+VERORDENING (EU) 2016/1628 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD van 14 september 2016 inzake voorschriften met betrekking tot emissiegrenswaarden voor verontreinigende gassen en deeltjes en typegoedkeuring voor in niet voor de weg bestemde mobiele machines gemonteerde interne verbrandingsmotoren, tot wijziging van Verordeningen (EU) nr. 1024/2012 en (EU) nr. 167/2013, en tot wijziging en intrekking van Richtlijn 97/68/EG (Voor de EER relevante tekst)
---+HOOFDSTUK I ONDERWERP, TOEPASSINGSGEBIED EN DEFINITIES
------+Artikel 1 Onderwerp
---------+Artikel 1 1.
---------+Artikel 1 2.
------+Artikel 2 Toepassingsgebied
---------+Artikel 2 1.
---------+Artikel 2 2.
------+Artikel 3 Definities
------+Artikel 4 Motorcategorieën
---------+Artikel 4 1.
---------+Artikel 4 2.
---------+Artikel 4 3.
---+HOOFDSTUK II ALGEMENE VERPLICHTINGEN
------+Artikel 5 Verplichtingen van de lidstaten
---------+Artikel 5 1.
---------+Artikel 5 2.
---------+Artikel 5 3.
---------+Artikel 5 4.
---------+Artikel 5 5.
------+Artikel 6 Verplichtingen van goedkeuringsinstanties
---------+Artikel 6 1.
---------+Artikel 6 2.
---------+Artikel 6 3.
------+Artikel 7 Verplichtingen van markttoezichtautoriteiten
---------+Artikel 7 1.
---------+Artikel 7 2.
------+Artikel 8 Algemene verplichtingen van de fabrikanten
---------+Artikel 8 1.
---------+Artikel 8 2.
---------+Artikel 8 3.
---------+Artikel 8 4.
---------+Artikel 8 5.
---------+Artikel 8 6.
---------+Artikel 8 7.
---------+Artikel 8 8.
---------+Artikel 8 9.
---------+Artikel 8 10.
---------+Artikel 8 11.
------+Artikel 9 Verplichtingen van fabrikanten betreffende motoren die niet conform zijn
---------+Artikel 9 1.
---------+Artikel 9 2.
------+Artikel 10 Verplichtingen van de vertegenwoordigers van de fabrikant voor markttoezicht
------+Artikel 11 Algemene verplichtingen van importeurs
---------+Artikel 11 1.
---------+Artikel 11 2.
---------+Artikel 11 3.
---------+Artikel 11 4.
---------+Artikel 11 5.
---------+Artikel 11 6.
---------+Artikel 11 7.
------+Artikel 12 Verplichtingen van importeurs betreffende motoren die niet conform zijn
---------+Artikel 12 1.
---------+Artikel 12 2.
------+Artikel 13 Algemene verplichtingen van distributeurs
---------+Artikel 13 1.
---------+Artikel 13 2.
---------+Artikel 13 3.
---------+Artikel 13 4.
------+Artikel 14 Verplichtingen van distributeurs betreffende motoren die niet conform zijn
---------+Artikel 14 1.
---------+Artikel 14 2.
------+Artikel 15 Verplichtingen van OEM's betreffende de montage van motoren
---------+Artikel 15 1.
---------+Artikel 15 2.
---------+Artikel 15 3.
---------+Artikel 15 4.
---------+Artikel 15 5.
---------+Artikel 15 6.
------+Artikel 16 Toepassing van de verplichtingen van fabrikanten op importeurs en distributeurs
------+Artikel 17 Kennisgevingsverplichting voor marktdeelnemers en OEM's
---+HOOFDSTUK III MATERIËLE VOORSCHRIFTEN
------+Artikel 18 Voorschriften betreffende uitlaatemissies voor EU-typegoedkeuring
---------+Artikel 18 1.
---------+Artikel 18 2.
---------+Artikel 18 3.
---------+Artikel 18 4.
---------+Artikel 18 5.
------+Artikel 19 Monitoring van emissies van in gebruik zijnde motoren
---------+Artikel 19 1.
---------+Artikel 19 2.
---+HOOFDSTUK IV EU-TYPEGOEDKEURINGSPROCEDURES
------+Artikel 20 Aanvraag voor EU-typegoedkeuring
---------+Artikel 20 1.
---------+Artikel 20 2.
---------+Artikel 20 3.
---------+Artikel 20 4.
------+Artikel 21 Informatiedossier
---------+Artikel 21 1.
---------+Artikel 21 2.
---------+Artikel 21 3.
---+HOOFDSTUK V VERLOOP VAN DE EU-TYPEGOEDKEURINGSPROCEDURES
------+Artikel 22 Algemene bepalingen
---------+Artikel 22 1.
---------+Artikel 22 2.
---------+Artikel 22 3.
---------+Artikel 22 4.
---------+Artikel 22 5.
---------+Artikel 22 6.
---------+Artikel 22 7.
------+Artikel 23 Specifieke bepalingen voor het EU-typegoedkeuringscertificaat
---------+Artikel 23 1.
---------+Artikel 23 2.
---------+Artikel 23 3.
---------+Artikel 23 4.
---------+Artikel 23 5.
------+Artikel 24 Voor EU-typegoedkeuring vereiste tests
---------+Artikel 24 1.
---------+Artikel 24 2.
---------+Artikel 24 3.
---------+Artikel 24 4.
---------+Artikel 24 5.
---------+Artikel 24 6.
---------+Artikel 24 7.
---------+Artikel 24 8.
---------+Artikel 24 9.
---------+Artikel 24 10.
---------+Artikel 24 11.
---------+Artikel 24 12.
------+Artikel 25 Verrichten van metingen en tests voor EU-typegoedkeuring
---------+Artikel 25 1.
---------+Artikel 25 2.
---------+Artikel 25 3.
---------+Artikel 25 4.
------+Artikel 26 Regelingen inzake de overeenstemming van de productie
---------+Artikel 26 1.
---------+Artikel 26 2.
---------+Artikel 26 3.
---------+Artikel 26 4.
---------+Artikel 26 5.
---------+Artikel 26 6.
---+HOOFDSTUK VI WIJZIGINGEN EN GELDIGHEIDSDUUR VAN EU-TYPEGOEDKEURINGEN
------+Artikel 27 Algemene bepalingen
---------+Artikel 27 1.
