|
|
Suma
|
Štandardný koeficient požadovaného stabilného financovania
|
Uplatniteľný koeficient požadovaného stabilného financovania
|
Požadované stabilné financovanie
|
|
Aktíva iné ako HQLA (vysokokvalitné likvidné aktíva) podľa splatnosti
|
HQLA
|
Aktíva iné ako HQLA podľa splatnosti
|
HQLA
|
Aktíva iné ako HQLA podľa splatnosti
|
HQLA
|
|
< 6 mesiacov
|
≥ 6 mesiacov < 1 rok
|
≥ 1 rok
|
< 6 mesiacov
|
≥ 6 mesiacov < 1 rok
|
≥ 1 rok
|
< 6 mesiacov
|
≥ 6 mesiacov < 1 rok
|
≥ 1 rok
|
|
Riadok
|
ID
|
Položka
|
0010
|
0020
|
0030
|
0040
|
0050
|
0060
|
0070
|
0080
|
0090
|
0100
|
0110
|
0120
|
0130
|
|
0010
|
1.
|
POŽADOVANÉ STABILNÉ FINANCOVANIE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0020
|
1.1.
|
Požadované stabilné financovanie z aktív centrálnej banky
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0030
|
1.1.1.
|
Hotovosť a rezervy v centrálnych bankách a expozície HQLA voči centrálnym bankám
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0040
|
1.1.1.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
0050
|
1.1.1.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
50 %
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0060
|
1.1.1.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0070
|
1.1.2.
|
Ostatné expozície voči centrálnym bankám iné ako HQLA
|
|
|
|
|
0 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0080
|
1.2.
|
Požadované stabilné financovanie z likvidných aktív
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0090
|
1.2.1.
|
Aktíva úrovne 1 oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0100
|
1.2.1.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
0110
|
1.2.1.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0120
|
1.2.1.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0130
|
1.2.2.
|
Aktíva úrovne 1 oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 5 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0140
|
1.2.2.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
5 %
|
|
|
|
|
|
|
0150
|
1.2.2.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0160
|
1.2.2.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0170
|
1.2.3.
|
Aktíva úrovne 1 oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 7 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0180
|
1.2.3.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
7 %
|
|
|
|
|
|
|
0190
|
1.2.3.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0200
|
1.2.3.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0210
|
1.2.4.
|
Aktíva úrovne 1 oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 12 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0220
|
1.2.4.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
12 %
|
|
|
|
|
|
|
0230
|
1.2.4.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0240
|
1.2.4.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0250
|
1.2.5.
|
Aktíva úrovne 2A oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 15 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0260
|
1.2.5.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
15 %
|
|
|
|
|
|
|
0270
|
1.2.5.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0280
|
1.2.5.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0290
|
1.2.6.
|
Aktíva úrovne 2A oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 20 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0300
|
1.2.6.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
20 %
|
|
|
|
|
|
|
0310
|
1.2.6.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0320
|
1.2.6.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0330
|
1.2.7.
|
Sekuritizácie úrovne 2B oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 25 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0340
|
1.2.7.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
25 %
|
|
|
|
|
|
|
0350
|
1.2.7.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0360
|
1.2.7.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0370
|
1.2.8.
|
Aktíva úrovne 2B oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 30 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0380
|
1.2.8.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
30 %
|
|
|
|
|
|
|
0390
|
1.2.8.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0400
|
1.2.8.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0410
|
1.2.9.
|
Aktíva úrovne 2B oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 35 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0420
|
1.2.9.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
35 %
|
|
|
|
|
|
|
0430
|
1.2.9.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0440
|
1.2.9.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0450
|
1.2.10.
|
Aktíva úrovne 2B oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 40 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0460
|
1.2.10.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
|
|
|
40 %
|
|
|
|
|
|
|
0470
|
1.2.10.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0480
|
1.2.10.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0490
|
1.2.11.
|
Aktíva úrovne 2B oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 50 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0500
|
1.2.11.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
50 %
|
|
|
|
|
|
|
0510
|
1.2.11.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0520
|
1.2.12.
|
Aktíva úrovne 2B oprávnené na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 55 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0530
|
1.2.12.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
|
55 %
|
|
|
|
|
|
|
0540
|
1.2.12.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
0550
|
1.2.13.
|
Vysokokvalitné likvidné aktíva (HQLA) zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac v krycom súbore
|
|
|
|
|
|
|
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
0560
|
1.3.
|
Požadované stabilné financovanie z cenných papierov iných ako likvidné aktíva
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0570
|
1.3.1.
|
Cenné papiere iné ako HQLA a kapitálové cenné papiere obchodované na burze
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0580
|
1.3.1.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0590
|
1.3.1.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0600
|
1.3.2.
|
Cenné papiere iné ako HQLA, ktoré sú kapitálovými cennými papiermi obchodovanými mimo burzy
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0610
|
1.3.3.
