz 1.1. punktā minētajām adresēm.

▼M4

2.3. Norīkotie tehniskie dienesti, kas atbild par O3 un O4 kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļu CO2 emisiju noteikšanu saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2022/1362 8. panta 6. un 7. punktu, bez kavēšanās ziņo Komisijai un Eiropas Vides aģentūrai šādu informāciju:

a) 

tehniskā dienesta nosaukums;

b) 

dalībvalsts, kas norīkojusi tehnisko dienestu;

c) 

kontaktpunkts, kas atbildīgs par datu augšupielādi Eiropas Vides aģentūrai;

d) 

to ražotāju nosaukumi, kuri atbildību par savu transportlīdzekļu simulāciju un datu ziņošanu ir uzticējuši tehniskajam dienestam;

“e) 

WMI kods(-i), kas piešķirts(-i) ražotājiem, kuri atbildību par savu transportlīdzekļu simulāciju un datu ziņošanu ir nodevuši tehniskajam dienestam, un par katru WMI kodu, kura trešā rakstzīme ir “9”, papildus ir jānorāda VIS trešā, ceturtā un piektā rakstzīme, kas piešķirta attiecīgā ražotāja identificēšanai.

Ražotāji bez kavēšanās paziņo Komisijai par jebkādām izmaiņām minētajā informācijā.

Paziņojumus nosūta uz 1.1. punktā minētajām adresēm.

2.4. Atkāpjoties no 2.2. punkta, attiecībā uz O3 un O4 kategorijas lielas noslodzes transportlīdzekļiem, par kuriem atbildība par CO2 emisiju noteikšanu ir uzticēta norīkotajam tehniskajam dienestam saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2022/1362 8. panta 6. un 7. punktu, tehniskā dienesta kontaktpunkts saskaņā ar 13.b pantu elektroniski nosūta Eiropas Vides aģentūrai IV pielikuma B daļā norādītos datus.

Kontaktpunkts par datu nosūtīšanu Komisijai un Eiropas Vides aģentūrai paziņo pa e-pastu uz 1.1. punktā minētajām adresēm.

▼M1

3.   DATU APSTRĀDE

3.1. Eiropas Vides aģentūra veic saskaņā ar 1.1. un 2.2. punktu nosūtīto datu apstrādi un apstrādātos datus ieraksta reģistrā.

3.2. Datus par lielas noslodzes transportlīdzekļiem, kas reģistrēti iepriekšējā pārskata periodā un ierakstīti reģistrā, publisko līdz katra gada 30. aprīlim, izņemot šādus datu ierakstus:

3.2.1. 

transportlīdzekļa identifikācijas numurs;

3.2.2. 

pārnesumkārbas ražotāja nosaukums un adrese;

3.2.3. 

marka (pārnesumkārbas ražotāja tirdzniecības nosaukums);

3.2.4. 

asu ražotāja nosaukums un adrese;

3.2.5. 

marka (asu ražotāja tirdzniecības nosaukums);

3.2.6. 

riepu ražotāja nosaukums un adrese;

3.2.7. 

marka (riepu ražotāja tirdzniecības nosaukums);

3.2.8. 

motora modelis;

3.2.9. 

pārnesumkārbas modelis;

3.2.10. 

lēninātāja modelis;

3.2.11. 

griezes momenta pārveidotāja modelis;

3.2.12. 

leņķa pārvada modelis;

3.2.13. 

ass modelis;

3.2.14. 

aerodinamiskās pretestības modelis;

3.2.15. 

ar komatu atdalītu vērtību datne ar tādu pašu nosaukumu kā darba datnei un ar paplašinājumu .vsum, kurā ietverti agregētie rezultāti par katru simulēto ekspluatācijas profilu un lietderīgās slodzes nosacījumu;

▼M4

3.2.16. 

transportlīdzekļa informācijas datne (VIF);

3.2.17. 

iekšdedzes motora ražotāja nosaukums un adrese;

3.2.18. 

marka (iekšdedzes motora ražotāja tirdzniecības nosaukums);

3.2.19. 

elektriskās mašīnas sistēmas/IEPC/1. tipa IHPC ražotāja nosaukums un adrese;

3.2.20. 

marka (elektriskās mašīnas sistēmas / IEPC/1. tipa IHPC ražotāja tirdzniecības nosaukums);

3.2.21. 

degvielas elementa ražotāja nosaukums un adrese;

3.2.22. 

marka (degvielas elementa ražotāja tirdzniecības nosaukums);

3.2.23. 

elektroenerģijas akumulēšanas sistēmas ražotāja nosaukums un adrese;

3.2.24. 

marka (elektroenerģijas akumulēšanas sistēmas ražotāja tirdzniecības nosaukums);

3.2.25. 

K koeficients (W/m2-K);

3.2.26. 

ADR apstiprinājuma sertifikāta numurs EX/III piekabēm.

▼M1

3.3. Ja kompetentā iestāde vai ražotājs konstatē kļūdas iesniegtajos datos, tas bez kavēšanās ziņo Komisijai un Eiropas Vides aģentūrai, iesniedzot kļūdu paziņošanas ziņojumu Eiropas Vides aģentūrai un nosūtot e-pastu uz 1.1. punktā minētajām adresēm.

3.4. Komisija ar Eiropas Vides aģentūras atbalstu verificē paziņoto informāciju par kļūdām un attiecīgā gadījumā labo datus reģistrā.

3.5. Komisija ar Eiropas Vides aģentūras atbalstu pirms nosūtīšanas termiņiem savlaicīgi dara pieejamus elektroniskos formātus datu nosūtīšanai, kas minēta 1.1. un 2.2. punktā.

VI PIELIKUMS Atbilstības tabula




VI PIELIKUMS

Atbilstības tabula



Regula (ES) 2018/956

Šī regula

1. pants

1. panta 2. punkts

2. pants

2. pants

3. pants

3. pants

4. pants

13.a pants

5. pants

13.b pants

6. pants

13.c pants

7. pants

13.d pants

8. pants

13.e pants

9. pants

13.f pants

10. pants

—

11. pants

14. pants

12. pants

16. pants

13. pants

17. pants

14. pants

—

I pielikums

IV pielikums

II pielikums

V pielikums

1.1 Atsauces

1.2 Identificētās prasības

1.3 Saistītie standarti

2. Identificētās prasības

Prasības
Avots Prasība

3. Saistītie standarti

Standarti
Avots Prasība