---------+Artikel 27 2.
---------+Artikel 27 3.
------+Artikel 28 Herzieningen en uitbreidingen van EU-typegoedkeuringen
---------+Artikel 28 1.
---------+Artikel 28 2.
---------+Artikel 28 3.
---------+Artikel 28 4.
------+Artikel 29 Afgifte en kennisgeving van wijzigingen
---------+Artikel 29 1.
---------+Artikel 29 2.
---------+Artikel 29 3.
------+Artikel 30 Geldigheid van EU-typegoedkeuring
---------+Artikel 30 1.
---------+Artikel 30 2.
---------+Artikel 30 3.
---------+Artikel 30 4.
---------+Artikel 30 5.
---------+Artikel 30 6.
---+HOOFDSTUK VII OVEREENSTEMMINGSVERKLARING EN OPSCHRIFTEN
------+Artikel 31 Overeenstemmingsverklaring
---------+Artikel 31 1.
---------+Artikel 31 2.
---------+Artikel 31 3.
---------+Artikel 31 4.
---------+Artikel 31 5.
------+Artikel 32 Voorgeschreven opschriften op de motor
---------+Artikel 32 1.
---------+Artikel 32 2.
---------+Artikel 32 3.
------+Artikel 33 Tijdelijke opschriften op de motor
---------+Artikel 33 1.
---------+Artikel 33 2.
---------+Artikel 33 3.
---+HOOFDSTUK VIII VRIJSTELLINGEN
------+Artikel 34 Algemene vrijstellingen
---------+Artikel 34 1.
---------+Artikel 34 2.
---------+Artikel 34 3.
---------+Artikel 34 4.
---------+Artikel 34 5.
---------+Artikel 34 6.
---------+Artikel 34 7.
---------+Artikel 34 8.
---------+Artikel 34 9.
------+Artikel 35 Vrijstellingen voor nieuwe technologieën of nieuwe concepten
---------+Artikel 35 1.
---------+Artikel 35 2.
---------+Artikel 35 3.
---------+Artikel 35 4.
---------+Artikel 35 5.
---------+Artikel 35 6.
---------+Artikel 35 7.
---------+Artikel 35 8.
---------+Artikel 35 9.
------+Artikel 36 Latere aanpassing van gedelegeerde en uitvoeringshandelingen
---------+Artikel 36 1.
---------+Artikel 36 2.
---+HOOFDSTUK IX PRODUCTIEGEGEVENS EN VERIFICATIE
------+Artikel 37 Verplichtingen van fabrikanten met betrekking tot productiegegevens
---------+Artikel 37 1.
---------+Artikel 37 2.
---------+Artikel 37 3.
---------+Artikel 37 4.
---------+Artikel 37 5.
------+Artikel 38 Verificatiemaatregelen
---------+Artikel 38 1.
---------+Artikel 38 2.
---------+Artikel 38 3.
---------+Artikel 38 4.
---+HOOFDSTUK X VRIJWARINGSCLAUSULES
------+Artikel 39 Motoren die niet in overeenstemming met het goedgekeurde type zijn
---------+Artikel 39 1.
---------+Artikel 39 2.
---------+Artikel 39 3.
---------+Artikel 39 4.
---------+Artikel 39 5.
------+Artikel 40 Terugroepen van motoren
---------+Artikel 40 1.
---------+Artikel 40 2.
---------+Artikel 40 3.
------+Artikel 41 Kennisgeving van besluiten en beschikbare rechtsmiddelen
---------+Artikel 41 1.
---------+Artikel 41 2.
---+HOOFDSTUK XI INTERNATIONALE REGLEMENTEN EN VERSTREKKING VAN TECHNISCHE INFORMATIE
------+Artikel 42 Erkenning van gelijkwaardige typegoedkeuringen voor motoren
---------+Artikel 42 1.
---------+Artikel 42 2.
---------+Artikel 42 3.
---------+Artikel 42 4.
------+Artikel 43 Informatie en instructies bedoeld voor OEM's en eindgebruikers
---------+Artikel 43 1.
---------+Artikel 43 2.
---------+Artikel 43 3.
---------+Artikel 43 4.
---------+Artikel 43 5.
------+Artikel 44 Uitwisseling van gegevens en informatie via IMI
---------+Artikel 44 1.
---------+Artikel 44 2.
---------+Artikel 44 3.
---------+Artikel 44 4.
---------+Artikel 44 5.
---+HOOFDSTUK XII AANWIJZING EN AANMELDING VAN TECHNISCHE DIENSTEN
------+Artikel 45 Voorschriften met betrekking tot technische diensten
---------+Artikel 45 1.
---------+Artikel 45 2.
---------+Artikel 45 3.
---------+Artikel 45 4.
---------+Artikel 45 5.
---------+Artikel 45 6.
---------+Artikel 45 7.
---------+Artikel 45 8.
---------+Artikel 45 9.
------+Artikel 46 Dochterondernemingen van en uitbesteding door technische diensten
---------+Artikel 46 1.
---------+Artikel 46 2.
---------+Artikel 46 3.
------+Artikel 47 Aanwijzing van technische diensten
---------+Artikel 47 1.
---------+Artikel 47 2.
---------+Artikel 47 3.
------+Artikel 48 Procedures voor prestatienormen en de beoordeling van technische diensten
------+Artikel 49 Beoordeling van de vaardigheden van technische diensten
---------+Artikel 49 1.
---------+Artikel 49 2.
---------+Artikel 49 3.
---------+Artikel 49 4.
------+Artikel 50 Aanmeldingsprocedures
---------+Artikel 50 1.
---------+Artikel 50 2.
---------+Artikel 50 3.
---------+Artikel 50 4.
---------+Artikel 50 5.
------+Artikel 51 Wijzigingen van de aanwijzing
---------+Artikel 51 1.
---------+Artikel 51 2.
------+Artikel 52 Betwisting van de bekwaamheid van technische diensten
---------+Artikel 52 1.
---------+Artikel 52 2.
---------+Artikel 52 3.
---------+Artikel 52 4.
------+Artikel 53 Operationele verplichtingen van technische diensten
---------+Artikel 53 1.