|
Cenné papiere iné ako HQLA zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac v krycom súbore
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0620
|
1.4.
|
Požadované stabilné financovanie z úverov
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0630
|
1.4.1.
|
Prevádzkové vklady
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0640
|
1.4.2.
|
Transakcie financovania prostredníctvom cenných papierov s finančnými klientmi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0650
|
1.4.2.1.
|
Zabezpečené kolaterálom vo forme aktív úrovne 1 oprávnených na zrážku pri ukazovateli krytia likvidity 0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0660
|
1.4.2.1.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
0 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0670
|
1.4.2.1.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0680
|
1.4.2.1.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0690
|
1.4.2.2.
|
Zabezpečené kolaterálom vo forme iných aktív
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0700
|
1.4.2.2.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
5 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0710
|
1.4.2.2.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0720
|
1.4.2.2.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0730
|
1.4.3.
|
Iné úvery a preddavky pre finančných klientov
|
|
|
|
|
10 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0740
|
1.4.4.
|
Aktíva zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac v krycom súbore
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0750
|
1.4.5.
|
Úvery pre nefinančných klientov iných ako centrálne banky, ak sa týmto úverom priradí riziková váha 35 % alebo menej
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0760
|
1.4.5.0.1.
|
Z toho hypotéky na nehnuteľný majetok určený na bývanie
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0770
|
1.4.5.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako šesť mesiacov
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
65 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0780
|
1.4.5.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti aspoň šesť mesiacov, ale menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
65 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0790
|
1.4.5.3.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0800
|
1.4.6.
|
Ostatné úvery pre nefinančných klientov iných ako centrálne banky
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0810
|
1.4.6.0.1.
|
Z toho hypotéky na nehnuteľný majetok určený na bývanie
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0820
|
1.4.6.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0830
|
1.4.6.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0840
|
1.4.7.
|
Produkty súvahového obchodného financovania
|
|
|
|
|
10 %
|
50 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0850
|
1.5.
|
Požadované stabilné financovanie zo vzájomne závislých aktív
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0860
|
1.5.1.
|
Centralizované regulované úspory
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0870
|
1.5.2.
|
Podporné úvery a kreditné facility a nástroje likvidity
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0880
|
1.5.3.
|
Oprávnené kryté dlhopisy
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0890
|
1.5.4.
|
Derivátové zúčtovacie aktivity klientov
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0900
|
1.5.5.
|
Iné
|
|
|
|
|
0 %
|
0 %
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
0910
|
1.6.
|
Požadované stabilné financovanie z aktív v rámci skupiny alebo schémy inštitucionálneho zabezpečenia, ak sa na ne vzťahuje preferenčné zaobchádzanie
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0920
|
1.7.
|
Požadované stabilné financovanie z derivátov
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0930
|
1.7.1.
|
Požadované stabilné financovanie pre derivátové záväzky
|
|
|
|
|
5 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0940
|
1.7.2.
|
Derivátové aktíva ovplyvňujúce NSFR
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0950
|
1.7.3.
|
Poskytnutá počiatočná marža
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
0960
|
1.8.
|
Požadované stabilné financovanie z príspevkov do fondu pre prípad zlyhania centrálnej protistrany
|
|
|
|
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
0970
|
1.9.
|
Požadované stabilné financovanie z iných aktív
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0980
|
1.9.1.
|
Fyzicky obchodované komodity
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0990
|
1.9.1.1.
|
Nezaťažené alebo zaťažené počas zostatkovej splatnosti menej ako jeden rok
|
|
|
|
|
|
|
85 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1000
|
1.9.1.2.
|
Zaťažené počas zostatkovej splatnosti jeden rok alebo viac
|
|
|
|
|
|
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1010
|
1.9.2.
|
Pohľadávky so zúčtovaním v deň uzavretia obchodu
|
|
|
|
|
0 %
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1020
|
1.9.3.
|
Nesplácané aktíva
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1030
|
1.9.4.
|
Ostatné aktíva
|
|
|
|
|
50 %
|
50 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1040
|
1.10.
|
Požadované stabilné financovanie z podsúvahových položiek
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1050
|
1.10.1.
|
Záväzné facility v rámci skupiny alebo schémy inštitucionálneho zabezpečenia, ak sa na ne vzťahuje preferenčné zaobchádzanie
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1060
|
1.10.2.
|
Záväzné facility
|
|
|
|
|
5 %
|
5 %
|
5 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1070
|
1.10.3.
|
Podsúvahové položky obchodného financovania
|
|
|
|
|
5 %
|
7.5 %
|
10 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1080
|
1.10.4.
|
Problémové podsúvahové položky
|
|
|
|
|
100 %
|
100 %
|
100 %
|
|
|
|
|
|
|
|
1090
|
1.10.5.
|
Iné podsúvahové expozície, pre ktoré príslušný orgán stanovil koeficienty požadovaného stabilného financovania
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|