+ANEXA II
|
ANEXA II
ANEXA II
Limitele de emisii de gaze de evacuare menționate la articolul 18 alineatul (2).
Tabelul II-1: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria NRE de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 1
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Masă PM
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Etapa V
|
NRE-v-1
NRE-c-1
|
0 < P < 8
|
CI
|
8,00
|
(HC + NOx ≤ 7,50)
|
0,40 (1)
|
—
|
1,10
|
|
Etapa V
|
NRE-v-2
NRE-c-2
|
8 ≤ P < 19
|
CI
|
6,60
|
(HC + NOx ≤ 7,50)
|
0,40
|
—
|
1,10
|
|
Etapa V
|
NRE-v-3
NRE-c-3
|
19 ≤ P < 37
|
CI
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 4,70)
|
0,015
|
1 × 1012
|
1,10
|
|
Etapa V
|
NRE-v-4
NRE-c-4
|
37 ≤ P < 56
|
CI
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 4,70)
|
0,015
|
1 × 1012
|
1,10
|
|
Etapa V
|
NRE-v-5
NRE-c-5
|
56 ≤ P < 130
|
toate
|
5,00
|
0,19
|
0,40
|
0,015
|
1 × 1012
|
1,10
|
|
Etapa V
|
NRE-v-6
NRE-c-6
|
130 ≤ P ≤ 560
|
toate
|
3,50
|
0,19
|
0,40
|
0,015
|
1 × 1012
|
1,10
|
|
Etapa V
|
NRE-v-7
NRE-c-7
|
P > 560
|
toate
|
3,50
|
0,19
|
3,50
|
0,045
|
—
|
6,00
|
(1)
0,60 pentru motoarele cu injecție directă, răcite cu aer, cu pornire manuală
|
Tabelul II-2: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria NRG de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 2
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Masă PM
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Etapa V
|
NRG-v-1
NRG-c-1
|
P > 560
|
toate
|
3,50
|
0,19
|
0,67
|
0,035
|
—
|
6,00
|
Tabelul II-3: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria NRSh de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 3
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
HC + NOx
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
Etapa V
|
NRSh-v-1a
|
0 < P < 19
|
SI
|
805
|
50
|
|
Etapa V
|
NRSh-v-1b
|
603
|
72
|
Tabelul II-4: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria NRS de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 4
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
HC + NOx
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
Etapa V
|
NRS-vr-1a
NRS-vi-1a
|
0 < P < 19
|
SI
|
610
|
10
|
|
Etapa V
|
NRS-vr-1b
NRS-vi-1b
|
610
|
8
|
|
Etapa V
|
NRS-v-2a
|
19 ≤ P ≤ 30
|
610
|
8
|
|
Etapa V
|
NRS-v-2b
NRS-v-3
|
19 ≤ P < 56
|
4,40 (*1)
|
2,70 (*1)
|
(*1)
Opțional, ca alternativă, orice combinație de valori care respectă ecuația: (HC + NOx) × CO0,784 ≤ 8,57, precum și următoarele condiții: CO ≤ 20,6 g/kWh și (HC + NOx) ≤ 2,7 g/kWh.
|
Tabelul II-5: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria IWP de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 5
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Masă PM
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Etapa V
|
IWP-v-1
IWP-c-1
|
19 ≤ P < 75
|
toate
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 4,70)
|
0,30
|
—
|
6,00
|
|
Etapa V
|
IWP-v-2
IWP-c-2
|
75 ≤ P < 130
|
toate
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 5,40)
|
0,14
|
—
|
6,00
|
|
Etapa V
|
IWP-v-3
IWP-c-3
|
130 ≤ P < 300
|
toate
|
3,50
|
1,00
|
2,10
|
0,10
|
—
|
6,00
|
|
Etapa V
|
IWP-v-4
IWP-c-4
|
P ≥ 300
|
toate
|
3,50
|
0,19
|
1,80
|
0,015
|
1 × 1012
|
6,00
|
Tabelul II-6: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria IWA de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 6
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Masă PM
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Etapa V
|
IWA-v-1
IWA-c-1
|
19 ≤ P < 75
|
toate
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 4,70)
|
0,30
|
—
|
6,00
|
|
Etapa V
|
IWA-v-2
IWA-c-2
|
75 ≤ P < 130
|
toate
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 5,40)
|
0,14
|
—
|
6,00
|
|
Etapa V
|
IWA-v-3
IWA-c-3
|
130 ≤ P < 300
|
toate
|
3,50
|
1,00
|
2,10
|
0,10
|
—
|
6,00
|
|
Etapa V
|
IWA-v-4
IWA-c-4
|
P ≥ 300
|
toate
|
3,50
|
0,19
|
1,80
|
0,015
|
1 × 1012
|
6,00
|
Tabelul II-7: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria RLL de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 7
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Masă PM
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Etapa V
|
RLL-c-1
RLL-v-1
|
P > 0
|
toate
|
3,50
|
(HC + NOx ≤ 4,00)
|
0,025
|
—
|
6,00
|
Tabelul II-8: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria RLR de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 8
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Masă PM
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Etapa V
|
RLR-c-1
RLR-v-1
|
P > 0
|
toate
|
3,50
|
0,19
|
2,00
|
0,015
|
1 × 1012
|
6,00
|
Tabelul II-9: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria SMB de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 9
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
NOx
|
HC
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
Etapa V
|
SMB-v-1
|
P > 0
|
SI
|
275
|
—
|
75
|
Tabelul II-10: Limitele de emisii din etapa V pentru categoria ATS de motoare definită la articolul 4 alineatul (1) punctul 10
|
Etapa de emisii
|
Subcategoria de motoare
|
Interval de putere
|
Tipul aprinderii
|
CO
|
HC + NOx
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
Etapa V
|
ATS-v-1
|
P > 0
|
SI
|
400
|
8
|
Dispoziții specifice privind limitele totale de hidrocarburi (HC) pentru motoarele alimentate integral sau parțial cu combustibili gazoși
1. Pentru subcategoriile unde este definit un factor A, limita HC pentru motoarele alimentate integral sau parțial cu combustibili gazoși indicată în tabelele II-1-II-10 se înlocuiește cu o limită calculată pe baza următoarei formule:
HC = 0,19 + (1,5 × A × GER) unde GER este media raportului gaz/energie pe durata ciclului de încercare corespunzător. Acolo unde se aplică atât ciclul de încercare în regim stabilizat, cât și cel în regim tranzitoriu, GER se determină pe baza ciclului de încercare în regim tranzitoriu cu pornire la cald. Acolo unde se aplică mai multe cicluri de încercare în regim stabilizat, media GER se determină pentru fiecare ciclu în parte. Dacă limita calculată pentru HC depășește valoarea de 0,19 + A, limita pentru HC se stabilește la 0,19 + A.
Figura 1. Diagramă indicând limita emisiilor de HC ca funcție a mediei GER
2. Pentru subcategoriile cu o limită combinată de HC și NOx, valoarea limitei combinate pentru HC și NOx se reduce cu 0,19 g/kWh și se aplică numai pentru NOx.
3. Formula nu se aplică în cazul motoarelor care nu sunt alimentate cu combustibili gazoși.
1. Prezentare generală
1.1 Referințe
1.2 Cerințe identificate
1.3 Standarde asociate
2. Cerințe identificate
3. Standarde asociate
|