---------+Artikel 53 2.
---------+Artikel 53 3.
---------+Artikel 53 4.
------+Artikel 54 Informatieverplichtingen van technische diensten
---------+Artikel 54 1.
---------+Artikel 54 2.
---+HOOFDSTUK XIII GEDELEGEERDE HANDELINGEN EN UITVOERINGSHANDELINGEN
------+Artikel 55 Uitoefening van de bevoegdheidsdelegatie
---------+Artikel 55 1.
---------+Artikel 55 2.
---------+Artikel 55 3.
---------+Artikel 55 4.
---------+Artikel 55 5.
---------+Artikel 55 6.
------+Artikel 56 Comitéprocedure
---------+Artikel 56 1.
---------+Artikel 56 2.
---------+Artikel 56 3.
---+HOOFDSTUK XIV SLOTBEPALINGEN
------+Artikel 57 Sancties
---------+Artikel 57 1.
---------+Artikel 57 2.
------+Artikel 58 Overgangsbepalingen
---------+Artikel 58 1.
---------+Artikel 58 2.
---------+Artikel 58 3.
---------+Artikel 58 4.
---------+Artikel 58 5.
---------+Artikel 58 6.
---------+Artikel 58 7.
---------+Artikel 58 8.
---------+Artikel 58 9.
---------+Artikel 58 10.
---------+Artikel 58 11.
---------+Artikel 58 12.
---------+Artikel 58 13.
------+Artikel 59 Verslag
---------+Artikel 59 1.
---------+Artikel 59 2.
------+Artikel 60 Evaluatie
---------+Artikel 60 1.
---------+Artikel 60 2.
---------+Artikel 60 3.
---------+Artikel 60 4.
------+Artikel 61 Wijzigingen van Richtlijn 97/68/EG
------+Artikel 62 Wijziging van Verordening (EU) nr. 1024/2012
------+Artikel 63 Wijziging van Verordening (EU) nr. 167/2013
------+Artikel 64 Intrekking
---------+Artikel 64 1.
---------+Artikel 64 2.
------+Artikel 65 Inwerkingtreding en toepassing
---------+Artikel 65 1.
---------+Artikel 65 2.
---+BIJLAGE I
---+BIJLAGE II
---+BIJLAGE III
---+BIJLAGE IV
---+BIJLAGE V
---+BIJLAGE VI
|
English -
European Union -
Environment -
VERORDENING (EU) 2016/1628 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD van 14 september 2016 inzake voorschriften met betrekking tot emissiegrenswaarden voor verontreinigende gassen en deeltjes en typegoedkeuring voor in niet voor de weg bestemde mobiele machines gemonteerde interne verbrandingsmotoren, tot wijziging van Verordeningen (EU) nr. 1024/2012 en (EU) nr. 167/2013, en tot wijziging en intrekking van Richtlijn 97/68/EG (Voor de EER relevante tekst)
VERORDENING (EU) 2016/1628 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD van 14 september 2016 inzake voorschriften met betrekking tot emissiegrenswaarden voor verontreinigende gassen en deeltjes en typegoedkeuring voor in niet voor de weg bestemde mobiele machines gemonteerde interne verbrandingsmotoren, tot wijziging van Verordeningen (EU) nr. 1024/2012 en (EU) nr. 167/2013, en tot wijziging en intrekking van Richtlijn 97/68/EG (Voor de EER relevante tekst)
1. Overzicht
| Titel |
Regelgeving |
|
HOOFDSTUK I ONDERWERP, TOEPASSINGSGEBIED EN DEFINITIES
|
HOOFDSTUK I ONDERWERP, TOEPASSINGSGEBIED EN DEFINITIES
|
|
HOOFDSTUK II ALGEMENE VERPLICHTINGEN
|
HOOFDSTUK II ALGEMENE VERPLICHTINGEN
|
|
HOOFDSTUK III MATERIËLE VOORSCHRIFTEN
|
HOOFDSTUK III MATERIËLE VOORSCHRIFTEN
|
|
HOOFDSTUK IV EU-TYPEGOEDKEURINGSPROCEDURES
|
HOOFDSTUK IV EU-TYPEGOEDKEURINGSPROCEDURES
|
|
HOOFDSTUK V VERLOOP VAN DE EU-TYPEGOEDKEURINGSPROCEDURES
|
HOOFDSTUK V VERLOOP VAN DE EU-TYPEGOEDKEURINGSPROCEDURES
|
|
HOOFDSTUK VI WIJZIGINGEN EN GELDIGHEIDSDUUR VAN EU-TYPEGOEDKEURINGEN
|
HOOFDSTUK VI WIJZIGINGEN EN GELDIGHEIDSDUUR VAN EU-TYPEGOEDKEURINGEN
|
|
HOOFDSTUK VII OVEREENSTEMMINGSVERKLARING EN OPSCHRIFTEN
|
HOOFDSTUK VII OVEREENSTEMMINGSVERKLARING EN OPSCHRIFTEN
|
|
HOOFDSTUK VIII VRIJSTELLINGEN
|
HOOFDSTUK VIII VRIJSTELLINGEN
|
|
HOOFDSTUK IX PRODUCTIEGEGEVENS EN VERIFICATIE
|
HOOFDSTUK IX PRODUCTIEGEGEVENS EN VERIFICATIE
|
|
HOOFDSTUK X VRIJWARINGSCLAUSULES
|
HOOFDSTUK X VRIJWARINGSCLAUSULES
|
|
HOOFDSTUK XI INTERNATIONALE REGLEMENTEN EN VERSTREKKING VAN TECHNISCHE INFORMATIE
|
HOOFDSTUK XI INTERNATIONALE REGLEMENTEN EN VERSTREKKING VAN TECHNISCHE INFORMATIE
|
|
HOOFDSTUK XII AANWIJZING EN AANMELDING VAN TECHNISCHE DIENSTEN
|
HOOFDSTUK XII AANWIJZING EN AANMELDING VAN TECHNISCHE DIENSTEN
|
|
HOOFDSTUK XIII GEDELEGEERDE HANDELINGEN EN UITVOERINGSHANDELINGEN
|
HOOFDSTUK XIII GEDELEGEERDE HANDELINGEN EN UITVOERINGSHANDELINGEN
|
|
HOOFDSTUK XIV SLOTBEPALINGEN
|
HOOFDSTUK XIV SLOTBEPALINGEN
|
|
BIJLAGE I
|
BIJLAGE I
Definitie van de in artikel 4 bedoelde subcategorieën motoren
Tabel I-1:Subcategorieën van motorcategorie NRE zoals gedefinieerd in artikel 4, 1, punt 1
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
NRE
|
CI
|
variabel
|
0 < P < 8
|
NRE-v-1
|
Maximaal nettovermogen
|
|
CI
|
8 ≤ P < 19
|
NRE-v-2
|
|
CI
|
19 ≤ P < 37
|
NRE-v-3
|
|
CI
|
37 ≤ P < 56
|
NRE-v-4
|
|
alle
|
56 ≤ P < 130
|
NRE-v-5
|
|
130 ≤ P ≤ 560
|
NRE-v-6
|
|
P > 560
|
NRE-v-7
|
|
CI
|
constant
|
0 < P < 8
|
NRE-c-1
|
Nominaal nettovermogen
|
|
CI
|
8 ≤ P < 19
|
NRE-c-2
|
|
CI
|
19 ≤ P < 37
|
NRE-c-3
|
|
CI
|
37 ≤ P < 56
|
NRE-c-4
|
|
alle
|
56 ≤ P < 130
|
NRE-c-5
|
|
130 ≤ P ≤ 560
|
NRE-c-6
|
|
P > 560
|
NRE-c-7
|
Tabel I-2: Subcategorieën van motorcategorie NRG zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 2
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
NRG
|
alle
|
variabel
|
P > 560
|
NRG-v-1
|
Maximaal nettovermogen
|
|
constant
|
P > 560
|
NRG-c-1
|
Nominaal nettovermogen
|
Tabel I-3: Subcategorieën van motorcategorie NRSh zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 3
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Cilinderinhoud (cm3)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
NRSh
|
SI
|
variabel of constant
|
0 < P < 19
|
SV < 50
|
NRSh-v-1a
|
Maximaal nettovermogen
|
|
SV ≥ 50
|
NRSh-v-1b
|
Tabel I-4: Subcategorieën van motorcategorie NRS zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 4
|
Categorie
|
Ontstekings type
|
Toerental
|
Vermogens-groep (kW)
|
Cilinderinhoud (cm3)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
NRS
|
SI
|
variabel ≥ 3 600 tpm, of constant
|
0 < P < 19
|
80 ≤ SV < 225
|
NRS-vr-1a
|
Maximaal nettovermogen
|
|
SV ≥ 225
|
NRS-vr-1b
|
|
variabel < 3 600 tpm
|
80 ≤ SV < 225
|
NRS-vi-1a
|
|
SV ≥ 225
|
NRS-vi-1b
|
|
variabel of constant
|
19 ≤ P < 30
|
SV ≤ 1 000
|
NRS-v-2a
|
Maximaal nettovermogen
|
|
SV > 1 000
|
NRS-v-2b
|
|
30 ≤ P < 56
|
alle
|
NRS-v-3
|
Maximaal nettovermogen
|
Voor motoren < 19 kW met SV < 80 cm3 in niet met de hand vastgehouden machines worden motoren van de categorie NRSh gebruikt.
Tabel I-5: Subcategorieën van motorcategorie IWP zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 5
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogens groep (kW)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
IWP
|
alle
|
variabel
|
19 ≤ P < 75
|
IWP-v-1
|
Maximaal nettovermogen
|
|
75 ≤ P < 130
|
IWP-v-2
|
|
130 ≤ P < 300
|
IWP-v-3
|
|
P ≥ 300
|
IWP-v-4
|
|
constant
|
19 ≤ P < 75
|
IWP-c-1
|
Nominaal nettovermogen
|
|
75 ≤ P < 130
|
IWP-c-2
|
|
130 ≤ P < 300
|
IWP-c-3
|
|
P ≥ 300
|
IWP-c-4
|
Tabel I-6: Subcategorieën van motorcategorie IWA zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 6
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
IWA
|
alle
|
variabel
|
19 ≤ P < 75
|
IWA-v-1
|
Maximaal nettovermogen
|
|
75 ≤ P < 130
|
IWA-v-2
|
|
130 ≤ P < 300
|
IWA-v-3
|
|
P ≥ 300
|
IWA-v-4
|
|
constant
|
19 ≤ P < 75
|
IWA-c-1
|
Nominaal nettovermogen
|
|
75 ≤ P < 130
|
IWA-c-2
|
|
130 ≤ P < 300
|
IWA-c-3
|
|
P ≥ 300
|
IWA-c-4
|
Tabel I-7:Subcategorieën van motorcategorie RLL zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 7
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
RLL
|
alle
|
variabel
|
P > 0
|
RLL-v-1
|
Maximaal nettovermogen
|
|
constant
|
P > 0
|
RLL-c-1
|
Nominaal nettovermogen
|
Tabel I-8:Subcategorieën van motorcategorie RLR zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 8
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
RLR
|
alle
|
variabel
|
P > 0
|
RLR-v-1
|
Maximaal nettovermogen
|
|
constant
|
P > 0
|
RLR-c-1
|
Nominaal nettovermogen
|
Tabel I-9:Subcategorieën van motorcategorie SMB zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 9
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
SMB
|
SI
|
variabel of constant
|
P > 0
|
SMB-v-1
|
Maximaal nettovermogen
|
Tabel I-10:Subcategorieën van motorcategorie ATS zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 10
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Referentievermogen
|
|
ATS
|
SI
|
variabel of constant
|
P > 0
|
ATS-v-1
|
Maximaal nettovermogen
|
|
|
BIJLAGE II
|
BIJLAGE II
Uitlaatemissiegrenswaarden als bedoeld in artikel 18, lid 2
Tabel II-1:Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie NRE als gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 1)
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekingstype
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Deeltjesmassa
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Fase V
|
NRE-v-1
NRE-c-1
|
0 < P < 8
|
CI
|
8,00
|
(HC + NOx ≤ 7,50)
|
0,40 (1)
|
—
|
1,10
|
|
Fase V
|
NRE-v-2
NRE-c-2
|
8 ≤ P < 19
|
CI
|
6,60
|
(HC + NOx ≤ 7,50)
|
0,40
|
—
|
1,10
|
|
Fase V
|
NRE-v-3
NRE-c-3
|
19 ≤ P < 37
|
CI
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 4,70)
|
0,015
|
1 × 1012
|
1,10
|
|
Fase V
|
NRE-v-4
NRE-c-4
|
37 ≤ P < 56
|
CI
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 4,70)
|
0,015
|
1 × 1012
|
1,10
|
|
Fase V
|
NRE-v-5
NRE-c-5
|
56 ≤ P < 130
|
alle
|
5,00
|
0,19
|
0,40
|
0.015
|
1 × 1012
|
1,10
|
|
Fase V
|
NRE-v-6
NRE-c-6
|
130 ≤ P ≤ 560
|
alle
|
3,50
|
0,19
|
0,40
|
0,015
|
1 × 1012
|
1,10
|
|
Fase V
|
NRE-v-7
NRE-c-7
|
P > 560
|
alle
|
3,50
|
0,19
|
3,50
|
0,045
|
—
|
6,00
|
(1)
0,60 voor met de hand te starten en met lucht gekoelde motoren met directe inspuiting
|
Tabel II-2:Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie NRG zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 2)
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekingstype
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Deeltjesmassa
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Fase V
|
NRG-v-1
NRG-c-1
|
P > 560
|
alle
|
3,50
|
0,19
|
0,67
|
0,035
|
—
|
6,00
|
Tabel II-3: Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie NRSh zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 3)
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekingstype
|
CO
|
HC + NOx
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
Fase V
|
NRSh-v-1a
|
0 < P < 19
|
SI
|
805
|
50
|
|
Fase V
|
NRSh-v-1b
|
603
|
72
|
Tabel II-4: Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie NRS zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 4)
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekingstype
|
CO
|
HC + NOx
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
Fase V
|
NRS-vr-1a
NRS-vi-1a
|
0 < P < 19
|
SI
|
610
|
10
|
|
Fase V
|
NRS-vr-1b
NRS-vi-1b
|
610
|
8
|
|
Fase V
|
NRS-v-2a
|
19 ≤ P ≤ 30
|
610
|
8
|
|
Fase V
|
NRS-v-2b
NRS-v-3
|
19 ≤ P < 56
|
4,40 (*1)
|
2,70 (*1)
|
(*1)
Optioneel, als alternatief, een combinatie van waarden die voldoet aan de vergelijking (HC + NOx) × CO0,784 ≤ 8,57 en de volgende voorwaarden: CO ≤ 20,6 g/kWh en (HC + NOx) ≤ 2,7 g/kWh
|
Tabel II-5: Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie IWP zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 5)
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekingstype
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Deeltjesmassa
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Fase V
|
IWP-v-1
IWP-c-1
|
19 ≤ P < 75
|
alle
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 4,70)
|
0,30
|
—
|
6,00
|
|
Fase V
|
IWP-v-2
IWP-c-2
|
75 ≤ P < 130
|
alle
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 5,40)
|
0,14
|
—
|
6,00
|
|
Fase V
|
IWP-v-3
IWP-c-3
|
130 ≤ P < 300
|
alle
|
3,50
|
1,00
|
2,10
|
0,10
|
—
|
6,00
|
|
Fase V
|
IWP-v-4
IWP-c-4
|
P ≥ 300
|
alle
|
3,50
|
0,19
|
1,80
|
0,015
|
1 × 1012
|
6,00
|
Tabel II-6:Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie IWA zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 6)
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekingstype
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Deeltjesmassa
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Fase V
|
IWA-v-1
IWA-c-1
|
19 ≤ P < 75
|
alle
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 4,70)
|
0,30
|
—
|
6,00
|
|
Fase V
|
IWA-v-2
IWA-c-2
|
75 ≤ P < 130
|
alle
|
5,00
|
(HC + NOx ≤ 5,40)
|
0,14
|
—
|
6,00
|
|
Fase V
|
IWA-v-3
IWA-c-3
|
130 ≤ P < 300
|
alle
|
3,50
|
1,00
|
2,10
|
0,10
|
—
|
6,00
|
|
Fase V
|
IWA-v-4
IWA-c-4
|
P ≥ 300
|
alle
|
3,50
|
0,19
|
1,80
|
0,015
|
1 × 1012
|
6,00
|
Tabel II-7: Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie RLL zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 7
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekings-type
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Deeltjesmassa
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Fase V
|
RLL-c-1
RLL-v-1
|
P > 0
|
alle
|
3,50
|
(HC + NOx ≤ 4,00)
|
0,025
|
—
|
6,00
|
Tabel II-8: Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie RLR zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 8
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekingstype
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Deeltjesmassa
|
PN
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
#/kWh
|
|
|
Fase V
|
RLR-c-1
RLR-v-1
|
P > 0
|
alle
|
3,50
|
0,19
|
2,00
|
0.015
|
1 × 1012
|
6,00
|
Tabel II-9: Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie SMB zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 9
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekingstype
|
CO
|
NOx
|
HC
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
Fase V
|
SMB-v-1
|
P > 0
|
SI
|
275
|
—
|
75
|
Tabel II-10: Fase V emissiegrenswaarden voor motorcategorie ATS zoals gedefinieerd in artikel 4, lid 1, punt 10
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekingstype
|
CO
|
HC + NOx
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
Fase V
|
ATS-v-1
|
P > 0
|
SI
|
400
|
8
|
Specifieke bepalingen voor totale grenswaarden voor koolwaterstof (HC) voor motoren op basis van volledig en gedeeltelijk gasvormige brandstof
1. Voor de subcategorieën waarvoor een A-factor is vastgesteld worden de in tabellen II-1 tot en met II-10 aangegeven grenswaarden voor koolwaterstof voor motoren op basis van volledig en gedeeltelijk gasvormige brandstof vervangen door een grenswaarde berekend met de volgende formule:
HC = 0,19 + (1,5 × A × GER) waarbij GER staat voor de gemiddelde gasenergieverhouding voor de betrokken testcyclus. Wanneer zowel testcycli in statische toestand als transiënte testcycli van toepassing zijn, wordt de GER vanuit de transiënte testcyclus met warme start vastgesteld. Waar meer dan één testcyclus in statische toestand van toepassing is, wordt de gemiddelde GER voor elke cyclus afzonderlijk vastgesteld. Indien de berekende grenswaarde voor HC de waarde van 0,19 + A overschrijdt, worden de grenswaard voor HC vastgesteld op 0,19 + A.
Figuur 1. Diagram waarbij HC-emissiegrenswaarden als functie van de gemiddelde GER worden voorgesteld
2. Voor subcategorieën met een gezamenlijke HC- en NOx-grenswaarde wordt de gezamenlijke grenswaarde voor HC en NOx verlaagd tot 0,19 g/kWh en geldt ze alleen voor NOx.
3. Voor motoren op basis van niet-gasvormige brandstof geldt de formule niet.
|
|
BIJLAGE III
|
BIJLAGE III
Tijdschema voor de toepassing van deze verordening met betrekking tot EU-typegoedkeuring en het in de handel brengen
Tabel III-1: Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie NRE
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
NRE
|
CI
|
0 < P < 8
|
NRE-v-1
NRE-c-1
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
|
CI
|
8 ≤ P < 19
|
NRE-v-2
NRE-c-2
|
|
CI
|
19 ≤ P < 37
|
NRE-v-3
NRE-c-3
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
|
37 ≤ P < 56
|
NRE-v-4
NRE-c-4
|
|
alle
|
56 ≤ P < 130
|
NRE-v-5
NRE-c-5
|
1 januari 2019
|
1 januari 2020
|
|
130 ≤ P ≤ 560
|
NRE-v-6
NRE-c-6
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
|
P > 560
|
NRE-v-7
NRE-c-7
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
Tabel III-2:Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie NRG
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
|
|
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
NRG
|
alle
|
P > 560
|
NRG-v-1
NRG-c-1
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
Tabel III-3: Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie NRSh
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
|
|
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
NRSh
|
SI
|
0 < P < 19
|
NRSh-v-1a
NRSh-v-1b
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
Tabel III-4: Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie NRS
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
|
|
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
NRS
|
SI
|
0 < P < 56
|
NRS-vr-1a
NRS-vi-1a
NRS-vr-1b
NRS-vi-1b
NRS-v-2a
NRS-v-2b
NRS-v-3
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
Tabel III-5: Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie IWP
|
Categorie
|
Ontstekings-type
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
|
|
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
IWP
|
alle
|
19 ≤ P < 300
|
IWP-v-1
IWP-c-1
IWP-v-2
IWP-c-2
IWP-v-3
IWP-c-3
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
|
P ≥ 300
|
IWP-v-4
IWP-c-4
|
1 januari 2019
|
1 januari 2020
|
Tabel III-6: Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie IWA
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
|
|
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
IWA
|
alle
|
19 ≤ P < 300
|
IWA-v-1
IWA-c-1
IWA-v-2
IWA-c-2
IWA-v-3
IWA-c-3
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
|
P ≥ 300
|
IWA-v-4
IWA-c-4
|
1 januari 2019
|
1 januari 2020
|
Tabel III-7:Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie RLL
|
Categorie
|
Ontstekings-type
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
|
|
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
RLL
|
alle
|
P > 0
|
RLL-v-1
RLL-c-1
|
1 januari 2020
|
1 januari 2021
|
Tabel III-8:Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie RLR
|
Categorie
|
Ontstekings-type
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
|
|
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
RLR
|
alle
|
P > 0
|
RLR-v-1
RLR-c-1
|
1 januari 2020
|
1 januari 2021
|
Tabel III-9: Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie SMB
|
Categorie
|
Ontstekings-type
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
|
|
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
SMB
|
SI
|
P > 0
|
SMB-v-1
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
Tabel III-10:Toepassingsdata van deze verordening voor motorcategorie ATS
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Vermogens-groep (kW)
|
Subcategorie
|
Verplichte toepassingsdatum van deze verordening voor
|
|
|
|
|
|
EU-typegoedkeuring van motoren
|
in de handel brengen van motoren
|
|
ATS
|
SI
|
P > 0
|
ATS-v-1
|
1 januari 2018
|
1 januari 2019
|
|
|
BIJLAGE IV
|
BIJLAGE IV
Testcycli in statische toestand, niet voor wegverkeer (NRSC)
Tabel IV-1: NRSC-testcycli voor motoren uit categorie NRE
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
NRE
|
variabel
|
Motor met variabel toerental met een referentievermogen van minder dan 19 kW
|
NRE-v-1
NRE-v-2
|
G2 of C1
|
|
Motor met variabel toerental met een referentievermogen van 19 kW of meer maar niet meer dan 560 kW
|
NRE-v-3
NRE-v-4
NRE-v-5
NRE-v-6
|
C1
|
|
Motor met variabel toerental met een referentievermogen van meer dan 560 kW
|
NRE-v-7
|
C1
|
|
constant
|
Motor met constant toerental
|
NRE-c-1
NRE-c-2
NRE-c-3
NRE-c-4
NRE-c-5
NRE-c-6
NRE-c-7
|
D2
|
Tabel IV-2: NRSC-testcycli voor motoren uit categorie NRG
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
NRG
|
variabel
|
Motor met variabel toerental voor generatoraggregaat
|
NRG-v-1
|
C1
|
|
constant
|
Motor met constant toerental voor generatoraggregaat
|
NRG-c-1
|
D2
|
Tabel IV-3:NRSC-testcycli voor motoren uit categorie NRSh
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
NRSh
|
variabel of constant
|
Motor met een referentievermogen van 19 kW of minder, voor gebruik in handapparatuur
|
NRSh-v-1a
NRSh-v-1b
|
G3
|
Tabel IV-4:NRSC-testcycli voor motoren uit categorie NRS
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
NRS
|
variabel < 3 600 rpm
|
Motor met variabel toerental met een referentievermogen van 19 kW of minder, bedoeld voor toerental < 3 600 rpm
|
NRS-vi-1a
NRS-vi-1b
|
G1
|
|
variabel ≥ 3 600 rpm, of constant
|
Motor met variabel toerental met een referenievermogen van 19 kW of minder, bedoeld voor toerental < 3 600 rpm; motor met constant toerental met een referentievermogen van 19 kW of minder
|
NRS-vr-1a
NRS-vr1b
|
G2
|
|
variabel of constant
|
Motor met zowel een referentievermogen tussen 19 kW en 30 kW als een totale cilinderinhoud van minder dan 1 liter
|
NRS-v-2a
|
G2
|
|
Motor met een referentievermogen van meer dan 19 kW, behalve een motor met zowel een referentievermogen tussen 19 kW en 30 kW als een totale cilinderinhoud van minder dan 1 liter
|
NRS-v-2b
NRS-v-3
|
C2
|
Tabel IV-5: NRSC-testcycli voor motoren uit categorie IWP
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
IWP
|
variabel
|
Motor met variabel toerental bestemd voor voortbeweging die volgens een vaste-spoedschroefcurve werkt
|
IWP-v-1
IWP-v-2
IWP-v-3
IWP-v-4
|
E3
|
|
constant
|
Motor met constant toerental bestemd voor voortbeweging die met schroef met regelbare spoed of elektrisch gekoppelde schroef werkt
|
IWP-c-1
IWP-c-2
IWP-c-3
IWP-c-4
|
E2
|
Tabel IV-6: NRSC-testcycli voor motoren uit categorie IWA
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
IWA
|
variabel
|
Motor met variabel toerental bedoeld voor hulpgebruik voor binnenschepen
|
IWA-v-1
IWA-v-2
IWA-v-3
IWA-v-4
|
C1
|
|
constant
|
Motor met constant toerental bedoeld voor hulpgebruik voor binnenschepen
|
IWA-c-1
IWA-c-2
IWA-c-3
IWA-c-4
|
D2
|
Tabel IV-7:NRSC-testcycli voor motoren uit categorie RLL
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
RLL
|
variabel
|
Motor met variabel toerental voor de voortbeweging van locomotieven
|
RLL-v-1
|
F
|
|
constant
|
Motor met constant toerental voor de voortbeweging van locomotieven
|
RLL-c-1
|
D2
|
Tabel IV-8: NRSC-testcycli voor motoren uit categorie RLR
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
RLR
|
variabel
|
Motor met variabel toerental voor de voortbeweging van treinstellen
|
RLR-v-1
|
C1
|
|
constant
|
Motor met constant toerental voor de voortbeweging van treinstellen
|
RLR-c-1
|
D2
|
Tabel IV-9: NRSC-testcycli voor motoren uit categorie SMB
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
SMB
|
variabel of constant
|
Motoren voor de voortbeweging van sneeuwscooters
|
SMB-v-1
|
H
|
Tabel IV-10:NRSC-testcycli voor motoren uit categorie ATS
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
NRSC
|
|
ATS
|
variabel of constant
|
Motoren voor de voortbeweging van ATV's of SbS-voertuigen
|
ATS-v-1
|
G1
|
Transiënte testcycli, niet voor wegverkeer
Tabel IV-11:Transiënte testcycli, niet voor wegverkeer, voor motoren uit categorie NRE
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
|
|
NRE
|
variabel
|
Motor met variabel toerental met een referentievermogen van 19 kW of meer maar niet meer dan 560 kW
|
NRE-v-3
NRE-v-4
NRE-v-5
NRE-v-6
|
NRTC
|
Tabel IV-12:Transiënte testcycli, niet voor wegverkeer, voor motoren uit categorie NRS (1)
|
Categorie
|
Toerental
|
Doel
|
Subcategorie
|
|
|
NRS
|
variabel of constant
|
Motor met een referentievermogen van meer dan 19 kW, behalve een motor met zowel een referentievermogen tussen 19 kW en 30 kW als een totale cilinderinhoud van minder dan 1 liter
|
NRS-v-2b
NRS-v-3
|
LSI-NRTC
|
(1)
Alleen van toepassing voor motoren met een maximaal testtoerental ≤ 3 400 tpm.
|
|
|
BIJLAGE V
|
BIJLAGE V
Emissieduurzaamheidsperioden (EDP) als bedoeld in artikel 25, lid 1
Tabel V-1: EDP voor motorcategorie NRE
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
NRE
|
CI
|
variabel
|
0 < P < 8
|
NRE-v-1
|
3 000
|
|
CI
|
8 ≤ P < 19
|
NRE-v-2
|
|
CI
|
19 ≤ P < 37
|
NRE-v-3
|
5 000
|
|
CI
|
37 ≤ P < 56
|
NRE-v-4
|
8 000
|
|
alle
|
56 ≤ P < 130
|
NRE-v-5
|
|
130 ≤ P ≤ 560
|
NRE-v-6
|
|
P > 560
|
NRE-v-7
|
|
CI
|
constant
|
0 < P < 8
|
NRE-c-1
|
3 000
|
|
CI
|
8 ≤ P < 19
|
NRE-c-2
|
|
CI
|
19 ≤ P < 37
|
NRE-c-3
|
|
CI
|
37 ≤ P < 56
|
NRE-c-4
|
8 000
|
|
alle
|
56 ≤ P < 130
|
NRE-c-5
|
|
130 ≤ P ≤ 560
|
NRE-c-6
|
|
P > 560
|
NRE-c-7
|
Tabel V-2: EDP voor motorcategorie NRE
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
NRG
|
alle
|
constant
|
P > 560
|
NRG-v-1
|
8 000
|
|
variabel
|
NRG-c-1
|
Tabel V-3: EDP voor motorcategorie NRSh
|
Categorie
|
Ontstekings-type
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Cilinder inhoud (cm3)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
NRSh
|
SI
|
variabel of constant
|
0 < P < 19
|
SV < 50
|
NRSh-v-1a
|
50/125/300 (1)
|
|
SV ≥ 50
|
NRSh-v-1b
|
(1)
EDP-uren komen overeen met de EDP-categorieën cat. 1/cat. 2/cat. 3 als gedefinieerd in de op grond van deze verordening vastgestelde gedelegeerde handelingen.
|
Tabel V-4: EDP voor motorcategorie NRS
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Cilinder inhoud (cm3)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
NRS
|
SI
|
variabel ≥ 3 600 rpm, of constant
|
0 < P < 19
|
80 ≤ SV < 225
|
NRS-vr-1a
|
125/250/500 (1)
|
|
variabel < 3 600 rpm
|
NRS-vi-1a
|
|
variabel ≥ 3 600 rpm, of constant
|
SV ≥ 225
|
NRS-vr-1b
|
250/500/1 000 (1)
|
|
variabel < 3 600 rpm
|
NRS-vi-1b
|
|
variabel of constant
|
19 ≤ P < 30
|
SV≤ 1 000
|
NRS-v-2a
|
1 000
|
|
SV > 1 000
|
NRS-v-2b
|
5 000
|
|
30 ≤ P < 56
|
alle
|
NRS-v-3
|
5 000
|
(1)
EDP-uren komen overeen met de EDP-categorieën cat. 1/cat. 2/cat. 3 als gedefinieerd in de op grond van deze verordening vastgestelde gedelegeerde handelingen.
|
Tabel V-5: EDP voor motorcategorie IWP
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
IWP
|
alle
|
variabel
|
19 ≤ P < 75
|
IWP-v-1
|
10 000
|
|
75 ≤ P < 130
|
IWP-v-2
|
|
130 ≤ P < 300
|
IWP-v-3
|
|
P ≥ 300
|
IWP-v-4
|
|
constant
|
19 ≤ P < 75
|
IWP-c-1
|
10 000
|
|
75 ≤ P < 130
|
IWP-c-2
|
|
130 ≤ P < 300
|
IWP-c-3
|
|
P ≥ 300
|
IWP-c-4
|
Tabel V-6: EDP voor motorcategorie IWA
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
IWA
|
alle
|
variabel
|
19 ≤ P < 75
|
IWPIWA-v-1
|
10 000
|
|
75 ≤ P < 130
|
IWPIWA-v-2
|
|
130 ≤ P < 300
|
IWPIWA-v-3
|
|
P ≥ 300
|
IWPIWA-v-4
|
|
constant
|
19 ≤ P < 75
|
IWPIWA-c-1
|
10 000
|
|
75 ≤ P < 130
|
IWPIWA-c-2
|
|
130 ≤ P < 300
|
IWPIWA-c-3
|
|
P ≥ 300
|
IWPIWA-c-4
|
Tabel V-7: EDP voor motorcategorie RLL
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
RLL
|
alle
|
variabel
|
P > 0
|
RLL-v-1
|
10 000
|
|
constant
|
P>0
|
RLL-c-1
|
Tabel V-8:EDP voor motorcategorie RLR
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
RLR
|
alle
|
variabel
|
P > 0
|
RLR-v-1
|
10 000
|
|
constant
|
P > 0
|
RLR-c-1
|
Tabel V-9:EDP voor motorcategorie SMB
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
SMB
|
SI
|
variabel of constant
|
P > 0
|
SMB-v-1
|
400 (1)
|
(1)
Bij wijze van alternatief, is een emissieduurzaamheidsperiode van 8 000 km toegestaan
|
Tabel V-10:EDP voor motorcategorie ATS
|
Categorie
|
Ontstekingstype
|
Toerental
|
Vermogensgroep (kW)
|
Subcategorie
|
EDP (uren)
|
|
ATS
|
SI
|
variabel of constant
|
P > 0
|
ATS-v-1
|
500/1 000 (1)
|
(1)
EDP-uren komen overeen met de volgende totale cilinderinhouden: < 100 cm3 / ≥ 100 cm3.
|
|
|
BIJLAGE VI
|
BIJLAGE VI
Emissiegrenswaarden voor motoren voor speciale doeleinden (SPE) als bedoeld in artikel 34, lid 5
Tabel VI-1:SPE-emissiegrenswaarden voor motorcategorie NRE
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekings-type
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Deeltjesmassa
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
|
SPE
|
NRE-v-1
NRE-c-1
|
0 < P < 8
|
CI
|
8
|
7,5
|
0,4
|
6,0
|
|
SPE
|
NRE-v-2
NRE-c-2
|
8 ≤ P < 19
|
CI
|
6,6
|
7,5
|
0,4
|
6,0
|
|
SPE
|
NRE-v-3
NRE-c-3
|
19 ≤ P < 37
|
CI
|
5,5
|
7,5
|
0,6
|
6,0
|
|
SPE
|
NRE-v-4
NRE-c-4
|
37 ≤ P < 56
|
CI
|
5,0
|
4,7
|
0,4
|
6,0
|
|
SPE
|
NRE-v-5
NRE-c-5
|
56 ≤ P < 130
|
alle
|
5,0
|
4,0
|
0,3
|
6,0
|
|
SPE
|
NRE-v-6
NRE-c-6
|
130 ≤ P ≤ 560
|
alle
|
3,5
|
4,0
|
0,2
|
6,0
|
|
SPE
|
NRE-v-7
NRE-c-7
|
P > 560
|
alle
|
3,5
|
6,4
|
0,2
|
6,0
|
Tabel VI-2: SPE-emissiegrenswaarden voor motorcategorie NRG
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekings-type
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Deeltjesmassa
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
|
SPE
|
NRG-c-1
|
P > 560
|
alle
|
3,5
|
6,4
|
0,2
|
6,0
|
|
NRG-v-1
|
Tabel VI-3: SPE-emissiegrenswaarden voor motorcategorie RLL
|
Emissiefase
|
Subcategorie motor
|
Vermogensgroep
|
Ontstekings-type
|
CO
|
HC
|
NOx
|
Deeltjesmassa
|
A
|
|
|
|
kW
|
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
g/kWh
|
|
|
SPE
|
RLL-v-1
RLL-c-1
|
P ≤ 560
|
alle
|
3,5
|
(HC + NOx ≤ 4,0)
|
0,2
|
6,0
|
|
SPE
|
RLL-v-1
RLL-c-1
|
P > 560 kW
|
alle
|
3,5
|
0,5
|
6,0
|
0,2
|
6,0
|
|
SPE
|
RLL-v-1
RLL-c-1
|
P > 2 000 kW en SVc (1) > 5 liter
|
alle
|
3,5
|
0,4
|
7,4
|
0,2
|
6,0
|
(1)
Cilinderinhoud per cilinder
|
|
,
1.1 Referenties
1.2 Geïdentificeerde eisen
1.3 Gerelateerde standaarden
2. Geïdentificeerde eisen
3. Gerelateerde standaarden
|